Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az egészségügyi járulékot akkor is rendezni kell visszamenőleg, ha ez év január 2.-tól már van bejelentett munkahelyem? fórum

Az egészségügyi járulékot akkor is rendezni kell visszamenőleg, ha ez év január 2.-tól már van bejelentett munkahelyem? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. jan. 4. 08:13

Sziasztok!

Hasonló a kérdésem, mint a topik címe, ezért nem nyitok újat, remélem, jár erre valaki. :)

Szóval ha tavaly munkanélküli voltam, de januártól van állásom, akkor a decemberi járulékot ki kell fizetnem jan. 12-ig, vagy ilyenkor is megvan a 45 napos türelmi idő?

Köszi, ha válaszoltok!

2008. okt. 13. 04:34
Mindenképpen rendezni kell. Részletfizetés is lehetséges
35. e71af41436 (válaszként erre: 34. - Marcica)
2008. jan. 10. 20:45
Köszönöm a választ! Esetleg egy erre vonatkozó törvényi utalást be tudnál linkelni?Köszi mégegyszer!
34. marcica (válaszként erre: 32. - E71af41436)
2008. jan. 10. 20:10
Természetesen ha magad után vagy bejelntve akkor is rendeben vagy, csak figyeld a postást hogy jan 31-ig meg kapd a csekket. Ha nem, bármely ügyfélszolgálaton kiállítanak egyet. Ne felejsd el a januári csekket febr 12-ig kell befizetni.
33. marcica (válaszként erre: 32. - E71af41436)
2008. jan. 10. 20:07
igen mert akik dec 31-ig rendezve lettek "amnesztiát" kaptak. Mivel a munkáltató által be jelentettek így rendezett a viszonyod. Az más kérdés hogy a törvényhez nem dolgozták ki a számítógépes háttér rendszert így előfordulhat hogy nemleges megjelöléssel szerepel valaki ( akár folyamatos 15 éves munka viszony mellett mint a kolléganőm is ). De ettől függetlenül rendben vagy.
2008. jan. 10. 18:38

Sziasztok!

Marcicát kérdezném,hogy akkor ha jól értelmezem aki 2007.december 20-val be van jelentve,annak nem kell befiozetni az 53 ezer forintot?Mégha előtte nem is volt bejelentve?

Köszi a választ!

31. monami (válaszként erre: 30. - Marcica)
2008. jan. 10. 17:51
Már vidámabb vagyok...azért is mert hálás vagyok hogy megbocsájtottál!
30. marcica (válaszként erre: 29. - Monami)
2008. jan. 10. 16:19
Elfogadom és köszönöm. Mindenkinél vannak nehéz időszakok, nálad ez most lehet. Kívánom minnél előbb rendeződjenek a dolgaid, és légy újra vidám.
29. monami
2008. jan. 10. 16:06

Kedves Macilány, marcica....és akit még megbántottam!

Sziasztok!

Magyarázkodhatnék, hogy összecsaptak a fejem fölött a hullámok....kiborult a billi...stb....de a viselkedésemre nincs mentség!

Itt, nyílvánosan kérek bocsánatot tőletek!

Ha úgy érzitek ,van esély a bocsánatra....köszönöm!

28. marcica (válaszként erre: 16. - Macilány)
2008. jan. 9. 20:13

Kedves Macilány.

Köszönöm, hogy távollétemben kiálltál mellettem. Nem gondoltam, hogy a segítségért egyesekknél ez a fizetség egyébként priviben ő is kapott, mert én még sértetként sem alázom meg nyilvánosan.

De látom te is csak hasonló reakciót kaptál.

Hát nem mindenki tud viselkedni. Mégegyszer köszi.

27. marcica (válaszként erre: 15. - Monami)
2008. jan. 9. 19:58

Azt lépem hogy, a törvényt nem én hoztam. Itt segítséget kértek, és mivel én már végig jártam az utvesztőt és átlátom, hát segítettem. Ha te viszont ilyen fenhéjazzó és arrogáns stílusban fórumozol kérlek a jövőben kerülj el.

A segítségért nem ezt várja senki. Én is 2 évig állás nélkül voltam, 0 ft bevétellel de nem támadt le senki ezét. Az én problémám volt nekem kellett megoldani.

Ennyi!!!!!!!!!!!

26. marcica (válaszként erre: 12. - Kalmár Edit)
2008. jan. 9. 19:55

Szia !

Mivel ő vállalta a befizetést utólag neki nem kell ellenőrzéstől és retorziótól tartania. Nem fizette feleslegesen a januári díjat sem mert ha csak 1 napig nincs valaki bejelentve és akkor éri valami baj több százezres számlát is kaphat és az tényleg baj lenne. Ha viszont előre fizette be a 4350 fz-ot januárra, majd állás lapott és egyidejüleg a munkáltató is befizette akkor felesleges. Próbálja meg vissza kérni ami nem lessz egyszerű.

Egyébként a januári járulék befiz ideje febr. 12, mert mindíg utólag kell fizetni ha véget ért a biztosítási hónap

25. Kalmár Edit (válaszként erre: 24. - C6bb843c62)
2008. jan. 6. 18:16

Szia!


Aranyos vagy, köszönöm szépen.

24. c6bb843c62 (válaszként erre: 12. - Kalmár Edit)
2008. jan. 6. 18:14

Szia Edit!


Sajnos nem tudom a választ, én is csak fejtegetem a kérdést. Ezreknek nincs hosszú évek óta bejelentett munkája, az ország nagy része feketén is elvállalja a munkát, hogy megéljen. Az APEH gondolod mindenki után utána tud járni?


Van egy APEH ellenőr ismerősöm, ő anno- kb. 2 hónapja találkoztunk (azóta nem hallottam felőle, mindenütt keresem az elérhetőségét, nem adom fel:D)-azt mondta, hogy az APEH-nek ideje nincs, hogy az összes állampolgárt lenyomozza, akik 5 éve nem fizetnek. És említett vmi 2ezerakárhány ft-os öszeget ois, h az a legalacsonyabb összeg, amit 2007-ben kellett befizetni, akinek nincs munkahelye, de ebben nem vagyok már biztos, ezért is próbálom őt elérni. Ma a másik kedves ismerősöm megérdeklődi a könyvelőjénél a kérdést, amint tudok vmit, jelentlkezem. Szép estét!

2008. jan. 6. 14:33

Arra tudtok válaszolni amit a 11 hsz.-ban kérdeztem?

(utolsó három kérdés)

22. Hoxa (válaszként erre: 21. - C6bb843c62)
2008. jan. 6. 12:35
Egyetértek. Ne nyúlkáljatok egymás zsebében, vagy egy kérdés, arra keressük a választ!
2008. jan. 6. 12:13

Ti itt egymással konfrontálódtok, ahelyett, h tanácsot, segítséget nyújtanátok a másiknak. Mindenki söpörjön a maga háza táján. A lényeg a TB befizetésével kapcs., azért indult a topik, nem???


Bocs, de egyre nehezebben viselem az emberi hülyeséget, hogy mindenki marja a másikat.


Mindenki maga szerencséjének kovácsa...Sajnos van, h önhibánkon kívül elveszítjük az állásunkat, és hosszabb ideig nem találunk...Vagy ha mégis, fillérekért is elmegyünk dologzni, mert mindent forintocska számít. Amit az ország irányítói el@tak, azt rajtunk próbálják meg behozni, beszedni.


Egyébként meg nem elég az a rohadt vizitdíj???

20. monami (válaszként erre: 19. - LoLiNa)
2008. jan. 6. 09:02

Ha-ha-ha.....

A lányoméké a net...ami a férje munkáhájoz szükséges...a munkahelye fizeti....vagy velük fizettesem a Tb-met?Így gondoltad?

Ők egy külön család....külön kassza....a nászasszonyomnak sem a vejem fizeti amit neki kell...

Talán az unokáimtól kérjem el a húsvéti locsolkodáskor kapott pénzt?

TE SEM GONDOLOD KOMOLYAN!!!!!

19. LoLiNa (válaszként erre: 15. - Monami)
2008. jan. 6. 05:04
egy átlagos internet díj nagyjából 5000 ft. van ahol olcsóbb, van ahol drágább. mennyit is kell fizetni havonta? nagyjából ennyit..
18. monami (válaszként erre: 16. - Macilány)
2008. jan. 5. 22:53

Bocsi.....lemaradt 1 betü!

Szia Macilány!

17. monami (válaszként erre: 16. - Macilány)
2008. jan. 5. 22:52

Szia acilány!

Valóban, durva voltam....de a véleményem ugyan az.Arra marcica és Te is gondolhatálhogy nem mindenki tehet arról hogy pl. én ,nem azért nem fizettem tb-t mert nem akartam....nem én adtam el az országot, a munkahelyeket nem én szüntettem meg....nem én akartam munka és jövedelem nélkül maradni.Ne az én fajtámat büntessék,hanem valóban azokat akik tényleg évtizedekig kaptak és nem fizettek.Mert hogy nekem 9 hónapja nincs munkahelyem, de másnak 10-20-30 év alatt lehetett volna.Ráadásul akkor még nem volt hiány munkahelyben! Sót! Azt büntették aki nem dolgozott.

16. Macilány (válaszként erre: 15. - Monami)
2008. jan. 5. 21:55

Kedves monami!


Véleményed szerint marcica tehet arról, hogy te és családod nehéz helyzetben vagytok? Személy szerint sajnálom az olyan családokat mint a tied, de én is örülök annak, hogy végre rendet tesz az APEH, mert az nem túl igazságos, hogy egyesek 10-20 évig vizetnek TB-t és soha nem használják, mások meg soha nem fizetnek és mégis mindent kapnak... és ne érts félre, nem ellened irányul a véleményem, de kicsit durvának tartottam amit írtál marcicának címezve.... Tudod, mindenki a saját szerencséjének kovácsa.

15. monami (válaszként erre: 8. - Marcica)
2008. jan. 5. 20:59

Szia!

Ha már ilyen okos vagy, megmondanád nekem miből fizessek?Egy jövedelem ,3 gyerek és én....

Munkahelyet tudsz adni nekem? Vagy már adhattál volna 9 hónappal ezelőtt!A munkanélküli Hivatalban meg sem kérdezik minek mentél oda...pecsét be.aztán menj 3 hónap múlva.Jaaaa ....Te arról nem tehetsz hogy én már nem 20 éves vagyok mint estleg Te,....le se sza*ják az embert ebben a korban mint én is vagyok...és ne legyünk felháborodva??...engedd már meg hogy ne értsek veled egyet!Te jól el lehetel engedve anyagilag...meg se kottyanna ha fizetned kéne magad után.....de nekem a családomra is kevés a jövedelmünk...

Erre mit lépsz????????????????

14. c6bb843c62 (válaszként erre: 13. - Kalmár Edit)
2008. jan. 5. 14:47

Szia Edit!


Nagyon szépen köszönöm. Visszanézve, és az elmúlt 2 órában utána jártam. Áőrilis 1-jétől júniusig 4 órás bejelentett munkahelyem volt. (A MUNKÁLTATÓT ISMERVE , FEL KELLETT HÍVNOM A KÖNYVELŐJÉT, H MEGBOIZONYOSODJAK A BEJELENTÉSRŐL). Okt. 17-től alkalmi munkavállalói kiskönyv. Megnézem a belinkelt oldalt, mégegyszer köszönöm!!

13. Kalmár Edit (válaszként erre: 11. - C6bb843c62)
2008. jan. 5. 13:48
Szia! Itt választ kapsz a kérdéseidre [link]
12. Kalmár Edit (válaszként erre: 8. - Marcica)
2008. jan. 5. 13:10

Az ismerősömről van szó. Leírom, hogy tisztán lássunk.


5 éve nincs bejelentett munkahelye. Eddig a felesége után részesült eü. ellátásban. Áprilistól-decemberig tehát visszamenőleg kifizett 53.055.-Ft-ot, amit ez év január 2.-án adott fel a postán csekken.


Tehát januártól én úgy tudom, hogy ez az összeg csökken havi 435o.-Ft.-ra./napi l5o.-/ De ha a vállalkozó bejelenti januártól, akkor most fölöslegeen lett kifizetve a kilenc hónap? És most Nála is 5 évet ellenőriznek? Számol valami kamatot az apeh, mivel 1-2 napot késett a feladással?

2008. jan. 5. 13:00

Ha vkinek nincs munkája, miből fizesse????


Bocs a sok kérdésért, de fel vagyok háborodva!!:(((

2008. jan. 5. 12:57

Alkalmi munkavállalói kiskönyvem van, okt. 1-je óta.


????

2008. jan. 5. 12:54

Sziasztok!


Nekem nem volt bejelentett munkám...és nem fizettem.


Így akkor jön a büntetés?? :(((

8. marcica (válaszként erre: 7. - Kalmár Edit)
2008. jan. 5. 11:08

Bocsánat, hogy kijavítalak de a tavalyi összeget Tasara tudja jól, 5895Ft és ezt kell ki fizetni vissza menőleg. Igen ténxleg 5 évet néznek, ez a törvény és nem csak ebben az esetben. A törvény szerint minden ami adózással kapcsolatos dokumentum 5 évig őrizendő és ellenőrizhető. Ez a hétköznapi villany és gáz számmlára, bolti blokkokra is vonatkozna például, de szeremcsére Mo-on ritkán ellenőriznek magánszemélyt.

Visszatérve a Egészségbiztosítási járulékra: nem értem min van mindenki kiakadva ez már éve müködő törvény de az emberek 80%-a nem fizette és erre az Apeh kitalálta hogy szigorít, teljesen jogos. Ha nekem mint magán személynek tartozna valaki én se hagynám. Ha pedig nem saját hibából nincs fizetve akkor azt a munkáltatón hajtja végre az Apeh, ha munkaszerződés amivel bizonyítható a munkaviszony.Tavaly dec 1-el amnesztiát hírdetett az apeh azzal, hogy aki addig nem fizeti, de dec 31-ig bejelntkezik és jan 01-el vállalja a fizetési kötelezettséget annak elengedték a tavalyi évet (53055Ft). De ennek vége . Aki jan 1 után jelentkezik be és az elmúlt kilenc hónapban igénybe vett egészségügyi ellátást az számíthat büntetésre, hisz kétszer se tett eleget a kötelezettségének.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook