Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan spórolsz / mivel lehet spórolni? fórum

Hogyan spórolsz / mivel lehet spórolni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
164. HMF83 (válaszként erre: 157. - C5049c4d76)
2013. aug. 7. 12:58

Spórolni lehet pl a rezsin, de azt gondolom mki tudja hogyan...tehát odafigyeléssel, ésszerű használat.Fontos hogy energia osztály jó legyen a berendezéseknek, igaz nem fogja úgy bírni mint a régi,de rezsibe meglátszik.


Én igazából amin spórolok az a bevásárlás.Követem az akciókat (az igazakat :)) átgondolom érdemes e annyit autózni stb, útbaesik-e...ha vmi eléggé akciós többet veszek előre...


Nem veszek meg félkész, késztermékeket ha olcsóbb otthon megcsinálni stb, rezsivel is számolok!


Nem feltétlenül a legmárkásabb dolgokat veszem, mert az nem feltétlenül jobb, hiába hiszi az ember.


Spórolni lehet azon is hogy nem dobsz ki dolgokat ha elromlik, pl párom bármit megcsinál ami menthető.


Illetve meg már a bankon is spórolunk, egyben kivesszük a pénzt amit költünk egy hónapban, és félünk közben otthontartani :)


A 100-200 ft-osok gyűjtése nagyon jó ötlet, azt is csináltuk.


Félretenni meg csak úgy lehet, ha az ember nem gatyásodik le teljesen,de valahol mindig meglehet húzni a nadrágszíjat, és lehet elrakni.Az abj a mai világban bármikor jöhet nem várt költség, és jobb nem belemenni nyakkendős uzsorába, azaz személyi kölcsönbe...

163. Babi11 (válaszként erre: 144. - 43bee68010)
2013. aug. 7. 12:39
Egyetértek!
2013. aug. 7. 10:44

1. Pénzintézetek megtakarítási konstrukcióival.

2. Malacpersellyel

161. wencus (válaszként erre: 157. - C5049c4d76)
2013. aug. 7. 06:54
A kétszázasokat mindig félre teszem a tárcámból.
160. c5049c4d76 (válaszként erre: 158. - Bnedora)
2013. aug. 7. 03:29
olvasgatom őket .
159. ba45ffbc29 (válaszként erre: 158. - Bnedora)
2013. aug. 7. 03:17
Pl.?
158. bnedora
2013. aug. 7. 01:44
Több fórum is van ebben a témában, azokba is beleolvashatsz.
2013. aug. 7. 01:11
Most találtam rá egy 2007-es fórumra ahol a dugipénzről volt szó.Felmerült bennem a kérdés ahhoz hogy legyen dugipénz spórolni kellene,de hogyan?Ötleteket,tanácsot szívesen fogadok.A mai világban tényleg létfontosságú, hogy kibírjuk valahogy egyik fizetéstől a másikig és még tegyünk is félre ha tudunk.
156. Tanne
2011. máj. 23. 17:18
Nem "spórolni" kell, hanem okosan kell elkölteni a pénzt. :) Nem kell havonta 500ft-ért venni villanykörtét, hanem 3-évre kell venni egyet 5000-ért. Nálunk most leginkább a gyerekre megy el a pénz. Mindenkinek ajánlom a [link] -t. Nemcsak olcsóbban lehet beszerezni a dolgokat, de ha kinövi a gyerek, itt majd el is adok mindent :)
155. o.andi (válaszként erre: 154. - F36e266467)
2010. okt. 4. 10:09

van benne valami:)

ezt jól megfogalmaztad:)))és jól leirtad

csaba:))

2010. szept. 29. 12:52

Szerintem a spórolás egy negatív szó. Negatív energiája van.


Nem spórolni kell, hanem megfelelően gazdálkodni. Persze ez játék a szavakkal, de mégis nagy jelentősége van.


Amit kifizetünk pénzt, mások abból élnek, amit ők kifizetnek, mi abból. Tehát ha a pénz áramlását visszafogjuk, akkor magunkhoz is előbb-utóbb kevesebb fog érkezni.


Amit adok, azt kapom. Ha mások zsebére spórolok, akkor mások is fognak az enyémre spórolni :O)))


Nem érdemes a pénzen görcsölni. Annak nincs jó hatása.


Persze szementen szórni meg a másik véglet.


Okosan beosztani. Vannak számíthaó költségek, azokat félretenni és a maradékból megfelelően gazdálkodni.


Félévente egyszer lehet egy nagyobb összeírás, aminél kiderülhet, hogy vannak fix felesleges "luxus" kiadásaink, ami miatt nem marad az alapvetően fontosra.


De ennél többet nem érdemes rajta görcsölni :O)))

153. stokimagdi (válaszként erre: 141. - T.L.)
2010. szept. 29. 12:46

Szia

A rezsitáblázatodra kiváncsi vagyok, mert én már többféle módon vezettem füzetben a kiadás bevételt.

Egy idő után mindig begőzölök, és abbahagyom.

Aztán megint folytatom.

Már segitséget is kaptam ez ügyben családtagtól, megmutatta hogy ő miképp vezeti.

Alig egy hónap után, most megint ott tartok, hogy elegem van.

152. Wenta (válaszként erre: 150. - Sünmama)
2010. szept. 29. 11:49
Nálunk a villanyszámla szökik az egekbe. A párom megmérte minden hűtő nyitás 5 ft- be kerűl nálunk. Az égőket ledes-re cseréltük. Főzök nem menzázunk. Ja és vettem egy favour sütőt mert az csak 1600 W fogyaszt és gyorsan megsül benne minden és nem kell órákig járatnom a nagy villanysütőt. Most ezek jutnak az eszembe:
2010. szept. 29. 11:44

Van már ilyen fórum:


"Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink"


Nézz be rá, jó ötleteket szoktam onnan kapni.

2010. szept. 29. 11:42
Anyukák, nagymamák! Segítsünk egymásnak ötletekkel, receptekkel, bármilyen praktikával, ami nektek bevált. Bizonyára sokan vagyunk időnként nehéz helyzetben, mikor pl: hónap végén is ebédet kell főzni a családnak, és jól jönne valami ötlet, amihez elég néhány olcsó hozzávaló, mégis laktató a végeredmény. Vagy mivel váltsuk ki a drága tisztítószereket,hajpakolásokat,stb.
149. vivcsike75ó (válaszként erre: 146. - 43bee68010)
2009. szept. 18. 19:14
oké
148. Anyagi
2009. aug. 24. 20:42

Ez nem egy spórolós, hanem egy siránkozós fórum!


Mi lenne, ha inkább ötleteket adnánk egymásnak, hogy pl. mit vegyek olcsón és milyen finomság lesz egy kis munkával belőle, vagy mit gyűjtsünk erdőn-mezőn ami a természet ajándéka és a mi kamrámkat tőlti, vagy mibe kössük a gyerek olcsó füzetét, hogy ingyen is menő legyen! Kinek milyen ötletei vannak olcsó szendvicskrémek és felvágott-pótlók készítéséhez? Van -e valahol szedd magad mozgalom és mennyiért és mit szedhetünk? Egy kis kézügyességgel és ötlettel ajándékot is tudnánk fabrikálni esetleg!

Nem jobb lenne egy ilyen témájú fórum...?

Én hálás lennék érte!

147. Anyagi (válaszként erre: 29. - Bobcsi2)
2009. aug. 24. 20:16
Mit szólna az a gyerkőc egy aranyos kiskötényhez, fodorral, valami kedves mintával v matricával?
146. 43bee68010 (válaszként erre: 145. - Vivcsike75ó)
2009. aug. 24. 19:50
Mind a kettőnek kidobtam a zacskóját ,és attól is félek,hogy reklámnak minősülne ,de biztos megtalálod ha bemész ,mert csak ez a két fajta színben van.Átlátszós zacskóban.Ha nem sikerül legközelebb megnézem ha megyek és megírom priviben jó? Majd írj! :)
145. vivcsike75ó (válaszként erre: 144. - 43bee68010)
2009. aug. 24. 19:46
ez milyen törlőkendő?pontosabban mi a neve?
144. 43bee68010 (válaszként erre: 143. - Anyagi)
2009. aug. 24. 19:45

Helló!

Ez nem pont spórolás,hacsak nem azt vesszük,hogy semmilyen tisztítószert nem kell használni mellette:

A Penny-ben lehet kapni 2 féle színű (kék és sárga)kis zacskóba csomagolt törlőkendőt.

Az egész fürdőszobát át lehet vele törölni a csaptelepek ragyognak,de a legjobban akkor lepődtem meg amikor még a tükörhöz sem kellett elővenni a szokásos tisztítószeremet az is foltmentesen tiszta lett. Mindenkinek csak ajánlani tudom,nekem is ajánlották.És most jön a lényeg: mindössze 2-3száz ft-ba kerül!Azóta sokkal szívesebben takarítok.

143. Anyagi
2009. aug. 24. 19:37

Ki milyen ötlettel tud spórolni a háztartásában?

Nagyanyáink ötleteitől a legújabb fortélyokig minden érdekel! - Titeket is?

142. 91d4989ab9 (válaszként erre: 33. - Vviki2)
2009. aug. 5. 00:28
olaszban láttam a villanybojlerre olyan megoldást hogy a fürdőszoba villanykapcsoloja mellett volt egy bojlerhez tartozo kapcsoló is bekötve, igy egy mozdulattal lehetett ki vagy be kapcsolni, és nem ment folyamatosan
141. T.L.
2009. aug. 4. 23:55

sziasztok.

mi így spórolunk:

-áram: energiatakarékos izzók, mindenhol lekapcsoljuk, ahol nem használjuk, központi elosztóra vannak téve az elektromos berendezések, így egy mozdulattal áramtalanítok, hűtő, igaz, drága volt, de AA+-os, mosógép is, AA-s

-víz: tusolás, teli adag mosogép, így is 7-8 adag megvan, az egyik munkám miatt, meg a munkásruhák miatt

-fűtés: nehéz dolog. régi építésű házban lakunk, afűtés egyedi, de nem túl jó. belmagasság 3,65 m, és cserépkályha van. a számlát fogyasztás útján kapjuk, ki kellene cserélni az ablakokat is, egyelőre csak szigetelés volt, meg vastag hengereket rakunk a két ablak közé. jó volna kombi kazán :-S

-ruházkodás: turkáló, kínai piac, néha varratom, vagy a turkálóst alakíttatom át. a varrónőm remekül dolgozik, és olcsón.

-magunk: nincs szoli, kozmetikus, nem dohányzunk, iszunk, kávézunk...a fodrász barterban működik (egyébként ajánlom mindenkinek, ha esetleg cserél a fodrásszal: takarítsunk ki nála, ő cserébe hajat vág, nyírjunk füvet, stb...lehet, hülyén hangzik, de egy két órás takarításért egy 3500 ft-os hajászkodás...) nekem több minden így működik

viszont, könyvre nem sajnálom, igaz, kb negyedévente két db. ajándékozáskor is ezt választjuk.

-a mosóport piacon veszem, 11,5 kg-os ariel 5500 ft. a boltban 3 kg 3500...az öblítőm Quanto, egy liter 412 ft, a száz forintosban 2 literes 500 ft...számoltam! tusfürdő, vegyi cuccok szintén piac. Nívea tusfürdő 612 a boltban, én 480-ért veszem. akciós újságos gyűjtése, pontok beváltása, bicajjal összevadászom a termékeket. itt az olaj, ott a cukor, stb...bár túlságosan nem spórolok rajta, inkább megnézem, hol veszem. soha többé éhezést, így, ha tészta, Gyermelyi...

igaz, hogy a saját márkás termékek semmiben sem különböznek a gyártó brand termékeitól, szval nyugodtan meg lehet venni :-D

üdítőkről félig leszoktunk, így inkább csinálok nyáron limonédét, télen teát. nagyobb adagokat főzök meg egyszerre. zöldséget, gyümölcsöt csak piacon veszek, mindig friss, már bejáratott eladóm van. a tojásban sem kellett még soha csalódnom. hátizsákban hétvégente hazavisszük. míg a piacon az alma 280, a hiperben 350, és agyon van fagyasztva! megtanultam barkácsolni is kicsit, házilag felújítani, megjavítani ezt-azt. sőt, nagyon hasznos a havi kiadás-bevétel lista is! nálunk a rezsi egy excel-táblában van vezetve, így visszanézve is tudunk kalkulálni.

ami szívfájdalom: 3000 ft-os gyógysamponom van, cserébe viszont tök mindegy, milyen a folyékony szappan, vagy a mosogatószer. ahol tudok, kompenzálok!

amin nem tudok: havi bérlet, és a váratlan kiadások, mint pl elromlik valami

amin nem akarok: a gyomrom. minőségi ételeket inkább. az egészségemre csak én vigyázok, más nem törődik vele.

140. barackmag (válaszként erre: 138. - Vaczila)
2009. júl. 30. 10:35

Nálunk is ugyanez a spórolás jött be eddig, plussz még a vásárlásnál mindig figyelem a heti és a napi akciós termékeket. Időnként irtó olcsón van kirakva pár dolog, olyankor ebből igyekszem összeállítani az ételt. Egy kis konyhakert is le van választva nálunk, ott is megterem valamennyi zöldségféle.

Sajnos a többi családtag hozzáállásával van a probléma, akik nem figyelnek semmire és nem is érdekli hogyan lehet spórolni.

139. kattyus
2009. júl. 30. 07:29
Mindenen spórolok, mert a tv-nk már nem sokáig húzza. De nagyon nehéz!!!!!!!!!
138. vaczila
2009. júl. 30. 06:07

Mi spórolunk a ruházkodáson. Csak kínai és turis ruhákat veszek jó ideje, abból is keveset.

Semmilyen káros szenvedélyünk nincs, így cigarettára, italra nem költünk 1 fillért sem.

A lámpákba mindenhol energia takarékos égő van.

Szórakozni nem járunk.(Esetleg a gyerek néha)

Telefonnál, parabola tv-nél olcsóbb csomagra váltottunk.

Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

137. Emma*
2009. júl. 30. 05:48

Az a legborzalmasabb, hogy már élni sem lehet.:((


A vizen, az áramon szoktam spórolni. S ami a legnagyobb spórolási lehetőségem (szerencsére): mindennap a szüleimnél ebédelek, míg szabadságon vagyok. Így legalább őket is látom naponta. Ebben a hónapban sajnos nem jött össze, hogy a vizen spóroljak, mivel lakásfelújítás után vagyok és a takarítás sok vizet elvitt.


A héten intézem azt el, hogy az internet-TV-telefon triót rendeljem meg, mert az lényegesen olcsóbb, mint a mostani TV-internet duóm. Itt több, mint 6ezret spórolnék meg havonta.

2009. júl. 30. 04:57
Magamon...:(
135. lilimia
2009. júl. 30. 00:04

Én lassan mindenen spórolok, de hiába, mert mindig beüt valami.

Most a hűtőt 2 naponta le kell olvasztani, hogy ne romoljon meg benne minden... De nincs pénz újra, úgyhogy én most a hűtőn spórolok...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook