Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amputált nők fórum

Amputált nők (beszélgetős fórum)


2010. aug. 27. 16:12
Sziasztok. olvasgatok a portalon es tetszik ez a topik ugyanis mar regota keresek olyan beszelgetos forumot ahol kulonbozo problemaval kuszkodo fiatalok gyulnek egybe ,sosem talaltam. vagy nem tudtam rakeresni.- mindenkinek mas a gondja de megis kozos a cél. olvasok itt devotee ferfiakrol, amputalt labu nokrol, szereny velemenyem szerint senki nem elitelendo azert mert valaki vagy a szuletesebol adodoan fogyatekos, vagy pedig valamien balesetbol adodoan hianyzik egyik masik vegtagja. persze van aki rendelkezik eloitelettel. nem vagyunk egyformak, nekem teszenek a devo pasik. kifejezetten. es en nem itelek el senkit aki itt oszinten ki irja magabol azt ami a szivet nyomja. mondjuk engem az erdekell fiuk, hogy akkor ti peldaul nem is letesitetek testi kapcsolatot nem amputalt labu nokkel? vagy csak kepzelegtek roluk? mivelhogy elegge kicsi a valoszinusege annak hogy a kornyeztetekben talaltok elkepzeleseitekhez merten megfelelo not. ? mi a véleményetek a pretender nokrol? azok titeket vonzanak? sok a kerdesem tudom. nem azert mert en nem vagyok olvasott szemely, csak mert minden szemelyiseg mas. es ti is , es ha mar itt vagytok orommel vennem ha irnatok magatokrol. ugy levelben is, minden levelre valaszolok. koszonom a megertest. szép napot mindenkinek. Ancsa.
2010. aug. 24. 12:05
Ja es meg egy ket dolog: egy haz arat koltottam kulonbozo mestereket keresve. Hogy tudjam mi van velem. Es mar tudom a vlaszt amit nem hiszek hanem tudok! Es ajanlom minden pszihologusnak aki nem hogy tamacsot akar adni, hanem bezselni akar errol a temarol: menjen es tanuljon keleti tanokat, mert kulonben hulyenek neznek minket! Persze egy fecske nem csinal nyarat, csak sajnalom hogy az emberek ugy mondanak iteletet felettunk hogy halvagy fogalmuk sem nincs az egeszrol! kulonben meg ha valaki atel egy balaesetet esetleg mutetet vegtag elveszteset, es nem hal ki belole az elni akaras az mar mas ember lesz es kuzdeni fog az eletben es nem adja fel egykonnyen.
145. egyezrelek (válaszként erre: 144. - Doublestar)
2010. aug. 24. 11:56
Szia Edina! Irtam neked nem tudom megkapod e. En ahhoz az egy ezrelekhez tartozom aki az eletet feltette egy lapra: kizarolag amutalt not keresek. Nem vagyok hulye szerinetm. Erdekes ha valaki szoket vagy barnat esetleg koveret keres az rendben van. en amputaltat. mar vagy huzson ot eve. haron felsofoku diplomam van, amiert meg kellett kuzdeni es ezert is kuzdok most is. Tudom sajnos a tobbseg mit gondol rolam. kerlek irj uzit! maradok tisztelettel: Az egy ezrelek
2010. aug. 20. 17:55

Sziasztok,


örömmel olvastam a fórumot, mert én is amputált vagyok és megmondom őszintén a társkeresés nem igazán zökkenőmentes a számomra se. Nem olyan régóta tartozom a mozgáskorlátozottak táborába (kb. 3 éve), de elég rosszak a tapasztalataim. Volt szó itt arról is, hogy a devo-k elutasításban részesülnek az amputáltak körében. Én ezzel nem értenék egyet. Kimondottam díjaznám, ha párom devo lenne, hiszen ami most hátrány a társkeresésnél, az ebben az esetben kimondottan előny lenne. Ez persze csak a testiségi részre vonatkozik, nem árt, ha az illetővel beszélgetni is lehet és egy húron pendülsz velem.

Egyenlőre ennyi, ha valakit érdekel még ez a dolog, én szívesen beszélgetnék róla.


Mindenkit üdvözlök, Edina

143. flion
2010. jún. 29. 10:51

Szia SR!


Mindketten más-más szemszögből látjuk a dolgokat, mert más-más oldalon vagyunk és ez természetes. Nem személyeskedni akartam! Azt szerettem volna, ha egy kicsit a másik oldal fejével is gondolkodsz.


További szép napot!

flion

142. sunyirepaarus (válaszként erre: 141. - Flion)
2010. jún. 22. 22:55

Szia flion,


csak gyorsan, mert sajnos sok a dolgom:

1) nem mindenki doppingol az olimpián sem

2) én még mindig nagy dolognak tartom, hogy elindultak, részt vettek és felhívták a világ figyelmét a sérültekre így is

3) Partyka egy kézzel született, így nem értem a személyeskedést.

141. flion (válaszként erre: 139. - Sunyirepaarus)
2010. jún. 13. 16:59

Szép estét Mindenkinek!

Szia S.R.!


Nagyon rövid leszek, mert iszonyú meleg van, de most egy kicsit ráérek.

Gondolom, az „egészségesek”-et sem kényszerítették pisztollyal a részvételre, nem csak a du Toit és Pertykát? Tovább megyek, szerinted az elmúlt 20-25 évben volt olyan versenyző Aki úgy győzött bármelyik olympián, hogy nem vett igénybe orvosi segítséget? Szerintem NEM!

Úgy gondolom – tények is ezt mutatják- hogy az olympián résztvevő, (tehát Akik kvalifikálták magukat) Ők kivétel nélkül orvosi támogatással tudták kvalifikálni magukat. Míg – erre nagy pénzben mernék fogadni – du Toit és Pertyka nem vett igénybe orvosi segítséget az eredményeihez!!! Miért? Azért, Ők már tudják, hogy az egészség mennyit ér! Innen nézve, ki orvosi segítséget vesz igénybe, ki kénytelen protézist használni ………


„Partykát -az általad megidézett Takácshoz hasonlóan - marhára nem hátráltatja a fogyatékossága,…..”

Nem tudom, Te milyen kezes vagy? De, írásodból ítélve Neked nem okozna gondot átszokni a másik kezed használatára. S innentől nincs értelme további szavaknak.


További szép estét,

flion

140. V.Cili
2010. jún. 11. 20:33
Azt gondolom erről, hogy mindennek ki lehet használni a jó és rossz oldalát, a sérültség az egyik legjobb üzlet, többen meggazdagodtak már belőle. Ettől nem leszek vidám, csak tudomásul veszem.
139. sunyirepaarus (válaszként erre: 138. - Flion)
2010. máj. 29. 00:00

Szia flion,


nézd, senki sem kényszerítette sem du Toit, se Partykát, hogy induljon az épek között; ők mégis megpróbálták, eredményesek is voltak, figyelemfelkeltőek voltak, szerette őket mindenki.

A kiegészítők használatához kapcsolódva: nem véletlenül tiltották be a cáparuhát sem 2010-től, mivel kiderült, hogy plusz előnyt adott a versenyzőknek. (Egyébként du Toit is ilyet viselt).


Halassy tudott győzni fél lábbal (jelzem: térd alatt amputálták, du Toit-t pedig térd fölött, nagy különbség!),

bár Halassy úszásban csak Európa-bajnok volt ugye; az olimpiai vizilabda-csapat meg nem egy személyben belőle állt; így nem értem du Toit miért ne kapott volna egyenlő esélyt?

Kvalifikálta magát az olimpiára, ergo jobb volt több száz másik versenyzőnél. Ha én odamennénk, akkor garantáltan nem kvalifikálnának (én nem tudok egy hosszat se leúszni rendesen) - de nem is akarok olimpián úszni.

Azért ne essünk már át a ló tulsó oldalára, az a 10-16 ember, aki rajthoz állhat egyátalán egy olimpián, az több ezer versenyző között a legjobb 10-16, az azért nagy szó! Pont nem a győzelem számít, gondolom aki hivatásos sportoló, mindenki szeme előtt az olimpiai győzelem az egyik fő cél..


Partykát -az általad megidézett Takácshoz hasonlóan - marhára nem hátráltatja a fogyatékossága, mivel a pingponghoz egy kéz elegendő, így nem értem miért ne lett volna 100% esélye a győzelemre. Talán azért nem, mert Kína egyeduralkodó a sportágban?... egyébként is párosban indult - ott is a kínaiak nyertek természetesen.


Az emberi test nem tökéletes, és ne is akarjuk már, hogy tökéletes legyen, jó? Az egész olimpia alapja a doppingmentesség és a természetes sport.

Vagy ezek szerint a dopping is elfogadható?


A futó protézisekkel a következő bajok vannak:

- gyakorlatilag rugóként funkcionálnak

- minimális tömegűek (kompozitanyagok miatt)

ezt lefordítva a sport nyelvére: az eleve testi hiány a sportoló súlyában is megjelenik, ergo könnyebb kb 6-8 kg-val. Ehhez kapcsolódóan ugye a magassága is kisebb kb. 30 cm-vel. Mivel ők combból futnak, így nincs felesleges munkavégzés, fáradás a bokájukban, erős terhelés a térdükön, mivel hosszú és rugalmas a protézis, így gyakorlatilag sokkal kevesebb energiafelhasználással (kevesebb az önsúlyuk) és veszteséggel futják (pattogják) le az utat, mint a többi futók!


Talán nem véletlenül versenyeztek az ókori görögök sem meztelenül..:)

138. flion
2010. máj. 28. 21:04

Szép estét Kedves Hölgyeim és Uraim!


...” Sok van mi csodálatos, de az embernél nincs semmi csodálatosabb.”.... idézem szívesen Sophoklészt, mert így is érzem, gondolom.


SR idézet: "Egyébként csak utána kellene olvasni, s kiderülne az egyszerű lelkek számára is, hogy nincs az olimpián diszkrimináció.......Natalie du Toit egy lábbal is a rendes olimpián versenyzett úszásban az "épek" között - protézis nélkül...". Ez ugye a bonyolult lekek között, egyenlő esély a Natalie du Toitnak?


Én csak egy egyszerű lélek egyike vagyok és bátran ki merem jelenteni, hogy NEM!


(A másik általad említett Lengyel kisasszony sem indulhatott volna fogyatékkal élőként, ha egy mákszemnyi esélye is lett volna a győzelemre)!


Lássunk alább, pár tényt.


Tény, hogy ezek a szerkezetek amelyekről a 133.-as hozzászólásodban írsz, mérnöki "találmányok", de van-e precízebb, pontosabb, tökéletesebb "mérnöki találmány" az emberi testnél? NINCS! Tehát, azt gondolom, hogy Amieet és Oscart igaztalanul fosztották meg attól a lehetőségtől, hogy az épek között versenyezzenek. Mert, az épek egy tökéletes és utánozhatatlan "mérnöki találmány" birtokában vannak, míg Amiee és Oscar csak egy mérnöki találmány segítségével tudnak futni! Micsoda különbség ez, még a felületes szemlélődő szemében is és nem Amiee, Oscar javára. Nem mintha a NOB-ot ez valamennyire is érdekelné, de én és remélem sok ember helyteleníti a NOB eme döntését!

Annál is inkább, mert, ha a NOB mindig ilyen "vaskalapos" lett volna, akkor MI Magyarok szegényebbek lennénk négy olympiai aranyéremmel, amelyet a sportlövő Takács Károly szerzett a londoni majd négy évvel később a helsinki olympián. Akinek egy gránát fiatal korában levitte a jobb karját, megtanult bal kézzel lőni és úgy nyert két olympiai bajnoki címet.

Másik nem kevésbé nagy ms. sportoló Halassy Olivér. Ő a vizilabda csapattal nyert két olympiai aranyat, de úszóként is kiemelkedőt nyújtott. Ő egy villamos baleset következtében vesztette el bal lábát.


A fent említett spotolók már sokszor adtak erőt nekem a minden napokhoz!


Kívánok Mindenkinek további szép estét és kellemes hétvégét!


Üdvözlettel

flion

137. devotee
2010. máj. 27. 20:59

Szép estét !

Én elfogadom amit írsz ,tudományosan Te vagy közelebb az élet realitásához !:)

Én Csupán a saját első reagálásomat osztottam meg Veletek !!!!

Én azért emlékszem arra az időre ,amikor a hátrányos helyzetben levő versenyzőnek elönyt adtunk pl fiatalabb volt vagy stb én ezt a gesztust hiányoltam !

A nagyvonalúságot ,amint írtam max egy arannyal többe kerűlt volna salamoni döntést hoztam volna ,bár mint az élet ,ha jól emlékszem nem igazolta ,hogy ki kellett volna osztanom a két aranyat !!!:)

Én sajna az itteni sportban is a kirakat politikát látom ,ahelyett ,hogy tényleges nép sport lenne és mindenki lehetőségei szerint ki vehetné a részét benne !

Én egy 100 ezres város fürdőjében nemegyszer egyedül vagy max 10 emberrel úszom !!!

A fürdőink járolapja csúszik ,megértem ,hogy mankóval csak a gyakorlottabbak és a merészek vállalják be ,a liftek amik a vizbe emelik a "rászorulót" olyan ,hogy külön tanulni kéne a használatát ,így kihasználás nélkül álldogálnak !

A ms öltözök is igen különböző képet mutatnak ,de leginkább csak azért van ,mert előirás !!!

Volt olyan nagy hírű Bp i fürdő ahol csak a kulcs hiányzott hozzá !

Viszont gratulálni tudok ahol kertekesszék állt rendelkezésre Ez Gyula volt !

Szerintem a fürdő az ahol egy amputált ,visszanyeri mozgásszabadságát segédeszköz nélkül ! Az első próbálkozosokra ,viszont kevés alkalmas helyet ismerek ! Ha valakit érdekel akkor leírom hol található !!!

136. sunyirepaarus (válaszként erre: 135. - Devotee)
2010. máj. 27. 15:47

Sajnos a sportban is kevés az "érzelmileg nagyon felháborodás", mivel ott összemérhető teljesítmények kellenek.


Egyébként csak utána kellene olvasni, s kiderülne az egyszerű lelkek számára is, hogy nincs az olimpián diszkrimináció.


Natalie du Toit ( [link] egy lábbal is a rendes olimpián versenyzett úszásban az "épek" között - protézis nélkül -, illetve Natalia Partyka ( [link] lengyel pingpongos is a rendes olimpián indult, annak ellenére, hogy egy kézzel született.


Nyilván, ha du Toit delfinuszony-protézist viselt volna, akkor durván megveri az ép versenyzőket; valamint ha Partyka is valami szuper labdavonzó protkót viselt volna, akkor ő is világbajnok lehetett volna - de természetesen ez a fikció világa -

ugyanúgy, mint az is, hogy Amiee térden állva fussa le a 100m-t.


Természetesen mindketten indultak a paralimpián is utána, szép eredményekkel.

135. devotee
2010. máj. 26. 22:25

Szép napot !

Helloka!

Én érzelmileg nagyon felháborodtam ,amikor egy sport ember ilyen körülmények között összemérné tehetségét az épekkel ezen valakik kiakadnak !!!- és gáncsolják

Én Ha Ő győzött volna adtam volna két aranyat ,és így mindenki jól járhatott volna !!!

Én úgy gondolom ez megint a semmihez nem értő akta kukacok fontoskodása volt !

A Sikernek előre mutató példája lett volna ,itt tart a technika !!!!:)))))))))))))))

Mindenki örűlhetett volna a másik sikerének ,ami a közös siker !:) az emberségé :)

134. flion
2010. máj. 26. 13:47

Szia "SR"!


Picit időnek híján vagyok a héten, de hétvégén bővebben leírom benyomásaimat. Köszönöm a linket, nem is láttam még eddig ilyen "szerkentyűket" működés közben.


Üdv.:

flion

133. sunyirepaarus (válaszként erre: 132. - Flion)
2010. máj. 25. 18:21

Szia flion,


az tény, hogy ezek a protézisek mérnöki csoportok, kutatók által tervezettek, s így garantáltan optimalizáltak és funkcionálisan hibamentesek; s ugye emellett vannak számítógép vezérelt (több szenzoros) modellek is. A felhasznált anyagok tulajdonságai is sokat jelentenek (rugalmasság, súly, terhelhetőség); úgyhogy nehéz a kérdésre válaszolni :)


Ugyanakkor azt nagyon fontos látni, hogy ezek céleszközök - futásra optimalizált protézisek, minden felesleges sallang nélkül. Kb úgy lehet érzékeltetni a különbséget egy járásra és egy futásra fejlesztett protézis között, ahogy egy versenybicaj és egy pályabicikli ( [link] viszonyul egymáshoz: az előbbin van váltórendszer, fékrendszer, kényelmi funkciók; az utóbbin pedig egyik sem - a felhasználás körülményei miatt mégis ez garantálja a győzelmet :)


S persze ugyanúgy fontos a versenyző személye is; ugyanúgy nem mindegy az edzettsége és a testi felépítése sem.

Amiee és Oscar is rendelkezek térdekkel, amik ugye a legfontosabbak a futásban (és a bicajban is), térd feletti amputáció esetén sokkal nehezebb futó protézist csinálni - lásd itt: [link]


Üdv:

~SR~

132. flion
2010. máj. 25. 14:58

Szép napot!


Az alábbi két linket nem titkoltan vitaindítónak szánom.


[link]

[link]


Érdekelne a véleményetek, hogy egy ilyen protézis valóban előnyt jelentett volna az "ép" sportolókkal szemben? Szerintem NEM!


További szép napot!

131. flion
2010. máj. 16. 22:05

Szép estét! :-)


Én magam sem voltam az "esélynapon", javamra legyen írva, hogy még soha nem voltam. Egyszerűen azért, mert nem értek egyet ezzel a gondolattal. Nekünk, Nekik Nektek, Mindenkinek, ne egy-egy napon legyen esélye, hanem MINDIG!! Az is vissza tart ettől a naptól, hogy nem tudok és nem is akarok az ms. vezetőkkel jópofizni. Viszont, sorstársakkal és más emberekkel szívesen találkoznék, találkozom.


További szép estét Mindenkinek!

130. devotee
2010. máj. 16. 19:25

SzÉp estét !

Jól fogtad meg a mese mondandóját !!!

Én már ismertem !:))))

Nekem van egy olyan érzésem ,hogy pont azok nem olvassák ezt az oldalt ,vagy a hasonlókat ,akik a legtöbbet profitálhatnának belőle !

Szomorúan láttam ,az esélyegyenlőségi nap csekély érdeklődését is ,ami egy hete volt ?

BE VAGYUNK GUBODZVA !!!!:)))))))))))))????????????

2010. máj. 16. 11:06

Jó!


Köszi!

128. flion
2010. máj. 14. 20:13

MESE HOZZÁD (HOZZÁTOK)!



Egy vízhordozónak volt két nagy cserépedénye. Annak a botnak egy-egy végén lógtak, amit a nyakában hordott. Az egyik edényen volt egy repedés, míg a másik tökéletes volt és mindig egy teljes adag vizet szállított.

A pataktól a házig tartó hosszú séta végén a megrepedt edény már csak

félig volt vízzel. Két teljes évig ez így ment. Minden nap a vízhordozó csak másfél edény vizet szállított a házba.


Természetesen a tökéletes edény büszke volt a teljesítményére, hisz

tökéletesen csinálta. De a szegény törött cserép szégyellte a tökéletlenségét, és nyomorultnak érezte magát, hogy csak fele annyit tudott teljesíteni...

A két év keserűség után egyik nap megszólította a vízhordozót a pataknál .

- Szégyellem magam, mert a víz szivárog egész úton hazafelé.

A vízhordozó így válaszolt a cserépnek:

- Észrevetted, hogy a virágok az ösvényen csak a te oldaladon teremnek, s nem a másik cserép oldalán? Ez azért van így, mert én mindig tudtam a hibádról, és virágmagot szórtam az ösvénynek ennek az oldalára. Minden nap te locsoltad őket, amíg visszasétáltunk. Két éve leszedem ezeket a gyönyörű virágokat , hogy az asztalt díszítsem velük. Ha nem lennél olyan, amilyen vagy, akkor ez a gyönyörűség nem ragyogná be a házamat.


Tanulság:

Mindannyiunknak megvan a saját különleges hibája. Mi mindannyian törött cserépedények vagyunk. De ezek a törések és hibák, amik mindannyiunkban megvannak, teszik az életünket olyan nagyon érdekessé és értékessé. Csak el kell fogadnunk mindenkit olyannak, amilyen, s a jót meglátni másokban.

A legjobbakat kívánom az összes törött cserép barátomnak!!!

127. flion
2010. máj. 13. 17:54

Szépet és jót Mindenkinek!


Szomorúan látom, hogy pangás van. S ettől, még a vita is jobb. Most nem azt kérem, hogy vitázzunk! :-) Azt viszont szeretném, ha mindenki írna egy vidám, vicces történetet, amely Vele megtörtént.


Üdvözlettel:

flion

126. devotee
2010. márc. 16. 19:41

Szép estét !

Ismerős ez az érzés !fordítva is ! még társkeresésben sem kell lenni hozzá !

Társkeresésnél tudunk egymásra furán nézni !!!!:)

Nem tanultuk meg ,hogy lehet a másik felet bántás nélkül lebeszélni magunkról !!!!

Én a szakítás gondolatától is rosszul leszek ,nem értem miért kell összeveszni azzal akit elözö nap még szerettem ? --számomra megismert + dolgok nem halványulnak el ,attól ,hogy esetleg nem tudunk együtt élni ,és nem müködik a kapcsolat ?

....

125. flion (válaszként erre: 124. - Devotee)
2010. márc. 15. 18:46

Szép, jó estét!

Kedves Devotee!


"Amit írtál ,hogy udvarlás közben fel kellett állnod ,nem egészen értettem ,hogy mi okozta a gondot"?

Ha, egy szóval akarok válaszolni - és nem a Cili helyett, hanem a magam nevében - MINDEN.

Ugye, ez is az "agy kémiája, amely iszonyú sebeket üt rajtunk". Ez egy dolog és talán még ha, az ember ennyi hiányossággal küzd, mint én, természetes is. De, az emberek egy részét sem áldotta meg a Mindenható, tapintattal.

Nem tudom, néztek-e már úgy rád, hogy "milyen állat ez, ilyet még nem láttam, pedig voltam az állatkertben is"?. Rám, néztek már így és ilyenkor vissza mosolygok. Az életünk során sokszor kell ilyen tekintetek kereszttűzében állnunk. Túlélnünk, viszonylag ép lélekkel.


Az udvarlás, az meg egyébként is egy egészen más kategória, ott Mindenki a legjobbat igyekszik kihozni magából. Nem képmutatásból, hanem ez valami tudatalatti kód bennünk. Tehát, nem kellemes, hogy pl.: ülve olyan vagy, mint bárki, aztán amikor fel állsz, két mankóért kell nyúlnod. Ez elég meglepetés a partnernek is, ha előzőleg nem tudta.


Igaz, én az életem legnagyobb dicséretét is ép embertől kaptam. A soproni szanatóriumban töltök évente 3 hetet és ott esténként, társasággal kártyázgatok. Az egyik kártyapartner azt mondta nekem, hogy, "szívesen lennék mozgássérült, ha, úgy tudnám viselni, mint ön". Na, ez felért egy Nobel díjjal.:-))


További szép estét!

124. devotee
2010. márc. 14. 21:26

Szép estét !

Ahogy az írásodból kiveszem ,nem mostanában történt ,így az idő sok mindent meggyógyít ,én sem akarok így ismeretlenül olyan kérdéseket feltenni ,amit egy kávé ,süti mellett kettesben ki lehet beszélni !

Így én Rád bízom ,hogy mi az amit érdemesnek látsz megosztani Velünk !Amit írtál ,hogy udvarlás közben fel kellett állnod ,nem egészen értettem ,hogy mi okozta a gondot ? -az hogy Ő nem tudott a balesetedről ,vagy protézis nélkül voltál ?

Mesélhetsz humoros dolgokat ,ha voltak !

Fantom fájdalmad ?.....

123. V.Cili (válaszként erre: 122. - Flion)
2010. márc. 14. 20:23

Szép jó estét Mindenkinek!


Mit is lehetne irni? Rég történt, persze, hogy volt trauma, sokat álmodtam arról, hogy megyek, szaladok, csak éppen a lábam nem látszik. Amikor nagyon fiatal voltam az okozott egy kis gondot, amikor valaki úgy udvarolt, hogy ültem és tetszett is a fiu és egyszer fel kellett állnom és el kellett indulnom. Akkor kinosnak éreztem ezt. De ma már sokkal bölcsebb vagyok és azt mondom: semmi nem számit, csak az, hogy szervileg egészséges legyek és ne fájjon semmim. Ha az ember észreveszi a körülötte levő mindennapok szépségét, akkor mindent másként lát. Ha valaki csak azért utasit el, mert megtörtént ez a balesetem, úgy kell neki. Ma engem, holnap mást, de azt kivánom ne érjen senkit baleset, és mindenkit fogadjunk el ugy ahogy van.


Kérdezzetek nyugodtan, lehet, hogy nem mindenre tértem ki, de a célirányos kérdések segitséget nyújtanak.


Üdv Cili

122. flion
2010. márc. 13. 09:54

Szép, jó reggelt (?) napot Mindenkinek!


Kedves Cili!


Csatlakozom Devotte kéréséhez és arra kérlek, hogy írd le ennek a Téged ért iszonyú lelki, testi traumának a feldolgozásának publikus részét. Nem öncélúan kérlek erre, hanem arra gondolok, hogy a Te írásod segíthet a sorstársaknak az ilyen vagy hasonló traumák feldolgozásában. Másoknak meg tanulságul szolgálhat a nehéz, kilátástalannak tűnő helyzetek leküzdésében.


Köszönöm, ha megteszed!

121. flion (válaszként erre: 118. - V.Cili)
2010. márc. 12. 23:17

Szia Cili!


Örülünk, hogy itt vagy, én személy szerint annak is örülök, hogy úgy gondolod, ahogy én. Ez persze, nem azt jelenti, hogy az "igazság pálcája" Nálunk van!:-)


Jó éjt, jó álmokat Neked és Minden olvasónak!

120. devotee
2010. márc. 12. 22:59

Köszi az üdvözlést !

Te milyen gyorsan tudtad feldolgozni és mennyi idő mulva tudtál kapcsolatot létesíteni ?

Milyen tapasztalataid vannak ?

Mesélj -vagy kérdezz bármiről amit érdekesnek tartasz?

119. devotee
2010. márc. 12. 22:53

Kedves Cili !

Légy üdvözölve !Bár én is új vagyok itt !

118. V.Cili
2010. márc. 12. 21:36

Sziasztok ! Cili vagyok és amputált. Egyet értek flion-al tényleg minden a fejben dől el. Régen azt hittem, hogy nagyon gyenge vagyok, de ma már sok mindent másként értékelek, és nem hiszem, hogy csak egy sérülés határozná meg egy mozgássérült kapcsolatát.


Üdv Mindenkinek


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook