Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van pár anyajegyem, amit le szeretnék szedetni, a melltartó dörzsöli őket. Kórházba menjek bőrgyógyászhoz, és ő küld tovább? fórum

Van pár anyajegyem, amit le szeretnék szedetni, a melltartó dörzsöli őket. Kórházba menjek bőrgyógyászhoz, és ő küld tovább? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Tézia
2012. máj. 10. 13:53
Nekem most vettek le kettőt. Egyet a mellemről a másikat a lábamról. Bőrgyógyászhoz mentem vele először, a lábamon levőre mondta, hogy gyanús, a mellemen levőre azt, hogy nem, de mivel engem nagyon zavart ezért azt mondta, hogy akkor felírja műtétre azt is. Megyeszékhelyen lakom, de ennek ellenére azt mondták a kórházban, hogy csak maszek alapon - pénzért - tudják levenni, mert különben nincs rá orvos. Így egy közeli kisvárosban levő SZTK-ban csinálták meg ingyen. Szövettanit vettek, még vissza kell mennem kontrollra.
2012. máj. 8. 18:13
Én elmentem az Sztk-s bőrgyógyászatra, megnézték és azt mondták, hogy beírják a számítógépbe, hogy levétel javasolt és akkor leveszi a sebész minden gond nélkül ingyenesen. Engem nem kérdeztek hogy mi okból kérem és hogy zavar -e, csak írta a javaslatot autómatikusan. Bár még nem vetettem le, majd eljutok oda is valamikor....
33. dozsalaco (válaszként erre: 21. - Várhegyi Márton)
2012. máj. 8. 18:07

Egyetértek ! LÉZERT MESSZIRŐL EL KELL KERÜLNI !!!

Eü.-ben dolgozom 1987 óta. Volt egy emlékezetes esetünk amikor egy lézeres anyajegy eltávolítás után néhány hónappal agydaganatban meghalt a páciens mert "elnézték" , s nem anyajegy hanem melanoma volt.Szóval irány a bőrgyógyász sztk-ban is,nem kell magánorvoshoz menni.Ott meglesi a doki és ő irányít a sebészetre ahol babérlevél alakzatban eltávolítják és SZÖVETTANT is csinálnak.Ez a helyes út (szerintem).

De ha a bőrgyógyász nem javasolja az eltávolítást akkor évente -fél évente menni kell bőrgy.kontrollra ahol nagyítóval alaposan megnézi a doki a pöttyöket és dönt a sorsukról.Mindenesetre a napozást szoláriumot kerülni kell !!!

2012. máj. 4. 08:23

Ahogy olvasom mindenkinél más a tapasztalat. Én is azért mentem - részben - a dokihoz mert a melltartó pánt dörzsölte az anyajegyet és már 2x leszakította de visszanőtt. A doki ránézett és legyintett, hogy ez maradhat viszont 3-at le kell szedni. Egyik rákos volt. A lézerest én sem ajánlom mert nincs szövettan ahogy már előttem leírták.

Összegezve: a kórházban nem én döntöm el mit vesznek le hanem a doki és ha ő nem hajlandó akkor mit tehet az ember?

2012. máj. 4. 07:18

Akkor engem át.asztak:((((((((((((

Még a dokiné mondta, hogy ez a 2 db 70 ezer lenne (30 ezer.- / darab anyajegy levétel + 5 ezer a szövet tan) De megcsinálja nekem 40 ezerért mert csak 1 műtétet számol fel mivel egyszerre veszi le:((((

2012. máj. 4. 07:14
Leszedik TB-re, de mondanod kell, hogy irritál, fáj, dörgöl, mert a férjemnek is csak 2-t vettek le a 4ből, mert csak 2-re mondta, hogy piszkálja a póló.
2012. máj. 4. 07:04

Sziasztok! Alig 1 hónapja 6 anyajegyet távolíttatunk el a férjemről. Bőrgyógyihoz mentünk (SZTK) és ő mondta, hogy melyikhez kell a sebészet és melyiket tudja ő levenni. A sebész 4 anyajegyet vágott ki, ezekből csinálták meg a szövettant. A maradék 2-őt fagyasztás után a bőrgyógyász vágta le.

Bp.-TB, ingyenes volt.

28. mirror
2012. máj. 4. 07:01
Sziasztok! Jó pár éve az orrom hegyéről szedtek le Szegeden egy anyajegyet, plasztikai sebész, akkor 11ezer forintért. Pár évvel később a bal térdem hajlatában nőtt egy kiálló, azt már SZTK-ban műtötték le, undorító hege maradt, de ingyen volt...
2012. máj. 4. 06:58
Nekem az egyik a fejemen volt többször majdnem belekaptam de azt mondták ez nem ok a levételre csak azt finanszirozza az oep vagy mit mondott ha rosszindulatú:(((Hát jó pedig menyi bajt meg lehetne így előzni ha leveszik ingyen
26. bige
2012. máj. 4. 06:18
az én lányomnak 14 éves korában javasolta a a bőrgyógyász 3 anyajegy elvételét, mert azt mondta, hogy olyan típusú, ami elrákododhat. ingyen csinálták. Ha a melltartó dörzsöli, akkor mindenképpen meg kell csináltatni. Bőrgyógyásztól kérj javaslatot.
25. bnedora (válaszként erre: 22. - Pici Manócska)
2012. máj. 3. 23:09
Nem is "ártatlan" anyajegyről van szó, hanem olyanról, ami kiálló, zavaró, gondolom én. A fiaimnak sem voltak rosszindulatúak, csak kiállóak, zavaróak.
2012. máj. 3. 22:48

Nekem ingyen vették le, a levett anyajegyet szövettanon megnézték. (Bp, TB)

A helye.. ..nem is látszik.

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Pici Manócska)
2012. máj. 3. 22:46

Orvosa, intézménye válogatja kinek mi minősül annak. Nálunk ingyen leveszik az ilyeneket 1000%. hiszen, ha dörzsöli sérülésnek van kitéve, ha arcon vagy látható zavaró helyen van szintén ingyenes.


Ezen kár vitatkozni, úgy látszik az orvosok lelkiismeretére van bízva, vagy az intézmény anyagi helyzetétől függ.

22. Pici Manócska (válaszként erre: 4. - 171925f409)
2012. máj. 3. 22:40

ártatlan anyajegyet ingyen nem szednek le, mert korrekciós műtétnek minősül...

az enyémmel is csak akkor foglalkoztak mikor már nagyobb volt a baj...

21. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2012. máj. 3. 22:23

Szia, Nusi!


Ha megfogadsz egy jó tanácsot egy orvostanhallgatótól:


Ne kérj olyan eltávolítást, ami után nem lehet szövettani vizsgálatot végezni az anyajegyből, tehát pl. a lézeres eltávolítás messziről kerülendő! Ez esetben ugyanis az anyajegy gyakorlatilag megsemmisül, ami lehetetlenné teszi a szövettani vizsgálatot.

Ez azért fontos, mert sosem lehet tudni, van-e bármi olyan az anyajegyben, ami esetleg későbbi kontrollt igényel.

Az orvost mindenképp kérdezd meg erről!


(Szinte minden eltávolított szervből/szövetből kötelező szövettani vizsgálatot csinálni - ez alól csak pár kivétel van. Ez a páciens érdeke!)


(Azt sajnos nem tudom, a kozmetikai jellegű anyajegy-eltávolító műtéteket támogatja-e az OEP.)

20. 171925f409 (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2012. máj. 3. 22:19

:((

De durva:((((((Na mindegy most a lényeg, hogy megszabadultam tőlük:D

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - 171925f409)
2012. máj. 3. 22:17
Sajnálom, valószínű az utóbbi :( Budapesten ingyenes, akkor EÜ. szinten országosan ingyenes kell, hogy legyen.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - B4c06bc553)
2012. máj. 3. 22:15
Sebészet azért nem jó, mert a bórgyógyász szemrevételezi először az anyajegyet, a speciális vizsgálóval fotózza is. A sebész nem bőrgyógyász, nem ért annyira hozzá.
2012. máj. 3. 22:13
Bőrgyógyászatra kell menni, ő küld tovább sebészetre. Érdemes megnézetni a többi anyajegyet is, vannak kifejezetten ilyen szűrések is. Az irritációnak kitett anyajegyeket, szemölcsöket indokolt eltávolíttatni, nem kell érte fizetni.
16. bnedora (válaszként erre: 8. - 171925f409)
2012. máj. 3. 22:12
Mi Budapesten lakunk.
15. 171925f409 (válaszként erre: 14. - 17edc27aec)
2012. máj. 3. 22:11
Ha dörzsöli a melltartó akkor nem sexy:((inkább kényelmetlen érzés
2012. máj. 3. 22:08
Egy anyajegy tök sexy a mellen
13. 171925f409 (válaszként erre: 11. - Babszibobó)
2012. máj. 3. 22:06
Mindenképp bőrgyógyász aztán ird meg mi volt kiváncsi vagyok remélem nem csak becsaptak engem és az egész a pénzre ment ki:(((((((((
2012. máj. 3. 22:05
Bőrgyógyászhoz be kell jelentkezni, majd vagy a bőrgyógyász maga veszi le, lézerrel esetleg, vagy tovább küld sebész szakorvoshoz. Nálunk ingyen veszik le az SZTK-ban. Van egynapos sebészet is,már nem kell kórház egy sima anyajegy eltávolításához.
11. babszibobó (válaszként erre: 8. - 171925f409)
2012. máj. 3. 22:04

Hát ez gáz, ha nem csinálják meg, de teszem hozzá, fontos hogy milyen helyen van, mennyi irritáció éri.


Sógornőmnek a bugyivonaláról és a melltartó résznél lévőket minden szó nélkül levették SZTK szinten!

10. minora
2012. máj. 3. 22:04
Igen,bőrgyógyászhoz menj,ott adnak beutalót sebészetre,kisműtétben elvégzik.Én is levetettem 2-t,nem éppen heg-menetes,de inkább maradjon egy heg,minthogy melltartó felsértse és elfertőződjön,rosszabb esetben elrákosodjon.
2012. máj. 3. 22:03
nekem bőrgyógyásznál szedték le
8. 171925f409 (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2012. máj. 3. 22:00

Itt Szegeden nem veszik le a Bőrklinikán voltam csak maszekban tudtam elintézni persze más városban lehet megcsinálják

Nekem a 2 db volt 40 ezer:(((

2012. máj. 3. 21:59

Különben van már ilyen fórum, keress rá, olvass bele:

Anyajegy eltávolítás

6. panini (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2012. máj. 3. 21:59
bőrgyógyászatra menj, ő majd megmondja hova kell tovább menned.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook