Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyar-román kettős állampolgárságú gyermek fórum

Magyar-román kettős állampolgárságú gyermek (beszélgetős fórum)

2012. máj. 6. 15:22
Az utlevel kesziteshez is mindket szulo jelenlete szukseges.
2012. máj. 6. 14:41

Gyerek esetében román útlevéllel is kérik a szülői meghatalmazást, hogy az egyik szülő a másik nélkül átviheti a gyereket a határon.

A többiről nem tudok.

2012. máj. 6. 11:25
www.jogiforum.hu, jogaszvalszol.hu itt szakemberek tudnak a kérdésedre válaszolni.
2012. máj. 6. 11:22

Kedves fórumozók!


Kérdésemre egyenlőre nem találtam választ, ezért fordulok hozzátok. Gyermekem Budapesten született, 5 éve életvitelszerűen itt is él, itt jár oviba, suliba is ide fog.


Én magyar állampolgár vagyok. Viszont apja, aki már több éve nem látogatja, nem fizeti a gyerektartást sem szintén kettős állampolgár. A gyermek születése után elintézte az apa, hogy román állampolgár is legyen a gyerkőc.


Az a kérdésem, hogy ez a kettős állampolgárság milyen jogokat biztosít, melyik ország jogai vonatkoznak rá és tud e nélkülem a gyermeknek román útlevelet készíteni, amivel elviszi.


Valamint, hogy esetlegesen indíthat e ott Romániában gyermek elhelyezés megváltoztatására pert? Tudom, szinte semmi esélye nem lenne, de azért érdekelne. Tartok attól, ha megint felbukkan, nem e fogja kicsempészni esetleg román útlevéllel a gyermeket?


Légyszí segítsen aki tud infot a témában. Köszi és szép napot

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook