Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hogyan készültetek a nyelvvizsgára? fórum

Ti hogyan készültetek a nyelvvizsgára? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 7. 10:08
Gimiben nyelvi tagozatos voltam, jött minden magától.
2012. máj. 7. 08:16
Na de komolyra fordítva a szót: kell, hogy valakivel tudj kommunikálni angolul, fontos a szóbelihez, kell, hogy tisztában légy a nyelvtannal, és ehhez a Kis angol nyelvtan könyvet használtam, a szóbelihet meg az 1000 kérdés 1000 választ!
2012. máj. 7. 08:15
Én úgy nyelvvizsgáztam le, hogy akkor párom misszióban volt: Boszniában szolgált katonaként fél évig. Mivel nagyon rosszul viseltem én a tanulásba menekültem... Lenyelvvizsgáztam :).
2012. máj. 7. 07:51

Ha van már alapod, akkor az írásbelire nagyon jól fel lehet készülni egyedül is. Én két kicsi gyerek mellett csináltam, este ágyba dugtam őket, és hajrá.

A szóbelihez viszont kell tanár vagy csoport, ezt én nagyon megszívtam. Érdemes próbálkozni, hogy neked személy szerint ki-mi jön be, én több tanárt elfogyasztottam, mire megtaláltam azt, akivel képes voltam jól (és gyorsan, mert akkor már nagyon szorított az idő) felkészülni.

6. 17edc27aec (válaszként erre: 1. - Szalamandra)
2012. máj. 7. 06:45
Könyvből is lehet végül is tanulni, de jobb ha tanfolyamon vesz részt az ember, mert ott tudsz kérdezni a tanártól.
2012. máj. 7. 06:45
Nagyon!!!de felesleges volt..
2012. máj. 7. 06:42
Legfőképpen tanulással XD
2012. máj. 7. 00:28

Őszintén? Sehogy. Gimi alatt volt heti 2 angolunk,ott úgy-ahogy rámragadtak a szavak,a nyelvtan benne volt az aktuális tankönyvünkben. Harmadikban elmentem megpróbálni a nyelvvizsgát,hogy ne kelljen angolra bejárnom..(a lyukasóra gondolata nagyon ösztönző tud lenni :) )

Egyáltalán nem volt nehéz,sokkal rosszabbra számítottam a rémhírek alapján(origós/rigó utcai).Szótárt is lehetett volna használni ha jól tudom,úgy meg tényleg nem vészes :)

2012. máj. 6. 23:36
Ajánlom Neked az angol nyelvtan 222 pontban című könyvet mellé pedig az ezer kérdés 1000 válasz, én így tettem le az Origóst :)
2012. máj. 6. 23:31
Most vagyok elsőéves az egyetemen. Szeretném a nyáron elkezdeni a felkészülést az angol középfokú vizsgára. Érettségi óta nem gyakoroltam a nyelvet, szóval nem csak olyan tanfolyamra lenne szükségesem, ami a vizsgára készít fel, hanem ismételnem is kéne, elég sokat. Ti hogyan készültetek rá? Önállóan, tanfolyamon, netes segédanyagokkal? Kinek mennyire jött be a módszer, amit választott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook