Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csincsilla(leendő)gazdik fórum

Csincsilla(leendő)gazdik (beszélgetős fórum)


11. meezyke (válaszként erre: 5. - Evangelika)
2019. okt. 11. 12:31

sziasztok..


Nekünk van egy csini lánykánk.Csucsu..:)

Igazi energiabomba..most 5 hónapos.Ő mozaik.Fehér és szürke a buksija meg a farkincája.Nagyon okos állatka,de nem áll jól a szeme sem. Imádjuk.

Valóban olyan hisztit le tud vágni h csak figyelünk.

Mindent megrág.Tettem neki be gyékény kosarat.Reggelre feldarabolta :D Fű házat tervezek neki venni,de sztem azt is kivégzi bruttó 3 nap alatt.Akkor meg nem ért meg 5e ftot.

10. Anda39
2013. jan. 7. 12:43

Nekünk is van...hát a tartás anyagi vonzata relatív, ugye. Mi például csináltattunk egy kétajtós szekrényt, amiben laknak, mert kell a hely nekik. Nem volt olcsó. A kaja sem az: veszel egy gyógynövényes mixet, vagy egy gyümölcsmixet, majdnem egy ezres egy zacskó. Mi adunk nekik (bocs, már csak egy van egy pár hete) szárított pitypangvirágot, körömvirágot, lucernát, csipkebogyót, és a többit a bolti választékból. Ja, alkalmanként pár szem mazsola, de kevés, mert elhíznak tőle.

Aranyosak, cukik, és tényleg sokáig élnek - jó esetben.

Nekünk volt szaporulat, és ingyen! vittem az állatkereskedésekbe, mert máshogy nem tudtam őket hova tenni. Mióta nincs a fiú, könnyebb a helyzet.

2012. máj. 7. 17:48

Igen, a degeszeknél szintén oda kell figyelni a hőmérsékletre, nagyon hamar hőgutát kapnak sajnos, úgy, hogy közben még élvezik is a meleget, szóval a gazdinak kell résen lenni.

Nekünk főleg mentett jószágaink vannak, csak a Manó "vadi új". Jelenleg is van nálunk a saját állományunkon kívül 12 mentett degesz.

8. b5ef5132a9 (válaszként erre: 7. - Evangelika)
2012. máj. 7. 09:02

Igazából nem macera őket tartani, egy dolog van amire figyelni kell, Nyáron olyan helyen legyenek ahol nincs több 26 foknál.

Februárban kerültek hozzám, elsőként a fiúk, kereskedésből, ahol majdnem egy évig sínylődtek.

A lányok tenyésztőtől vannak.

Nekem rajtuk kívül 5 fiúpatkányom van, több mint egy éve :)

2012. máj. 6. 23:27

Nem tudom, van-e kereslet csinire...

Mi is szeretnénk kis csinit, de úgy néz ki egyelőre még nem lesz - bár csak kíváncsiságból, magunknak, nem eladni.

Láttam már bézs színűt, nagyon szép! És olyan jó puha és selymes a szőrük - ez persze mindegyikre igaz, ha csak nem csomós a bundájuk.

Régebb óta van csinid vagy ők az elsők?

Nekünk szeptember óta van Cucu, Manót pedig a Mikulás hozta. :) (Deguink 2010 július óta - azóta nagy a szerelem! :D )

2012. máj. 6. 19:57
:) Igen van 4. 2 fiú, 2 lány :) A fiúk egy évesek múltak, bézsek, testvérek. A lányok még nincsenek 1 évesek, ősszel töltik be. Az idősebbik standard, a fiatalabb white TOV. Szeretném majd pároztatni őket, csak nem tudom lenne e vevő a kicsikre. :)
2012. máj. 6. 18:24

Nekünk van 2 csincsillánk (egy standard szürke kislány, Cucu és egy bak black velevet, Manó) a 16 degu mellett.

Édespofák. :)

Maga a tartás valóban nem drága, sőt, csak, ha állatorvoshoz kell vinni őket(de ugyanez igaz a degura is).

A kisfiú nemrég múlt egy éves és rettenetesen rosszcsont - imád a leglehetetlenebb helyekre felmászni, segít tapétázni ;), egyik kedvenc üldögélő helye a gazdi válla vagy feje búbja, ha nem csúszik le onnan. És ha valami nem tetszik neki, olyan hisztit rendez, hogy csak na! :D Cucuka azért néha megneveli, ő már négyéves, és időnként helyre rakja a kispasi egóját. :)


Neked is van csinid?

4. b5ef5132a9 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2012. máj. 6. 17:05

Ezért nem ajánlatos különböző neműeket tartani, mert pihenés kell a nősténynek a szülések között. AMugy nem drága mulatság. Kell nekik víz, széna, gyóygnövények, meg egy ketrec.

Nos, igen ők nem foglalkoznak azzal hova bogyóznak, de legalább könnyű összeszedni. Nem ragacsos, kis kemény bogyók.

Gyorsan???? Hát, ugye tudod, hogy 20 évig is elélnek???

2012. máj. 6. 16:05
Amúgy aranyosak, de ennyi.
2012. máj. 6. 16:04

Volt egy pár csincsillám.

Éldegéltek boldogan, majd született 3 csincsillagyerek.

Ahogy azok kirepültek, hamarosan jött a következő alom, 2 kölyökkel.

Aztán gyorsan elhaláloztak.


Szerintem nem olcsó mulatság a csincsillatartás.

És teleszarnak mindent.

2012. máj. 6. 12:35

Van akinek van csincsillája?:) Vagy aki szeretne?

Mesélj a csincsilládról :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook