Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügyvédi díjjal kapcsolatban lenne egy kérdésem, segítenétek? fórum

Ügyvédi díjjal kapcsolatban lenne egy kérdésem, segítenétek? (tudásbázis kérdés)

2012. máj. 2. 13:29

Nem akarlak elkeseríteni,csak tapasztalat.

Én 3 éve válok,vidéken élek. Az alapdíj 40 000ft volt,és tárgyalásonként 10000ft.

A városunkban, megyénkben ? állítólag a legjobb, az ügyem mégsem halad előre,immáron 3 éve még egy ideiglenes határozatot sem sikerült kicsikarnia a bíróságból, a gyerekem nincs elhelyezve,gyt-t nem kapok,az apa ,akinek nincs képviselője,amit eddig akart,mindnet elért.(Most 3 év után előállt azzal,hogy kéri a fiamat,aki hallani sem akar az apjáról)

Váltani szeretnék, de nem vállal senki,mindenki csodálkozik,de azt mondják,hogy a legjobb ügyvédem van,bízzak meg benne,jó kezekben vagyok,és elhajtanak.

Fogalmam nincs,mit tehetnék?

Azt javaslom,nagyon gondold meg,kit bízol meg, menj el több ügyvédhez,ki mit mond,hogyan áll az ügyedhez!!

Sok sikert!!

11. 6b08b99072 (válaszként erre: 8. - 0ae50a5e6b)
2012. máj. 2. 13:18
A kiskorú gyerekeket általában az anyánál helyezik el. Azt hiszem 14évnél van meghúzva az a határ, ahol a gyerek maga dönthet, kivel szeretne élni.
2012. máj. 2. 13:15
Nálunk közös megegyezésnél 50e-t kért magáért az ügyért, plusz tárgyalásonként 10e-t. Tanácsadásért, vagy ha valamilyen kérdésem van, esetleg bíróságra kell levelet írni, a mai napig nem kér pénzt.
9. titati (válaszként erre: 8. - 0ae50a5e6b)
2012. máj. 2. 13:13
Ahhoz valami extra nyomos érvnek kell lennie, hogy az apához kerüljenek a gyerekek!
8. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2012. máj. 2. 13:06
sajnos eddig úgy tűnik nem lesz közös meg egyezés :-( és nem inkább anyagiak miatt hanem a gyerekek felügyeleti joga miatt...csak ezért fordulok ügyvédhez mert tudom mindent meg fog tenni hogy nála helyezzék el a fiúkat :-(
7. titati (válaszként erre: 2. - 0ae50a5e6b)
2012. máj. 2. 13:05

A tanácsadás 10-30ezer/alkalom.


A válóper 120-200 között az alapdíj (ez az alja), + tárgyalásonként 20-30ezer ft.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 0e45280179)
2012. máj. 2. 12:55
Igen és jó a megállapodást írásban rögzíteni, mert a szó elszáll. Utána meg nem tud a megbízó reklamálni, ha valami nem stimmel.
2012. máj. 2. 12:53

Miért nem kérdezed meg az ügyvédnőt, hogy mire számíts? Szerinem ez lenne a legtisztább sor, nehogy sokkolóan érjen amit majd fizetned kell.


Az ügyvédi díjak határa a csillagos ég lehet...


Meg azért is jobb az ilyet előre lebeszélni, mert utólag azt kér amit akar, de ha előre leegyezteted biztosan korrekt összeget mond.

2012. máj. 2. 12:45

Szia,


Szerintem függ attól, hogy vidéken vagy Pesten veszed a szolgáltatást igénybe.

Én Budapesten ugyan ebben a témában :S járok ügyvédhez alkalmanként 20e és a tárgyaláson lévő jelenléte is ennyibe van.

Ha te adod be a papírokat, akkor 30e az illeték most.


Ha nem vagyok indiszkrét közös megegyezés vagy nem? Mert nagyon nem mindegy. Sőt. Ha gondolod privibn válaszolj!!!

2012. máj. 2. 12:42

Szerintem ötezerrel fog kezdeni minimum.

Van aki elsőre, megbeszélésként nem kér semmit. ez a ritka, az idő pénz...

Arra ügyelj, ha van lehetőséged választani és a tét nem kicsi, hogy beszéld meg vele, hogy csak abban az esetben fizetsz, ha megnyeri Neked az ügyet. Amennyiben biztos a dolgában, belemegy, ha nem akkor lehet kidobott pénz lesz a munkája.

2012. máj. 2. 12:36
Tudom ahány ügyvéd annyi féle tarifa...de kb mégis mire számíthatók...válásom miatt most kértem időpontot egy ügyvédnőhöz és nem tudom így elsőre mégis mekkora összegre számíthatok csak úgy kb....amit el kérhet...Köszönöm ha valaki tud segíteni!
2012. máj. 2. 12:34
Sziasztok ügyvédi díjjal kapcsolatban lenne egy kérdésem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook