Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülött csecsemődet hány hetes korától engednéd, hogy a rokonok, barátok, látogatók, kivegyék a kiságyból, és "babusgassák"? fórum

Újszülött csecsemődet hány hetes korától engednéd, hogy a rokonok, barátok, látogatók, kivegyék a kiságyból, és "babusgassák"? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. máj. 3. 19:48
Én megvártam a 6 hetet amikor babalátogatóba mentem a barátnőmhöz. Előtte megbeszéltük, hogy mikor menjek, nem akartam etetés közben zavarni őket.
42. Macskanita (válaszként erre: 41. - Orsibigyu)
2012. máj. 3. 19:37
Atyavilág! Itt egy frissen hazatért 2-3 hetes csecsemőről van szó, plusz olyan rokonokról, akik azonnal ölelgetni, kézről-kézre akarják adogatni...
2012. máj. 3. 17:32

Ne haragudjatok, de sok hozzaszolastol elkepedek. Es meg engem tartanak hisztisnek szuleim, mert a gatlasos fiamat nem engedem kinevetni, ha kakil es fintorokat vag, vagy mert rajukszolok, hogy 8 honapja tud jarni, nem kell olben cipelni.

Engem tartottak hisztisnek mikor nem hagytam az unokaocsemnek, hogy az 1 hos fiam fejet csapdossa, mert sogornom szerint ugysem lehet beverni a feje lagyat. Meg en ereztem rosszul magam ezek miatt. Itt sok anyukat az en csaladom egyenesen megkovezne, mar ne is haragudjatok, de en sem tartom normalisnak ha valaki tulfelti a gyermeket. A felelmet bele lehet igy nevelni egy gyermekbe, aztan alig mer majd kilepni az utcara, vagy rajon, hogy nincs oka felni, es akkor majd vakmero lesz es attol sem fog felni amitol kellene. Nem lehet sterilen tartani egy embert sem, nem is kell, szepen fokozatosan hozza kell szoktatni mindenhez,igy alakul ki az immunrendszere. Sokszor hallok anyukakat, akik a 4 eves gyermekuket nem engedik oviba mert ott mindent elkap es folyton beteg. Erre en azt mondom, na es? Ez is a beszoktatashoz tartozik, ezen is tul kell esni. Minden megfazas olyan mint egy immunerosito vedooltas. Ok, kellemetlen egy beteg gyerek a haznal,az ember sajnalja is, de ezzel jar az elet. Nem szabad ezert elzarni a tarsadalomtol. Milyen ember lesz az ilyenbol?

40. Mosoly30 (válaszként erre: 39. - Alidamolnar)
2012. máj. 3. 15:30

Ja ja magyarázod a bizonyítványodat. Szép.........

(annak küldők jelet akinek akarok)

39. alidamolnar (válaszként erre: 38. - Mosoly30)
2012. máj. 3. 15:15
Ő rekesztette ki saját magát, nem ismered az előzményeket, így nincs sok értelme ítélkezni és jeleket küldened nekem. (De ebbe nem mennék most bele.)
38. Mosoly30 (válaszként erre: 10. - Alidamolnar)
2012. máj. 3. 15:11
Szegény lány! így kirekeszteni, nem szép dolog.
2012. máj. 3. 15:06
Rokonoknak első perctől, barátoknak 1 hónapos kortól.
36. adbefc7882 (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2012. máj. 3. 14:53

Engem is véleményeznek a hátam mögött, sőt lájtosan állandóan azt hallgatom, hogy a családban levő másik anyuka hogyan neveli a gyerekét...

Na és?

Szerinted mennyire érdekel? Nem fogok egy olyan ember tanácsára hallgatni, aki engedi, hogy a 4éves neveletlen, buta gyereke rúgdossa, holott 34hetes kismama.


Engedni kell, ezt nem is vitatom, vasakarattal nem szabad ragaszkodni mindenhez, kell, hogy rugalmasak legyünk egy szinten, de nem adhatsz mindig más véleményére, hiszen a TE gyerekedről van szó és saját minták, normák szerint szeretnéd nevelni, nem?

És igen, ha én úgy ítélem meg, hogy nem adok rá sapkát, akkor nem adok, akármennyire magyaráznak...

És igen, este 7-kor leveszem a pelust, holott csak 8-kor fürdés, annak ellenére, hogy mindenkitől azt hallom, hogy "úristen, ezt hogy mered megtenni, megfázik a gyerek..." stb.

Saját magamra, az ösztöneimre hallgatok és én döntöm el, hogy az én gyermekemnek mi a legjobb :)


Különben rugalmas vagyok, mert mikor a fiam született, lábzsákot és szájmaszkot akartam mindenkire adni+műtéti bemosakodóval akartam a kezüket megmosatni :D Aztán maradtam lazám a szappannál :DDD

35. Mazsinka (válaszként erre: 31. - Adbefc7882)
2012. máj. 3. 13:14
Van a családban kisgyerek, anyuka is lefektette a maga szabályait, amit többé-kevésbé betartottak, de hallottam, láttam, hogy véleményezték a háta mögött, hogy idegbeteg, nem lesz annak a gyereknek semmi baja, ha...ezt-azt eszik, csinál, nem csinál stb. Szerintem is kellenek a szabályok, de nem kell őket állandóan hangoztatni, mert az csak szítja a feszkót, és időnkét lehet rajtuk lazítani.
34. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2012. máj. 3. 12:44
A szabályokat Te fekteted le! Udvariasan meglehet kérni mindenkit, persze lesz aki megsértődik! De így járt!
2012. máj. 3. 12:38
Ez teljesen tőled, és a körülményektől függ, de 2hónapig jobb elkerülni a látogatókat.(Ha olyan szűk család van, aki nem zavaró,hanem a segítségedre van, az kivétel)Én nagyon boldog lettem volna, ha az anyám, vagy más szűk családon belüli valaki odajön esetleg egy tányér étellel és figyel rá, amíg én magamhoz térek és esetleg picit pihenhetek.De mivel csak plusz teher lett volna a családom( még őket is nekem kellett volna kiszolgálnom,) és a fiam nem szopott, fejtem a tejet 7 hónapos koráig félálomban,ezért leállítottam őket.Sajnos a párom 15 éves lánya se látta, hogy neki kéne kisütni a rántott húst, és nem nekem 2 fejés, pelenkázás között.De ha nálad ideális eset van, szopik a baba,(nem császáros,toxémiás vagy, mint én voltam)és igényled a látogatókat, kis 1-3 fős csoportokban beengedheted őket.
32. adbefc7882 (válaszként erre: 29. - Aeb0378846)
2012. máj. 3. 12:27
Akkor az ottani friss anyukáknak jó dolga van ám :) ;)
31. adbefc7882 (válaszként erre: 27. - Mazsinka)
2012. máj. 3. 12:26

Igen, eleinte én is így gondolkoztam.

De aztán bekeményítettem. Ő az Én fiam, és lesz*rom, ki mit gondol, hogyan nevelem...

Ismeri ugyanúgy a nagyanyját, dédijét, családot, de igenis tartsák magukat bizonyos szabályokhoz...

Kérdezzék meg, lehet-e és ha nem, akkor sem kell megsértődni.


Egyszer fordult elő, hogy felvették, mikor én kimentem a konyhába feltenni a kávét, persze sunyin megvárták, míg kimegyek- Azt hitték, ha visszaérve a Gyerekem a kezükben van, nem szólok...-Hát szóltam, hogy máskor kérdezzék meg és elvettem a babát.


Muszáj Neked lefektetni bizonyos szabályokat, mert másképp teljesen a "fejedre nőnek"... És nem kell senkivel foglalkozni. Te tudod, mi a jó és kellemes Neked és a babának. Más véleménye ebben a helyzetben fikarcnyit sem számít.

30. alidamolnar (válaszként erre: 27. - Mazsinka)
2012. máj. 3. 12:24

Na, hát ilyen anya vagyok én (mint akit vázoltál a végén). És nem múlik, pedig már 16 a lányom:)

Nálunk amúgy a férjem lánya volt a kényes pont, mert ahogy várandósan elképzeltem magam előtt, hogy ő meg a havernői kapkodják a gyerekemet, hát...

Aztán meghúztam a határokat, és ennyi. Előtte sem szeretett nagyon a kiscsaj, utána sem, szóval engem nem érdekelt, hogy ki mit mond.

Rokoni járkálás nem volt, anyós-após nem élt már, az én szüleim jöttek 100 km-ről időnként, ők bármikor kivehették, de anyu is és apu is tőlem kérték, hogy adjam a kezükbe.

2012. máj. 3. 12:22
iLLŐ KIVÁRNI HOGY ELTELJEN PÁR HÓNAP, HA CSAK NEM AZ UNOKÁD.Legalábbis felénk, az első 6-8 hétben illetlenség zavarni a családot, a babuci immunrendszere sem fejlett, anyuci idegrenszere sem, főleg első babánál.Apuci alvókája sem. Szóval had szokják egymást. Kersztelő előtt után illik menni, vinni paszitát( valami süti, kisruha, játék, .Közvetlen rokonnak nővérnek húgnak sógornőnek meg, iilik vinni komatálat( pár napig a család viszi a meleg kaját, ezt fel szoktuk osztani, megbeszélni.
2012. máj. 3. 12:17
Én a "másik oldalról" vagyok:) Sok kisbaba született mostanában, de egyiknél se törtem kezem-lábam, nem rágtam a küszöböt sehol, hogy minél előbb mehessek megnézni, meg azok se, akik még érintettek voltak:) Gratuláltam a születésnél, jeleztem, hogy majd mennénk, szóljanak, ha alkalmas lesz. Szóltak is, nem is volt semmi gond. Megkérdeztem, fel lehet-e venni, lehet-e puszit adni, midnent lehetett:) de ha nem lehetett volna, se sértődöm meg.
2012. máj. 3. 12:14
Nekem még nincs gyerekem, de van elképzelésem arról, mit nem szeretnék, hogy csináljanak vele. Ez egy kényes kérdés, mert ha túlzásba viszed az aggódást, akkor kibeszélnek, megszólnak, kürtölik szét, hogy milyen egy némber vagy, emígy meg szeretnéd biztonságban tudni a babádat, ez normális. Persze vannak elveid, amiket követsz, aztán jön mindenki a saját dolgával, hogy és mit kellene csinálnod. Én nem szívesen engedném senki közelébe a gyerekem az első hónapban, de tuti megkapnám a magamét, ha így tennék. Most jön az, hogy senkinek semmi köze hozzá. Tudom, de az életben nem minden ilyen egyszerű, és valahol meg nem akarok egy idegbajos anya lenni, hiszen én magam is megszólom az idegbajos anyákat, a lazákat meg csak csodálom messziről, ettől függetlenül már most érzem, hogy agybajt fogok kapni a szülés után, hogy rendesen veszi-e a levegőt, nem töri-e ki senki a kezét-lábát, beteg lesz-e, ilyemi...
2012. máj. 3. 12:14
En is kenzolal ertek egyet.Jo, hogy betegen ne jojjenek, meg mossanak kezet, meg ne koltsek fel, szoptatas alatt mindenki kifele, de hadd vegyek csak ki. Olyan volt, hogy apamra raszoltam, hogy halkabban beszeljen hozza, o meg nemreg benn volt banthatjakaz eros zajok ingerek, de barki felvehette megnezhette. En csak azt nem engedtem, ha sirt es mas felvette, olyankor anya, max apa kell felvegye. Persze olyankor mindenki szeret fontoskodni.
2012. máj. 3. 12:10
Annyit engedj ami nektek jól esik. Hozzánk a közeli családtagok jöttek az első naptól, de napi 1 látogatót engedtem (nyilván párba értem pl anyum és apum),és én mondtam mikor jöjjenek és mindenkit megkértem, hogy csak fél-max 1 órára jöjjenek. És a szoptatáshoz én is ragaszkodtam, hogy ne legyen itt senki.
24. homern (válaszként erre: 15. - Nikk_1982)
2012. máj. 3. 12:04
én minden segítséget szívesen fogadtam.nem nézelődni jöttek általában a látogatók,hanem segíteni is egyben.mialatt mások kikapkodták,végre elmehettem zuhanyozni,vagy csak beszélgettem anélkül hogy a karomban lenne a kicsi (ami nagy szó,4 hónapos koráig a mellkasomon élt,aludt,nem lehetett letenni mert ordított).Az összeszokás részét,meg az élet hármasban való kialakítását nem tapasztaltam,első naptól olyan volt mintha mindig is ott lett volna velünk a pici,nem volt mit megszokni :)
23. Rozália (válaszként erre: 20. - Kenzol)
2012. máj. 3. 12:02
Helyes!:)
22. Trinitas (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2012. máj. 3. 12:01

Szerintem az első hónapban nem is igazán illik látogatóba menni, kivéve tényleg a közvetlen rokonokat: nagyszülők, dédszülők.. de itt ugye a kapcsolat minősége, a viszony is fontos.


Téli időszakban meg főleg nem frankó csecsemőhöz hordani a bacikat.


Amúgy hozzám az első hónapokban nem jött a nagy rokonság, csak a nagyszülők meg a dédszülők, de nem fogdosták a picit.. a fiam téli gyerek.. a lányom nyári, őt már nem féltettem annyira de oda se jöttek távolabbi rokonok, csak sokkal később.

De egy dolog, hogy meglátogatják az első hetekben, az még oké is lehet.. de megfogni nem muszáj azt a gyereket mikor még ennyire pici, lehet csodálni az anyuka kezében meg a kiságyban is.

2012. máj. 3. 11:58

Ja, és nálunk tilos ostobán gügyögni a gyereknek, rosszul vagyok tőle. Anyukám simán megértette, nem volt belőle gond.

Anyós nehezebben viseli a dolgokat, ő már most szeretné, ha akár órákra is ráhagynám a Picit, de eszem ágában sincs!

Amire figyelj(én így csesztem el): Ha szoptatsz, akkor igenis húzzon mindenki a fenébe! Az a ti saját intim együttlétetek a babával...(én erről lemaradtam, mert akkor még volt belső feljárónk, így anyós kopogás nélkül beállított és nem zavartatta magát, ha szoptattam...)

A lényeg, hogy Ti, mint kibővült család összeszokjatok! Szükség van arra a 6 hétre.

Nekem egy percig sem volt gondom a gyerek ellátásával, házimunkával, semmivel, pedig császáros voltam. És a mai napig örülök, hogy nem passzoltam le se a gyerekemet, se a munkát. :)

20. kenzol
2012. máj. 3. 11:56

Hát igen, minden napos hír a tv-ben, rádióban, hogy a sok rokonlátogatás közepette, a gyereket elejtették, kitörték a nyakát, meghalt vagy maradandó sérülést szenvedett.

Úr Isten! Ha nem beteg valaki, kezet mosott és tiszta a ruhája, miért ne vehetné fel??

Persze ne az alvó babát, mert azért ne ébresszük fel, hogy valaki babusgassa,de ha ébren an, akkor természetesen kézbe lehet adni. Ne csókolgassák kezét, száját!

Nálunk a 9 éves kisfiam ugyanúgy a kezébe vehette, ha akarta, mint én, az hogy hebrencs, hát nem jelent semmit, az emberek jobban vigyáznak a babára, ha a kezükbe van, mint egy hímes tojásra !:)

19. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2012. máj. 3. 11:55

A szűk család gyakorlatilag az első pillanattól, a többiek meg ne fogdozzák később se, mert egy gyerek nem arra való :D

Egyébkéntt épeszű ember nem kapkodja ki a csecsemőt az ágyból, főleg, amíg nyugodtan elvan :D

18. Nikk_1982 (válaszként erre: 15. - Nikk_1982)
2012. máj. 3. 11:53
Ez persze nem is a kivételre, hanem eleve a látogatásra értem :-)
2012. máj. 3. 11:53

SENKI nem veheti ki ma sem a kiságyból, vagy nem veheti fel az engedélyem nélkül az Apán kivül.

Nem érdekel, ki mit gondol, ebből nem engedek. Ha valaki fel akarja venni, megkérdezi, megengedem-e. Ha kezet mosott és nem beteg, akkor általában megengedem. Azokkal vagyok bajba, akik puszilgatják... Anyós feszegeti a határokat, erővel öleli magához a Kicsit, meg puszilgatja állandóan, meg a Kis fejét nyomja az arcához, és örül a feje, hogy bújik hozzá a gyerek(holott qrvára nem...) Ha megunom, akkor elveszem tőle a kisfiamat és kész.

Nem kell rám sem és másra sem hallgatni, Te tudod, mit szeretnél, de ha nem szeretnéd első pillanattól "kirakatba tenni a babát", akkor ne tedd és ne érdekeljen, ki mit gondol...

Ő a TE gyereked lesz :)

16. Kyller
2012. máj. 3. 11:52

Amikor az en fiam kicsi volt - turelmi idot kertem. kb 2 honapos volt amikor megnyitottunk ajtoinkat a nagykozonseg elott. Addigra osszeszoktunk, megismertuk egymast. igy jobban birta a gyurodest a kolyok... (Nagyszuloktol tavol elunk, igy nalunk ez nem igazan volt problema, itt foleg a baratokra gondolok.)

Az kizart, hogy csapatostul jojjenek latogatni, plane bejelentkezes nelkul. Naponta 1 1-2 fos "kirandulocsoportok" engedelyezettek. Ha beteg, akarcsak egy tusszogest is eleresztett a csoport egyetlen tagja is a latogatast megelozo 24 oraban, oda ne merje tolni a kepet, mert eltorom a labat!

Ha megerkeztek, kisagybol baba ki, 5 perc ogyom-bogyom etyere-petyere majd kisagyba be es tavolrol tessek csodalni az utodot. ha valakinek nem tetszik a rendszer az tehet egy szivesseget.

2012. máj. 3. 11:52
Én is úgy gondolom (leendő első babásként), hogy a hat hetet a szűk családon kívül mindenki várja ki türelmesen. Nem is csak azért mert "jaj, elejtjük, eltörik, istentudjamibajalesz", hanem mert egyszerűen az az idő legyen csak a miénk. Nekünk is új családként össze kell szokni, ki kell alakítani az életünket hármasban, utána jöhet mindenki más.
14. sutoczkine (válaszként erre: 13. - Pahet a vadász)
2012. máj. 3. 11:51
Igen így már értem, hogy mire gondolt. Mi is vártunk mind a két gyereknél, hogy más is felvehesse. De persze csak engedéllyel, nem csak úgy.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook