Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYES után a munkáltató mennyi időre köteles visszavenni? fórum

GYES után a munkáltató mennyi időre köteles visszavenni? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 20. 13:57
Felmondhat .ez kimaradt
2009. jan. 20. 13:56
Harminc nap után
2008. jan. 8. 13:02
Sziasztok. Sajnos ebben a cipőben vagyok én most benne, szinte nyakig. Szóval első kézből mondhatom a dolgokat: a gyes alatt nem mondhat fel, csak a gyes letelte után 30 nappal adhatja oda a felmondást. Ezt hívják gyes uáni védelemnek. Kell (felmondáskor) felmondási időt fizetnie, végkielégítést és a gyed alatti ki nem fizetett szabadságot. Ha közös megegyezés lesz a vége (nem ajánlom, hacsak mindent ki nem fizet) akkor nem köteles a felmondási időt teljes egészében (hacsak a szerződésedben nics benne) kifizetni és nem kell végkielégítést sem adnia. A szabadságot viszont mindenképp ki kell fizetnie.
2008. jan. 4. 19:50
Amíg jár a GYES, addig nem küldhet el, illetve a GYES lejárta után 30 nap, és ehhez jön a felmondási idő. Jó tudni, hogy GYES alatt köteles visszavenni, és nem mondhat fel, miután munkába álltál egészen addig, amíg kapod a GYES-t. (Ha nem változott meg.)
2008. jan. 4. 19:07
A gyes lejárta után közvetlen
2008. jan. 4. 19:01
Sziszibabuka megadta a helyes választ. :)
2008. jan. 4. 18:51
Nem tudom,de akkor Gyeden voltál nem? Szerintem a 30nap után elküldhet. De NEM vagyok biztos benne. Más biztos okosabb. Próbálj rá keresni a keresőbe ott van sok okos oldal,ahol lehet ezekről a témákről olvasni. Én is onnan tájékozodom.
2008. jan. 4. 18:50
A felmondási mentesség 30 nap után szűnik meg.
2008. jan. 4. 18:48
GYES után a munkáltató mennyi időre köteles visszavenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook