Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit szóltok a homeopátiához? fórum

Mit szóltok a homeopátiához? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. dec. 15. 21:45
SZiasztok! Ma hallottam egy érdekes előadást egy paptól, beszélt a homeopátiás szerekről is, és mondta, hogy amikor készítik őket, többek között Szentíráshoz ütögetik hozzá az edényt, ami a Szentírás megalázása, szóval nem a jó erők hatnak ezeken a szereken kersztül...ezt most muszáj volt megosztanom veletek :)
2009. szept. 22. 10:45
Én már évek óta használom a homeopátiás készítményeket az allergiától kezdve, a herpeszen át a komolyabb szívproblémámra is. Sikerült például a megannyi mellékhatással járó Betaloc-ot is lecserélni homeopátiásra. De a számomra legnagyobb sikerélmény az volt, amikor az édesanyám, aki leginkább semmiben sem hisz, kipróbálta a Rhus Toxicodendront az arthrosisára és ugyancsakk rácuppant, annyira bevállt neki:) Sajnálom, hogy a médiában, főleg a tv-ben nincs reklámozva ez a szelíd gyógymód! Sokaknak segíthetne!
2008. jún. 22. 16:06
Valahogy a homeopátia is olyan kissé mint az ijjászat, vagyis akkor jó, ha szeretik és használják, úgy mint ahogy, ha azt szeretném, hogy egy nyil célba találjon, ki kellene lődni nagyjából a cél felé, de mikor már száll a levegőben ezen túlmenően, hitünk, gondolataink és vágyaink - mint kis szellők, idővel - könnyedén pontosíthatják és irányíthatják egy messzebbi és pontosabb cél felé is tovább. De ellenszélben ez sem jut messzire, csak ameddig izomerőnk bírja. S ha nem talál még célba, lőhetek egy új nyilat, nem történik semmi, de így még is arra sarkall, hogy saját belső megküzdő mechanizmusaimat is használjam a célom eléréséhez, ami hosszabb távon is hasznosabb lehet majd, akár más tekintetben is.
2008. febr. 17. 10:05
Én most is adom lányomnak az oscillococcinumot,meg a homeogéna 9-et,mert megfájdult a torka,és úgy néz ki,taknyosodik befelé,de sokkal enyhébbek a tünetei,mint a homeopata szerek nélkül lennének.
2008. febr. 15. 23:25
Arról írtam a szakdolgozatom..szóval szimpatizálok vele.
48. éden74 (válaszként erre: 47. - Zsikee)
2008. febr. 9. 21:05

Azért lehet ez így, mert egy hatalmas biznisz lett a gyógyszergyártás.(Na meg a betegség is)

Üzlet az egész.Két gyógyszertárba járok az egyik homeopátia párti a másik nem.

Én nem csak hiszek benne, tapasztalom.

Ja, az áruk is elfogadható.

47. Zsikee (válaszként erre: 44. - Éden74)
2008. febr. 9. 20:33
Az orvosok nagy része nem is ismeri a homeopatiát csak a kemény gyógyszereket. Van bőven olyan patika ahol nem is tartanak hiszen sem az orvosok nem szorgalmazzák betegeiknek , sem a gyógyszerész nem tudja mit mire mennyit. Ez a nagy magyar valóság. Engem is megmosolyognak az orvosok akik mellett dolgozom. Azt mondják csak azért használ nekem és a családomnak mert hiszek benne.:(
46. 200a1d39d3 (válaszként erre: 43. - Mihoca)
2008. febr. 9. 20:26
Mikor hallom a gyerek hangján,hogy valami nem stimmel.Mintha mélyebb lenne,de ezt bizonyára te is észreveszed gyermekeden,hogyha más lesz a hangszíne.Ha nagyon fáj a torka,akkor szerintem orvosnál a helye a gyereknek,főleg,ha lázas is.Én legalábbis,elviszem megnyugtatásképpen,hogy nehogy szövődmény maradjon vissza emiatt.
45. mihoca
2008. febr. 9. 20:18
a stodalt az ismerem mert hasznaljuk is
2008. febr. 9. 15:42

Köhögésre a kislányomnak a STODAL nevű kanalast adom.Azt is a gyógyszertáros ajánlotta.Nagyon jó.

Szerintem az orvosok több tályékoztatást is adhatnának a homeopátiáról.

43. mihoca (válaszként erre: 40. - 200a1d39d3)
2008. febr. 9. 14:26

mikor kezded el a homeogene 9 et adni?

milyen tuneteknel?

42. bucimami (válaszként erre: 36. - 14775640c4)
2008. febr. 8. 23:16

Elég sok helyen hozzá lehet jutni, de a választék elég változó. Van, ahol csak a legáltalánosabbakat árulják, máshol ugyanabból a fajtából több gyártótól is tartanak.

És igen, tényleg hatásos, én kb. két és fél éve csak ezt használom a gyerekeimnél, és azóta nem volt szükségük antibiotikumra, de még lázcsillapítóra sem.

41. mihoca (válaszként erre: 40. - 200a1d39d3)
2008. febr. 8. 13:07

koszi!!!

kiprobalom

40. 200a1d39d3 (válaszként erre: 39. - Mihoca)
2008. febr. 8. 12:51
Én torokfájás esetén a Homeogéne 9 adom kislányomnak,de még magunknak is.Nagyon jó,nekünk bevált.Az van a dobozárra írva,hogy torokfájás,gége,-garatgyulladás,rekedtség esetén szedhető.Talán próbáljátok ki,ha akarod,és meglátod,nektek használ-e:)
39. mihoca
2008. febr. 8. 09:08

tudnatok segiteni abban ,hogy lanyomnal a piros torokra ha mar lazzal is jar mit tudnek adni???

jo e?a belladonna???????????

es ha meg nincs laza csak ezt javasoljatok?????????????

2008. febr. 8. 07:10
Sziasztok! Gyenge, gyulladt, sorvadó fogínyre tudtok ajánlani valamit? Előre is köszi!
2008. febr. 6. 06:40
Megpróbálom a jövőben.
36. 14775640c4 (válaszként erre: 35. - Bucimami)
2008. febr. 6. 06:39

és minden gyógyszertárban lehet kapni homeopátiás szert vagy csak spec helyeken?

és tényleg hatásos?

35. bucimami (válaszként erre: 34. - 14775640c4)
2008. febr. 5. 22:51

Szerencsére a homeopátia nem hit kérdése :-), csak ismerni kell a használatát. A lényege a "kutyaharapást szőrével", vagyis annak az anyagnak a több százszoros higítását kell bevenni, ami ugyanolyan tüneteket okoz, mint az adott betegség. Például a méhcsípésre a méhből készített szer való.

Nem lehet túladagolni, nincs mellékhatása, kellő időben adva az antibiotikum is megelőzhető vele.

2008. febr. 5. 20:02

sziasztok én még új vagyok ebben a témában, a homeopátiáról nem sokat tudok és igy nem igazán hiszek benne.egyelőre. de nyitott vagyok.)))

szóval mi ez a homeopátia és milyen módon lehet vele gyógyítani?

hatásoabb mint az antibiotikum?

lehet hülyéket kérdezek de ki tudja lehet a gyereknél jobban beválik.

köszi

33. Zsikee (válaszként erre: 27. - NOA)
2008. febr. 5. 19:37
Homeopathias újság cimét és árát megirnád?
32. 200a1d39d3 (válaszként erre: 30. - Mihoca)
2008. febr. 5. 10:32
Én az Oscilococcinum-ról,ami az influenza tüneteit enyhíti,sikerrel.Legalábbis a lánykám esetében,és nálunk is bevált:))Használom a Stodal szirupot köhögésre,és mondhatom,ez is bevált,ráadásul imádja kislányom az ízét,a másik keserű valamit,nem hajlandó bevenni.
31. NOA (válaszként erre: 29. - Mihoca)
2008. febr. 5. 10:14

Nehéz erről bővebben irni mert egy-egy üveg homeopatias lötyi mellé adnak egy kis füzetet és ott leirnak mindent amit tudni illik, legalább 4 oldalon keresztül.Olyan gyógynövények halmazát látom amiről még sosem hallottam.

Havonta kapom a tájékoztató újságot és a tegnapiban pont egy komoly méhnyak betegséggel küzdő hölgy gyógyitotta ki magát a cseppekkel.

Újra olvastam egy idős bácsiról akinek 80%-os érszükülete volt, kettő hónapi gyógynövény használat után lement 4o%-ra a szükület, igy elkerülte a műtétet.

Nekem lázcsillapitásra is bejött.

Nagyon btykös az egyik újjam folyton gyulladásban van, inhüvely gyulladásal is dicsekedhetem.

Rákentem a gyógynövényekből készült krémet..abban a pillanatban a fájdalom megszünt és maradt is igy.

Annyi vacak dolgot forgalmaznak, már hallani sem akartam róla, hogy vásároljak megint egy újabb terméket.Egy orvos beszélt rá azóta is áldom az eszét:)

Úgy gondolom sok esetben helyettesíti a gyógyszert de főleg a prevenció fontos.

30. mihoca (válaszként erre: 28. - 200a1d39d3)
2008. febr. 4. 15:43
mirol beszelsz?
29. mihoca (válaszként erre: 27. - NOA)
2008. febr. 4. 15:43

irnal bovebben roluk!

kerlek

2008. febr. 4. 13:43
Nálunk bevált,és a gyerkőcöm imádja az édeskés ízét,örömmel megeszi.
27. NOA
2008. febr. 4. 13:42

Szupernek tartom a homeopatias készitményeket.


Egy üveggel használtam el és megszüntette a fontérzékenységem és gyógyír volt a stresszes szívemre.

Most a vesém energiapályáit erősítem és pár hónap múlva az ereimet szeretném kitisztitani.


Nekem jár havonta a homeop. újság amiben sokan elmesélik tapasztalatukat, szinte csodákról számolnak be az emberek.Érműtéteket lehet kivédeni ha valaki csinál egy pár hónapos kúrát ezekkel a szerekkel.

Orvos állitja még ilyen jó gyógynövény készitményeket nem találkozott.


Merem ajánlani!


Nem tablettáról beszélek hanem gyógynövény cseppekről.

26. mihoca (válaszként erre: 25. - Ferildi)
2008. febr. 4. 12:46

4 es fel evesnel 10 cseppet naponta?

ennyi a kura?

nekem kicsit kevesnek tunik!!!!

2 es felevesnel 5-8 csepp????!!!!!

25. Ferildi (válaszként erre: 24. - Mihoca)
2008. febr. 3. 18:25
Igen,jobb a tablettánál.
24. mihoca (válaszként erre: 23. - Ferildi)
2008. febr. 3. 16:39
cebion cseppre gondoltal?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook