Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejes babánál meddig normális a rohamos hízás? fórum

Anyatejes babánál meddig normális a rohamos hízás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. máj. 15. 10:44

A lányom is 3550 g-mal született, és fél évesen 9500 g volt, addig csak szopizott (ahogy most olvasom, egész kicsike volt :))), 1 évesen 11 kg körül. Most 5,5 éves, 120 cm és 22 kg, egy gramm felesleg sincs rajta, sőt inkább vékonynak mondanám.

Ne aggódj, ahogy beindul a mozgása, le fog lassulni a gyarpodása is, sőt biztos lesz olyan, hónap, hogy semmit nem fog hízni.

61. istibébi (válaszként erre: 58. - Df09bac22a)
2012. máj. 15. 07:20

A tápszer az összes kártékony hatásával együtt...:( Kinek a szemét szúrja egy gyönyörű hurkás anyatejes baba? A tápszeres etetés jelentősen fokozza a későbbi elhízás és szív-és érrendszeri betegségek kockázatát is!Hol marad a 6 hónapos korig tartó kizárólagos szoptatás? Sajnos egyesek elfejtik azt, hogy a babák nem gépek. Mindenki a saját ütemében hízik,és vannak genetika faktorok, nem minden gyermek háromszorozza meg a születési súlyát 1 éves korra, és mégis egészséges.

Azoknak a védőnőknek,akik teát javasolnak "időhúzásra" javaslom, hogy járjanak továbbképzésre, de legalább olvassák el a védőnői szakmai kollégium csecsemőtáplálási ajánlását!

60. 342bae44d8 (válaszként erre: 58. - Df09bac22a)
2012. máj. 14. 18:16
3550el született
59. Serry
2012. máj. 14. 17:30

Védő nők, teát javasolnak, két szoptatás közé, így csökentve a rohamos súlygyarapodást.

Csókoltatom azt a védőnőt

58. df09bac22a (válaszként erre: 57. - Istibébi)
2012. máj. 14. 16:04

Csak neked idézem újra:

"A 4. - 6. hónapban a születési súly megduplázódik és egy éves kor küröl pedig háromszorosa lesz. 18 hónapos korban, egy gyereknek, melynek átlagos a fejlődése, 12 kg súlya kell legyen. Három évesen elérheti a 13, 5 - 14 kg-t."

Szóban forgó babóca: "4 hónapos kisfiú, 9200g, most is 1 kilot hízott 2 hét alatt".


Vagy 4 kiló feletti súllyal született, vagy van kb 1kg -nyi többlet.

Védő nők, teát javasolnak, két szoptatás közé, így csökentve a rohamos súlygyarapodást.

Én tápszert javasoltam, mert tartalmasabb mint egy tea, de kevésbé zsíros mint az anya tej...

Ezért kaptam a hideget, meleget... Meg hogy tökéletes úgy az a baba...

Lehet édes kis husis-duci baba, de a sok párnácskátol nehézkesebben mozog, kb mint egy 150kg -os felnőt.

57. istibébi (válaszként erre: 30. - Df09bac22a)
2012. máj. 13. 21:11
Ez a súlyfejlődési görbe a tápszeres babákra van kitalálva. Az anyatejes, igény szerint szopó babák általában a 3-4. hónapra megduplázzák a születési súlyukat, és utána lelassul a fejlődésük. Az anyatejes táplálás jelentősen csökkenti a későbbi elhízás gyakoriságát.
2012. máj. 11. 09:11

semeddig. az enyém is anyatejes volt és sose volt kövér , sose hizott rohamosan, pedig mikorhazavittük 3 naposan már 90eket szopott.

Ez genetikus nem a tejcsi vagy tápszer okozza.

55. Serry (válaszként erre: 54. - Df09bac22a)
2012. máj. 11. 09:00

Tudod megértem hogy elváltál tőle, ha csak ennyire tiszteled a nőket akkor neked nem való a házasság... De erről ennyit.


Attól,ohgy cumisüvegből etetted, tartottad a kezedben és pelenkáztad, fürdetted még nem leszel olyan nő akik szoptat.

tudd meg az anyatej a LEGTERMÉSZETESEBB tápláléka egy babának.....ezért az a LEGMEGFELELŐBB neki. Mindegy,ohgy azt ciciből vagy cumisüvegből kapja.

Az pedig sem a tápszeres, sem az anyatejes babáknál nem egyenes következménye a sok evésnek ,hogy túlsúlyos lesz ( így helyesen írva).


Tudományos kutatók megfigyelmeztet,ohgy a tápszeres babákat túl lehet etetni, ennek a túletetésnek az eredménye az elhízott túlsúlyos gyerek,kisded. Az,ohgy egy anyatejes baba a te megfogalmazásod szerint michlein baba, vagyis hurkás rendesen ,még nem jelenti a túlsúlyt. Kevered a szezont a fazonnal, látszik,ohgy nem teljesen vagy kompetens a témában. A tápszer csak egy helyettesítő élelmiszer, amit akkor alkalmazunk ha anyuka nem tud szoptatni ( lehet a te nőd nem akart) Bár itt is itt van valakid a hoxán.....


tudom miről beszélek nem csak,hogy a témában tanultam és képzett vagyok, de két teljesen különböző étvágyú fiút nevelek. Az egyik 6 hónapos koráig csak szopott és mindig is vékonyka volt, a másik 2 hetes koráig utána kénytelenek voltunk tápszert adni,mert olyan rohamtempóban evett,ohgy nem bírtam követni az én vékonyabb testlakatommal, ő sem lett túlsúlyos most 4 éves de alkatra ,magasságra 5-nek néz ki.



Láttam már valójában elhízott rosszul táplált kezdetben tápszeres gyereket.. anyuka lusta volt szopatni pedig lett volna miből... de érdekes módon egyetlen szopós babát sem láttam olyat aki 1 éves kora után kövér lett volna. Erről ennyit .Ne okoskodj itt olyan férfi létedre aki képtelen vagy tisztelettel beszélni a családodról. férfi vagy soha sem szoptattál vagy tápláltál gyereket .. az hogy összelötykölted neki a tápszert nem jelent semmit.....

A másik... attól, hogy apa vagy hétvégente még nem értesz a gyerekneveléshez.. főleg ha ilyen stílusban tudsz egyes dolgokról megnyilatkozni.. elítéllek ezért.

54. df09bac22a (válaszként erre: 53. - Serry)
2012. máj. 10. 19:01

Hát ha szebbet nem tudok rá mondani!?

1,5éves korától van azzal a ... -al, és ő akarta 2 évesen berakni.

Oviba se veszik fel, és jelenleg is Dunaújváros, Velence és Bakony közt ingázik attol függ hogy épp melyik rokonnak tudja lepaszolni...

Ovoda!? nem hiszem...

Legszivesebben vissza venném a gyerköcöt, csak hogy a nagyszülök falaznak, hogy nehogy elvegyék tőle, így nem sokat tehetek.

53. Serry (válaszként erre: 52. - Df09bac22a)
2012. máj. 10. 18:48

A kisrác sosem volt túlsújos (igaz sosem kapot anyatejet, hisz abból az anorexiás gebéből még a nyál is hibádzik mint folyadék).


Azért azépen besélzsz a gyyerked anyjáról. TÚLSÚLYOS lehetett max.


Most 3 éves lesz, bölcsibe nemvették be, mert billire szobatisztaságra szoktatás ott maradt félbe ahol én elkezdtem...


Ezzel a bölcsöde dologgal jól átvertek 3 évest már nem vesznek fel böülcsödébe,mert a bölcsöde csak 3é ve korig jár. Óvódába meg azért nme,mert még nem szobatiszta.

2012. máj. 10. 17:47

Lehet hogy Férfi vagyok, de neveltem egy kisrácot, míg az anyja esténként kimaradt...

A kisrác sosem volt túlsújos (igaz sosem kapot anyatejet, hisz abból az anorexiás gebéből még a nyál is hibádzik mint folyadék).

A gyermek tökéletessen fejlődőtt míg velem volt (és a bíroság nem itálte annak a pénz éhes szukának, aki most rokontól-rokonnak passzolja, a gyest meg a családit meg elbassza esténként).

9 hónaposan elkezdet járni, 11 hónaposvolt mikor nem gyöztem szaladni utána. 1 éves születés napján játék motorján száguldozott.

picivel több mint 1 éves korára elkezdett beszélni, és alap logikai dolgokat, mint pl. melyik forma hova is tartozik (kirakos) vagy hogy építő kockákból alagutat építeni ami alatt elmegy a kis vonat.

Mindezt úgy hogy 1 hónappal korábban született meg, mert a nagy eszű anja beült egy forró kád vízbe, mert 8 hónapos az hiányzott neki.

Most 3 éves lesz, bölcsibe nemvették be, mert billire szobatisztaságra szoktatás ott maradt félbe ahol én elkezdtem...


Lehet hogy pasi vagyok, de azért van némi tapasztalatom.

Amúgy igen is fontos a rendszeresség. Nem csak a napi rend megtartása, de az egészéges étkezési ciklus kialakulásért is.


Miért vették el!?

Mert a magyar szemlélet szerint a gyeremeket az anyja mellet kell elhejeni, és mert nem tartották a 4 órás munkámat (amit otthonról végeztem) elegendő keresetnek, az albérletben...

51. 342bae44d8 (válaszként erre: 50. - Orsi1971)
2012. máj. 10. 10:41
nem tüntem el, csak nem volt időm visszajönni, de elolvastam minden hozzászólást, és köszönöm mindenkinek, ha írtok még szívesen írok, ha van időm
50. Orsi1971 (válaszként erre: 48. - Adbefc7882)
2012. máj. 10. 08:49

Kedves Földlakó! A védőnőd lehet hogy ad szoptatási tanácsokat, de egy IBCLC szoptatási tanácsadó biztosan nem tanácsolja azt, hogy időre szoptasd a babádat! Te rendszeresen 3,5 óránként eszel és mindig ugyanannyit? Miért várjuk el egy babától, hogy úgy működjön mint egy gép???

Tegnap délelőtt írtam ide pár dolgot, aztán csak most van idő visszanézni és látom hogy a fórum indítója pl."eltűnt". Szerintem mindenki csak neki akart segíteni, tényleg nem kell senkit a földbe döngölni, de az biztos hogy fura amikor egy férfi szól bele ebbe a dologba, aki még életében nem szoptatott és nem is fog.

Azt hiszem, mindenképpen fontos hangsúlyozni az igény szerinti anyatejes táplálást! A természet nem hiába alkotott meg így minket anyákat és a babákat! Ha a természet adta a szopizást, akkor azzal nem tehetünk rosszat a csemetéinknek!

49. eperlevél (válaszként erre: 48. - Adbefc7882)
2012. máj. 9. 19:03

Ha végigolvastad, láthattad, h jogos volt a leosztás.... Férfi és hülyeséget beszélt. És senki más nem lett kioktatva. Csak tudod rengeteg tévhit és hülyeség kéring a köztudatban a szoptatásról, amitket nem ártana tisztába tenni az emberek fejében. Nagyon hiányos a nők tudása a témában aminől sok probléma adódik.


Én az általam leírt dolgokról nagyon sok helyről tájékozódtam. Több ibclc- s és több lll- es tanácsadót megkérdeztem , gyerekorvosokat és védőnőket. Rengeteget olvastam a témában. Szóval mielőtt te osztasz ki engem, ezt vedd figyelembe.


Én még sem lll-es, sem ibclc- s szoptatási tanácsadó szájából sem hallottam olyat, h időre etessen..... Egyébként mielőtt erre kényszerítenéd a gyereked, próbáld ki magadon.

2012. máj. 9. 14:22

Ti aztán jól le tudtok mindenkit támadni. Nem igazán értem, miért nem lehet normális hangnemben elmondani, ha nem értetek egyet valamivel, egyből le kell "ordítani" a fejét a másiknak és arrogáns módon ki kell oktatni???!!!


Kedves fórum indító: Bár igény szerinti szoptatás a mérvadó, az nem jelenti azt, hogy egy több hónapos babát 2óránként cicire kellene tenni.

Én babám is 4hónapos (anyatejes), első 2 hónapban 2,5kg-ot hízott, igény szerint, általában 2 óránként tettem cicire.

Védőnőm azt tanácsolta(nem mellesleg szoptatási tanácsadó is, mielőtt engem is leosztanának...), hogy igenis eleinte tartsam be a 3órás, majd később növeljem 3,5 órára az etetések közti időt.

Így tettem, jól tettem, nem lett semmi baja, szépen fejlődik, itt is-ott is hurkás, de nem extrém módon.

Szerintem próbáld meg 3-3,5órára Te is kihúzni az etetések közti időt. :)

Persze nyilván Te tudod, milyen a babád, az enyém imád enni, de ez a megoldás tökéletesen bevált nekünk :)


Egyébként szépen lassan le fog csökkenni a súlygyarapodás, és növekedni fog az aktivitás :)


Szép napot!

47. eperlevél (válaszként erre: 44. - Df09bac22a)
2012. máj. 9. 10:44

Látom nem olvastál el mIndent....ismét hülyeséget írsz....


Ha nem orvos vagy, nem szoptatási tanácsadó, nem védőnő és ráadásul soha nem is szoptattál, akkor a véleményed nem mérvadó.

46. Serry (válaszként erre: 44. - Df09bac22a)
2012. máj. 9. 10:44
Honnan szedted ezt a sok sületlenséget? Apa vagy te?
45. Serry (válaszként erre: 44. - Df09bac22a)
2012. máj. 9. 10:43

Hála istennek...

Az én fiam szopós volt és az általad úgy emlegetett michlein típusú baba, ahogy nőtt járt változott. most 5 éves és nincs elhízva! 20 kg és 118 cm. Nagy gyerek erős alkat.. de ennyi...

2012. máj. 9. 10:41

Akkor sok michelin, olábú, gerincferdüléses, babát nektek... ;-)

Ha szerintetek az jó, ha a csecsemő megmoccani sem tud a sok hájtól, nincs mit mondanom....

Hajrá!

43. eperlevél (válaszként erre: 42. - Serry)
2012. máj. 9. 10:41
:))))
42. Serry (válaszként erre: 36. - Eperlevél)
2012. máj. 9. 10:33
Mint írtam pasi ergo nem szoptatott max szoptatták...
41. Serry
2012. máj. 9. 10:32

ELEGENDŐ TEJET KAP-E CSECSEMŐJE?


Biztos lehet benne, hogy csecsemője elegendő tejet kap, ha:


Hat-nyolc nedves pelenkája vagy kettő-öt székletürítése van naponta. Idősebb csecsemők esetében a székletürítések száma emelkedhet, de előfordulhat az is, hogy csak három-négy naponként van. A vizeletes pelenkák száma jelzi, hogy elegendő-e a tejmennyiség.

A súlynövekedése átlagosan 100-120 gramm hetente vagy legalább 450 gramm havonta. A csecsemők átlagos heti gyarapodása 100-120 gramm, mértéke egyénenként változik. Egyik héten többet, másikon kevesebbet híznak, és ez teljesen normális.

A csecsemője első ellenőrzésekor gondoljon arra, hogy a szülés után az újszülöttek veszítenek a súlyukból. A súlygyarapodást a súlyesés mélypontjától kell számítani, nem pedig a születési súlytól. Néhány csecsemő csak két-három hetes korra nyeri vissza születési súlyát.

A csecsemő gyakran szopik, minden két-három órában vagy nyolc-tizenkét alkalommal egy 24 órás periódust tekintve. Ez az átlag. Néhány csecsemő ennél kevesebbszer, mások többször szophatnak. A ritkább szoptatás nem probléma addig, amíg a csecsemő megfelelően gyarapszik.

Egészségesnek látszik, a bőr színe és a bőr rugalmassága jó, hurkás, hossza növekszik, élénk, aktív és az izomtónusa jó.



[link]

40. eperlevél (válaszként erre: 37. - Serry)
2012. máj. 9. 10:32
Ráadásul férfi vagy....na ez egy vicc,h. szoptatás témában akarsz felvilágosítást adni...
39. Serry (válaszként erre: 31. - Df09bac22a)
2012. máj. 9. 10:32
Látom nagyon értesz hozzá....
38. eperlevél (válaszként erre: 36. - Eperlevél)
2012. máj. 9. 10:31
Ha nem, ez nem a te fórumod és ne adj hibás tanácsokat!!!!
37. Serry (válaszként erre: 28. - Df09bac22a)
2012. máj. 9. 10:30
Azzal,ohgy ez az összetétele egy tápszernek hová akarsz férfi létedre kilyukadni?
36. eperlevél (válaszként erre: 34. - Df09bac22a)
2012. máj. 9. 10:30
Nem szoptattál soha? Nem olvastál soha az anyatejről? Az anyatej összetételéről és hasonlókról?
35. eperlevél (válaszként erre: 34. - Df09bac22a)
2012. máj. 9. 10:30

Nem érted a lényeget.


Egyik anyatejes gyerek sem lesz soha elhízott. Ez előbb utóbb rendeződik, megváltozik a testalkatuk. A hízás leáll és a legtöbb esetben hónapokig stagnál a súly.

34. df09bac22a (válaszként erre: 32. - Eperlevél)
2012. máj. 9. 10:23

És jöhetnek a michelin babák...

[link]

33. eperlevél (válaszként erre: 31. - Df09bac22a)
2012. máj. 9. 10:22

Hozhatsz itt mindenféle statisztikákat, de én pedig egy sor egészséges, "túlsúlyos", kizárólagos anyatejes gyermeket tudok felvonultatni ezzel szemben, akik nem feleltek meg ezeknek az adatoknak.


Minden gyerek más, vannak akik eltérnek a statisztikáktól....


Ne erőltesd ezt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook