Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan spórolsz / mivel lehet spórolni? fórum

Hogyan spórolsz / mivel lehet spórolni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. jan. 7. 14:23
Mi ketten vagyunk a gyerekkel és havi 8-10 e a villanyszámlánk.1 számítógép,porszívó,mosógép és villanytűzhely van+ hűtőfagyasztó,tv stb stb.A szerelő egyszer aztmondta hogy azért emelkedik évről évre az áramfogyazstás mert kezdenek elavulni a háztartási gépek.Ebben lehet valami igazság.
13. Szapi (válaszként erre: 11. - LoLiNa)
2008. jan. 7. 14:20
Érdemes lenne megmérnetek, vagy megmérettetni, hogy mi az ami zabálja az áramot. Lehet, hogy valahol zárlat van, és ott "szökik" az áram. Legegyszerűbb módja, hogy húzz ki mindent és nézd meg forog-e a villanyóra. Mi havi 5 és 6 között fizetünk, az elszámolónk sem több. Kombi hűtő, fagyasztó, automata mosógép, négy akváriumban fűtés, világítás és levegőztető, keringető szivattyú, rengeteg szerszám a mindennapi barkácsoláshoz, szórakoztató elektronika. A tv-k videók akkor is fogyasztanak ha a távirányítóval kikapcsolod. Amikor megmértük, hogy mennyit ledöbbentem, mert éves szinten elég sokat. Egy szabály van, amit igyekszünk betartani, ne égjen feleslegesen a lámpa. Régi házban lakunk, de újraszereltük a villanyt. Új kapcsolók, dugaljak, új vezeték.
2008. jan. 7. 08:51

Sporolás!?hm Egész életemben próbáltam sporolni,több kevesebb sikerrel.

Amit meg kell venni azt természetesen meg veszem.Mi sem élünk nagylábon eggyáltalán sőt.Amig kifizetjük a rezsit,manapság csak erre futja ,és ami marad? hát abból gazdálkodom.Nagyon nehéz.Nyaralás? Hol van az már kb.tíz éve nem voltunk nyaralni.Még jó ,hogy zöldövezetben lakunk,igy minden nyáron "nyaralunk"A "zöldövezet" a város külső része.De legalább gyönyörű!

11. LoLiNa
2008. jan. 7. 03:32

sehogy. egyszerüen nem megy. mostmeg pláne nem, mióta gyesre várok. gyás-nak 2 hónapja vége lett. azóta szórakoznak a gyesemmel.. kedvesek.. de egyszer csak megkapom már... jó lesz az elszámolókra..


/

Bobcsi igazad van sajnos arról, ami a fagyasztót illeti.. zabálja az áramot. havi 15e-t fizettem minden hónapban és mégis 30e-s elszámolót kaptam, holott semmi extrémet nem csinálunk. én már a villanyórámban sem bízok.

10. bobcsi2 (válaszként erre: 9. - Sz.Csirke)
2008. jan. 6. 22:23
Régen én is teli raktam a fagyasztót,de ha kiszámolod,hogy hány hónapig van a fagyóban,nembiztos hogy jóljárok vele mert amit ott megspórolok a másik oldalt meg odaadom villany számlára.Nekünk a villannyal kell nagyon spórolnunk mert közel 600KW-ot fogyasztunk,pedig már minden energia takarékos.
2008. jan. 6. 21:05

En mindig felirom a tablara amire szuksegunk van, es akkor veszem meg, mikor le van arazva. Mivel nem surgos, miert ne varnek? Igy nagyon sokat meg lehet sporolni. En egyebkent is keresem a legjobb arakat, tehat nem veszek meg semmit elsore. Ezzel azt is elkerulom, hogy olyat vegyek ami annyira nem is kell.

Elelmiszerrel szinten, learazaskor telerakom a fagyasztot, es a szekrenyt.

Honap vegen mindig tobbet tudok a megtakaritasos szamlara tenni, mint terveztem.

2008. jan. 6. 20:42
én próbálok mindenen , de semmin nem tudok! biztos bennem van a hiba.
2008. jan. 5. 21:22
Valamit mi sem csinálunk jól,mert élünk de félre rakni mi sem tudunk.Sőtt,inkább feléljük a tartalékot is.Rengeteg a fizetnivalónk ,pedig egy lakáshitelünk van.Szerintem nem bennünk van a hiba hanem minden rengetegbe kerül,a bevételhez képest.
2008. jan. 5. 21:13
Kíváncsi lennék hogy ki hogyan oldja meg hogy maradjon is a fiztéséből (pl.nyaralásra). Nem mondhatnám hogy rosszul élünk mindketten keresünk + a férjem minden hónapban nyugdíjat is kap. De egyszerűen nem tudok egy kis pénzt félre rakni. Pedig tényleg nem élünk nagy lábon, nincs pláza sem mc Donalds sem egyéb rogyrázós dolog, de v.hogy még sem megy. Te hogy csinálod?
2007. dec. 20. 10:49

Éhesen soha nem megyek vásárolni!!

Figyeld meg,olyankor olyanokat is megveszel,ami egyébként nem is kellene.

Mindig felírom,mit kell vennem,és "célirányosan"

megyek az üzletekben.Persze óhatatlan,hogy meglát ez ember ezt-azt,de csak azt veszem meg,ami tényleg kell,és megéri.

2007. dec. 20. 10:33
Főiskolás koromban írtam a kiadásaimat, hihetetlen sok mindenre rájöttem, legfőképp, hogy a sok apró kis kiadás mennyire sokat jelent. Leálltam a spontán kajálásról (bekapok egy pogit, veszek egy szendvicset stb..) inkább magam megcsináltam a koliban. Nem hiszitek el de ezreseket spóroltam!!! Aztán... szerencsére nem vagyok fázós, sőt hűvösebb lakásban jobban érzem magam. Ha elmegyek otthonról mindig teljesen lecsavarom a konvektort, és este mikor hazaérek kicsit ráteszem, majd éjjelre megint le. Több ezer forint!!! Szüleimnek van kertjük, nyaranta családi program a befőzés, mélyhütőzés, így sosem kell lekvárt, befőttet, zöldséget vennem. (tele van a hütőm lefagyasztott spenóttal, tökkel stb..) Kevés húst eszem, mondjuk ez nem spórolás miatt, de evvel is sokat lehet spórolni. Kenyeret sosem dobok ki, a tűzhely aljában lévő fiókban tartom, kiszárad, ledarálom és prézlinek felhasználom. Hú most ennyi jutott eszembe.
2007. dec. 20. 07:21

Hát nem nagyon indult be az eszmecsere!Pedig biztos tudnánk egymásnak jó tanácsokat adni.

Én például azt olvastam valahol,hogy ugy is

lehet a vizzel spórolni,hogy nem engedem meg nagyon a csapot.Azóta ez mindig az eszembe jut.

Egyedüli amire nem sajnálom a vizet az edények leöblitése,hogy ne maradjon rajta mosogatószer.

2007. dec. 11. 07:44

Othon?

A villany nem ég mindenhol,én pl. vissza vettem ezt és kevesebb a számlám.

Vásárlásnál?

Nem mindig az a jó ami a legdrágább,és amikor akciós valami akkor többet veszek.

2007. dec. 11. 07:22

Kérlek adjatok ötleteket mivel lehet spórolni,

otthon,vásárlásnál stb.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook