Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudtok mondani Dr. Major Judit belgyógyász - endokrinológus szakorvosról? fórum

Mit tudtok mondani Dr. Major Judit belgyógyász - endokrinológus szakorvosról? (tudásbázis kérdés)


2018. júl. 15. 09:16
Eddig 2x találkoztam vele és csak jót... már régóta küszködtem a kilóimmal, akármilyen keveset ettem + sokat mozogtam mellé, nem akart lejjebb menni a mérleg, plusz állandóan ingadozott a súlyom. Egy találkozás után és az általa megkért vizsgálatokból kiderült nálam 3 dolog is: pcos, inzulin rezisztencia és pajzsmirigy-betegség. Hálisten, hogy hozzá mentem konzultációra, áldom az eszem! Sokkal jobban érzem magam hogy tudom, megtaláltuk az okokat és nem kapálózok többé a sötétben. Amúgy a konzultáció nála tényleg beszélgetős, de én kimondottan élvezem, nem lehet mindig csak a zord tényekről társalogni. Viszont ha bármilyen szakmai kérdést felteszek, nagyon jól elmagyarázza, nem lehet keresztkérdésekkel sem megfogni (pedig én aztán tudnék :)). Most egy nagy út elején vagyok (jövő héten megyek pl. pajzsmirigy biopsziára), de már most érzem, hogy végre értelmesen állok a szervezetem működéséhez, nem csak vaktában lövöldözök. Egészségből csak egy van és nagyon nem mindegy melyik/milyen orvos kezébe adjuk az életünk...
14. Adala98 (válaszként erre: 8. - Alopex)
2017. nov. 29. 22:37
Szia látom,hogy 1000 éves írás,de minden anyagcsere zavart metforminnal kezelnek elsősorban.
2017. nov. 29. 22:35

Akkor már én is leírom! Én is neki köszönhetem,hogy újra önmagam lehetek! Leadtam közel 20 kilót azért,mert végre valaki normálisan kezelt..És nem elküldött annyival,hogy fogyni kellene aztán csókolom!

Rendkívül profi és alapos és emberileg is imádnivaló!

Mindig úgy jövök ki tőle,hogy pozitívan tekintek az útra ami még rám vár..Az összes hülye kérdésemet megválaszolja. (pedig aztán tudok olyanokat feltenni)Mindent ok-okozati összefüggésben elmagyaráz..


Akiknek meg nem jött be nem is értem..

Bár azt vegyük figyelembe,hogy nem lehet mindenki mindenkinek szimpatikus..

Meg lehet az embernek sz@r napja..(persze pénzügyileg ezt a pánciens bánja.)

egyébként van,hogy csúszás van,de csak azért mert mindenkinek mindent alaposan elmond és kikérdez..


Örülök,hogy egyből rátaláltam és végre kihúzott valaki a gödörből!

12. Vi68
2017. jan. 5. 23:02

Nekem eddig jó tapasztalataim vannak Major doktornővel.Ő volt az első két év óta, aki nem azt mondta nekem, hogy nem olyan rosszak a leleteim, jól nézek ki, nem baj, ha 2 év alatt zabálás nélkül 20 kg-ot híztam, ha folyton vizenyősek a lábaim, és be vannak dagadva, rossz a koleszterinem, folyton fáradt vagyok, szívritmuszavarom van, legföljebb fogyjak le egy kicsit. Ő volt, aki azt mondta a 6-os éhomi cukromra, hogy az gáz (erre eddig mindenki csak legyintett). Végre kaptam kezelést, lábam nem dagad, elkezdtem fogyni, jobban vagyok. Nekem is azt mondták sokan a cukorértékeimre, hogy nem rossz ez, de szerencsére nem adtam fel, megtaláltam Major doktornőt és jobban lettem. És még sokan mások is hozzám hasonlóan. Egyet meg kell hagyni: időpontot tényleg nehéz kapni hozzá. De ha olyan rosszul csinálja a dolgát, mint ahogy itt sokan mondják, akkor vajon miért olyan nehéz bejutni hozzá? Lehet, hogy azért, mert rengetegen bíznak benne, akiken segített?

Töméntelen olyan orvost lehet találni, aki olyan véreredményekre, amikre a doktornő azt mondja, IR, azok azt mondják, nincs vele semmi baj, ne csinálj semmit, ne szedj gyógyszert, de majd amikor már cukorbeteg lesz valaki, és esetleg inzulinra lesz szüksége, akkor gondoljon vissza arra, hogy talán mégse nekik volt igazuk. Az IR ugyanis a cukorbetegség előszobája, és egy csomó más szerv is károsodik tőle, pl. a pajzsmirigy.

2016. nov. 28. 11:12
Én is jártam a Major dr-nő magánrendelésén, először is feltünt, hogy a recepciós mindenáron rá akar venni, hogy legyek túl a vérvételen a dr-nővel való megbeszélés előtt, közöltem vele, hogy nekem vannak leleteim, és először szeretném a dr-nővel megbeszélni, hogy egyáltalán milyen, vizsgálatokat kér még, na végre sikerült bejutnom hát mit ad a jó szerencse a 15 perces konzultáció alatt a dr-nő 3-szor vette fel a telefont, és beszélt kb. 10 percig, sűrű elnézést kérve, természetesen mondtam neki, hogy nyugodtan beszélje le a dolgait, persze arra nem gondoltam, hogy ezt az időt én fizetem, esetleg,arra gondoltam, hogy engem 10 perccel tovább vizsgál, hát ez nem történt meg. Következő alkalommal mentem hozzá a dr.-nő nem rendelt, valamiféle elfoglaltsága miatt, következő időpont 3 hét múlva lett volna aktuális ekkor úgy döntöttem, hogy máshoz fordulok, és visszagondolva jól is tettem.Teljesen lerítt, hogy itt csak a pénzbehajtás a fontos, minél több vizsgálat, és nem értem, hogy hogyan tud ilyen pofátlan lenni valaki, hogy a keményen fizetett ideje alatt telefonálgat a betege idejéből, és pénzéből.A Bécsi út környékén lévő magánrendelésen jártam.
2014. jún. 11. 18:34
Még valami: a testi (hormonális) problémákon túl a lelkemmel is foglalkozni kellett, hogy összejöjjön a pici. Ebben pedig nekem egy kineziológus segített.
2014. jún. 11. 18:32

Mi már több mint egy éve próbálkoztunk, hogy teherbe essek első gyermekünkkel. Mivel meddőségi klinikán inszeminációt javasoltak, de mi egyelőre természetes úton szerettük volna, hogy sikerüljön, egy kolléganőm tanácsára kerestem fel Major doktornőt, akkor még a Budafoki úti rendelőben.

Én az előttem szólók véleményét nem osztom.

Ugyanis aki most a szomszéd szobában szuszog, nem lenne, ha a doktornő nem segített volna.

Persze így is még plusz másfél évig tartott, mire rendbejöttem (IR diéta, mozgás, Merckformin), de legalább sikerült, amire régen vártunk, és a fogantatás sem egy rendelőben történt meg...


Természetesen mindig lesz ellenvélemény a Merckforminnal kapcsolatban, ha 10 dokit kérdezünk meg, abból nem fogja mind a 10 ugyanazt mondani.

Úgyhogy az ember hallgasson a megérzéseire, illetve arra a dokira, akiben megbízik.


Nyilván a körülmények, amelyekkel Alopex találkozott megnehezítették, hogy egyáltalán bizalma legyen a doktornőben, akinek mondjuk lehet, hogy éppen rossz napja volt, de én hangsúlyozom, hogy velem mindig kedves volt és segítőkész.


Sőt, egy másik kolléganőm éppen szintén babát vár, és neki is Major doktornő segített. Túl van már a paleo diétán is, meg mindenféle nődokikon, sőt a menstruációja sem jött meg hónapokig. És most terhes.


Szóval ha a kérdező meddőségi probléma miatt kutakodik doki után, én ajánlom neki Major doktornőt, de úgyis személyesen fog kiderülni, tud e bízni benne.


Történetem: csakazertis2010.blogspot.com


Minden jót!

2014. máj. 20. 13:49

Kedves Olvasók!


Szeretném én is leírni itt a tapasztalatomat, amit a MensMentis Klinikán Major doktornőnél szereztem... Ajánlásra kerestem fel, először 6 hétre akartak időpontot adni, majd kis unszolásra lett egy héttel későbbre már az új helyükre a Medve utcába... Örültem, mert én is, mint a nők többsége, aki endokrinológushoz fordul, babát szeretnék. Odamentem, a telefonon meegadott új címre, egy frissen festett rendelőbe, ahol közölte a recepciós, hogy nem is ide kell mennem, hanem egy utcasarokkal odébb... Átgyalogoltam, mire egy félkész, köszörűzajtól hangos, káoszos rendelőben találtam magam, ahol egy kelekótya recepciós apró fecnikre irogatta a betegek nevét, mert még számítógépe sem volt. Kiderült, hogy vagy 3-an mentünk ugyanarra az időpontra, de sebaj, gondoltam kivárom. Kisvártatva közölték, hogy nem találják az időpontomat, majd mikor meg tudtam mondani kivel egyeztettem, csak előkerültem egy fecnin és a doktornő asszisztense elkezdte egy kávékonyhában felvenni az adataimat. Közben 4x (!) szakította félbe a mondandómat egy egy telefonbeszélgetéssel, mert minden hívást felvett... (Nna, már itt el kellett volna jönnöm a fenébe!) Megérkezett doktornő, aki szinte átlökdösött, hogy gyerünk, gyerünk mert sokan vannak, tehát az adataim felvétele úgy maradt félbe, mint annak a rendje. Kis monológot végighallgattam a nőgyógyászokról és a parkolóautómatákról, majd rátértünk arra, amiért odamentem. Közben ketten bejöttek kérdezni valamit. A magammal vitt terheléses cukor és 3. vmint 21. napos hormonvérvételek eredményeiből kiderült, hogy a pajzsmirigyemre kellene gyógyszer. Ezt el is fogadtam, bár egy pajzsmirigy ultrahang nem esett volna rosszul ugye az ország egyik legmenőbb endokrinológusánál, de még itt is tűrtem. A terheléses cukor leletemre a doktornő előtt egy belgyógyász azt mondta, hogy nem lát benne problémát. Ehhez képest Major doktornő egy pillantással megállapította, hogy inzulinrezisztenciám van és már írta is a Merckformin 20 napos rávezető adagolását... Továbbá javasolta, hogy menjek az asszisztenséhez dietetikus tanácsadásért, de egy alkalom nem lesz elég, kettő fog kelleni, alkalmanként 10.000ft-ért... Köpni nyelni nem tudtam, mert az egész egy rohadt nagy káosznak tűnt! A nagy kapkodásban a leleteimet 2x receptre nyomtatta ki, mire sikerült papírra is, kiderült, hogy lehagyta az előírt kontroll vérképről az általa elvárt adatok felét, amit kézzel ráfirkált. Ekkor szóltam kicsit határozottabban, hogy ezt így nem kérem, sehol nem fogok magyarázkodni ezért a ráfirkálásért... Kinyomtatta újra, majd közölte, hogy kész vagyunk, a recepciósnál fizethetek 15.000 lesz! Néztem rá, mondtam, hogy már elnézést, de a telefonban pont egy hete 12.000ft-ot mondtak, ez most mitől lett ennyi, mikor a "konzultáció" alatt szinte még egy lyukat is köszörültek a fejünk fölé a plafonba! Kimentünk, majd suttogva, hogy a többi beteg ne hallja közölte a recis szintén káosz tyúkkal, hogy ez a beteg most kivételesen 12.000ft-ot fizet (!?) Mondom a nőnek, kártyával fizetnék... hát kioktatott, hogy ott bizony nem lehet kártyával fizetni és ők a telefonban meg szokták mondani, hogy ide bizony mindenki készpénzzel jöjjön. Na, és akkor most hogyan tovább? Vissza kellett mennem a mondókám elején említett eredeti "új címre", de rohanjak, mert 7-kor lezárják a kasszát... Ott kifizettem, de olyan mérgesen mentem haza, hogy nem láttam a pipától!!! Kiváltottam a gyógyszereket és a lelki részén túlesve - miszerint innentől fogva életem végéig gyógyszert kell szednem - elkezdtem szedni. Valahogy azonban sem az inzulintabletta leírása sem a körülmények nem hagytak nyugodni, ezért felkerestem a klasszikus értelemben vett belgyógyászomat, aki megintcsak megerősítette, hogy szerinte nincs a cukrommal gond, de megkérte egy endokrinológus proffesszor barátját, hogy nézzen már rá a papírjaimra. Ma reggel jártam nála... Csak azért nem ő lesz az orvosom ezután, mert ő nem praktizál járóbetegeken. A legnagyobb nyugalomban és alapossággal elmagyarázta mi is az az inzulinrezisztenica. Elmondta azt is, mire jó a Merckformin (PCOC szindróma, ami nekem nincs) és mire nem jó. Azt is elmondta, hogy a cukorbetegségekkel foglalkozó kutatócsoport Magyarországon (aminek ő is tagja) sok jótékony hatása mellett NEM ismeri el az inzulinrezisztencia gyógyszereként. Végignézte az összes leletem, osztott szorzott, mértékegységeket ellenőrzött és az ennek megállapítására használatos képletet alapul véve kijelentette, hogy nekem bizony nincs inzulinrezisztenciám!!! Megkért, hogy a Merckformint ne szedjem és ajánlott egy praktizáló kollégáját, akit fel is hívott és a közgyógyrendszeren belül maradva kért nekem egy konzultációs időpontot, hogy legyen kihez fordulnom, ha támogatásra van szükségem... Nos! Innen üzenném Major doktornőnek és a profi csapatának, hogy bekaphatja!!!

2014. febr. 25. 16:10
Akkor én is lemondom :-)
6. Orgona18 (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2013. ápr. 28. 14:50
Major doktornőt nekem is ajánlották, miután a TB-s orvos (Steiner Tamás) első szava volt hozzám, hogy a magánrendelésére is mehetek, majd úgy bánt velem, mint egy pokróccal. Szóval Major doktornő magán rendelőjében az asszisztenstől úgy kértem időpontot, hogy ne kelljen várakozni, erre az időpontra vártam 2 hónapot, majd kiderült, hogy 4 embert rendelt ugyanakkorra, szóval így is vártam egy jó órát. A vizit semmi másról nem szólt, mint a szokásos kikérdezés, papírok olvasása, arról adatok beírása egy word fájlba (ósdi fapados admin rendszer egy ilyen drága magán rendelőbe, a régi kartonokkal gyorsabba boldogulnának), aztán közölte, hogy menjek el a TB-s rendelésére mert nem tud elküldeni vizsgálatra TB alapon. Ezek után szemrebbenés nélkül mondta, hogy 12000 Ft a vizit díja úgy, hogy orvosi szolgáltatás nem volt benne, csak irogatás. (Azt én is tudtam, ha 2 éves leletekkel jövök, azt frissíteni kell.) A TB-s rendeléséhez háziorvostól szereztem beutalót, majd a heti 2 órás rendelésre megpróbáltam bejutni, reménytelen. Másik orvost keresek, kinél voltál?
5. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - A6d5a14c21)
2012. máj. 4. 23:16
nem hiába kaptál hozzá időpontot ilyen hamar...nem jár hozzá senki épeszű
2012. máj. 4. 23:01

Azt, hogy egy seggfej :-D

hozzá jártam, a pénzre ment csak, semmi bajom nincs, ő meg tömött gyógyszerrel...

2012. máj. 3. 15:46
Előre is köszönöm!
2012. máj. 3. 15:46

Sziasztok!


Dr.Major Juditról várnék véleményeket,tapasztalatokat!Ma derült ki,hogy feltehetően pajzsmirigy alulműködésem van és május közepére hozzá kaptam időpontot magánrendelésre,ugyanis akit ismerősök ajánlottak,csak júliusban tudott volna fogadni és addig viszont nem szeretnék várni!


Viszont Major doktornőről nem tudok semmit,így bármilyen tapasztalatot Vele kapcsolatban szívesen fogadok!

2012. máj. 3. 15:44
Dr. Major Judit belgyógyász - endokrinológus szakorvos

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook