Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutya tíz kérése! fórum

A kutya tíz kérése! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kutya tíz kérése!

1 2
2012. ápr. 2. 16:43
Nagyon jó cikk,jó lenne,ha minden kutyagazdi elolvasná..........
58. xila5 (válaszként erre: 55. - Namama)
2012. jan. 18. 20:02

Van segítség, és van tapasztalatom. Homeopátiás Cannasbis indica vagy Ambrosia d6-d12-őt, amit be tudsz szerezni, add neki az időszak előtt 1 hónappal, de legalább a konkrét virágzás előtt 1 héttel minden nap legalább egyszer pár golyót a szájába. D-s potencia kell, és nem jó a BOiron, mert za gyomorban oldódik a kutya nem fogja elszopogetni a kedvedért. Ha műanyag az itatótálja és más állat nem iszik belőle oda is beleteheted, ekkor jó lenne a Boiron gyártmány, de abből nincs D-s csak C-s az nem annyira jó az állatoknak megelőzésre.


Fürdesd, tiszta vizben azonnal ahogy megjelenik a legkisebb tünet, legalább napi egyszer séta után, így ugyanis lemosódik róla a pollen, és nem irritálja a bőrét, nem kerül be nyalakodással a nyálkahártyájára annyi.

Nekünk tavaly szerencsénk volt, időben elkezdtem adni, és a végén egyszer kapott egy C30-ast, aztán semmit, és a mi allergiás kutyánk magától hűsöl nyáron a pancsolójában, nagyon szereti, ezelőtt Ő is sokat szenvedett, mert az első orvos kitalálta hogy rühes, de az hülyeség volt.


Utána a saját tudásommal kezeltem, miután az igazán jó állatorvos megmondta, hogy ez allergia és feltehetően Ambrósia.

Lehet nektek jobb lenne a Vadkender homeopátiás változata (Cannabis) az említett potenciákban.


Hatásos lehet még a Pollen, de azt azért nem ajánlom, mert az túl általános. nekünk nem volt jó. Viszont amikor jött a rózsaszin iszonyatosan viszkető bőrpír, akkor még jó volt a Lycopódium c12 és a Rhus Toxicodendron d6-d12. De ezeket ésszel kell használni!!! Tudni kell, mikor melyiket.


Keress homeopata állatorvost. én sajnos nem vagyok orvos, csak gyakorló homeopata, ezért nem kezelhetem, csak a saját családom.

Remélem tudod használni, vagy kérdezz kérdésekre válaszolhatok, az nem tiltott.


Üdv. Sok sikert.

57. xila5
2012. jan. 18. 19:47
Ezt minden örökbefogadó helyen hatalmas betűkkel kiírva kellene felírni a kapura, és kötelezni minden potenciális gazdit hogy olvassa el, és értelmezze. Gondolja végig mit jelent ez.
2011. aug. 12. 17:40
De jó!! Nagyon megindító a cikk!! Nagyon igaz!!
55. namama
2010. aug. 29. 10:55
Helló! Segítséget kérek Tőletek!Házi kedvencünk , a már 9 éves zsemleszínű keverék kutyusunk allergias a vadkender pollenjére.Inyenkor nagyon szenved,vakarozik és véresre rágja a lábait.Nagyon keveset engedjük ki a lakásból,hogy ha lehet még kevesebb allergén érje ezekben a hónapokban.Állatorvos antihisztamin cseppeket javasolt,de szenteltvíz!Van tapasztalata Valakinek?
54. e6339f1e43 (válaszként erre: 53. - Benybulldog)
2010. aug. 13. 13:06

:) az enyém is igazi játékos fajta!

olyan mint egy baba, állandóan játszani kell vele!

Imádom! :)

annyi szeretetet kapunk tőle, amit meg sem lehet hálálni! :)

53. Benybulldog (válaszként erre: 52. - E6339f1e43)
2010. aug. 13. 12:59
Igazán köszönöm! 13 kg a kis drágám! Igazi harcikutya:)))de a pittbullokat is imádom! A barátomnak az van!!
2010. aug. 13. 12:49

:) szia! édi a kutyusod!

az enyémről is van kép a naplómban! pittbull fajta! :))

2010. aug. 10. 19:30
Akartam kérdezni, h ez most mire is volt jó, de azóta ez a nagyon intelligens társunk már nem tagja közösségünknek.
50. e6339f1e43 (válaszként erre: 48. - E.bari)
2009. szept. 9. 23:34
szia :)) köszi! igen, Ő az egyik "leggyerekszeretőbb" kutyus! :))
2009. szept. 9. 15:56

Sziasztok! 5 éves sóbors színű snaci kislány új otthont keres, mert kisbaba született, és nem tudtak összeszokni.

Ha valaki tud olyat, aki szeretne kutyát, és pont ezt a snacilányt szeretné, jelezze nekem legyenszíves!!! Köszi a segítséget!

48. e.bari
2009. szept. 9. 14:31
szia kati! Nekünk Labradorunk van! :-) Jó ízlésedre vall! :-)
47. e6339f1e43 (válaszként erre: 45. - 85c5938833)
2009. szept. 9. 11:06

szia Kata :) nagyon kedves Tőled, hogy segíteni akarsz,és nagyon köszi,de több okból is döntöttem az mellett, hogy nem kell kutyus!

lányom most a Barátjánál lakik,így Neki van kutyusa, amit gyakran áthoz hozzám,de ha majd babát is szeretnének, akkor nehezen tudnék két kutyusra és egy babára vigyázni. :))

az én kutyám 16 éves volt!

azért titkon vágyom egy két hónapos labradorra,azt szívesen felnevelnék!! :)))

számtalan módot tudnék találni arra hogy legyen kutyám, de most már a munkabeosztásom is olyan, hogy nem tudnék eleget foglalkozni vele!:))

mégegyszer nagyon köszi! :)))

2009. szept. 9. 10:57

Ez nagyon szép és hasznos cikk.

Köszi a szerzőnek!

Könny, könny, könny...

45. 85c5938833 (válaszként erre: 44. - E6339f1e43)
2009. szept. 9. 10:51
Hát ezen én is meghatódtam! Nem különben a hozzászólásokon! Kati! Nem gondoltál rá, hogy legyen másik kutyád? Akár örökbefogadott? Szombaton a Városligetben lesz egy Sétáltató Nap nevű program, ahol az illatos úti kutyusokkal lehet ismerkedni. Én most tervezek belépni a kutyások táborába, és szerintem ott fogok választani! Itt van bővebb infó a szombatról: href pont hu/x/a0d2
44. e6339f1e43 (válaszként erre: 43. - Badonyimariaeva)
2009. aug. 23. 09:53

szia. átérzem,amit írsz, most áprilisban veszítettem el a kutyusomat!! még mindig nagyon fáj!

tegnap éjjel is vele álmodtam, álmomban élt még!:(((

2009. aug. 20. 23:43

10. Kérlek, gondoskodj rólam, ha beteg, vagy öreg leszek – hiszen Te is öreg leszel egyszer!


Ez az utolsó gondolat mostanában elég sokat motoszkál a fejemben és a szívem összeszorul.

Az idősebb kutyám már elég idős és úgy félek még a gondolattól is, hogy én Őt valaha is elveszítem.

Annyira összenőttünk, Ő a legjobb barátom, benne soha sem csalódtam és még sorolhatnám a jó tulajdonságait, mert csak az van.

Most sírnom kell!

2009. aug. 20. 23:29

Ez nagyon aranyos. Megkönnyeztem. Imádom a kutyákat, főleg az enyémeket. Nekünk a családban van 5 kutya és három cica. Nálunk két 1 éves tacskókeverék kutyus él, és egy cica. A cica sajnos nem szereti, ha simizik, olyan kis magának való, mégis szeret a közelünkben lenni. A kutyusokat szokta heccelni. Velük nőtt fel.Ha elcsavarog, kiabálok neki, és már jön is haza. Nagyon okos. A kutyusok elevenek, hihetetlen energiával rendelkeznek, és jó házőrzök. Ha tehetném, magammal vinném őket mindenhova.

Leírhatatlan érzés, hogy örülnek, amikor jövünk haza. Már messziről felismerik az autónk hangját.


Az animal planet tévéadón gyakran nézem az állatmentők műsorait, mindig elkeseredem, hogy mennyi elvetemült ember él a Földön. Az ilyen kegyetlen állatkínzóknak ugyanazt a szenvedést kívánom, amiket ők tesznek/tettek.

2009. máj. 31. 16:51

" Kutya nélkül lehet élni, de minek"


/Konrad Lorenz/

2009. márc. 23. 16:47

Örülök, hogy vannak akik ilyen nagyon szeretik a kiskutyáikat.

Én is imádom az én kis Jojómat. Életem legnagyobb szerelme!!!!!!!!!!!!!!

2009. jan. 6. 18:42
Nekem öt kutyám van, négy cicám, hat pintyem,két dzsungáriai hörcsögöm. Az öt kutyából egyet kaptunk,mert ott már nem kellett, egyet befogadtam,mert csupa csont és bőr volt, egyet elhoztam a szomszédból, mert a legkisebb kölyökként, mindenből kimaradt (az ennivalóból legfőképp), egyet kihoztam az Illatos útról illetve egyet vásároltunk.Mindegyik más, mindegyiket imádom. Nagyon ragaszkodnak hozzám, este bent tartom őket a külső szobában, ahol mindenkinek megvan a helye. Ők kapnak leghamarabb enni, mikor megjövünk,nagyobb, önzetlenebb szeretetet nem nagyon tudna adni senki. Egyiket sem adnám oda semennyi pénzért.
2008. nov. 19. 12:21

igen, nagyon jó a cikk !

el sem tudom képzelni, hogy valaki magához vesz egy

kis életet, s utána olyan brutális módon bántja, vagy csak kidobja az utcára!

az én kutyusom 14 éves,

de minden perc öröm mellette !

inkább éheznék én, minthogy őt ezért,vagy másért kidobjam!

2008. nov. 19. 10:13

Nagyon tetszett ez a cikk, jól összefoglalja tényleg! Aranyos nagyon. Nekünk most három kutyánk van, négy volt, de az tényleg annyira rossz volt, hogy nem bírtunk vele és el kellett vinni. De családban maradt, jó helye is van, olyan helyen, ahol nem tud kárt csinálni. Nagyon sajnáltam, de baj lett volna belőle, ha ott marad.

Amúgy nagyon jó dolguk van a kutyáknak nálunk. Télen bejöhetnek melegedni, nyáron meg hűsölni időnként :) Meg még sorolhatnám :)

2008. okt. 30. 19:07

jah és sztem olyan NE TARTSON kutyát aki szószerint ki*assza egy másfél méteres láncra, vagy egy 2x2-es területen van bezárva minden szeretet, gondoskodás és törődés nélkül!!!!

Sajnos rengeteg ilyet látok. SZÖRNYŰŰŰŰŰŰŰ

2008. okt. 30. 19:04

egyetértek teljesen az elöttem lévő hozzászólással!

Imádom a kutyusum (egy hatalmas németjuhász:)) mindig beszélek hozzá, de nem csak én hanem az egész családom. És higgyétek el, hogy minden szavunkat megérti!

Mindig üdvözöl, hogy ha hazaérkezünk, és látszik rajta h kötődik hozzánk és szívből szeret minket.

A kutya szeretete feltétlen, hiszen őt nem érdekli, hogy hány kiló vagy, milyen a sminket, van-e egy pattanás a fejeden, vagy hogy milyen márkájú ruhát hordasz. :)))

2008. jún. 29. 14:12

Nagyon tetszik a cikk,én is kutyaimádó vagyok!

Többre tartom a kutyáimat,mint sok embert.

Bennük sosem csalódtam még,és kedvességükkel hálás kis fejükkel mindig megvigasztalnak!

Minek a sok szó:IMÁDOM ŐKET!

Két kutyám van egyik sem élne ha mi nem fogadtuk volna be őket,nagyon hálásak is érte.

Aki pedig tud bántani,és mostoha körülmények között tartani bármilyen állatot,az egy UNDORÍTÓ SZEMÉTLÁDA,és remélem megkapja a méltó büntetését!!!

33. Anita123 (válaszként erre: 31. - SSissykke)
2008. máj. 31. 21:05

En is ugy gondolom,mint SSissykke!

Kar,hogy a "gazdi" nem tudja atelni a sajat kutyaja szenvedeset!(Telen mikor o bent ul a meleg hazba a kutyaja meg kint a hidegbe,esobe.Esetleg egy oszeeszkabalt olba didereg,lehet meg pokroca sincs...Meg sorolhatnam...)ES!!!!

Ezek utan is a draga teremtesek csodalattal neznek a gazdi szemebe!!!


Nekem is van egy kutyusom es egy cicunk is van.

Mind a 2-en bent elnek velunk es jo eletuk van.

32. spatifillum (válaszként erre: 31. - SSissykke)
2008. máj. 20. 19:00

Én sem értem, aki 1 méteres láncon tartja a kutyát a tűző napon....vagy egy 1mX3m-es fal melletti sötét helyen, a baromfiudvartól leválasztva:( Mindkét helyen van még egy kutyus, ők szabadon jönnek-mennek.

Mindegyik panaszosan ugat egész nap, az egyik ugyan már csak sóvárogva ül a drótháló mögött:(

2008. máj. 8. 10:26

Nagyon tetszett a cikk! Jól össze vannak szedve a gondolatok. Tényleg minden kutyatartó figyelmébe lehet ajánlani! Nem értem azokat az embereket, akik 1 méteres láncon tartják a kutyáikat... és jó esetben naponta egyszer ránéznek, hogy van e szerencsétlennek vize, kajája... És sajnos nagyon sok ilyen van. Szegény kutyának pedig nincs élete. Nem csoda, ha "belebolondulnak" és történnek a balesetek. Ez csakis az ember hibája.

Minden kutya igényli a törődést.


Nekem is van kutyusom! :) Bent él velünk a lakásban, szinte családtag. Nagyon okos, sok mindent megért (pl hol a cica? hozd ide a játékod, hol a helyed! keresd meg a labdát stb...) és meg is érteti magát. Imád sétálni, játszani, este tv nézés közben mellettünk feküdni. Talán kicsit el is kényeztettük, de ennek ellenére azért mindig tudja hol a határ.

Néha mikor ránézek, és eszembe jut a sok kegyetlen sorsú kutya, arra gondolok, hogy bárcsak mindenki legalább fele annyira törődne a saját kutyájával, mint mi.

2008. máj. 8. 08:42

A tiz pont szerintem telitalálat,kicsit elszorult torokkal olvastam

Köszönet érte!

A feltétel nélkűli szeretetadás példaképei

"Minél több embert ismerek annál jobban szeretem a kutyámat"(A kivétel erősiti a szabályt).

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook