Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiam 2013. márciusában tölti a 3. évét. Ovibeíratással kapcsolatban segítenétek? fórum

Fiam 2013. márciusában tölti a 3. évét. Ovibeíratással kapcsolatban segítenétek? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 9. 20:41
Kislányom 2013. júliusában tölti be a harmadik életévét. Kérdésem, hogy kötelező-e beíratnom őt az oviba, vagy van-e bármilyen lehetőség, hogy még 1 évet otthon maradjon. KÖSZÖNÖM!
2012. máj. 8. 14:16

Mi vidéken lakunk. A kisfiunk aki tavaly szeptembertől jár oviba, akkor töltötte a 2,8 évet/januárban lett 3 éves/, és felvették,a mini csoportba /egyházi az ovika/, de bersze voltak feltételek: Legyen szopatiszta, tudjon egyedűl enni, és tudjon komunikálni a gyerek. Most a hugi is ugyanide megy szeptembertől,a feltételek ugyanezek, és még az, hogy 2,5 éves elmuljon. A lány áprilisi születésű. Első nyiltnapon, annyit mondott a vezető ovónéni, hogy kedves anyuka jöjjön a kislánynak jelet választani, pedig a beiratás csak ezután jött.

Én úgy gondolom, hogy a település, és a kapacitás függvénye, hogy a gyereket beveszik-e az oviba, vagy sem.

20. Vikó 26 (válaszként erre: 16. - 89a16b9c50)
2012. máj. 7. 10:36
Sajnos az eltelt évek alatt sokminden változott!:-(
2012. máj. 7. 10:30

Sziasztok!

Az Én kislányom tavaly augusztusban töltötte a hármat,elötte áprilisban beirattam,nem vették fel (igaz még az öcsivel itthon voltam,vagyok gyesen)!

Itt pesten (zugló)a mi körzetes ovinkban 240 szeres a túljelentkezés,idén 7 nagy 4 évest (ha szeptemberig betöltik a négyet) és 14 kis háromévest (azokat,akik idén márciusig töltik a hármat)tudnak felvenni tehát összesen kemény 21 gyereket!

Idén ugyan életbe lépett az a törvény,hogy 3 éves kortól óvoda köteles a gyerek és fel kell vegyék az ovik,csakhogy ez 2016-tól lesz igazán érvényben,szóval idéntől számítva adtak 3 évet az önkormányzatoknak,hogy új ovikat nyissanak a rengeteg gyereknek!

Ezt az ovi vezetőtől tudom a nyíltnapon mondta!

Az Én kisfiam jövő áprilisban tölti a hármat,ezért most beirattam a bölcsibe,ha szerencsénk van szeptembertől oda jár,így jővő szeptembertől kezdheti az ovit,csak így van rá esélyünk!

Nektek is ezt a megoldást javaslom!

18. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 16. - 89a16b9c50)
2012. máj. 7. 08:28
Szerencséd volt. Itt a lakótelepen tavaly 30 már betöltött 3 éves korú gyereket utasítottak el, mert nem volt hely a 4 oviban. Az idén még nem tudom, mert nem volt beiratkozás, de a szám kb ennyi marad.
17. noozimanoo (válaszként erre: 16. - 89a16b9c50)
2012. máj. 7. 08:25

Nem azt mondtam, hogy lehetetlen!!!

De nem minden esetben megoldható a márciusi felvétel. Utána kell nézni.

2012. máj. 7. 08:21
Nekem a fiam 2004 márciusában született, 2007 március 1-jén oviba ment, mert azt mondtam hogy nekem vissza el kell mennem dolgozni, levegővel mégsem etetthetem .... és a munkahelyemen a fülem mögé sem akaszthatom. Felvették. Nem volt beszoktatás, barátai lettek és túl élte az oviskorszakot .... már iskolás..... :)
15. noozimanoo (válaszként erre: 12. - Csillagpor0622)
2012. máj. 7. 08:17
Budapesten ritka a mini csoport, mivel vannak bölcsik. Fizetős magánovikban gyakoribb.
14. noozimanoo (válaszként erre: 8. - 89a16b9c50)
2012. máj. 7. 08:16

NEM kötelesek felvenni! Még nem lépett életbe a szabály!!!

Jelenleg az aug. 31-ig __5.__ évet betöltött gyerekeket kötelező felvenni, őket is csak a körzeti óvoda köteles fogadni, a többi nem!


Szóval önkormányzattal óvatosan...

13. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Csillagpor0622)
2012. máj. 7. 08:11

Szia Csillagpor! :)


Létezik olyan szabály, mi szerint a 2.5 éves gyerek felvehető oviba, ha nincs lehetőség bölcsödei elhelyezésre. Lehetőség az is, hogy 3 éves koráig marad vele valaki otthon, de mivel márciusi, így tényleg kicsi az esélye az év közbeni felvételnek.

Ennek több oka is lehet:

Az óvodának kell rartalékolnia 2-3 helyet az év folyamán, hogy ha új család költözik a körzetbe, és ott nagycsoportos korú gyerkőc van, azt kötelesek velvenni.

Mivel a Te fiad márciusi születésű, ha bekerül év közben (márciusban), gyakorlatilag a kiscsoportosoknál is majdnem egy egész évvel lesz fiatalabb.

Gyerektől függ, nem ismerem a kislegényt, de nem lehet tudni, hogy mennyi időt venne igénybe a beszoktatása. Sokszor van az, hogy év közben nehezebb beilleszkednie egy új gyereknek, mivel addigra már kialakult barátságok vannak. Ha sikerül beilleszkednie, akkor is pár hét múlva hosszabb szünet várható, így előfordulhat, hogy akkor újra kellene kezdeni a beszoktatást.


Az, hogy vidd-e magaddal, már más kérdés. A vezető az irodában nem fogja tudni megmondani, hogy milyen az a gyerek. Nem ott szokott kiderülni, hogy ha valakivel problémák vannak, hanem csoportban.

Attól függetlenül, ha szeretnéd, nyugodtan vidd magaddal. Ha nyilt napot is tart az ovi a beiratkozással egyben, akkor abból sem lesz semmi gond, ha a gyerkőc játszani kezd...

Remélem, tudtam segíteni...


Szép napot, sok sikert!

12. Csillagpor0622 (válaszként erre: 10. - 8a9f750ff1)
2012. máj. 7. 08:04
Én is örülnék ha lenne mini csoport. Na majd ma kiderül.
11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - 57aa4ea1e8)
2012. máj. 7. 08:03
és a jelenlegi törvények szerint 5 éves kortól kötelező az ovi.
2012. máj. 7. 08:03
Nálunk van ovis mini csoport, oda veszik fel a három évet év közben betöltő kicsiket. Kisváros, öt ovi van, a mini csoport az egyikben működik.
9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - 89a16b9c50)
2012. máj. 7. 08:02
Ha nincs hely, nem veszik fel év közben. Írkálhat bárhova.
2012. máj. 7. 08:01
Irasd be váró listára teszik és amikor betölti a 3. életévet kötelesek felvenni.Ha nem vennék fel ... akkor irány az önkormányzat oktatási osztálya.
7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - Csillagpor0622)
2012. máj. 7. 08:01
Én vittem az enyémet, de amúgy nem kötelező.
2012. máj. 7. 07:59

Szerintetek vigyem a gyerkőcöt is? Félek,hogy nem tudom kirángatni onnan(ha elmegyünk az ovi mellett,akkor hosszú percek kellenek míg hajlandó eljönni onnan,nagyon szereti nézni a többi kicsit).

Gondolom egyébként kötelező vinni,hogy lássák milyen vagy rosszul gondolom?

2012. máj. 7. 07:55

Elmehetsz beiratni, de nem fogják felvenni, valszeg év közben sem. Majd jövő szeptembertől.

az én lányom is márciusi, és nem vették fel oviba hamarabb. Mivel kevés az ovi, olyanokat is elutasítanak, aki betöltötték a hármat és úgy mentek.

De menj, és kérdezd meg, de kb borítékolom, hogy ugyan ezt mondják.

4. gattino (válaszként erre: 3. - Csillagpor0622)
2012. máj. 7. 07:51
Mindenképp írasd be / ill. jegyeztesd elő/, de nem valószínű, hogy 3 éves kora előtt felveszik.Viszont sokkal nagyobb lesz az esélye annak, hogy év közben beveszik, ha ezt a lépést megteszed, mert számítanak rá. Beiratkozás után az óvoda úgy is tájékoztat arról, hogy felvételt nyertetek e.
2012. máj. 7. 07:42

Ma mennénk beiratkozni.Van esély rá,hogy felvegyék úgy szeptemberben,hogy még csak 2,5 éves? Vagy ez majdnem lehetetlen,főleg itt Pesten...Vagy év közben is felveszik a gyerekeket?


Új nekem még az óvodai téma,nem tudom hogy megy a dolog :) Minden esetre izgatott vagyok.

2012. máj. 7. 07:41

Mi az érdeklődésed tárgya?

2013 szeptemberében már óvodaköteles.

Keresd fel az ovit ahova vinni akarod.

2012. máj. 7. 07:39
Fiam 2013. márciusában tölti a 3. évét. Ovibeíratással kapcsolatban érdeklődnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook