Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhesség hányadik hetében kell először védőnőhöz menni? Én úgy gondoltam, hogy megvárnám a 12. hetes ultrahangot fórum

A terhesség hányadik hetében kell először védőnőhöz menni? Én úgy gondoltam, hogy megvárnám a 12. hetes ultrahangot (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 8. 20:19
Én már 4 hetesen mentem a védőnőhöz! Nem kell várni! Nem te vagy fontos hanem a gyerek! És amint látom elég fiatal vagy! Nem árt ha "adják az észt" :)
2012. máj. 8. 18:55

12 hetes uh-ra már kiskönyvel kell érkezni

előtte meg kell csinálni a vérvételeket

toxoplazma, meg miegyebek

2012. máj. 8. 14:04
Én is friss kismami vagyok, én 7 hetesen voltam- volt ultrahang, és láttam a babát,- a dokinál, és utána egyből a védőnőkhöz mentem, a kiskönyvért, azért mert ha esetleg rosszul leszel valahol, akkor a táskádban ott lapul a könyvecskéd, és fogják tudni, hogy babát vársz. Illetve ha táppénzre akarsz menni, akkor a könyvnek is meg kell lennie, mert a doki abba fog a tanácsadáson beleírni. Én is azt ajánlom neked, hogy minél előbb menj el a dokihoz,utána a védőnökhöz!
2012. máj. 8. 08:30
Sziasztok! Mindenképpen el kell menned minél előbb! Az egyik barátnőm védőnő, épp a múlt héten kérdeztem ezt meg tőle (mi is lassan belevégunk a baba projektbe). Már az 5. héttől érdemes elmenni, mert ekkor már tudnak vérvétellel korai Down-kór szűrést csinálni! Ezt max. a 8. hétig meg kell ejteni! Szóval menj el mielőbb!!!
5. katie_rose (válaszként erre: 4. - Gabi0630)
2012. máj. 8. 08:01

Most összesen 4szer kell védőnőhöz menni, nincs megszabva mikor. De a 12. heti uh-on leharapják a fejed,ha nincs kiskönyved. :)

14. hetes kismami vagyok, frissek az információim. :)

2012. máj. 7. 22:05
egyszeri anyasagi segèly feltètele a 9-szeri vèdőnő làtogatàs, amiből egynek 12. hèT előtt kell lenni. Legalàbbis 5 ève ìgy volt
3. pumukli1985 (válaszként erre: 1. - 529538f44c)
2012. máj. 7. 18:00

Miután az orvos megállapította a terhességedet úgyis elküld!Mindenképpen el kell menni a 12.hét előtt,ezen ne is gondolkozz hogy nem mész el.

Amúgy mint ahogy az előttem író is írta,a 12.heti vizsgálatokra már kell vinni a kiskönyvet!A doki is kérni fogja

2012. máj. 7. 17:28
Ne várd meg,mert a vizsgálatokra vinned kell a terhes kiskönyved,amit elvileg csak a védőnő adhat ki neked. Amúgy semmi extrát nem fog csinálni,csak ad újságot, meg ilyen kis könyvecskét és megméri a súlyod illetve ha van valami kérdésed,akkor válaszol rá :)
2012. máj. 7. 13:27
A terhesség hányadik hetében kell először védőnőhöz menni?Én úgy gondoltam, hogy megvárnám a 12.hetes ultrahangot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook