Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fiatalok! Nektek van most pénzetek saját lakásra? fórum

Fiatalok! Nektek van most pénzetek saját lakásra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
199. Aredhel (válaszként erre: 198. - Sorrentina)
2016. ápr. 19. 21:32

Melyik megyeszékhelyen tudsz havi 40 ezer forintért 3 szobás lakást bérelni, ahol munka is van?


Nem hiszem, hogy Németország olcsó lenne, főleg nem Olaszországhoz képest. Nyilván München/Berlin és hasonló nagyvárosokban simán megvan 1200-1300 körül is egy ekkora lakás, de ott a fizu is jobb.


Az állam abban az esetben ad ekkora lakástámogatást, ha amúgy dolgozol meg neveled normálisan a gyerekeket, csak a fizudból már nem tudsz kifizetni egy albérletet. Nem tud mit csinálni, itt jellemzően nem veszi le a gyámhatóság őket, inkább fizet a állam.

2016. ápr. 19. 21:17
Én is épp az arányokról beszéltem. Kizárólag a lakhatás szempontjából. Mi megyeszékhelyen éltünk, ahol 40-50.000-ért lehetett lakást bérelni, 70.000-ért nagy házat. Persze a teljes megélhetés más téma. Ezek szerint akkor Németország nagyon olcsó. Mi Olaszországban 1 szobásért fizettünk 800-at. És hol fizeti ki az állam a lakásbérlést? Mert mi is kapunk vissza adó visszatérítéskor, de csak minimális összeget.
197. Aredhel (válaszként erre: 196. - Sorrentina)
2016. ápr. 19. 19:51

Nem azt mondom, hogy külföldön kolbászból van a kerítést, csak azt, hogy itt albérletben élve azért sokkal magasabb életszínvonalat engedhet meg magának az ember, mint otthon egy albérletben élve. Az, hogy az adott devizában mennyi marad meg, önmagában nem mutat semmit, a kérdés az, hogy abból a megmaradó devizából mekkora fogyasztói kosarat tudsz vásárolni.


Mi egy közepes német városban vagyunk, mindketten minimálbért keresünk, szóval kb. 1100-1100 eurót. Mi a városon kívül élünk, de nyilván sok ismerősöm a városban, ott mindennel együtt már havi 850-ért lehet 3 szobás lakást bérelni. (Van, aki garzon bérel 400-ért, bár ehhez kell némi szerencse is.). Ha 2200-ból elköltenénk 850-et, még mindig maradna 1350 euró, amiből az ember bőven tud félrerakni az utazás és kaja kifizetése mellett. És ez minimálbér, márpedig az átlag német nem minimálbért keres, mert a többségük jobb munkakörökben dolgozik.


Na most, ha itthon ketten összerakjuk a minimálbérünket, akkor keresünk összesen 150 ezret, ha abból akarunk itthon 3 szobás lakást bérelni, az egy hasonló kaliberű városban ugyanúgy mindennel együtt, mint Németo.-ban kb. 110 ezer forint. A fennmaradó 40 ezer forintból tudunk enni, utazni és félretenni?


Szóval, az arányokra próbáltam rávilágítani. Végeredményében az a nem mindegy.

2016. ápr. 19. 19:04
Azért külföldön sem mindenhol olyan jó a helyzet. Mi Kanadában élünk, ami egy gazdag ország, mégis a legtöbb ember bérli a lakását, vagy hatalmas hitele van. A nettó minimálbér kb. 1400 dollár, a 2 szobás lakásunkat 1200 dollárért béreljük, pedig nem drága városban lakunk. Olaszországban is éltem, a minimálbér 1000 euró, az 1 szobás lakásunk pedig 800 euró volt havonta. Volt sógoraim 30 éves koruk körül 20 év hitelre vettek lakást, házat. Szerencsére nem minimálbérből éltünk, élünk, de a lakhatás mindenhol drága.
195. Aredhel (válaszként erre: 194. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 19. 18:27

Ne érts félre, de éltél már külföldön? Sosem értettem, miért kell ezzel a "bezzeg nyugaton" szöveggel jönni.... teljesen más a két dolog, össze sem lehet hasonlítani az itteni helyzetet és anyagi hátteret.


Mondok egy példát: van egy kollegám, aki a minimálbéréből eltartja a feleségét és a 3 kisgyerekét úgy, hogy közben egy 3 szobás lakást bérelnek. Mert az állam kifizeti nekik a bérlést.

Na most kérdem: te el tudod képzelni azt, hogy itthon egy 80 ezer forintos minimálbérből ugyanezt meg tudja csinálni egy család? A francokat, az állam itthon nem fogja 20 éven át fizetni az albérleted, ha neked nem telik rá, hamarabb veszi el tőled a gyerekeket.


A példát azért írtam, hogy lásd: ott sem azért bérelnek, mert nem tudnának venni... oh, dehogynem, ha két átlag fiatal a huszas éveik elején nekikezd gyűjteni, simán kipengeti egy családi ház árát a harmincas évei közepére-végére. Ha nem, az sem baj, mert itt nem kell attól tartani, hogy esetleg elveszíted a munkád és bedől a hitel, ugyanis mindig akad munka, ha sz*r is.


Ha itt kibérelsz egy lakást/házat, akkor azt csinálsz vele, amit akarsz, általában cégek adják ki, akiktől életed végéig bérelheted ugyanazt a lakást, ha beleölsz némi pénzt a felújításba, senki nem fogja veled közölni, hogy bocs, két hónap múlva költözz már el, mert kell a lakás...


Itthon sem feltétlenül csak kényelmi okok miatt akar lakást z ember, hanem az anyagiak miatt. Mert nagyon nem mindegy, ki kell-e fizetni havi 70 ezret az albérletre vagy sem két gyerek mellett. Ha olyan viszonyok lennének, mint nyugaton, itt sem lenne annyira fontos a saját lakás.

194. 4c1a787e8f (válaszként erre: 193. - 937a2a883a)
2016. ápr. 9. 14:06

Igen, ez így van sajnos.

Ez valóban probléma.

Ez ördögi kör.


Nem vagyok nyugatmajmoló, de mégis megjegyzem, hogy ott a legtöbbeknek sohasem lesz saját lakása, természetes, hogy mindig bérelik..


Persze, nem kell mondani, mások az arányok, meg más a biztonság. (Bár szerintem már ott se sokáig.)


Ezrét lennének jók az "átmeneti megoldások", olcsó bérlakások - de nem az aljanépnek - hanem pont azoknak, akik átmeneti segítségre szorulnak, és később maguktól is jobb helyzetbe tudnának kerülni. Ez valóban nagy hiány.


Nekünk is volt 5 olyan évünk, amikor egy családtag adta nekünk a kiadandó lakását rezsi, némi felújítás és havi 20ezer forint fejében.. Ez bizony nekünk is jól jött ez a szerencsés helyzet, enélkül talán nem lenne saját ma sem..

193. 937a2a883a (válaszként erre: 192. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 9. 08:11
Igen, ez nagyon jó megfogalmazás. Nálunk a gyűjtögetésnek egy akadálya van, hogy amit félre tudnánk tenni, az elmegy a bérleti díjra. Mellette annyira minimális megy a bankba havonta, hogy 2 életem lenne, akkor is nehezen jönne össze egy ház vagy lakás ára. :( Ha szülőknél maradunk, akkor meg munkánk nincs. Se a faluban, se a környékén. De pozitív vagyok, mert a férjem most váltott munkát sokkal jobb fizetésért és talán alakulunk majd. :)
192. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2016. ápr. 9. 07:36

Sziasztok!


Nem mai kérdés, de ma is aktuális..


Aki úgy dönt, hogy tanul, egyetemen, 25-26 éves koráig, az vegye tudomásul, hogy addigra lesz a nullán, vagy még kicsit mínuszban anyagilag..


Fizetés az a MUNKA után jár, és nem a tanulás után.


Tehát miért lenne az csoda, hogy ennyi idősen nincs saját lakás.. Termeltetek annyi értéket?


Az olyan 10-15-20 év munka, kereset, spórolás után van.


Szerintem a világon mindenütt, ebben a nyugti ifjúság sincs jobb helyzetben, legfeljebb könnyebben fizet albérletet, bár azok arányaiban ott is drágák...


Ha valaki épp örököl, az jó, szerencsés, de magától nem lesz senkinek 20 milla a szekrényben, csak, ha beleteszed..


Egyébként sok kevesebbet tanult, de jó szakmával rendelkező ember ilyen szempontból 6-7-8 év előnyben van, és erre sok egyetemista csak az egyetem végén jön rá... Vagy még akkor sem..


Nem, nem vagyok én tanulás ellenes - ismerhettek, az életemet tettem rá - csak hát a tény az tényl..



Úgyhogy kedves fórumindító, adjatok hálát a jóistennek, hogy tanulhattatok, hogy van a fejetekben, szívetekben, hogy egészségesek vagytok, és kezdjetek el értéket termelni, és pénzt keresni. Még ha nem is olyan könnyű..


Átlagos emberként más is így csinálja, csinálta..


Igen, mi is évekig szülőknél laktunk, gyerekekkel is, aztán szépen lassan összegyűjtöttük a pénzt, majd vettünk kicsi lakást, nem túlbecsülve a lehetőségeinket..


Ha van lehetőség, pár hónap külföldi munka azért tud a költségvetésen dobni, az kétségtelen.. Csak vigyázzatok, a kapcsolat, a házasság ne menjen rá..

2016. ápr. 8. 15:47
lenne, de az egészségemre kell költenem
190. Pici Manócska (válaszként erre: 107. - 0e45280179)
2012. máj. 14. 22:00
óó bocs de azt nem tudhatod, hogy a havi 110ből hányan éltek mert nem egyedül...és így is lehet?? mert szerintem nem...
2012. máj. 10. 10:55

Én nem reklámoztam semmit, leírtam, hogy a bérlőknek is lehetnek jogaik és elvárásaik, ha már fizettek egy "szolgáltatásért"


Ez fogalmilag beleilleszkedett a témába, bár a topik címéhez nem kapcsolódott.


Ugyanis a fórum címére - ha ilyen szigorúan vesszük . csak igennel, vagy nemmel lehet válaszolni és kész!


Az egész beszélgetést törölték, (?????)hogy miért azt csak a Jóisten tudhatja.

2012. máj. 10. 10:39
a másik pedig az 54hozzászólásod: talán utaltál a számlámra és nem érkezett meg? vagyis félreérthetően fogalmazol nagyon is
2012. máj. 10. 10:34

nem. :) ezt írtad: nincs könyvem és még ebokom sem.

valamint egy korábbi hsz-edben is magad említed nem akit ajánlasz :) vagyis tudok szövegértelmezni, te viszont nagyon félreérthetően fogalmazol

186. bionet58 (válaszként erre: 185. - Jozsi.38)
2012. máj. 10. 09:14

Nehéz a felfogásod, vagy nem olvastad végig amiket írtam. Én egy pénzügyi szakemberre hívtam fel a figyelmet az elején, akitől sok egyetemista, és jómagam is tanult.

Azt a hozzászólásomat törölték, tehát nem szerepelhet itt a neve.

Magyarul NEM MAGAM reklámoztam, és reklámozom.

185. jozsi.38 (válaszként erre: 183. - Bionet58)
2012. máj. 10. 06:41
akkor ezt bebuktad és magad reklámozod :) na jó nem könyv, de akkor is. ha annyira jó akkor miért nem lehet néhány szót írni róla? hm? semmi reklámot nem szeretek ami ennyire nyilvánvalóan bizonytalan és kétes
184. image13
2012. máj. 10. 01:35
Lenne,ha vissza mennék még néhány évet Flóridába, vagy Londonba dolgozni,de ha itthon maradok,akkor lassan csak a közművekre és az adók befízetésére fogok keresni.
183. bionet58 (válaszként erre: 182. - Jozsi.38)
2012. máj. 9. 23:37
Szemen szedett hazugság, nincs könyvem, és még ebokom sem.
182. jozsi.38 (válaszként erre: 181. - Bionet58)
2012. máj. 9. 06:16
ez a fajta segítség nem önzetlen már bocs :) lehet hogy most felfutóban van az illető, de tőle kaptam olyan e-maileket mint a legtöbb szélhámostól, miszerint rendeljem meg a könyvét pár ezer forintért és zseni lesz a gyerekem, amikor pedig végigolvastam a levelét, mégis milyen módszert akarna eladni nem írt róla semmit! csak egekig magasztalta a módszerét, na innentől bűzlik nekem az egész. lehet jó a szakmájában, de ez messziről bűzlik
181. bionet58 (válaszként erre: 179. - Genlips)
2012. máj. 8. 20:56

Boldogan tenném, nem lehet. Azt az egy hölgyet is törölték, akit egyetemekre hívnak, fiataloknak pénzügyi tanácsot adni. Még a közgázra is hívták, és a rádiók gazdasági műsoraiba is, többek között.

Mindezt csak azért írtam, mert volt aki kétségbe vonta a tudását.

Mellesleg én nem kapok pénzt ezektől az emberektől, pusztán azért ajánlom jó szívvel, mert én sokat tanultam tőle, tőlük.


Egyébként itt a hoxán már kétszer is kétségbe vonták, önzetlen segítségem.

Abban a témában nem is segítek többet itt.

Egyébként megértettem, nem kér a többség ezen a portálon a segítségből. Eltűnök, nem kínálok több segítséget.

Ha netán valakit érdekel valami, megtalál, meg tudja kérdezni.

180. genlips (válaszként erre: 179. - Genlips)
2012. máj. 8. 19:27
félrenéztem, bocsi!
179. genlips (válaszként erre: 58. - Bionet58)
2012. máj. 8. 19:25
53-as hozzászólásra tudnál válaszolni, légy szíves!
178. 937a2a883a (válaszként erre: 177. - 2a69f78972)
2012. máj. 8. 17:56
Remélem :) Csak az a gond,hogy a párom munkája miatt nekünk csak 1 kerület jó,mert onnan ér be vonattal és autóval is 1 óra alatt a munkahelyére.Ha szólnak,akkor neki ugrania kell és max 1 óra alatt ott lenni.
177. 2a69f78972 (válaszként erre: 176. - 937a2a883a)
2012. máj. 8. 17:03
Keresni kell és biztos, hogy találni fogtok, nagyon sok az üres lakás.:)
176. 937a2a883a (válaszként erre: 174. - 2a69f78972)
2012. máj. 8. 16:51
Jó lenne,ha más is így gondolná.Sokan ebből várják a sok pénzt.Most,hogy a párommal albérletet keresünk,csak lesek,hogy egy lelakott lakásért vagy egy pici lyukért mennyit képesek elkérni.
175. 2a69f78972 (válaszként erre: 173. - 0e45280179)
2012. máj. 8. 16:41

Azért azt még hozzátenném, ha 15 ezerért adnám ki, akkor sem mászkálnék be.

Ez nem az összegtől függ.

174. 2a69f78972 (válaszként erre: 173. - 0e45280179)
2012. máj. 8. 16:38

Valóban nem!

Ugyanannyiért bérlik, Budapest belvárosában, felújított gyönyörű műemlékházban, a tipp-topp bútorozott, háztartási gépekkel felszerelt lakást, mint a peremkerületekben kiadottat.


Ugyanis én nem akartam elszaladni az árral, mert nekem nem üzlet, ha hónapokig üres.

173. 0e45280179 (válaszként erre: 170. - 2a69f78972)
2012. máj. 8. 16:30
de gondolom nem 25000 ért bérlik havonta
172. 2a69f78972 (válaszként erre: 171. - 937a2a883a)
2012. máj. 8. 16:28

Szerintem, ha valaki ebben a túlkínálatos időkben tisztességes bérlőket akar hosszú távra, akkor normális feltételeket kell biztosítania.


Én is és az előző bérlőim is, sírtunk, amikor elváltunk.

171. 937a2a883a (válaszként erre: 170. - 2a69f78972)
2012. máj. 8. 16:20
Minden főbérlőnek ilyennek kéne lennie. :)
170. 2a69f78972 (válaszként erre: 139. - Vica66)
2012. máj. 8. 16:11

Okosan kell bérbeadót és okosan kell bérlőt választani.

Kell hozzá némi emberismeret és nem árt kölcsönösen informálódni.


Én egy hatalmas pesti lakást leválasztottam kétfelé, az egyikben lakik a gyerekem családostól, a másik ki van adva. Hozzáteszem, legálisan, azaz adózom utána.


Két bérlőm volt idáig. Az első közel 10 évig lakott benne, de közben elváltak és mindegyik haza ment. A második negyedik éve lakik ott és remélem még nagyon sokáig.


Aranyos, korrekt, kedves emberek mindegyikük.

Én SOHA, SOHA, SOHA nem megyek be hozzájuk, mert azzal, hogy kifizették a bérleti díjat, az ÖVÉK.

Az elsőkhöz jöttek fel időnként rokonok, ünnepekre vagy anélkül és 3-4 napot ott is aludtak. Na és?

Csak a rezsi növekedett, azt meg úgyis ők fizették.

Felőlem nyugodtan rakhattak képeket a falra, hiszen ha raktak, ha nem, 3-4 évenként kifestettünk. Olyan bútorokat tettünk bele, ami a mi igényeinket is kielégítették volna, pedig nem vagyunk igénytelenek. Még cicájuk is volt, akit mi etettünk, meg cserélgettük az almot, míg elvoltak nyaralni.

Na ez volt az az eset, hogy bementünk, de ők kértek meg rá.

Szóval ezt én az "élni és élni hagyni" elv alapján így gondolom.

De nekünk nem is állt hónapokig üresen, ahogy az egyik elment, meg lett hirdetve és az első érdeklődő ki is vette.

Közösen szerződést írtunk és nincs semmi problémánk.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook