Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ADHD-Figyelemzavar gyerekeknél. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? fórum

ADHD-Figyelemzavar gyerekeknél. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
32. cinita (válaszként erre: 31. - 117b1693d0)
2013. okt. 8. 07:38

a rágó tablettákat szereti de igazából semmijen hatást nem lehet észrevenni nagyon sovány is nagyon keveset eszik 10 évesen mindössze 24 kg és hát elég gyenge

ami még jó és szereti az a sedativ pc homeopátia de mindent egyszerre nem akarok adni neki nekem nem az a lényeg hogy hu de jó tanuló legyen hanem hogy egy kicsit legyen neki sikerélménye mert sajnos ez neki is rossz hogy folyamatosan tanulni kell mindent mert ha megtanulja elfelejti nagyon nehezen és sok idő kell hogy belerögzüljön a fejébe és ez a rengeteg tanulás sok neki megaztán ugy veszem észre hogy hogy több az anyag is amit tanulni kell és csúszik lejebb a jegyei sokkal rosszabbak mint tavaj pedig csak ismétlések voltak

egyébként a te fiadnak mi a baja?

31. 117b1693d0 (válaszként erre: 30. - Cinita)
2013. okt. 7. 21:43

Az enyém nem szorong, de kizárt dolog, hogy meg tudnám etetni vele a zselékapszulát. Úgyhogy egyáltalán nem csodálkozom rajta, hogy a tied sem eszi meg.


Az omega3, amiről írtam folyékony, napi egy kávéskanál az adagja.


Ami nálunk bejön, az a rágótabletták. Nem tudom, hogy nálatok működne-e.

30. cinita (válaszként erre: 29. - 117b1693d0)
2013. okt. 7. 15:29

nem lehet kiszúrni se ketté vágni mert nagyon kemény sajnos az a baj hogy hányingere van tőle meghát egy szorongásos beteg teljesen máshogy fogja fel a dolgokat azt ajánlották semmiképp ne folytassam várjak vele adjak neki időt és később probáljam újra mert minél jobban erőltetem annál jobban szorong

most jelenpillanatban a multitabs omegát adom neki azt legalább szereti

de van egy német gyártmányú csak az rendelni kell azt a pszichiáter doki ajánlotta neve Esprico

ja és holnap jön meg a lecitin por alakban aminek semleges az íze így teával szerintem megissza de nem fogok semmit erőltetni hagyom hogy ő maga döntsön mert most sokkal nyugodtabb hogy nem erőltettem és sokat beszélgettünk majd meglátjuk ha valami pozitív változást látok megosztom hátha másnak is tudok vele segíteni mert igazán az tudja akinek van hasonló problémával küzdő gyereke

Köszönöm az érdeklődésedet hogy drukkolsz

29. 117b1693d0 (válaszként erre: 27. - Cinita)
2013. okt. 7. 08:57

Az Omega3-ból melyiket vetted?

Van az Eskimo kids, aminek olyan illata van, mint a régi gyümölcsös rágóknak. Azt általában szeretik a gyerekek és jó a minősége is.


A zselékapszulákat a kicsit tényleg nem szeretik. Nem kell azt áztatni, csak szúrd ki vagy vágd ketté.


Az is lehet, hogy azért nem eszi meg, mert külön adod. Ha esetleg egy pici adag teába teszed mézzel (úgy, hogy nem látja)? Vagy valami olyan italba, amit mindig megiszik. A lényeg, hogy akkora mennyiséget önts a pohárba, amit biztosan megiszik, így a teljes hatóanyagot bevinné.


Drukkolok:)

28. cinita
2013. okt. 6. 11:21
Ma is kiköpte nem tudom mit gondol mintha félelem töltené el tőle
27. cinita (válaszként erre: 26. - 117b1693d0)
2013. okt. 6. 09:55

megrendeltem de a celitint egyáltalán nem veszi be ez egy lágyzseletín kapszula már úgy is kiprobáltam hogy beletettem egy kis vízben mikor megpuhult kiszúrtam ilyen masszás anyag van benne kiskanálba tettem és mézet raktam bele hátha lenyeli de kiköpte nem tudom semmivel rávenni pedig nem olyan rossz az íze picit kesernyés de mézzel elkeverve nem lehet érezni de nem adom fel ma megint megprobálom sziruppal hátha

1 szer nyelte csak le és a tanító néni mondta hogy sokat jelenkezett az órán talán az omega 3 is közrejátszhatott nem tudom eddig nem volt jellemző hogy jelenkezik majd írok

26. 117b1693d0 (válaszként erre: 25. - Cinita)
2013. okt. 6. 09:36
Tudom, hogy nem telt el a 3 hónap, de azért már szedtek egy pár hete. Van valami pozitív változás nálatok?
25. cinita
2013. szept. 18. 11:13

sziasztok jelen pillanatban megoldodott a probléma hála szivesen bemegy az iskolába már nem fél

egyébként a szorongására a figyelem és memoria problémájára vitarin omega 3 és Celinitn javasolták ami 3 hónap után jelentős javulást lehet várni mindenképp kiprobáljuk és majd írok ha bármi változást tapasztalok

24. cinita
2013. szept. 13. 19:41
köszönöm Beverly szép estét kívánok neked és mindenkinek
23. 117b1693d0 (válaszként erre: 22. - Cinita)
2013. szept. 13. 18:24
Jó hétvégét és sikeres visszazökkenést a normális kerékvágásba hétfőtől! :)
22. cinita (válaszként erre: 21. - 117b1693d0)
2013. szept. 13. 17:22

Már mindegy mert hétfőtől már jön a tanító nénink aztán majd kiderül bemer e menni mert ez a szorongás neki elég összetett mert generalizált szorongása van és szeparációs szorongás is társult hozzá így teljesen mást gondol a kis agyával amit nagyon nehéz megértetni vele de bízom benne hogy sikerül mert mindig pozitívan állok a dologhoz nem mutatom neki hogy mennyire aggódom érte pedig szőrnyű érzés nagyon .

azért kicsitt jobb hogy leírhattam megnyugszom ha kiadom magamból köszönöm hogy írtatok

21. 117b1693d0 (válaszként erre: 18. - Cinita)
2013. szept. 13. 13:36
Beszéljetek az igazgatóval, hogy segítsen nektek, tájékoztassa a tanárokat!
20. 325b42d966 (válaszként erre: 12. - Zofial)
2013. szept. 13. 12:34
Szia,hát elég furák a hozzászólásaid ha tényleg 12-éves vagy,ha meg nem annyi akkor miért írsz mást?
19. artista bonita (válaszként erre: 18. - Cinita)
2013. szept. 13. 10:41
ez nagyon durva!! kiabál a kicsivel a tanár??? ááá!!!
18. cinita
2013. szept. 13. 09:50

szép reggelt mindenkinek köszönöm hte23 hozzászólását megerősítettél abban amit írtál nem fogom beadatni neki a gyogyszert soha inkább küzdünk.

Ma is volt problémánk az iskolába nem akart bemenni mert mert nincs a tanítónénije a héten és más tanárok járnak be és az a legszőrnyübb az egészben hogy kiabálnak vele hogy miért nem figyelsz meg ilyesmi és nagyon fél már előjött neki kicsit jobban a szorongás és úgy kelett behúzni a gyereket a tanárnak testi tünet most hányinger hasfájás tegnap is utolsó óra előtt hivtak fel hogy menjek a gyerekért mert nem jól van és ezt köszönhetjük 1-2 tanárnak mert csak üvölteni tud holott nem is ismeri a gyereket hogy milyen beteg

17. artista bonita (válaszként erre: 15. - Hte23)
2013. szept. 12. 19:34
de jó ezt olvasni!!
16. hte23 (válaszként erre: 14. - Artista bonita)
2013. szept. 12. 19:31
Szerintem ez a legjobb megoldás. A mozgásterápia. Gyógyszer csak a legvégső esetben, ha olyan gondot okoz a gyerek beilleszkedése... de talán még akkor is más megoldást keresnék.
15. hte23 (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2013. szept. 12. 19:29
Ezzel nagyon egyetértek.. Ritalint NEM. Az én fiam kb 2-3 hónapig szedett.7 évesen. Másfél szemet. Abbahagytuk, orvos nagyon haragudott érte. Súlyos figyelemzavaros hiperaktiv. Kényszeres viselkedés lépett fel már az első hónap után. Most 21 éves. Hagyományos iskolába járt, nem volt a legjobb tanuló, de szerencsém volt a tanárokkal. Nem bukott soha. Leérettségizett egy 34 fős osztályban. Elvégzett egy 2 éves képzést. Itt tartunk. RITALIN nélkül. Nem kell, csak mindig egy hajszálnyival többet várni tőle, mint amit adni tud, és akkor a csillagokat lehozza nekünk az égről..
2013. szept. 12. 17:34
sziasztok! én olvasom a fórumot. jártok a gyerekekkel mozgásfejlődés-terápiára?
13. cinita
2013. szept. 9. 10:06

sziasztok

Az én kisfiam 10 éves most 3 osztályos. 6 évesen lett szorongásos beteg nagyon sok testi tünet+ még súlyos figyelemzavar memoria okos értelmes gyerek de a súlyos figyelemzavar hiába tanulja meg a szorzó táblát nagybetűk írását mindig elfelejti

Járunk pszihiáterhez ő folyamatosan azt akarja adjak a gyereknek Ritalint eddig mindig visszautasítottam akinek van hasonlóan küzdő gyereke tudna nekem segíteni hogy mit kezdjek ezzel a helyzettel mert már a gyerek is szenved tőle hogy nem maradnak meg a tanultak a felyébe folyamatos tanulás ujra meg ujra szinte ugyan azt az iskolába sem tud haladni a többivel mindig egyedül dolgozik mert lemarad egyébként 2 osztályba 4 tanuló volt de szerintem ez folyamatosan romlik látom már most is pedig csak most kezdődött az iskola.Annyira megoszlik a vélemény a Ritalinnal kapcsolatban hogy már én is összezavarodtam tőle hogy beadassam vagy ne adassam. Egyébként hozzá kell tennem hogy nem Hipraktív inkább ellenkezőleg szótlan visszahúzodó és nagyon fáradékony sajnos neki a tesi óra is elég nehéz 10 évesen 24 kg és elég sovány gyenge SEGÍTSETEK aki tud KÖSZÖNÖM

12. Zofial
2013. júl. 18. 09:18
Sziasztok! Remélem még olvassa valaki a fórumot. Soha semmilyen körülmények között ne adjatok gyógyszert hiperaktív/figyelemzavaros gyereknek. Amit erre adnak egytől egyig -még felnőttre is- károsak, leépítik az agyat, lehet most nem mutatkoznak mellékhatások, de akár évekkel később is megjelenhetnek. A hiperaktívitás/figyelemzavar tüneteit valóban csökkentik a serkentőszerek, de ezzel az erővel LSD-t is adhatnánk nekik. Léteznek homaopátiás szerek, amik ugyan nem olyan erősek, mint a gyógyszerek, de nem is okoznak kár. Hipertivitásr, figyelemzavarra, szorongásra, álmatlanságra, mindenre másféle homeopátiás cucc való, kérdezzetek meg egy homeopatát, ő segíteni fog. Sok helyen olvastam az omega 3-ról is, sokan dícsérik, én még nem próbáltam, de bármit inkább, mint gyógyszert a gyereknek. Léteznek különböző terápiák is, inkább ezzel kellene próbálkozni. Minél kisebb a gyerek annál hatásosabb lehet pl a mozgásterápia, különösen, ha egy fázi kimaradt a mozgásfejlődésből. Otthon is sokat lehet tenni, olvassátok el Cordula Neuhaus: Hiper-, és hipoaktivítás, figyelemzavar c. könyvét. Ezeknek a gyerekeknek rengeteg kudarcélményük van otthon, az iskolában, még a társaik között is, folyton csak a szidást, büntetést kapják, holott nem direkt csinálják. Én magam is hiperaktív vagyok, 12 éves figyelemzavaros. Szerető, elfogadó, támogató környezetre van szükségük, a büntetéssel való fenyegtőzés nem vezet sehova, sokkal inkább motiválni, bátorítani kell őket. Nagyon fontos a stabil, határozott napirend, amit következetesen be is kell tartani. Legyen a gyereknek feladata minden nap, minden tevékenység legyen fix időponthoz kötve. Áldásos lehet minden kétszemélyes sport is (agresszív gyereket küzdősportra ne vigyetek, állítólag a dzsúdó kimondottan terápiás hatású. Szóval bármit, csak könyörgöm gyógyszert ne adjatok nekik.
11. Sirga (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2012. máj. 11. 10:44

Köszönöm az ismertetést, nagy részével tisztában vagyok.

Ne haragudj, nem védeni akarom a Ritalint - távol álljon tőlem -, de hány olyan gyógyszer van, amire ráírják, hogy "szívmegállást okozhat"? Láttam már ilyet, nem egyet, mégis felírják.

Igen, a Ritalin serkentőleg hat annál, akinek nincs szüksége rá. Akinek viszont kell, arra épp ellenkezőleg - láttunk már ilyet! Számtalan nyugtatónál ugyanez a helyzet.

10. wencus
2012. máj. 8. 18:01
Az én kisfiam az oviban egy kicsit elkezdett verekedni, nem volt nagyon súlyos de figyelünk rá nagyon, az óvónéni javasolta gyerek pszichologúst, a doki egy húsz perces vizsgálattal megálapított valamit és egybgől szorongásgátlót írt neki Afranilt. Most elmentem maszekul és terápia kezdődőtt. Bár ez egy kicsit húzós, de megése gyógyszer. 2 alkalom volt szülői beszélgetés 11000 ft, a gyerkőcőt felmérte 9800 ft, és még erre jön a terápia, 1 alk 5600 ft.
9. 342bae44d8 (válaszként erre: 5. - Sirga)
2012. máj. 8. 16:28

A Ritalin a metilfenidátot tartalmazó szerek egyik márkaneve, amelyet az amerikai Drogrendészeti Hivatal a II-es jegyzéken szereplő kábítószerek csoportjába sorol – ugyanabba a csoportba, mint a kokaint, a morfiumot és az amfetaminokat.1 A tizenévesek élénkítő hatása miatt szedik.


A Ritalinnak még akkor is számos mellékhatása lehet, ha azt szakember írja fel – többek között idegesség, álmatlanság, étvágytalanság, szívritmuszavar, szívproblémák, súlycsökkenés. A gyártó szerint a szer függőséget okoz.


2005 júniusában az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hatóság közzétett több közegészségügyi figyelmeztetést, melyekben leírták, hogy a Ritalin és a hozzá hasonló szerek hallucinációt, öngyilkos gondolatokat és pszichotikus viselkedést okozhatnak, valamint agressziót vagy erőszakos viselkedést válthatnak ki.


Egy író így fogalmazta meg: „A szülőknek soha nem mondják: »Ó, mellesleg előfordul néha, hogy egy gyerek meghal egyszerűen amiatt, hogy beszedi a felírt szereket«, vagy hogy »Mellesleg azoknál a gyerekeknél, akiknek stimulánsokat írnak fel, kétszer nagyobb a kockázata annak, hogy drogfogyasztókká válnak«, vagy hogy »Mellesleg azon gyerekek egyharmadánál, akik ezeket a szereket kapják, már egy éven belül megszállott, kényszeres viselkedési tünetek jelentkeznek«.”

2012. máj. 8. 13:44
vagyis harmadikos ezt akartam írni.
2012. máj. 8. 13:43
Az én fiamat nagyon akadályozza a tanulásban. Ma voltunk szakembernél, azt mondta terápiát is javasol. Hiperaktív a gyerek még emelett, nem tud 10 percnél tovább koncentrálni semmire, folyton izeg-mozog. Nagyon rossz a tanulmányi átlaga is ahhoz képest, hogy sokat tanulunk és jó esze van. Ha odafigyel tökéletesen tud mindent, de általában elkalandozik, elfelejt mindent. Ki lehet ezt nőni? Most még 3-as.
2012. máj. 8. 13:37
De egy kisgyereknek gyógyszer? ilyen korán? én nem vagyok ennek a híve.
2012. máj. 8. 13:14
Nálunk is javasoltak gyógyszert, illetve másik változatnak ajánlották, hogy Omega3-at szedessek vele. Már nem s tudom, végül miért döntöttünk a Ritalin mellett, de bevált.(Sokkal kevesebbet hibázik a gyerek, és mellékhatást nem tapasztaltunk.)
2012. máj. 8. 13:09
Nekem is megállapították a fiamnál és gyógyszeres kezelést javasoltak, amibe én nem mentem bele. Sajnos a tanulmányaival van gond. Iskolaváltást is javasoltak. Egyelőre nem tudom mit tegyek.
2012. máj. 8. 12:08

A lányom negyedikes, 2 hónapja állapították meg nála. Igaz, őt enyhén akadályozza: a tanárnő el se hiszi, hogy ilyen probléma van, hiszen kitűnő tanuló.

Mire vagy kíváncsi? Hátha tudok segíteni. :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook