Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kávé hatásai fórum

Kávé hatásai (beszélgetős fórum)


26. csakegyharit (válaszként erre: 24. - Teardrop33)
2014. febr. 8. 21:31
Lipton, bár abban van koffein, de jó a gyömbéres, vagy ginzenges is.
25. csakegyharit (válaszként erre: 24. - Teardrop33)
2014. febr. 8. 21:31
Tea.
2012. máj. 13. 20:10
Sziasztok. az a problémám, hogy ebéd után rettentően álmos vagyok, ezért elkezdtem kávézni. Ez segít, de félek attól, hogy rá fogok szokni. Esetleg tudnátok valami más élénkítő szert kávé helyett, ami még egészségesebb is? Köszi!
23. a81c8ae74a (válaszként erre: 22. - A31cf0fa6a)
2012. máj. 8. 16:01

Hát az attól függ,hogy mi a hite:

1.beteg vagyok(=hipotónia,elájulok végem van ésatöbbi,ésatöbbi)akkor igen,működhet(=rajtam a kávé sem segít,már "gyógszer"ben kell szednem)

2.kávé nélkül nincs agyam(=szeánsza:ülök,szürcsölök,üveges tekintetek,stb)

Bezony.

22. a31cf0fa6a (válaszként erre: 21. - A81c8ae74a)
2012. máj. 8. 15:55
Tablettánál is működik a placebo.
21. a81c8ae74a (válaszként erre: 1. - Sheilaa)
2012. máj. 8. 09:50

Vannak emberkék,akiknél a koffein csökkenti a vércukorszintet,ez is lehet az ok.Vagy bizonyos mennyiségű folyadék-bevitel.Ez nagyon egyéni.Első lépésben azt lehetne,hogy ha esetleg eddig hosszú kávét ittál,próbáld ki a presszó kávét.Akkor mi történik.Ha nem aktuális az ötlet és tényleg sehogy nem jó,akkor én zöldteát javaslok neked,ha élénkülni akarsz.Vagy még van koffein tabletta.Csak akkor kiesik a placebo.:)

Jut eszembe,esetleg csökkentett koffeintartalmú kávé,ez mehetne naponta többször,akkor folyamatos a adagolás is és nem megterhelő egyszerre.De ha nem tudsz annyit iszogatni,akkor inkább a zöldtea.Az hosszan hat és kíméletesen.Kis adagot iszok belőle és tejjel,mindenféle édesítés nélkül.Nagyon különleges íze van így.

2012. máj. 7. 19:00
20 évesen megittam 6 ot is naponta, de ha ettől többet akkor rámjött amit irtatok ingerültség izzadás, és egy nagyon rossz remegés akadodzó mozgás, kezdtem csökkenteni a napi adagot, mivel már egyre kevesebb kávé kellett ezekhez a tünetekhez, ma már csak 2 kávét iszom ettől nincsen semmi bajom, egyet reggel egyet meg délben. és senki nem emlitette a potencia növelő hatását férfiaknál, ez is tapasztalható:)
2012. máj. 7. 17:01
De jó, hogy ilyen sokan megosztottátok a véleményeteket. Köszönöm mindenkinek.
18. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Sheilaa)
2012. máj. 7. 16:14
Ez nem allergia. Az éhségérzet valószínűleg attól van, hogy a kávé megemeli a gyomorsavszinted. Általában a pörzsanyagok váltják ki. Ezt a hatást valakinél már a (több) tej is enyhíti, viszont az ingerültség azt jelenti, hogy ezt a koffein dózist nem kellene erőltetni. Igyál helyette teát, abban a koffein más kötésben van, ezért nem olyan hirtelen adag lesz. A teák közül a fermentáltak elvileg gyakrabban okoznak hasonlóan éhségérzetet, de nem garantált, hogy ez rád is igaz. Pl. a férjemnek a zöldtől ég a gyomra, feketét viszont ihat. És egyébként ő is koffein érzékeny, ha megiszik egy kávét, ideges lesz, izzad a tenyere, de a teától nincs semmi baja.
2012. máj. 7. 16:11
A kávé élettani hatásairól én már mindent olvastam, és mindennek az ellenkezőjét is. Van, aki szerint kifejezetten egészséges, máshol azt írják, hogy káros. ember legyen a talpán, aki ki tud igazodni a netes cikkek között.
2012. máj. 7. 15:57
Ébren tart.
2012. máj. 7. 15:52
Én 18 éves korom óta kávézom, hol többet (anno vizsgaidőszakokban nagyon sokat) hol meg egyáltalán nem... Mostanra odáig jutottam, hogy csak akkor iszom kávét ha finom kávé van, kávézóban, vendégségben vagy otthon hétvégén amikor ráérek igazán jót készíteni. Hét közben sem időm sem igényem rá. Egyébként ugyanolyan jól alszom az esti kávézás után is, úgyhogy 6-7 körül még simán megiszom egy fincsi tejeskávét :)
14. trapiti (válaszként erre: 1. - Sheilaa)
2012. máj. 7. 15:49

Az éhséget feltehetőleg a kávé savtartalma, ill. gyomorsav termelést okozó hatása váltja ki. Ha a reggelihez iszod és nem éhgyomorra, illetve esetleg tejjel és hígabb kávét akkor talán kevésbé erős ez a hatás.

Az ingerültség egyéni érzékenység kérdése is, mindenesetre ha nem tesz jót, akkor minél kevesebbet igyál...

2012. máj. 7. 15:49
én kőkemény függő vagyok. kétszer 1 évre leszoktam, de aztán vissza. Ahogy egyre inkább merülök bele a függőségbe és iszom egyre többet, úgy van egyre kevésbé hatása rám. Valamelyik nap este 10-kor ittam egyet, mert még ki akartam takarítani a konyhát, de olyan álmos lettem ennek ellenére, hogy két órán át csak feküdtem a kanapén, mire fel bírtam tápászkodni. Kiválóan alszom a kávétól.
2012. máj. 7. 15:45
Azt szokták mondani, hogy az ember - ha lehetséges -, akkor délután 3 óra után ne igyon kávét... esetleg csak egy gyenge nescafét... az illat, íz kedvéért.
11. Anika70 (válaszként erre: 1. - Sheilaa)
2012. máj. 7. 15:41

Szia!


A kávé engem is ingerültebbé tesz, igaz én nem vagyok koffein függő. 8 évig nem kávéztam. Szülés után visszaszoktam, úgyhogy már pár hónapja ismét megiszok reggel egy fél kávét és délután egy felet.

Ha ennél többet iszom, akkor észre veszem az ingerültséget.

10. bumburka (válaszként erre: 9. - Bumburka)
2012. máj. 7. 15:07
Alacsony a vérnyomásom,úgyhogy nem árt.
2012. máj. 7. 15:06

Én tejeskávé függő vagyok.másfél,vagy 2deci tej,egy adag kávé.

Délig megiszok 3-4-et.Aztán délután fél3-kor,aztán fél5-kor.Van,hogy este fél7 körül is iszom.

És ugyanúgy álmos vagyok sokszor....

2012. máj. 7. 15:02
Nekem nagyon gyorsan ver tőle a szívem,fizikailag elég rosszul vagyok utána :( a hasmenés már a kisebbik probléma :) épp 2 napja szenvedtem át miatta az éjszakát,pedig csak egy finom jegeskávét akartam inni(nem sok kávé volt benne) :S
2012. máj. 7. 15:01
Heti 1 alkalommal nálam semmi hatása...max. enyhe hányinger egy darabig.
6. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 1. - Sheilaa)
2012. máj. 7. 14:59
Én koffeinfüggő vagyok szerintem már. Akkor van helyén az agyam, ha megvan a megfelelő mennyiség, különben ingerült vagyok. Eddig nem ittam évekig kólát, most már az is kell. :S
5. sheilaa (válaszként erre: 2. - Globus)
2012. máj. 7. 14:57
Szia globus! Nekem nincs ilyen "tünetem". Akkor az én "tüneteimet" nem értem :)
2012. máj. 7. 14:57
délután nagyon jót tudok szunyókálni utána :)
2012. máj. 7. 14:56
én vmikor 6-8-at megiszok egy nap, de semmilyen kellemetlen tünetet nem tapasztaltam még:S
2012. máj. 7. 14:55
Szapora szívműködés, nyugalmi helyzetben 100/perces pulzus. Miután leszoktam róla, spontán elmúlt.
2012. máj. 7. 14:54
Sziasztok! Kíváncsi lennék kire milyen hatással van a kávé. Nálam elég érdekes dolgokat vált ki. Pl. olyan éhes vagyok egy órával utána, mint aki egész nap nem evett, meg sztem ingerültebbé is tesz. Alapból alacsonyabb a vérnyomásom, ezért ajánlották, hogy igyak kávét, de szerintem vagy allergiás vagyok rá, vagy nem tudom:) Egyáltalán a kávé allergiának mik a tünetei? Van valakinek hasonló tapasztalata? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook