Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiatal anyukák beszélgessünk! fórum

Fiatal anyukák beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. katalin25 (válaszként erre: 92. - Noncsi18)
2008. máj. 29. 13:53

Szia!

Hát, tény,hogy nagyon fiatal vagy, de az még nem jelent semmit. Neked kell érezned, hogy mi az amit igazán szeretnél. Ha szeretnéd ezt a pici emberkét, akkor tartsd meg, de ahogy előttem is írták ne feledd: ez a döntés végleges felelősséget is jelent, ami időnként nagyon nehéz is lehet.

Megváltoztatja az életed minden szempontból. Egy csodálatos kis csöppség, akinek te, az anyucija leszel a legfontosabb a világon!Viszont ezzel egyenes arányban nehéz is agyrerknevelés, mégis megéri.

Nem akarok okoskodni, tanácsot adni, sem helyetted dönteni, csak véleményeztem.

Remélem senkit nem sértettem meg vele.

Remélem sikerül jól döntened.

93. ALLICS (válaszként erre: 92. - Noncsi18)
2008. máj. 9. 17:03

Szia!

Én 19 évesen tudtam meg,hogy terhes vagyok és egy percre sem jutott eszünkbe,hogy elvetessük.Persze ehhez egy erős párkapcsolatra is szükség van és a leendő apukának is van beleszólása(már ha együtt vagytok egyáltalán).

Nektek kell eldöntenetek,hogy tudjátok e vállalni,van e hova mennetek stb...a gyerek egy életre szóló dolog,nem úgyvan,hogy meguntam és annyi...Mindig Te leszel a példaképe,neked kell gondoskodnod róla,neked kell felnevelned!

2008. máj. 9. 10:50
Sziasztok. Én 18 éves vagyok. Most szerdán tudtam meg hogy 7 hetes terhes vagyok. Abban a pillanatban az volt az első reakcióm, hogy elvetetem. Azóta eltelt két nap és nem tudom mit csináljak. Elolvastam az abortusz veszélyeit, meg hogy hogy fejlődik a (most még) embrio és teljesen összezavarodtam. Aki tud tanácsot adni, legyenszíves írni. Amúgy van egy 3 éves öcsém nagyon imádom sokat vagyok/voltam vele. Úgymond én vagyok a pótanyukája. Anyukám azt mondta hogy bárhogy döntök mellettem áll. Ő is fiatalon szűlt és nem bánta meg. Írjatok légyszi. Köszönöm
91. Trixi1978 (válaszként erre: 90. - Katalin25)
2008. ápr. 17. 09:59

Szia!


Köszi a válaszodat, én is így csinálom a dolgokat ahogy leírtad. Mi is azon vagyunk, hogy szoktatjuk a kicist azajokhoz, de mégis olyan ijesztő tud lenni ahogy összerezzen vagy hoirtelen keserves sírásba kezd!

Mégegyszer köszi a segítséget!

90. katalin25 (válaszként erre: 89. - Trixi1978)
2008. ápr. 17. 09:24

Szerintem csak nyugtasd meg olyankor, mondd el neki, hogy semmi baj, simi, puszi, stb, de ezeket te is tudod szerintem.

És én úgy gondolom idővel megszokja a dolgot. Ja, és egy jó tanács: szerintem ne kerüld ezeket a zajokat semmiképp, mert csak még kritikusabbá válik a helyzet. Ha teljes csöndhöz szoktatod pl alváshoz is akkor majd minden kis neszre felébred és amíg alszik sem tudsz szinte semmit csinálni majd.

2008. ápr. 15. 20:43

Sziasztok!


Most már egyre jobban idegesít, hogy kisfiam (20.-án lesz 4 hónapos) annyira meg tud ijedni hangokra (pl.tüsszentés, köhögés, hangosabb nevetés, hogy sírva fakad. Doktornőnk azt mondta, hogy túl reagálom a dolgot, de én nem így érzem, mert a hirtelen mozzanatokra is teljesen összerezzen a kicsi.

Szerintetek mit csináljak?

Volt már valaki ilyen helyzetben?

88. bmwkraft (válaszként erre: 87. - Trixi1978)
2008. ápr. 11. 10:29
Nagyon szívesen máskor is remélem valamennyit tudtam segíteni. És én is biztos fogok segítségre szorulni, jó, hogy vagyunk páran és tudunk tanácsokat adni egymásnak.
87. Trixi1978 (válaszként erre: 86. - Bmwkraft)
2008. ápr. 10. 14:18

Szia!


Köszi a válaszaidat!

86. bmwkraft (válaszként erre: 78. - Trixi1978)
2008. ápr. 9. 13:09
Ebben a témában annyit tudok én is csak segíteni, hogy csak nyugi el kapkodni ne kapkodd el mert a másodiknál mi is erőltettük még csak 3 hónapos volt a fiam és nekem nem volt valami kellemes de nem akartam, hogy a férjem nálam is megelégelje a helyzetet és utána egészen addig szenvedtem ez miatt amíg meg nem született a harmadik rá 3 évre,most ki várt a férjem addig amíg tényleg úgy éreztem testileg és hormonilag rendbe nem jöttem kb 5 hónapos volt a fiam, hát addig meg nagyon light-osak voltunk. Na de igazán megérte lányok hát most hozzánk képest egy olyan tartalmú film sehol nincs és még soha nem volt ilyen jó azelőtt mint most. Szerintem kitartás tuti lesz "az" még nagyon jó csak egy picit várni kell, a nehéz az egészben az idő lassú múlása de szorítok.
85. bmwkraft (válaszként erre: 84. - Trixi1978)
2008. ápr. 9. 12:58

Szia! Nekem ,és más barátnőimnek is azt mondta a mi gyerekgyógyászunk, hogy először csak egy fajtát adjunk neki kb 5 napig mert akkor meg tudod figyelni nem-e allergiát vált ki vagy hasmenést has fájást.Így legalább nem kell gondolkodnod most mi okozta a bajt ha netán tényleg gond lenne. Nekünk azt mondta kezdjük egy-két kanállal aztán másnap egyel és így fokozatosan szokik hozzá a gyomra a más fajta ételhez, italhoz.A narancs lével viszont így hirtelen nem értenék egyet mert az elég savas és gyomor savat von maga után pláne ilyen kicsiknél akik most kezdik a más fajta ételeket.Mondjuk én ezt megmondom őszintén nem próbáltam mert két gyerekem 6hónapos koráig kizárólag csak anya tejet kapott a legkisebb meg tápszert, utána a hozzá táplálás nem egészen egy-két kanállal indult hanem mindegyik kb annyit evett elsőre mint a legnagyobb üveges bébi kaja, le kopogom nem lett semmi bajuk a hirtelen sok ételtől de szerintem te csak nyugodtan vezesd be szépen lassan a más fajta kaját mert nekünk csak szerencsénk volt, hogy nem terhelte meg a gyomrukat. Azóta is jó sokat esznek de nem kövérek egyáltalán.


Ja, és bocsánat én be sem mutatkoztam, mindenkit üdvözlök úgy gondolom én is bele férek a fiatal anyuka kategóriába 27 éves vagyok és van egy 7 éves lányom, egy4 éves fiam és egy 14 hónapos fiam.

2008. ápr. 8. 21:29

Sziasztok!


Lehet, hogy itt csak nekem merül fel ennyi kérdés, de újabb problémával találtam szembe magam:Mondta a doktornő, hogy kisfiamnak adhatok barack és narancslevet kanállal. Ezt minden nap lehet adni? Naponta mennyit? 3-4 kanállal? Adhatom felváltva vagy egy-pár napig a narancsot és utánna a baracklevet.

Gyakorlott anyukák ha tudtok segítsetek.

83. Trixi1978 (válaszként erre: 79. - 9e7527505c)
2008. ápr. 8. 21:22

Szia!


Köszöntelek ezen az oldalon!

Ha kérdésed van vagy csak dumcsizni akarsz írj nyugodtan én általában naponta felnézek ide és a többiek is.

Nekem most 3 és fél hónapos a kisfiúnk Vajk, első gyermekünk, én 29 éves vagyok.

82. Trixi1978 (válaszként erre: 81. - Katalin25)
2008. ápr. 8. 21:20

Szia Katalin!


Köszi most egy kicsit megnyugodtan, mert már féltem, hogy csak én vagyok ilyen kivételes eset.

Akkor most már csak türelem és "gyakorlás":-)))!

81. katalin25 (válaszként erre: 78. - Trixi1978)
2008. ápr. 7. 08:56

Sziasztok!


Én még belesorolnám magam a fiatal anyucik közé, főleg a mai világban a magam lassan 27 évével.

10 hónapos a kisfiam, és az én tapasztalatom az, hogy kellett a szervezetemnek kb fél év a teljes belső regenerálódáshoz, meg annak is nagy szerepe van, hogy a hormonjaid vissza álltak-e már a normálisra. Nekem kb fél év után nem fájt egyáltalán és ugyanolyan jó (lehet azóta még jobb is), mint volt. :)

Szóval szerintem ne aggódj egyenlőre.

80. 9e7527505c (válaszként erre: 78. - Trixi1978)
2008. ápr. 5. 10:34

Nekem anno minden renben volt, de volt egy ismerősöm akinek elég sokáig húzódott ez a probléma:(

De én úgy tudom ez nem szokatlan.

2008. ápr. 5. 10:32

Sziasztok:)

Én nem rég találtam ide, de szívesen csatlakoznék hozzátok!

Én 23 éves vagyok és van egy 3 éves kislányom, a másodikat pedig most várom:)

2008. ápr. 4. 09:00

Sziasztok!

Láttom nagyon elfoglalt minden anyuka, én is elég régen voltam már itt.

Újabb kérdés: Nálatok a szülés után a szeretkezés teljesen rendben mükődött?

Csak én vagyok ilyen "szerencsétlen", hogy nem térnek vissza a dolgok a régi kerékvágásba pedig kisfiam már 3 hónapos elmúlt.

Valahogy nem kívánom a szexet és most már félek, hogy férjem megelégeli ezt a helyzetet.

Akinek van ilyen tapasztalata legyenszíves segítsen!

Előre is köszi

77. pmjudit (válaszként erre: 71. - Trixi1978)
2008. febr. 24. 07:03

Én is nagyon féltem a bölcsőhaláltól, mi midkét gyereknél légzésfigyelőt használtunk, szerencsére nem jelzett.

Úgy tudom a legveszélyeztetettebb időszak a 2-4 hó közötti, nagyon meleg szobában , hason altatott kisfiúknál gyakori. Kockázatok közé tartozik a dohányzás, szoptatott babáknál ritka.

2008. febr. 22. 16:01

az a bajom, h. nagyon nem ismerek itt szekszárdon senkit.

tisztára bebbbb

és nem tudom mit kéne tennem

75. ALLICS (válaszként erre: 74. - Igynogy)
2008. febr. 22. 15:48
Én is kamillateát csináltam a fiamnak pár szem köménymaggal.Volt aztán nagy durrogás:)
2008. febr. 22. 08:33

Ha emlékeim nem csalnak, akkor én is csak teáskanálnyit adtam neki.

Édesanyám azt mondta, hogy ő meg főzött nekünk kamillateát, tett bele édesköményt, pár szemet, meg egy pici hagymát. Durrogtattunk tőle, de nem sírtunk, csitult a hasfájásunk. Én kipróbáltam, de nekem nem jött be, viszont minden baba más, egy próbát megér.

73. Trixi1978 (válaszként erre: 72. - Suagi)
2008. febr. 19. 21:06

Szia!


Sajnálom. Mennyit adtál belőle 5 ml amit ír?

Én mindig csak egy teáskanálnyit adok és nálunk így vált be. Szerintem az 5 ml alkalmanként egy ilyen kicsinek elég drasztikus adag!

72. suagi (válaszként erre: 70. - Trixi1978)
2008. febr. 19. 08:49
Szia. Nem jött be, inkább csinálta a szeleket, nem lett jobb, csak rosszabb, el is tettem.
2008. febr. 18. 20:44

Sziasztok!


Leírtam a szüléstörténetemet és jött rá egy üzenet, hogy 2 hónaposan és 3 hetesen meghalt a kislánya bölcsőhalálban.Mit tudtok ti erről? Hogy fordulhat ilyen elő?

"Kicsit " kétségbe estem, mert a kicsi fiam 20.-án lesz 2 hónapos!

70. Trixi1978 (válaszként erre: 68. - Suagi)
2008. febr. 17. 13:43

Szia!


Kíváncsi vagyok, hogy nektek használt-e a Gripe Water majd írd meg!

69. lufi (válaszként erre: 66. - Trixi1978)
2008. febr. 16. 10:12
Az én fiam nem nagyon volt hasfájós, de mi is ezt a vizet használtuk. Igaz kicsit drága, de nagyon jó. Az infacoltól 3 napig ordított.
68. suagi
2008. febr. 16. 09:27
Sziasztok. Az én lányom is jelenleg 7 hónapos, hasfájós volt, meg még az is szerintem. Mi is kipr. az Infacolt, Espumisant is. Tegnap vettem neki én is ilyen vizet. Éjjel még ugyanis mindég kel 2x-3x és akkor feszeng, sír, szerintem még mindég a hasa. Vagy a foga, nem tudom. Majd meglátom használ-e!
67. andix
2008. febr. 16. 07:01
Valamikor mi is átéltük ezt az érzést,addig volt baj míg teljesen át nem tértünk az ennivalóra.
66. Trixi1978 (válaszként erre: 65. - Reinicz)
2008. febr. 15. 17:05

Szia!


A Gripe Watert mi gyógyszertárba kaptuk meg, de szerintem gyógynövényes üzletben is biztosan megkapod. Az ára 1700.- körül van. Napi 6 alkalommal lehet adni a picinek evés közben vagy evés után. Én általában minden esti és éjszakai szopizáskor adok neki. Nálunk ez vált be. Remélem nektek is tudtam ezzel segíteni.

65. reinicz (válaszként erre: 62. - Trixi1978)
2008. febr. 15. 14:22
Nekem is azt mondták 3 hónapig tart! Pont ma féléves a kislányom és rosszabb a hasfájás, mint 2-3 hónaposan. Lassan kezdek kétségbe esni, hogy ez már sosem múlik el!!! :( Hol lehet beszerezni ezt a szert???
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook