Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülött csecsemődet hány hetes korától engednéd, hogy a rokonok, barátok, látogatók, kivegyék a kiságyból, és "babusgassák"? fórum

Újszülött csecsemődet hány hetes korától engednéd, hogy a rokonok, barátok, látogatók, kivegyék a kiságyból, és "babusgassák"? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
13. Pahet a vadász (válaszként erre: 5. - Sutoczkine)
2012. máj. 3. 11:48
Juditkecskemét leírta részletesebben mint én :)
12. kobri29 (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2012. máj. 3. 11:47
Szia! Mikor a fiam született, az első hat hétben csak a nagyszülők, nagynénik és nagybácsik jöhettek, senki másra nem voltam kíváncsi, kértem is őket, hogy ne jöjjenek, meg is értették. Az első hónapokban viszont senki sem vehette ki csak úgy a kiságyból. Én vettem ki és adtam a kezükbe, ha kérdezték, hogy megfoghatják-e. Csak úgy ne emelgesse ki senki szerintem, mégiscsak én vagyok az anyja és én látom, hogy éppen elvan-e a kiságyban, aludni készül-e, megzavarná-e valamiben, ha kivennék a kiságyból.
2012. máj. 3. 11:47

Az én kislányomat 3 naposan már megfogta a keresztanyja (pólyában), de anno én is1 htesen már fogtam az ő babáját, az én keresztfiamat :)

De ez szigorúan csak a szűk családra vonatkozik! Távolabbi rokonok ne fogdossák egyáltalán!

2012. máj. 3. 11:46

Én megmondom a frankót, biztosan sokan elítélnek: NEM engedtem egyáltalán. Mondjuk én egy agyonféltős h....e anya voltam (és vagyok), beleláttam a rosszat (mi lesz, ha nem fogja jól, mi lesz, ha megbicsaklik a nyaka, stb...)

Úgy voltam vele,hogy nem játékbaba, nekem senki ne kapkodja ki. Férjem 16 éves lányának sem hagytam (mert ismertem, hogy milyen hebrencs).

Férjemen és rajtam kívül anyukám és apukám vehette ki, a vendégségbe jöttek.

2012. máj. 3. 11:46

Ha a pici ébren van és sír,akkor felőlem már az elején kivehetnék. :) Persze azért nem tervezek majd az első héten napi 20 vendéget fogadni. :)

(13 hetes vagyok még csak)

2012. máj. 3. 11:46

ha egészségesek ,azonnal :)nem fog eltörni,semmi baja sem lesz.(most arról van szó hogy kiveszi és ölben ringatja,gügyög neki ,ilyesmi,nem hogy a rokongyerekek elkezdik szétráncigálni,vagy egy kedves rokon kedvéért fel kellene ébreszteni a gyereket csak hogy megszeretgesse :) )

na,ezt ha egy elsőgyerekes olvassa lehet nem ért egyet,akkor még a "jaj,elejtjük,eltörik,istentudjamibajalesz " elég erősen működik :D

2012. máj. 3. 11:45
A 6os hozzászólással értek egyet
2012. máj. 3. 11:44
szerintem a 6 hetet illik kivárni a látogatással. A szűk család (szülők testvérek) az más. Ők azonnal jöhetnek sőt segítsenek is a baba körül. Kézmosás, betegségmentes állapot szükséges.
5. sutoczkine (válaszként erre: 3. - Pahet a vadász)
2012. máj. 3. 11:44
Mi 6 hét?
4. sutoczkine (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2012. máj. 3. 11:44
Hát attól függ kiről van szó. Anyunak meg a testvéreimnek megengedtem, de senki másnak nem.
2012. máj. 3. 11:44
nem úgy van, hogy 6hét?
2012. máj. 3. 11:42

Sziasztok!

Miután megszületett gyermeked, hazatértek a kórházból, ugye azonnal jönni szeretnének babanézőbe a rokonok. Te helyesnek látod azt, ha egy- két hetes csecsemőt akár a nagymama, akár egyéb rokon, ki-be rakogat a kiságyba?

2012. máj. 3. 11:41
Teújszülött csecsemődet hány hetes korától engednéd, hogy a rokonok, barátok, látogatók, kivegyék a kiságyból, és "babusgassák"?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook