Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cipruson új élet kezdése?! fórum

Cipruson új élet kezdése?! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2016. febr. 29. 22:13

MÉG EGYSZER, ÉN VAGYOK KIRCH NATASA NÉVEN, ILL A TENGERLÁNYA NICKEN ITT, CSAK AZON MÁR NEM TUDOK BELÉPNI.

KÉRNÉM, HOGY SENKI TÖBBET NE ZAKLASSON FACEN,EMAILEN CIPRUS VÉGETT.

ELEGEM VAN, NEM VAGYOK IDEGENVEZETŐ!!!!!!

MINDENKI MENJEN KI TAPASZTALJON,DE HOGY FOLYTON KÉRDÉSEKKEL ZAKLATNAK BAROMI POFÁTLAN!!!!!!!!

Lehet békén hagyni.

Kösz

2016. febr. 25. 18:32

Sziasztok. Én írtam ide TENGERLÁNYA néven. MEG KÉRNÉK MINDENKIT AKI PRIVÁTBAN KERES A FACEN STB, HOGY NE ÍRJON,NE KERESSEN, MÁR NEM LAKOM OTT, HANEM.MÁSHOL!!!!!!!!!!!!!

Kicsit kezdem unni ugyanis a sok kérdéseket ,stb, nem ezzel a céllal írtam ide ugyanis!!!!!!!!!!

Köszi.....

106. Moniz
2015. ápr. 1. 18:40

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni! Tervbe van hogy nyáron költözünk Ciprusra.Minden információra szükségem lenne, lakásbérlés munka lehetőség iskoláztatás, családi pótlék , a gyerekeknek foci lehetöség ! Minden információt-segítséget -tanácsot szivesen fogadok !Előre is köszi !

105. Derya (válaszként erre: 104. - Csstag)
2014. jún. 20. 19:08

szia!


mim ujsag?

hogy erzed magad?

104. csstag
2014. máj. 28. 09:24

Sziasztok,


Kicsit elhuzodott ez az idopont, de most mar biztos, hogy szombaton utazom. Megvan a repulojegyem, Larnacaban leszek. Kivancsian varom.

Ha valaki esetleg arra lakik, es van kedve szocializalodni, akkor ne tartsa magaban. :)


Szep napot mindenkinek!

Zoli

103. lacc4
2014. máj. 23. 19:22

Sziasztok!

Vállalok fotózásokat (portfolió, rendezvények, esküvő, üzletek, kreatív stb.), grafikai melókat a sziget egész területén megfizethető áron. Jelenleg Paphos-on vagyok, de természetesen nem probléma ha más városba kell menni.

Érdeklődni: makszin@freemail.hu

102. RTIMI87
2014. máj. 16. 22:47
Sziasztok! Én szeretnék Cipruson dolgozni, de sajnos nem sok mindent tudok a lehetőségekről, pedig dolgoztam már külföldön. Gondolom állást, csak ott lehet keresni,ami azért megnehezíti. Amikor kimennék először szállodában kellene lenni, amíg nincs meg a lakás. Majd később jó lenne azért félre is tenni egy keveset a költségeken, ottani életen kívül.. Ha valaki tudna konkrétumokat írni, valami támpontot adni, igazán nagyon megköszönném..:)
2014. máj. 5. 13:56
van valaki aki most nyaron jönne ciprusra dolgzni?
2014. ápr. 13. 15:20

Sziasztok!



Még mindig keresünk olyan 30-as párt, akik CIPRUSON laknak azon belül is PAFOSban.

Egyedülállók,nem a korosztályunkhoz tartozok, gyerekkel rendelkezők NE KERESSENEK!

Mi már lassan a 4-ik hónapot tapossuk itt, jól elvagyunk, de magyarokat nem ismerünk, ezért keresünk egy laza, ÉRTELMES,rugalmas párt, akik szeretnek csavarogni, bulizni, beszélgetni,stb..


Tehát akik magukra ismertek, ide ne írjanak, nem olvasom, hanem a facebookon keressen meg Kirch Natasa néven,köszike.


Üdv

99. lacc4
2014. ápr. 9. 11:13

sziasztok!

szeretnék kérni egy kis segítséget, vagy is inkább véleményt :)

hogy ha én szeretnék valamit árusítani mondjuk a part mentén Cipruson milyen engedélyek szükségesek? nyilván nem a leforgalmasabb strandokon, hanem a part mentén sétáló szakaszokon.

szokták ezeket ellenőrizni?

ki mit tud az ilyenről?

98. 9df84046da (válaszként erre: 97. - 9df84046da)
2014. márc. 28. 13:53

kifelejtettem:


Nem kell tartani a lopásoktól, mi konkrétan nem zárjuk be kulccsal a kocsit, más se...


Szeretném leszögezni, hogy Paphosról írok, itt lakunk, tehát, hogy Limassol stb mi a helyzet, nem tudok nyilatkozni.


Senki kedvét nem akarom elvenni, csodaszép Ciprus, eszméletlen gyönyörű ás tiszta!


De ahol jelenleg mi lakunk pl, itt nem a szegények élnek, tehát számítani kell rá akinek nincs pénze, ne jöjjön ide...Görög ország amúgy se az olcsóbb kategória, ott van Horváth ország esetleg...vagy a románok.



Na ennyi :D



aki a facebookon szeretne írni, az előbb írjon, majd aztán majd lehet jelölni.



Sziasztok!

2014. márc. 28. 13:29

Azoknak pár sort írok felületesen, akik itt élnének, vagy csak akarnak..


Tehát, az én szemszögemből:


Ha nincs pénzed, akkor ne gyere, ha nem beszéled a görögöt-angolt vagy valaki a társaságodban, NE gyere, ha nem tudsz alkalmazkodni, Ne gyere, ha lusta vagy és rühellsz dolgozni, pláne ne gyere!


Itt minden drága, tehát számíts arra, hogy minden 15-20 %-al drágább.

Pl fél kg csirke mell: 3000-4000.- Ft.

mi ha bevásárolunk a párommal, soha nem költünk kevesebbet 15 ezer Ft--nál, és szinte csak az alapokról beszélünk.


Az időjárás:

Most konkrétan (03.28.) ha a napon vagyunk meglehet sülni,a tenger vize kellemes. Tehát jó idő van. A február kicsit hideg...

Itt fűteni nem igen lehet,az áram nagyon drága, általában légkondi van mindenhol, fűthetsz is vele, de számíts rá, baromi sok pénzedbe fog kerülni. Lehet venni viszont olaj radiátort, azzal talán meleget tudsz kreálni, írom, talán!...


Miután mi nem dolgozni jöttünk ide se tanulni, ez ügyben NEM tudok segítséget nyújtani semmilyen módon! mi másból élünk, de ez magánügy.


A görögök amúgy barátkozóak, empatikusak,de a magyarokkal kevésbé, ami érthető....ezt nem ecsetelném!


Minden után szinte depozitot kérnek,ami azt jelenti, hogy ha nettet, vizet , áramot kérsz, egy összeget be kell fizessél, amit majd vissza kapsz, ha már nem igényeled tovább a szolgáltatást.


Éttermi árak, nos ha ketten vagytok, ne számíts rá, hogy 3000.-Ft alatt esztek, na ez alatt értem a Mekit vagy a KFC.

Egy komolyabb étkezés étterembe úgy 5.000-10.000.- Ft két személynek.

Tesco itt nincs, de van szupermarketek tömkelegei,nagyon nagy, mindet meglehet venni.


Balesetek nincsenek, a közbiztonság KIVÁLÓ.

Jobb oldali kormányos minden autó,általában automata, ha venni akartok.

mi béreltünk is, de már van saját kocsink.


Az üzemanyag árak nem drágábbak mint Magyarba, csak minimálisan legfeljebb.


Hát így enni, ha van kérdás, lehet támadni.... :D


Csáó:


Natasa

2014. márc. 28. 09:29
Irt nekem egy Gabriella nevezerű lány facebookon, olvastam, csak valami miatt pár napig tiltva lettem tehát nem tudok válaszolni! De fogok, amint tudok!! Mi se nem munka se nem tanulás végett élünk itt :) nem akarunk itt maradni végleg, max 1 évig kb, aztán megyünk máshova.. Puszi
2014. márc. 27. 09:18

Sziasztok!

Nem megy vki mostanában Ciprusra autóval?

2014. márc. 17. 12:52

Jut eszembe, ha esetleg valaki bejelöl facebookon a lenti téma ügyében, legyen olyan kedves pér sort írni nekem, hogy tudjam azért miről van szó.......sokan csak úgy jelölgetnek, én meg azt nem szeretem!


köszönöm

2014. márc. 16. 18:59

Sziasztok, szép napot!


Én a párommal 2 hónapja lakunk Cipruson.Pontosítsak, Paphosban. Lakásunk már van szerencsére illetve bérelünk, és egy kis autót is vásároltunk, hogy lejussunk a hegyről. Eddig minden jó, és kellemes, néha az időt leszámítva..


Viszont szívesen ismerkednénk itt élő magyarokkal, párokkal. SENKIT nem ismerünk ugyanis, jó volna valakikkel elmenni csavarogni, beszélgetni avagy csak a parton sütkérezni.


Én 31 éves vagyok párom 36, hogy azért konkretizáljam milyen korosztályra célzok.


Tehát, ha van valaki illetve valakik akik ismerkednének szintén kérem nyugodtan keressen meg, nagyon boldog volnék.


FACEBOOK:

Kirch Natasa néven vagyok, be lehet jelölni vagy üzenetet írni. MINDIG NÉZEM!


Vagy e-mail formájában: kirch.natasa@gmail.com

natasacska@freemail.hu


További sok sikert aki most jönne ide avagy már itt lakik, minden jót!


Natasa

92. csstag
2014. márc. 13. 11:33

Sziasztok!


Aprilis eleje-kozepe korul utazom ciprusra (Larnaca varos), egyelore hatarozatlan idore, munka miatt. Uj minden, nem ismerek szinte senkit, es keresem a hozzam hasonlo erdeklodesi koru/koru emberek tarsasagat.

Nagyon varom, de kivancsi is vagyok, mire szamithatok.

Kerestem facebook-on ciprusi magyarok csoportot, de ugy tunik oda szuletni kell, vagy nem aktiv, mert nem jelolnek vissza/nincs reakcio. :)


Szivesen veszek minden segitseget, vagy ha valakinek volna kedve maszkalni/beulni valahova/etc.


Elore is koszonet,

Zoli(32)

91. zselatina88 (válaszként erre: 90. - B5eefc918c)
2014. febr. 4. 19:27
Azt meg nem tudni. Marciusban vizsgazok, utana lesz az allasinterju.
90. b5eefc918c (válaszként erre: 89. - Zselatina88)
2014. febr. 4. 19:22
szia, hova mész melyik városba?
2014. febr. 4. 12:49
Sziasztok! Aprilistol oktoberig tarto szezonra mrnnek ki ciprusra mixerkedni havi 500-600 euroert.( Talan plussz borravaloert) szallasom egy apartmanban lenne. Van esetleg valaki aki voly mar igy kint? Erdekelne h az apartman mrnnyire lepukkant szokott lenni. Tudom ez sok mindentol fugg. En a bestmixer altal mennek ki. Hatha van valaki aki szinten igy volt kint. Illetve h ez a fizu mennyire beoszthato kint. Mert a nagy reszet szeretnem felrerakni. Elore is koszonom a valaszt:)
88. Laller78 (válaszként erre: 87. - B5eefc918c)
2014. jan. 13. 07:35
Köszi. Máris nézem.
87. b5eefc918c (válaszként erre: 86. - Laller78)
2014. jan. 12. 11:18

[link]

ez az oldal a cipruson. aktívak. szerintem nem jó oldalt néztél:)

2014. jan. 9. 07:44

Szia.


Köszi az infót. Néztem ezt a ciprusi magyarok facebook oldalt, de nem nagy rajta az aktivitás. Már, ha ugyanrra az oldalra gondolunk. A legutóbbi bejegyzés 2012-es.

Na, a végén még egy egész rovarírtó arzenált kell vinnem. :)

Nekem is egyénileg kell megszerveznem mindent, a cég csak az első héten ad szállást. Kell egy albérlet, és valami olcsó kocsi. A többit meg majd meglátjuk. Lehet, hogy az elején csak bérelek majd autót is, aztán csak akkor veszek valamit, ha már biztos, hogy maradok.

2014. jan. 7. 22:02
én idén tavasszal költözöm ciprusra, hosszabb időre maradnék, de csak így magánban szervezkedem, szóval ha van még valaki ilyen kalandvágyó, aki csatlakozna szívesen fogadnám. így legalább nem egyedül kellene belevágjak.
84. b5eefc918c (válaszként erre: 83. - Laller78)
2014. jan. 7. 21:58
én csótánnyal nem találkoztam csak rengeteg hangyával:) szerintem borzalmasan jól fogjátok magatokat érezni cipruson. facebook-on van egy ciprusi magyarok csoport, ha csatlakozol hozzájuk, ott minden kérdésedre választ kapsz. segítenek szívesen akik már ott élnek.
83. Laller78 (válaszként erre: 81. - Veronika27)
2014. jan. 1. 09:42

A csótány gondolom az a nagy barna, ami vitolázva repül. Gyakran előfordul ebben a klímakörnyezetben. A Közel-Keleten legalábbis, ahol meleg volt, és magas páratartalom, gyakori volt ez a fajta. Sőt, Madeirán is ő fogadott minket a szállodai szobában, amikor ott nyaraltunk. Aztán kergethettük hajnali 3-kor, hogy ne másszon be a gyerekágyba. Szerencsére elkaptuk.

Gondolom azért létezik rovarírtó cég, vagy ilyesmi. Ha nem, akkor majad alapítunk egyet. :)

82. Derya (válaszként erre: 80. - Laller78)
2013. dec. 31. 15:33
milyen állást?
81. Veronika27 (válaszként erre: 80. - Laller78)
2013. dec. 31. 15:30

Azt tudod ugye, hogy a lakásokban sok a csótány, a nyílászárók meg nem jók?

Sok sikert, boldog új évet!

2013. dec. 31. 09:38

Sziasztok.


Úgy néz ki, hogy sikerült állást találnom Cipruson, és 2-3 hét múlva utazom Limassolba.


A cég segít az elején, de albérletet saját magamnak kell találnom ezalatt, valamint egy autót is valószínűleg kell majd vásárolnom.


Ha összejön a munka, akkor a család is jönne utánam pár hónap múlva, így olyan albit kell keresnem ami viszonylag "gyerekbarát".


Magamról dióhéjban: Ezelőtt már dolgoztam Görögországban, így a helyi mentalitás nem ismeretlen a számomra, valamint egy kicsit a nyelvet is ismerem. Legalábbis sört biztosan tudok rendelni. :)

Ezen kívül dolgoztam 2 Közel-keleti országban is, összesen 4 évet.


Az elsődleges célom jelenleg az, hogy végre együtt lehessek a családommal, és olyan országban találjak munkát, ahová ők is jöhetnek, és lehetőleg jól is érzik magukat. Elvileg Ciprus megfelelő lehet ezeknek az elvárásoknak, legalábbis rövid- illetve középtávon.


Nézegettem az albérleteket, és havi 400 euro + rezsiért láttam 2 szobás lakásokat. A kérdés, hogy ezek milyen állapotúak, és mennyi átlagban a rezsi.


Idővel a feleségemnek is jó lenne munkát találni, de az sem baj ha mondjuk egy évig otthon marad a gyerekkel, és szokja az új környezetet. Addig legalább a nyelvtudása is fejlődik.


Bárminemű információt szívesen veszek a témában. Előre is köszönöm.


Boldog Új Évet! :)

2013. nov. 21. 23:16
én is megyek nyári szezonra, alig várom:)) szerintem magánúton érdemes.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook