Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség! Tényleg le van maradva? fórum

Segítség! Tényleg le van maradva? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 9. 07:24

Torna tagozatnak nem a sportoló nevelés a feladata, nem is lehetséges, mert pl. egy tornász egyáltalán nem biztos hogy jó lesz kosárból.

Ha valaki az év eleji felmérésen első lett a listán akkor nem hiszem hogy most "bukásra" kellene állnia. Bizony nálunk is előfordult már hogy EB érmes sportolónk épphogy ketttessel bukdácsolt át az általánosban tornából, mert egyszerűen ki nem álhatták egymást a tornatanárral. A lányzó már csak dacból sem dolgozott rendesen az órán, a tanár meg ahol tudta ott tett alá. Egyébként pedig most érettségizik sport gimiben.

2012. máj. 9. 05:02
Szerintem azért egy tesi tagozaton több az elvárás a mozgásügyességet illetően, mint egy normál iskolában tornaórán. Lehet hogy a gyerek nagyon sokat mozog, nem áll meg egy pillanatra sem, de ez egyáltalán nem jelenti azt hogy a mozgása minőségileg is jó. Hidd el a tanár tudja mit beszél, neki van összehasonlítási alapja. Én nem vitatkoznék vele, mert a gyerek fogja megszívni, hiszen a későbbiekben sem fogja tudni megcsinálni az előírt feladatokat és emiatt fogja megutálni ezt az iskolát. És ez nem biztos hogy a tanáron múlik. Mint ahogy olvasni sem lehet megtanítani minden gyereket, pl ha a gyerek diszlexiás, úgy a tornatagozatra sem biztos hogy mindenki alkalmas. Próbáljátok reálisan látni a dolgot és inkább keressetek olyan iskolát, tagozatot, amiben a gyerek sikerélményhez juthat.
17. butterfly00 (válaszként erre: 15. - E16fe97baf)
2012. máj. 8. 12:53
ez a vicc, tudtommal eddig sokkal rosszabb iskolákban tanított sőt volt egyszer olyan osztálya ahol beteg gyerekekkel foglalkozott és most mikor odakerült elvileg örült magának hoyg végre egészséges rendes gyerekekkel foglalkozhat de egyre jobban kezd unszimpatikus lenni a gyerekek számára...
16. butterfly00 (válaszként erre: 13. - A14deb9047)
2012. máj. 8. 12:51
azért választottuk ezt atagozatot mert szeret sőt imád mozogni és gondoltuk hogy kitudja tombolni magát( mindennap van torna pluszz hétfőn úszás)ahova én jártam általánosba is volt torna tagozat igaz én nem arra jártam de nálunk abszolut nem ilyenek voltak a célkitűzések. ez tanár függő is mivel az előző tanár nem igy állt hozzá a dolgokhoz, de szerintem egy 7 éves gyereknek elöször is az ügyességét és a kondicióját kell erősiteni hogy képes legyen megcsinálni a feladatokat.
15. e16fe97baf (válaszként erre: 4. - Álomvirág1)
2012. máj. 8. 12:49
Nem értem én sem...mit tehet a szülő, nincs ott az órán, nem a szülő feladata fejleszteni a gyereket testnevelés órán...nyilván azért tanult módszertant és különböző fejlesztési módszereket, pszichológiát, pedagógiát, hogy a gyerekeket képességeikhez, készségeikhez mérten fejlessze és a legtöbbet kihozza belőlük...ha a kiskrapek bekerült egy tesis osztályba nem hiszem, hogy annyira nagy gond lenne a mozgásával...vagy csak hibátlan szuper olimpikon gyerekekkel találkozott, foglalkozott eddig?
14. Álomvirág1 (válaszként erre: 12. - Butterfly00)
2012. máj. 8. 12:47
Hát akkor?? Erre mit mondott a tanár? látta anyukád is! Meg alapból.. nem robotokat tanít, akik tökéletesen ugyanolyan ütemben fejlődnek. :S Lehet, ha tanácsot kérnétek tőle mégis, akkor kicsit megenyhülne.
2012. máj. 8. 12:45
A fiam testnevelés-tagozatos iskolába járt éveken át; itt valóban versenysportra edzették a gyermekeket (olimpikon is került ki ebből az iskolából). Többszöröse volt az elvárás, mint egy normál tagozaton. Lehet, jobban járna, ha inkább valóban átkerülne normál tagozatra?? Tudomásom szerint készségtantárgyakból (ének-rajz-testnevelés) nem lehet megbuktatni tanulót.
12. butterfly00 (válaszként erre: 9. - Álomvirág1)
2012. máj. 8. 12:44
erről már volt szó pl azt mondta hogy mikor bennt csinálnak ilyen gyakorlatokat hogy menj el faltól falig pókjárásba vagy ugrálva ilyesmi hogy akkor is már a többiek rég átérnek ő még a terem közepén szenved ( itt most konkrétan a fókajárásról volt szó) otthon elkezdtük kétségbeesett gyakroloni a fókajárást, de meg tudta csinálni, ezek után anyu volt bent óralátogatáson és azt mondta hogy ugyan ugy megtudta csinálni és voltak nála lassabb meg ügyetlenebb gyerekek akik levoltak maradva a terem közepén...
11. Álomvirág1 (válaszként erre: 10. - Butterfly00)
2012. máj. 8. 12:41
Minden tantárgynak van éves tervezete, kérjétek ki, hogy megnézhessétek!
2012. máj. 8. 12:39
ezen csodálkozom én is ha már most megtanulnának ilyneeket mit csinálnak a következő években??
9. Álomvirág1 (válaszként erre: 7. - Butterfly00)
2012. máj. 8. 12:39

:( Hát nem egyszerű a helyzetetek. :( Mondtátok neki, hogy az előző tanár nem mondott ilyen rosszakat?

Ha nem lehet meggyőzni, kérdezzétek meg, hogy ti miben tudnátok segíteni a gyerkőcöt, mit, hogyan gyakoroljatok vele.

2012. máj. 8. 12:39
1. osztályban akár tesi tagozatos, akár nem, nincsenek ilyen követelmények. Itt még az alapozás, a képességfejlesztés, a mozgás kielégítése és az alapvető mozgásformák megismerése a cél.
7. butterfly00 (válaszként erre: 4. - Álomvirág1)
2012. máj. 8. 12:37
már voltunk bent fogadóórán, anyukám ma fog beszélni a tanitó nénikkel, hogy ha kell akkor menjen be egy másik tanár órára és néze meg mert egyszerüen nem hisszük el hogy télleg ekkora lenne a gond. tegnap hozott haza egy értékelő füzetet és a tesi részen mindenbő a legrosszabbat kapta, lehet hogy nincs igaza a tanárnak de mégis az ő kezében van a dolog hogyha télleg azt mondja nem mehet tovább akkor meg is teheti vele...
6. Álomvirág1 (válaszként erre: 5. - Butterfly00)
2012. máj. 8. 12:36
szerintem szimplán nem akar dolgozni. Neki kéne megtanítania a gyerekeket kézen állni, nem a szülőknek.. Nem gondoltatok még rá, hogy beszéltek az igazgatóval?
2012. máj. 8. 12:34
azt éri el a tanár, hogy már félve mennek órára mert még tudtommal más gyerekeknek is mondták ezt hogyha pl nem tanul meg évvégéig kézenállni akko rnem engedi tovább és ha még csak igy akarná öszötnözni akkor se tartom jó ötletnek, a másik érdekesség hoyg az előző tanár érdekes módón nem mondott semmi rosszat arról h le lenne maradva feltünően a többiekhez képest.
2012. máj. 8. 12:33
Nem értem.. nyilván az oviban nem tesicsoportban volt (tudtommal nincs ilyesmi), akkor nem az iskola első éveiben kéne megalapozni a gyermekek későbbi testnevelés képességeit??? El kéne beszélgetni ezzel a tanárral. Nem annak kéne lennie a céljának, hogy minél több gyerekkel megszerettesse a mozgást? Ezzel a stílussal nem fog menni neki. :(
2012. máj. 8. 12:30
Nem tudom most mit várnak el, de így 3o év távlatából egy sima iskolai felmérőben (nagycsoportos óvodásként mentem elsőbe) benne volt a rúdmászás, a bukfencelés és a labdakezelés is. Gondolom, ha tesi tagozatos, akkor kicsit emeltebb szinten megy a dolog. De azért egy 6-7 éves gyerektől talán nem kellene elvárni profi sportolóhoz méltó eredményeket még.
2012. máj. 8. 12:27
ráadásul azzal fenygetőzik a tanára hogy nem engedi át másodikba vagy ha igen akkor nem maradhat tornatagozaton!! :(
2012. máj. 8. 12:26
Arról lenne szó hogy fiútestvérem most kezdte az 1.osztályt szept.-ben testnevelés tagozaton. február - március körül új tornatanárt kaptak aki szerint teljesen le van maradva pedig midnig is izgő mozgó sportokat kedvelő gyerek volt, év elején volt egy felvételi sportnap és első lett a listán.arra lennék kiváncsi h elsőben miylen feladatok várhatóak el egy gyerektől, szoktak iylenkor köteletmászni, fejen kézenállni vagy akármi?! bárkinek van véleménye tapasztalata ismerőse vagy saját gyereke által kérem segítsen ! válaszokat elöre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook