Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása? fórum

Fogamzásgátló abbahagyása? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 24. 15:52
Én azt hallottam, hogy a pattanásokat, a hegeket beleégeti a bőrbe, ezért nem mertem sohasem elmenni. Ráadásul nagyon sok, apró anyajegyem van...
2012. máj. 24. 09:00
Az egyik barátnőm aki most 19 éves nagyon pattanásos.Az arca,nyaka és a hátán is vannak.Ő szoláriumba szokott járni,és amióta rendszeresen jár(két hetente 10 perc)azóta eltüntek a hátáról,a nyakáról,és az arcán is minimális van.Meg ha már kezd nagy lenni a pötyi akkor fogkrémet ken rá.Ez hamarabb leszáritja és eltünteti.Nála ez vált be.
2012. máj. 3. 18:42

Remélem, a pattanásaim a korom miatt tűntek el. :) Majd kiderül...

Nem tudom, mi okozza, sajnos a fogamzásgátlóval közel egyidőben kezdtem el a gluténmentes étrendet is (kiderült, hogy lisztérzékeny vagyok), erre is gyanakodtam már, ugyanis a gluténmentes cuccokat telerakják mindenféle tartósítószerrel meg egyéb vegyi anyagokkal. De szerintem inkább a fogamzásgátló a ludas, hisz miért pont a mensivel tűnik el (oké, hogy kiürül akkor), és akkor jön elő, mikor pár napja szedem újra a tablettát?! Most mindenképp abbahagyom pár hónapra, és kiderül. Ha eltűnik a gomba, akkor biztosan ez volt az okozó...

Egyébként gyanakodtam a tangahordásra, de 13 éves korom óta hordom, 4 évig hordtam úgy, hogy semmi bajom nem volt, sosem volt fertőzésem akkoriban. Aztán gyanakodtam az intim lemosóra is, elhagytam 2-3 hónapra, de az sem segített, sőt... mindenre odafigyelek, higiéniára főleg, probiotikumot is szedek, de semmi...

21. Gicus86 (válaszként erre: 20. - Adry1992)
2012. máj. 3. 18:24

Serdülőkor elmúltával a pattanásaid is elmúltak.

Ez a jobbik eset, nekem sajnos nem.. Vannak jó és rosszabb időszakaim, ami az arcbőrömet illeti, mondjuk ez hajlam kérdése is.. lehet használni bármilyen csodaszert, ha egyszer fogékony rá a szervezet, max ideig-óráig lesz látható a javulás, aztán kezdődik előlről...

Akkor is ki kéne deríteni mi okozza az állandó gombát?! Végül meg is válhatsz a tabitól, ha nem is attól múltak el a pattanásaid. Görcsökre meg ott a görcsoldó.

2012. máj. 3. 18:04
Egyébként visszanéztem a régi képeimet, és még a tabletta szedése után 1-1.5 évvel is pattanásos volt az arcom. Nem lehet, hogy akkor nem is az tüntette el? :)
2012. máj. 3. 18:03
Úgy szokott lenni, hogy mikor megjön, akkor elmúlnak a fertőzéses tüneteim, utána kb 1 hétig jól vagyok, nem viszket, nem ég, nem fáj... aztán 1 hét múlvától következő menstruációig folyamatosan megvannak a tüneteim. Ez így megy már hosszú ideje, hónapról hónapra.
18. Gicus86 (válaszként erre: 17. - Adry1992)
2012. máj. 2. 22:18
Értem, de azért csak voltatok együtt mióta felbukkant a gomba?! Ő is lehet hordozó és Te is hormonálisan fogékony lehetsz rá, ha gyakran előfordul..Ha viszont a gyógyszert hibáztatod, akkor állj le vele. Gondold át melyik a jobb, a gomba és libidó zéró 20 évesen, vagy görcs mensi idején és esetleg pattanások??!
2012. máj. 2. 22:05

A gyógyszer már úgy tönkrevágta a lidibómat is, na meg a gomba, hogy már szexuális életünk sem igazán van.

Jártam már több orvosnál ezzel, de semmi értelmeset nem tudtak kezdeni velem. :(

16. Gicus86 (válaszként erre: 15. - Adry1992)
2012. máj. 2. 22:03

Orvosoddal nem tudnátok választani a középutat?! Ki kéne deríteni, hogy mi okozza a gombát..

De amúgy a barátodat is megfertőzöd úgy, ha nem használtok gumit miközben gombád van.. ha csak magadat kezeled gomba elleni készítménnyel, akkor esélyes, hogy visszafertőz téged. Még ha neki nincsenek is tünetei, attól még ő is lehet gombás.

2012. máj. 2. 21:41
Igen, az lesz, mást kell használnunk. Csak hogy ennek pont ez volt a lényege, hogy nem csak védett, de széppé varázsolta a bőröm (végre felvehettem topot bárhova!), és megszűntette a szinte elviselhetetlen görcseimet, melyekkel havonta 2-3 napig kimozdulni sem tudtam, fájdalomcsillapítón éltem napokig vele.
14. Gicus86 (válaszként erre: 13. - Adry1992)
2012. máj. 2. 20:40
Akkor valószínű, hogy valamelyik összetevő a hibás. Más fogamzásgátló módszer?
2012. máj. 2. 20:33
Ez a 3., amit próbáltam...
12. Gicus86 (válaszként erre: 11. - Adry1992)
2012. máj. 2. 19:56

Biztos vagy benne, hogy a fogamzásgátló a ludas??

Esetleg próbálj ki másik tabit, hátha..

2012. máj. 2. 18:13
Én nem híztam tőle, igazából semmi bajom nem volt vele azon kívül, hogy folyamatos gombát okoz. Korábban azt sem tudtam, milyen a hüvelygomba, most meg már mindennapos dolog nálam, és ez kikészít. Pedig jó, hogy eltüntette a pattanásokat és a görcseim is megszűntek, ráadásul így igazítani is tudtam a ciklusom... de a gomba kikészít már, tényleg.
2012. máj. 2. 15:15

én 6 évig szedtem a fogamzásgátlót most 2,5 éve nem szedem , de a pattanások egy kicsit visszajöttek de azóta elég rendszertelen a menszeszem meg ugyan úgy görcsölök mint a gyógyszer szedés előtt.

Nekem 1,5 év kellett mire kiürült a gyógyszer a szervezetemből.Úgy hogy ez nagyon változó ember függő nagyon.De ezek ellenére nem kezdeném el újra szedni mert sokat is híztam tőle.

2012. máj. 2. 15:08

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nekem sem tudott még egy bőrgyógyász sem segíteni a pattanásokat illetően. Használtam már rá mindent, amit bőrgyógyász írt fel, és olyat is, amit kozmetikus vagy más ajánlott, és sima bolti cuccokat is. Semmi sem hatott.

8. Gicus86 (válaszként erre: 7. - Pera0322)
2012. máj. 1. 21:20

Mit javasolt a bőrgyógyászod?? Nekem se nagyon használnak a bolti arctisztítók...

Fogamzásgátlót én is szedtem 1,5 évig, mivel a pattanások eltűntetésére erős antibiotikumot szedtem 1 évig, egy ideig úgy tűnt használt, de pár hó-ra rá ugyanolyan csúnya volt az arcom...közel 100E ft-omba került ez az éves gyógyszerkúra a semmiért... :(( ennyit a bőrgyógyászról...

2012. máj. 1. 20:58
Én egy éve hagytam abba, fél év után kijöttek a pattanások. Iszonyat sokat szenvedtem velük, most fél év után kezd láthatóan javulni az arcbőröm. Nekem semmi bolti kence nem segített, csak a bőrgyógyász. Soha többet fogamzásgátló!!
2012. máj. 1. 20:54
nekem azt mondta a doki, hogy egy hónap alatt kiürül. De a pattik pár hónapra rá jöttek elő. :D
5. timycat (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. máj. 1. 20:52

én 28 évesen hagytam abba, előtte sosem volt gond a bőrömmel, most viszont úúúristen undorító volt :( ennek is szerepe van abban, hogy újra szedem, 1 hónapja és a bőröm már most abszolút jónak mondható :S


Más problémám nem volt az abbahagyás után csak ez, de ezzel senki nem tudott mit kezdeni, azt mondták majd jobb lesz, fél évet vártam nem lett jobb :(

2012. máj. 1. 20:50
én először 1,5 évig szedtem,majd 1 év szünet, aztán 14 hónapig,és épp 2 hete hagytam abba... mennyi idő amúgy míg kiürül a szervezetemből?
2012. máj. 1. 20:45

Én 6 év szedés után hagytam abba, anno a csúnya arcbőrömet és ragyákat szépen rendbe tette, és én is nagyon féltem, hogy visszajönnek.

Aztán szerencsére nem jöttek vissza, és a mensim is napra pontosan beállt utána egyből, pedig 6 évig szedtem.

Bár ez is emberfüggő, van akinek épp az ellenkezőjét okozza aztán sajnos.

Ne aggódj, minden rendben lesz. :)

2012. máj. 1. 20:39
Én 27 vagyok, és 19 éves koromtól szedtem, és sajnos a pattanások a gyógyszer abbahagyása óta, néha néha sajnos előjönnek. :( De minden más sokkal jobb mint szedéskor. Nincs para, hogy elfelejtettem-e vagy sem, és nincsenek méreganyagok. :D
2012. máj. 1. 20:31

llandóan kiújuló hüvelygombám van tőle már évek óta. Mindent kipróbáltam, hónapokig jártam nőgyógyászhoz is vele, de semmi sem segített. Így úgy döntöttem, abbahagyom.

Mivel számolhatok az abbahagyását követően?

17 évesen kezdtem el szedni, most 20 vagyok. Azóta eltűntek (pár hónap szedés után - nem tudom, ez okozta-e) a csúnya pattanásaim az arcomról, a hátamról és a vállamról, illetve a szedéssel egyidőben megszűntek a borzasztóan erős görcseim és a menstruációkor fellépő rosszullét, hasmenés is. Szerintetek ezek vissza fognak térni? És mit tegyek, ha visszatérnek a pattanások, illetve a görcsök? A környéken eddig még nem találkoztam sem jó bőrgyógyásszal (régen sokat küzködtem a csúnya pattanásokkal), sem jó nőgyógyásszal (ezt főként anyám révén tapasztaltam). Mit tehetnék, ha minden visszatér a 17 éves kori állapotba?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook