Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Epilátort használsz? Segítenél? Lenne pár kérdésem! fórum

Epilátort használsz? Segítenél? Lenne pár kérdésem! (beszélgetős fórum)

1 2
2012. jún. 21. 21:11

Sziasztok! Én ma kaptam a férjemtől egy új epilátort a régi helyett és ennek örömére muszáj írnom. :)

A régi egy Philips Satinelle sensitive volt, több, mint tíz évig használtam folyamatosan; megérett a cserére. Sokat vacilláltam, milyen legyen az új, végül a Philipsnél maradtam ennek is a SatinPerfect modellje lett a befutó.

Mit mondjak... zongorázni lehet a különbséget. Edzett vagyok már ilyen téren, hisz szinte mindenhol használom, de meglepett az érzés intenzitása, mikor nekiestem a karomnak. :D

Ám mindenképp jó választás volt és nem is értem, miért vártam vele eddig. :)


Sok helyen olvasom, hogy nem tükörsima a bőr és már egy hét után visszanő... A 3-4 hetes simaság reklámfogás, mivel közvetlenül a bőr alatt lévő szálacskák persze, hogy már egy hét után kint vannak. Folyamatosan nőnek, nem egyszerre... sajnos. Nem érdemes ezeken kiakadni, el kell fogadni a szőrnövekedés természetét. :)

A saját véleményem pedig, hogy nincs olyan szőrtelenítő, ami minden egyes pihét kiszed. Még a gyanta sem tökéletes.

2012. máj. 15. 10:13

Nekem épp a borotválástól sűrűsödött,és az epilátortól ritkul.Volt olyan,hogy borotválás után egy helyről 2-3 szál is kinőtt,nem értettem.

Aztán valaki mondta,hogy a borotvával elvágtam a szőrtüszőt,így aztán több szál szőr nőtt belőle. :O

44. korteforma (válaszként erre: 42. - 1d97508455)
2012. máj. 5. 21:09
Köszi! Mint megnéztem, az enyém is az :) Csak már régi :)
43. c1e9612cd3 (válaszként erre: 38. - Gicza4)
2012. máj. 5. 19:45
én a hónaljamat, és a bikinivonalat is (nem kis területen) epilátorral intézem el, de nekem csak ritkul mindenhol. Nem is értem, h a tied hogy dúsulhatott, hist tövestől szedi ki a gép a szálakat, ezzel folyamatosan "elöl" vmennyit belőlük.
42. 1d97508455 (válaszként erre: 41. - Korteforma)
2012. máj. 4. 20:34
Nekem mindíg Philips satinelle volt, meg van is(najó, csak ez a második.:)). Ez a legolcsóbb, azt hiszem 6-7 ezer körül van az ára. Ugyanazt tudja, mint a többi márka szerintem, ahogy itt olvasom, mindenkinek ugyanaz a "gondja", bármilyet használ..
2012. máj. 4. 20:29
Az én epim már régi. Újat vennék... Milyet érdemes???
40. korteforma (válaszként erre: 4. - Anda1986)
2012. máj. 4. 20:22
Nekem is ez a gondom. Sokat csak elszakít... Hogy lehetne teljesen kiszedetni vele?
39. Tücke
2012. máj. 4. 19:11
Nekem Dyrasom van anyumnak Braunja van hát én mind a kettőt szeretem egy gondom van az enyémmel mivel aksis max 40 percig bírja és az 2 lábra igencsak kevés szóval én 1nap eltéréssel epilálom a lábikáimat. Visszanövés mikor mennyi ideig hanyagolom az epilálást mert van amikor hirtelen kellene és nincs is idő arra h a pirosság elmúljon akkor neki esem borotvával. Átlag olyan 2hétig tuti a dolog:) nekem a dyrasom mellé adtak egy smirgli sziovacsot h a lábamról avval távolítsam el az elhalt hámréteget hozzátresem mindenhol használom:) olyan jó mintha maszíroznának :) Avonnak van ilyen szőrnövekedés gátló krémje és borotválkozó zseléje xart sem ér.. a weet szőrbenövés elleni krémjével meg eddig még csak tv reklámban találkoztam a boltok polcain soha :S
38. Gicza4
2012. máj. 4. 15:22
Nekem is Braunom van, nagyon meg vagyok vele elégedve. Egy gondom azonban akadt. A bikinivonalam is elkezdtem epilálni, de egyre több sötét szőr nőtt helyette, így pár alkalom után megijedtem és maradtam a borotvánál. Igaz, hogy az is erősíti, de legalább nem "sűrűsíti". Ti hogy vagytok ezzel?
37. timycat (válaszként erre: 35. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 22:47
Ehhez tegyük hozzá, hogy a Philipsnek van egy típusa, amelyik messze olcsóbb a többi márka "legolcsóbbjánál" is (egyébként az enyém is ilyen) De nem a legjobb, korábban egy Remingtonom volt, amelyik még nem ez a csipeszes-fixfejes hanem valami gumiszerű izé pörgött rajta, az volt a legprecízebb, legfájdalommentesebb, legtartósabb, amit eddig próbáltam, viszont hamar tönkrement az a gumiszerű izé és sajnos már nem lehet bele "pótalkatrészt" venni
2012. máj. 3. 22:45

Sziasztok!

Sok hsz-ban látom,hogy írjátok,nem bír ki heteket a sima láb,mert hamarabb visszanő a szőrzet.

Nekem 6-8 hét is eltelik mire újra használnom kell a gépet.Philipsem van,és már 10 éves,de semmi kopást nem látok rajta.Eleinte sűrűbben használtam,mert előtte rendszeresen borotváltam a lábam,így iszonyúan megerősödött az amúgy is sűrű,és nem is gyenge szőrzetem.De tényleg kiírtja.Most már szőkés,vékony szálú és igencsak ritka szőr nő vissza.Egész nagy tiszta felületek maradnak,ahol egyáltalán nem nő semmi.

Szóval csak kitartás kérdése...pedig télen én is hanyagolom hónapokig az epilátort,mikor a nadrág mindent eltakar.

A fájdalomhoz úgy hozzászoktam,hogy a bikinivonalat és a comb területét is ezzel szőrtelenítem.

35. 1d97508455 (válaszként erre: 31. - Globus)
2012. máj. 3. 22:34
Hát igen. elég nagy fölénnyel nyert a philips. :)
34. 1d97508455 (válaszként erre: 32. - Db005c479b)
2012. máj. 3. 22:29
:)
2012. máj. 3. 22:29
Én úgy szoktam, hogy fürdés előtt epilálok, nekem sem lesz sosem teljesen sima a lábam, pedig alapos vagyok. Majd a fürdés során még átmegyek borotvával a területen, így teljesen sima lesz a lábam, és a nagyját az epilátor szedte le, így nem zavar. Nekem ez egy jól bevált módszer.
2012. máj. 3. 22:28
Ahh hugicaaa :)irok irok most nezem h a te forumod :)))
31. globus
2012. máj. 3. 22:22

Itt nyert a Philips :)

[link]

30. db005c479b (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 22:20

Szia


Nekem is ugyan olyan Philipsem van Es nekem is baromi gyorsan egy het Mulva mar szuros :/

29. nana06
2012. máj. 3. 22:14

Nekem is a lábamon egy hét után már újra epilálható állapotban van...viszont én a kezemet is epilálom az kibírja egy hónapig, és még akkor is csak úgy nőnek ki a szőrszálak hogy azt még nem tudom lehúzni, mert olyan aprók, és nem húzza ki.

A hintőport szerintem is hanyagold, inkább zuhanyzás után csináld...akkor még nem is fáj annyira :)

28. d'moni (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 22:02

Szerintem nem kellene hintőport használnod, mert ezzel csak jól eltömíted a gépet és még szép, hogy nem működik tökéletesen. Alaposan tisztítsd ki a gépet a beletapadt hintőportól.

Epilálás előtt mosd le tusfürdővel az epilálandó területet, hogy tiszta legyen.

Lehet az is a probléma, hogy nem minden vastagságú szőrszálat tud kitépni a gép, ezért állíts a +/- álláson, ha neked van rajta ilyen. (nekem Braun van azon van ilyen) Nekem 3 hétig is bírja kinövés nélkül.

2012. máj. 3. 21:48

Én is hetente megcsinálom, ha azt akarom, hogy tényleg sima legyen, télen azért van hogy csak 10 naponta vagy 2 hetente, viszont leszedés után mindig van még 1-2 amiket következő nap szedek ki. Hónaljamat kicsit sűrűbben 4-5 naponta is megcsinálom, ugyan ott semennyire nem látszik,de ha érzem a kis pelyhet, akkor fürdés után azonnal letolom. (persze az első hónalj szedésbe majdnem belehaltam, de azóta már nagyon jó, semennyire nem fáj).


Én sem hitrőporozok, utána testápoló és igyekszem nem kitenni napnak a következő pár órában vagy a nap hátralévő részében, ezért általában este csinálom meg.

Nekem remington van, előtte braun volt, mostanit jobban szeretem, hamarabb leszedi.

26. timycat (válaszként erre: 9. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 21:41
Benőtt szőrszálakra a rendszeres, durvább szemű bőrradír a jó. Én bőrradírozós-egész rizsszemes natúrszappant használok, évek óta nincs benőtt szőrszálam
25. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 21:38

Szia!


Nyugi, nem csak neked olyan a lábad, az enyém is gyorsan vissza nő és ha epilálom, akkor ráadásul rendszeresen a bőr alá nő vissza és marhára viszket. Aztán jön a borotválás, amikor meg szépen szét kaszabolom a lábam... Szóval gyönyörű az epilátortól, plusz hogy foltos maradok tőle. Nem tudom, neked ilyen problémák adódnak e...

Az összes szőrt nem szedi ki egyik sem, mert olyan kicsik, hogy nem bírja megfogni és kitépni.


A hintőporozás szerintem nem tesz neki jót. Én legalábbis nem szoktam, csak simán.


Nekem braun van és ez a legjobb szerintem a 3 közt amit már próbáltam. Tesóm azt mondta rá, basszus ez szaggatja a szőrt! Az biztos, csak úgy röpülnek a szőrszálak mindenfele mikor szedem! De ez szedi ki a legjobban.

24. timycat (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 21:37

Igen, szerintem ezzel mindenki így van... én heti 1szer újra átfutok magamon vele, és még így is maradnak kósza szálak :S és tényleg kell hetente, hogy úgy általában simának érezzem


ami a hintőport illeti, szerintem inkább hagyd, kozmetikusok szokták használni, nyáron nagy melegben vagy zsírosabb bőrűeknél hogy jobban tapadjon a gyanta, de ugye gyanta előtt a hintőport is letörlik papírtörlővel... én epilálni fürdés után szoktam, úgy vettem észre nálam akkor a leghatékonyabb

2012. máj. 3. 21:36

Én is csak azért kezdtem el borotválni, mert terhes lettem és a hasamtól nem fértem el. A borotválás meg csak 5 perc, azt kibírtam. :) Aztán megszoktam, de most, h jön a jó idő, nem túl szép látvány a borotvált láb.


Amíg epiláltam, nekem is sokkal szőkébb volt a szőröm, aztán mára a borotva miatt csupa fekete lett. :/

2012. máj. 3. 21:31

Amúgy nekem is egy hétig bírja a lábam,s utána kezdhetem elölről az egész rituálét....

De ettől függetlenül szerintem jobb epilátort használni,mint borotvát.Nem váltanám le másra...de mindenkinek más jön be...

2012. máj. 3. 21:29
Nekem is Braunom van.Nagyon meg vagyok vele elégedve:)
2012. máj. 3. 21:29

Nekem is philips van, hetente kell epilálnom, mert utána már látszik, 3 hétig csak télen hagyom meg, amikor nem látszik. :D

A benőtt szőrszálakat én is a körmömmel szabadítom ki. Úgy tudom, hogy 3 fázisban nőnek a szőrtüszők, ezért van az, hogy epilálás után pár nappal már vannak szőrszálak. Én 2 éve használom az enyémet, kicsit ritkult, meg néhol világosodott is a szőr.

19. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 21:28
En elotte hintoporozok, Braunom van, de nekem a max.masfel het, utana mar novesnek indul. Ugyhogy nem a tekeszulekedben van a hiba :o)
18. globus (válaszként erre: 16. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 21:25
Nem közvetlenül epilálás után, hanem az azt követő napokon, kinövésig.
17. tejcsi
2012. máj. 3. 21:24
Szia! Braunom van nekem is, kb 13 eve. Szeretem. Eleinte en is hetente csinaltam, most 4-6 hetente eleg. Jelentosen ritkult. Elotte furdok, utana testapolo. Kora delutan csinalom, akkor a legmagasabb a fajdalomkuszob a legtobb embernel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook