Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kíméletes és biztonságos hajfestés fórum

Kíméletes és biztonságos hajfestés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kíméletes és biztonságos hajfestés

29. lillenet (válaszként erre: 27. - Virag32)
2012. máj. 10. 20:59
Köszönöm:)
28. Annette (válaszként erre: 23. - B5ef5132a9)
2012. máj. 10. 17:24
Ó pedig már mindent megvettünk hozzá... lehet énis kipróbálom aki életében nem festette a haját úgy kedvet kaptam hozzá :DD
2012. máj. 9. 21:35
Ja, és még annyit,hogy világosításnál teljesen mindegy,hogy festve vagy színezve van-e a haj, semmiképpen nem mozdul meg az újabb színezés hatására.
26. virag32 (válaszként erre: 25. - Lillenet)
2012. máj. 9. 21:35

Szia!


Annyi a lényeg,hogy hajszínezővel semmilyen körülmények között nem tudsz hajat világosítani.


Sötétíteni tudod csak, illetve sötét vöröses árnyalatra színezni, a vöröses szín általában mindenen átüt, a napfényben. világosítani csak és kizárólag festékkel lehet, vagy sötétre festett/színezett haj esetében leszívással vagy melírral.

25. lillenet (válaszként erre: 18. - Virag32)
2012. máj. 9. 15:54

Szia!


Ez más árnyalatnál is igaz, vagy csak feketénél?


Bő hónapja tartós hajszinezővel lettem sötét kávébarna, ezen tudok kicsit világosítani?

24. b5ef5132a9 (válaszként erre: 22. - Anda39)
2012. máj. 8. 12:52

nem csak vörösre. :)

És igen, sajnos vannak hátrányai :(

Nem lehet vele világosítani...

23. b5ef5132a9 (válaszként erre: 21. - Annette)
2012. máj. 8. 12:48
Nem igaz, csak anniyban, hogy 1 hónapot nem árt pihentetni, ez mindkét esetben.
22. Anda39
2012. máj. 8. 12:28

Hát igen, a hennának az az egyetlen hátránya, hogy csak vörösre színez...aki meg nem ilyet akar, az kénytelen a szintetikus anyagokhoz nyúlni. Ja, még az is fontos, hogy hennával nincs gyors festés (vannak már 10 perces hajfestékek is), nagyon pepecs munka.


A legtöbb nőnek idősebb korban a világosabb haj előnyösebb. Ősz hajon a henna is máshogy működik, világosabb, intenzívebb lesz az eredmény.

21. Annette (válaszként erre: 20. - Ibolya 45)
2012. máj. 8. 09:32
Ez tényleg igaz, hogy szintetikusra nem mehet henna? Vagy csak azért mert esetleg nem fogja be rendesen?
2012. máj. 8. 01:14
Sziasztok! Nekem is tanácsra lenne szükségem.Eredetleg gesztenye barna vagyok, nagyjából 4 éve festem, most nemrégen vágattam le, mert nagyon száraz és töredetett volt.Melegollós hajvágáson voltam, kiváncsi leszek...Viszont gondolkodtam én is hennán, csak attól féltem nem fogja be az ősz hajszálaimat( van bőven) Szóval , mit alánlotok? Tiszta hennát? vagy olyan festéket ami szinezve van ( világosabb rézvörörös elérése hennával lehetséges?) Vagy lesz egy vörös és el kell fogadni? Az a baj, nem tudom mire számithatok és amásik dolog, hogy ha én 3 hónapig pihentetem a hajam, mert h a hennát és szintetikus festéket nem szabad, egymásra felvinni....Ha én 3 hónapig nem festem a hajam , rémesen le fog nőni az ősz ....Szóval tanácsot kérek :)
19. Gicza4 (válaszként erre: 16. - Georgina85)
2012. máj. 7. 10:32

A feketét nagyon nehéz kikoptatni. Talán nem is lehet. Meg kell várni a míg lenő. Esetleg fesd be sötétbarnára és mindig egy árnyalattal világosabb barnára, míg olyan nem lesz amilyet szeretnél.

Nem túl vigasztaló, de nincs jobb ötletem.

Talán a fodrászod tudna rá mondani valami okosabbat.

De azt biztosan tudom, hogy a feketét nem fogja világosítani a szőke festék. Max. a töve lesz szőke.

18. virag32 (válaszként erre: 16. - Georgina85)
2012. máj. 7. 10:30

Szia!


Hajszínezővel soha az életben nem fogsz tudni egyetlen árnyalatot sem világosítani sajnos.


Én már csináltam sötétbarna, sőt, sötétvörös hajból is magánúton szőkét, de nagyon lassan, fokozatosan csináltam, leszívás nélkül.

Ha világosabb hajat szeretnél, akkor nagyon világos barna hajFESTÉKKEL tudsz csak rámenni, de leszívás nélkül valószínűleg az sem segít. A fekete hajat nem lehet megmozdítani, csak oxigentával.


Ha az eredeti hajad világos, én a helyedben melíroztatnék fodrásszal, mert egyrészt kevésbé szárít, mintha leszívatnád az egész hajad, másrészt világos hatást kölcsönöz az egész hajadnak. De színezővel a világon semmire nem mész, csak sötétebb árnyalat ér valamit, márpedig azt nem akarod ezek szerint.

17. Gicza4 (válaszként erre: 15. - B5ef5132a9)
2012. máj. 7. 10:28

Szerintem nincsen halszaga. A színezett hajfestékeik csak 70-80%-ban tartalmaznak hennát, a többi egyéb színezőanyag.(Ez a szórólapjukba is bent van, meg az oldalon is) De lehet náluk 100% hennát és 100% indigót is kapni. A meg nem tartalmaz semmi mást a hennán illetve az indigón kívül.

Nem akarlak rábeszélni, csak megvédem mert nekem nagyon bevált.

2012. máj. 7. 09:23
Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni kb, egy éve feketére színeztem a hajam, és azóta is havonta egyszer beszínezem, most szeretném valami barnás színre befesteni vagyis csak hajszínezővel, mert elég száraz a hajam. Mindenképp leszívatás nélkül szeretném csinálni, ha valakinek van valami, ötlete, tanácsa írjátok meg mit tudnék csinálni?Előre is köszi. (még zárójelbe csak annyit, ha valami szőkés árnyalatot vinnék fel rá, az nem adna ki valami barnás színt? )
15. b5ef5132a9 (válaszként erre: 14. - Gicza4)
2012. máj. 5. 10:06
A golokának büdös halszaga van, hozzá sem lehet hasonlítani az igazi hennához... ráadásul már az gyanús lehetnem hogy olyan árnyalatokban árulnak, ami nem érhető el a hennával.
14. Gicza4 (válaszként erre: 9. - Annette)
2012. máj. 5. 08:56
A henna befedi az ősz hajszálat is, és nem kopik. Ha indigóval kevered, akkor az indigó előbb kifakul mint a henna. Az általam használt márka palettáján van gesztenyebarna szín is , ennek 70-80 %-a a henna, a többi más színezőanyag. (Classic Henna-Goloka webáruház)
13. Ncilány (válaszként erre: 12. - B5ef5132a9)
2012. máj. 4. 23:01
Akkor kihagyom.
12. b5ef5132a9 (válaszként erre: 10. - Ncilány)
2012. máj. 4. 23:00
az csak a tojást színrezi :D nameg a székletet.
11. b5ef5132a9 (válaszként erre: 9. - Annette)
2012. máj. 4. 22:58

A henna befogja az ősz hajat, Logona márkát ajánlom.

De saját magad is keverhetsz színt hennából, indigóból.

2012. máj. 4. 22:52
Cékla?
2012. máj. 4. 22:50
Sziasztok! Régóta keresek henna alapú hajfestéket anyukámnak, de sehol sem találtam még olyat, ami befedi az ősz hajszálakat és nem fakul jelentősen. Tudnátok ebben segíteni? Még annyi, hogy jelenleg gesztenyebarnára van festve neki. Köszönöm előre is! :)
2012. máj. 4. 22:31
Én így festek... ott a naplóm példának..
2012. máj. 4. 22:26
Nyugi,nálam már elkezdte a természet az aknamunkát. :))
2012. máj. 4. 20:56

Virágocskák! ha egy kicsit vártok, megoldja a természet, bár akkor meg már jó lenne az eredeti szín is :D

Jaj, ki fogok kapni érte!

2012. máj. 4. 15:10

A szőkékről sem feledkezett meg a természet. Van az un. cassia növény, melynek szintén leveleit szedik, szárítják, majd porrá őrlik. Ezt kamillateával keverve élénkíteni lehet a szőke hajszínt. Bár ez sem fogja a sötét hajat átfesteni világos szőkére.

Érdemes kipróbálni annak aki csak egy-két árnyalatot világosítaná a haját.

2012. máj. 4. 14:34
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Én is világosítanám a hajam... :S A kamilla, pedig erre sajnos kevés. :S
2012. máj. 4. 12:52
Nem mindenki szeretné vörösre festeni a hajkoronáját. En pl. csakis enyhén világositani szeretném.
2012. máj. 4. 11:55

Ez szép és jó, feltéve, ha az ember kizárólag sötétíteni akarja a haját (ami a nők 90 %-áról nem mondható el.)


Világosításra pedig még nem találtak fel sajnos természetes módszert.

2012. máj. 4. 09:08
A kémiai hajfestékek gyorsan és tökéletesen befestik hajszálainkat, azonban több kellemetlenséget is okozhatnak… Néhány év után sokan töredezett, fakó és erősen ritkuló „hajkoronával” szembesülnek.

Amennyiben Te is szenvedsz ezektől a problémáktól, vagy meg szeretnéd előzni a bajt, akkor fordulj a természethez! No, de mit ajánl a természet? Szelíd és hatékony hajfestést és hajápolást!

Ugrás a teljes írásra: Kíméletes és biztonságos hajfestés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook