Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerekkori fitymaszűkületet hogyan kezelik? fórum

A gyerekkori fitymaszűkületet hogyan kezelik? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. lizocska82 (válaszként erre: 37. - Erika39)
2014. okt. 20. 12:45
Irtam neked privatot bocsi nem irtam semmit a targyba elfelejtettem. Leirtam nalunk mi segitett. Es hogy usztuk meg fajdalom es mutet nelkul.
2014. aug. 4. 17:13
akinek a fiának már volt gondja ezzel az írjon nekem pár tanácsot kezelésre privátba, köszönöm
2013. okt. 18. 21:53
írtam ide korábban. télen, 2évesen elvittem urológushoz, aki azt mondta, "majd a nyáron"... aztánn meleg is volt, sajnáltam is... nem mentünk. most pár hete rászántam magam, visszavittem. gondoltam megbeszéljük, hogy mit, mikor, hogyan... de a jóember ambulánsan rögtön "megoldotta" a dolgot. most már csak én nem érhetek a kukachoz, mert az "fáj"... de bárki más, illetve ő maga is úgy rángatja bmely irányba, ahogy csak akarja :D
2013. okt. 18. 19:42

Sziasztok!

Nekünk is van gondunk a fütyivel.

Tegnap voltunk 6 éves oltáson és mondtam a dokinak nézze meg a fütyit is.

Sajnos az egyik oldalt le van tapadva úgyhogy sajnos megkaptuk a beutalót a sebészetre.Nagyon el vagyok keseredve mert mindíg húzgáltam neki pici korától kentem is neki és mégis mennünk kell.

Nagyon féltem mit fognak csinálni vele.

Valaki tud nekem segíteni jó sebészt ajánlani Debrecenbe?

2012. júl. 25. 17:29
Három évesek leszünk egy hónap múlva és csak egy picit lehet hátrahúzni szegénykémnek. A gyerekorvosunk azt mondta, 5 éves korig nem foglalkozik vele senki, ha addig nem oldódik meg, akkor sebészet. Úgy látom, minden orvos mást javasol...
33. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 32. - Vikó 26)
2012. máj. 7. 14:01
de jóóóó! akkor jó kezekbe kerültetek, nem esett mindjárt neki. nem lesz gond. :-)
32. Vikó 26 (válaszként erre: 31. - S.Nikolett1980)
2012. máj. 7. 12:15

Voltunk,nem szűkület,csak letapadás!

A doki nagyon szépen,szinte fájdalom nélkül fel tudta Neki húzni a bőrt azon az oldalon,ahol nincs letapadva!

Kaptunk ftorocortot,két hétig kell vele kenni,hogy puhuljon,lazuljon,aztán vissza kell menni és leválasztja a letapadást,ez kb 5 másodpercig csípő,fájó érzés lesz,de minél kitartóbban és jobban végezzük a kenőcsözést,a dokinak annál könnyebb dolga lesz!

Magát az eljárást nem fejtette ki bővebben!

31. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 29. - Vikó 26)
2012. máj. 7. 11:33
írj, hogy hogy vagytok!
30. youlcsi (válaszként erre: 28. - Vikó 26)
2012. máj. 6. 21:29
nekünk a 15hós oltásnál is csak megjegyezte, hogy szűk... majd júniusban esedékes megint, 18 hósan. szerintem még nem fog sehova küldeni, de majd meglátjuk.
29. Vikó 26 (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2012. máj. 6. 18:45

Nálunk ez a "felhúzzuk amíg engedi" meg az orvos által végzett fellazítás sem segített mint a példa is mutatja,sőt az Én meglátásom szerint csak romlott a helyzet a két év alatt!

Arról már nem is beszélve,milyen jó is az,mikor a szakorvos,meg a gyerekorvos,még véletlenül sem egybehangzó véleményen van,sőt egymástól eltérő módszert javasol,az egyik szerint az árt ha hozzá nyulunk,a másik szerint meg az,ha nem!

Így nagyon nehéz a gyereknek jót tenni!

Na dehát remélem könnyen gyorsan túl leszünk rajta,aztán hamar elfelejtjük!

28. Vikó 26 (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2012. máj. 6. 18:27

Nekünk a doktornő először letapadásról beszélt,mostmeg már szűkületről!

Azt mondta,ezen mostmár túl kell lenni,2 éves a gyerek,de ezt ugye már írtam!

Úgylátszik hogy milyen idősen küldik a gyereket,ezt is orvosa válogatja!

Minket először 1 évesen küldött a sebészetre a gyerekorvos,de akkor még a sebész is azt mondta,hogy korai és nem csinálta meg!

Kiváncsi vagyok most mit fog mondani!

27. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2012. máj. 6. 18:13
igazad van. erre nem figyeltem oda.
2012. máj. 6. 14:58

sziasztok!

az én gyerkőcöm is problémás... de a hozzászólásokat olvasva elég jól keveritek a szűkületet a letapadással!!! nem ugyanaz!


a letapadásra általában elég egy szteroidos kenőcs (ftorocort) használata, vagy az orvos által végzett fellazítás.


mi próbálutk saját szakállra a ftorocortot, de nem mertem sokáig használni. vsz nem is kellett volna, hiszen nem az orvos javasolta, nem is vált be.

tanácsadáskor mindig megnézi, közli, hogy szűkös, és ezzel még problémánk lehet... de ennyi. jelenlegi álláspont szerint akár 3 éves korig sem kell beavatkozni. addig annyi dolgunk van, hogy hátrahúzzuk, ameddig "engedi".

25. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2012. máj. 6. 12:29
azt írta, hogy 4,5 éves a fia, nem 4,5 hónapos. biztosan persze nem tudhatom, hogy hátra kell e már mennie rendesen, de még mindig azt mondom, hogy jobb, ha most csinálják meg, mint később, mert így nem fog emlékezni rá.
24. Vikó 26 (válaszként erre: 21. - Modeszta)
2012. máj. 6. 11:46

Az enyém is most két éves és hétfőn fogják neki csinálni!

Remélem minden rendben lesz!

23. HnéViktória (válaszként erre: 2. - S.Nikolett1980)
2012. máj. 6. 11:05

Gyermeksebészeten nagyon finoman és gyorsan végzik a beavatkozást.

Elöször bekenik lidokain krémmel ami elérzésteleníti,majd egy szondával körbe kerítik.Olyasmit képzelj el mint egy cipőkanál,egy pillanat az egész.Nem fájdalmas csak kellemetlen.Nincsen vérzés meg ilyesmi.2óra múlva múlik el az érzéstelenítő hatása akkor viszont nagyon fog fájni.Az első pisit érdemes kamillás vízbe megoldani...és én annyira a tetran krémnek nem vagyok híve,ezért én neorganormannal kentem.Az első naptól kezdve amíg meg nem gyógyul napi 3szor kell hátrahúzni ellenkező esetben visszatapad.Nekünk ennek ellenére is visszatapadt.Most harmadszorra sikerült véglegesen jóra:) A két utolsót a gyermekorvos csinálta...elég gáz az a gyereknek és a szülőnek is...Én borogattam kamillás vizzel.Az első 3nap katasztrófa utána minden Okés lesz.

Kitartás

2012. máj. 6. 10:16
Ha magának csinálja az nem elég, mert úgysem fogja annyira erőltetni magának ,hogy javulás legyen. A lényeg a bőr fokozatos nyújtása. Csak annyira kell mindig nyújtani ,hogy látszódjon , hogy vékonyodik nyúlik a bőr, de a gyereknek még ne nagyon fájjon, csak egy picit. El kell szépen magyarázni a gyereknek ,hogy ezt muszáj , hogy egy kicsit fájjon különben a doktornéninél még jobban fog fájni. Egy idő után látni fogjátok ,hogy mindig egy picit elválik egy rész. Ezzel a módszerrel kicsit lassabban de fájdalom mentesen szépen rendbe lehet hozni.
2012. máj. 6. 10:13

Sziasztok!


Kisfiamnak tavaly, 2 éves korában csinálták meg ambuláns. Egy apró golyós végű eszköz segítségével, 1 perc volt az egész beavatkozás. Utána saját lábon sétált ki a rendelőből. Utána 1 napig pelus nélkül rohangált a lakásban, inkább takarítottam utána, de panaszkodott, hogy zavarja a pelenka. 2 napig nyüszögött pisilés közben. Most 3 évesen már saját magának tornáztatja...:DDDD

2012. máj. 6. 10:08
Mi is hiába húzogatjuk, csak egy picit jobb a helyzet, de dokinéni azt mondta, hogy 5 éves koráig semmit nem csinál vele, utánna is szteroidos krém és ha az sem, akkor sebészet. Most lesz 3 éves és már magának csinálja fürcsinél, talán ezért javultunk valamennyit, mert ő csak jobban érzi, hogy mit csinál...
2012. máj. 6. 09:54
Ja igen és ezt a tornáztatást inkább az apuka végezze ,mert a férfiak jobban érzik hogy meddig lehet feszíteni,hogy ne legyen gond de ne is fájjon nagyon.
18. laurka85 (válaszként erre: 1. - Vikó 26)
2012. máj. 6. 09:53

Én úgy tanultam, nem szabad hátrarántani, erőltetni, mert megsérül, hegesedhet és akkor tovább szűkül :(

Szteroidos krémet írnak fel rá, azzal kell kenegetni, kicsit mozgatni, de csak addig hogy ne fájjon neki.

Ha ez nem használ (hónapok alatt) akkor műtét.


De ne engedd senkinek se hogy hátrarántsa neki, mert nem a gyerek érdeke!!!!Sőt!

2012. máj. 6. 09:52
A kisfiamnak mikor megszületett annyira szűk volt,hogy injekciós fecskendővel tudtuk tisztán tartani. A férjem minden este fürdésnél szépen óvatosan de kicsit erőltetve tornáztatta mindig hátrább és hátrább. Most négy éves nem rég voltunk a sebésznél megnézte és azt mondta teljesen rendben van. Annyira kell erőltetni hogy egy picit érezze hogy fáj, és egy idő után egy kis rész mindig elválik a letapadásból. Ezt a picit fáj dolgot nem úgy kell érteni hogy sír a gyerkőc vagy ilyesmi inkább egy picit érzékeny neki amikor csináljuk, de utána nincs vele semmi gondja. Ja igen és ez nem egy két nap mire rendbe jön itt években kell gondolkozni, nálunk is egy-két év volt mire szépen kialakult a tornáztatásnak hála.
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - S.Nikolett1980)
2012. máj. 6. 09:50
Így-így!
2012. máj. 6. 09:49

Ne ijesztgessétek már szegény Vikót!


Azért ennyire nem borzalmas!


És nem, nem kellene már teljesen hátracsúsznia a fitymának, azért nem csinálják meg csecsemő korban, hanem később, amikor látszik már, hogy nem fog menni magától.


A fiamnak ambuláns csinálták a SOTE-n, helyi érzéstelenítés és a doki valamilyen kötyü segítségével fellazította a bőrt, persze utána a pisinél csípő érzése volt a fiamnak, de kamillával kellett borogatni. Amikor körül metélik vagy bemetszik az már egy súlyosabb "elhanyagolt" eset.

Olyat is szoktak csinálni, hogy "hátra rántja a doki". brutálisnak tűnik igen, de arra kell gondolni, hogy ez a gyerek érdeke! Ha ezt nem csinálják meg időben, akkor komoly problémái lehetnek később. Kezdve a fertőzésekkel és később a komolyabb problémákkal, de ezek a komolyabb problémák majd tinikorban lennének, addig ezt el kell intézni, majd figyelni rá, hogy ne tapadjon le újra.


Tehát nyugi!

Kellemetlen, de fontos beavatkozás!

2012. máj. 6. 09:44
vannak rémtörténetek, de ez csak azért van mert egy igen kellemetlen beavatkozásról van szó és ez sajnos elkerülhetetlen, ha jót akarunk a gyereknek. olyan mint a foghúzás, az ember előtte be van tojva, de utána már megkönnyebbül, hogy nem fáj többet. szorítok nektek nagyon, hogy minél humánusabban csinálják. az már nagyon jó, hogy altalásban csinálják.
13. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 8. - Vikó 26)
2012. máj. 6. 09:40
a körzeti orvosotok egy barom, ha már hozzányúlt legalább csinálta volna meg rendesen. pf. utálom az ilyen kontárokat.
12. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 10. - Vikó 26)
2012. máj. 6. 09:39
figyu, nem lesz semmi gond. ezen túl kell esni. és azzal vigasztald magad, hogy utána már nem kell ezzel foglalkozni és neki is jobb lesz, ha már most megcsinálják. hamar túl lesztek rajta.
11. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 9. - 04be84614c)
2012. máj. 6. 09:37
teljesen hátra kellene már neki csúszni. minél előbb vidd el. ahogy írtam minél kissebb, annál jobb, mert nem fog rá emlékezni.
10. Vikó 26 (válaszként erre: 6. - S.Nikolett1980)
2012. máj. 6. 09:32
Atyaisten rosszul leszek...
2012. máj. 6. 09:31

Sziasztok!

Engem az érdekelne, ha tudja valaki, hogy egy 4,5 éves fiúnak mennyire kell hogy hátracsússzon a bőr a kukiján? Teljesen, vagy elég, ha csak kicsit, vagy akkor ez már szűkület??? :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook