Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddőség kezelése ICSI-vel, gyertek beszélgessünk! fórum

Meddőség kezelése ICSI-vel, gyertek beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. Shaunie (válaszként erre: 73. - Bcicus)
2012. nov. 22. 13:22
Köszi az infót!
73. Bcicus (válaszként erre: 72. - Shaunie)
2012. nov. 22. 12:41
Az, hogy mi lehet a jó ég tudja. A herebiopszia tb támogatott hivatalosan nem kell érte fizetni.
2012. nov. 22. 12:27
Sziasztok!Nagyon eltűntetek, gyertek vissza légyszi!A Páromnál azoospermia van, egyelőre spermatogram volt, semmi más.Hétfőn megyünk magándokihoz, hogy mi a következő lépés. Annyi mindent olvastam már és annyira félek...Az ejakulátumban magasabb a fehérvérsejt és találtak vörösvértestet is.Nem tudom mi lehet, hogy fertőzés vagy gyulladás vagy genetika...Szerintetek van remény?Egyébként a herebiopszia támogatott vagy fizetni kell érte?
2012. aug. 30. 12:28
sziasztok megvan az y krom.delécio eredménye.eltérés egyik vizsgált részben sincs:) ez jó.hétfőn megyünk a krioba megbeszéljük a dokival mi a köv.lépés
2012. aug. 19. 22:01
jó köszi azért bizakodunk:( már alig várom h 29.e legyen.nállatok mi ujság ha kérdezhetem?
69. Bcicus (válaszként erre: 68. - 428ed90901)
2012. aug. 19. 21:46
nem mondtam, hoyg biztos csak hogy nagyobb rá az esély sajnos.
2012. aug. 19. 20:49
jaj neeeeeeeee ne már:((( ebben bisztos vagy??????????
67. Bcicus (válaszként erre: 66. - 428ed90901)
2012. aug. 19. 11:52
hát sajnos ilyen esetkben amikor gyerekkori betegségtól van elég nagy az esély, hogy egyáltlán nem termel spermiumot.
2012. aug. 19. 08:24
kiskorában tbc-s volt gondolom a sok antibiotikum.csak félek a mellékherében sem lesz:((2 hét és kiderül
65. Bcicus (válaszként erre: 64. - 428ed90901)
2012. aug. 19. 01:52
van valami feltehető előzménye az azoospermiának?
2012. aug. 18. 18:34
sziasztok!itt uj vagyok.rég irtatok mi ujság veletek?nállunk azoo sperma van.lombikra a kaáliba jelentkeztünk.(BP)most y kromoszoma eredményre várunk és ha az jó akkor herebiopszia lesz.eddig 60e a kiadás.irjatok:)
2012. júl. 20. 07:35

Sziasztok!

Hogy vagytok és hol tartotok?

Mi valószínű szeptemberben kezdünk majd.

2012. máj. 18. 14:31
Ki hova jár?
61. Remény35 (válaszként erre: 60. - B7a7c81ade)
2012. máj. 16. 18:18

Szia!

Elhiszem hogy izgulsz én is nagyon,vagy is inkább bennem van egy jó nagy adag félsz is.

Nekem a dokim beszélt a meddőségivel,ők azt kérték hogy csináljunk egy hysteroskopiát és ha az meg van,meg egy csomó vérvétel akkor irány a meddőségi.Msot piroskát várom hogy akkor gyerünk induljunk.

2012. máj. 16. 17:23
Sziasztok! Régen nem írt senki!!! Hogy vagytok??? Képzeljétek ma bejelentkeztünk egy meddőségi központba, már most izgulok! :))) DE legalább elkezdődött!!!
59. Bcicus (válaszként erre: 58. - Zsuzsu 13)
2012. máj. 11. 22:48
Ezt nektek kell eldönteni, de valszeg kevés az esély, mert valszeg nem záródott el időközben. És nem tudom mekkora koskkázata van egy volt rákosnál egy ilyen műtétnek.
58. zsuzsu 13 (válaszként erre: 57. - Bcicus)
2012. máj. 11. 21:05
Igen sajnos nem fagyasztottak le:(Biztos ezért is nem ajánlották fel a biopsziát de annyira szeretnék egy babát és annyira bízom, hogy hátha lennének spermiumok a biopsziában.Szedetem a párommal a vitaminokat is
57. Bcicus (válaszként erre: 55. - Zsuzsu 13)
2012. máj. 11. 13:08
Nálunk is azoospermia van, de nekünk lehetett biopszia, viszont nála valszeg a sugár miatt van és akkor nincs értelme biopsziának gondolom, nem fagyasztottak le a sugár elött spermiumot.
56. 67c772efc3 (válaszként erre: 53. - Dolce Vita 111)
2012. máj. 11. 09:11

Értem, mondjuk mindegy, hogy biopszi, vagy amino, a vetélési kockázat azonos. Ha meg itt tartunk, én ma megyek kombinált tesztre, tessék drukkolni. Bár TUDOM, hogy semmi baj nincsen odabent :)


Azoospermiával nem kell feladni, vitaminkúra volt már? Egyik ismerősömnek is ez volt, és azóta teljesen feljavultak az eredmények, már nincs ilyen baja, szokásos bogyók: FER14, maca vibe... Lesz megoldás közös babára:)

2012. máj. 11. 09:01

Sziasztok.Páromnak azoo spermia lett az eredménye járt már valaki így közületek?:((

Azt mondták csak Donor jöhet szóba még here biopsziát sem ajánlottak fel.Régebben here rák miatt sugarazták

2012. máj. 10. 12:16
Parázni pedig nem kell :) Csak pozitívan!
2012. máj. 10. 12:15

Persze, tévedések lehetnek, főleg ikreknél. Csak egy kromoszóma térképet kap az ember, ahol az látszik, hogy van-e + kromoszóma, ami a Down kórra utal. Egyéb betegséget nem néztek. De nálunk a béta HCG nagyon magas volt, amit valószínűleg a hormon kezelések okoztak. Erre az integráltan kijött egy magas kockázat. Másfél hónap őrület, mire a hasszuri után megnyugtattak, hogy nincs kromoszóma többlet. (meg kiderült, hogy kislány, mikor addig fiú volt beígérve, de ez más történet :) )

Az ikreknél az integrált teszt sem tud pontos eredményt mondani.

Nekem egyébként biopszia volt, nem amnio.

52. 67c772efc3 (válaszként erre: 50. - Dolce Vita 111)
2012. máj. 8. 20:46

Erre csak azt mondom, a hasbaszúrás sem 100%-os.... Több történetet tudok, ahol pl. ikreknél véletlen ugyanannak a babának a burkát szúrták meg 2x, közölték, minden ok, 2 kisfiú, majd megszületett egy egészséges kisfiú és egy beteg kislány.... A másik történet, szimpla terhesség, közölték, hogy minden rendben és mégis beteg baba született....


Az a biztos, amikor megszületik a baba..

51. Remény35 (válaszként erre: 50. - Dolce Vita 111)
2012. máj. 8. 18:51

Szia!

Nagyon örülök amikor ilyen poziztv történeteket olvasok,mert kicsit parázok az előttünk álló dolgoktól.De ez mindig kicsit megnyugtat.

2012. máj. 8. 18:42

Sziasztok!

Nekünk is ICSI-vel lett kicsi lányunk, most 8 hónapos. Első lombik, nálam csak IR volt a probléma, ami okozott némi hormoneltérést. A nagyobb gond a kevés spermaszám volt, ezért lett ICSI.

Ami az integrált tesztet illeti, én soha többé nem csinálnám. Hasszuri gyors volt és biztos eredményt hozott. Az integrált teszt rossz lett, másfél hónapig a sikeres ICSI után azon paráztam, hogy most meg beteg lesz a gyerekünk. Szerencsére teljesen egészséges. Mégegyszer nem csinálnék, mert az csak akkor megnyugtató, ha jó az eredmény.

Egyébként minden ugyanaz, mint egy sima lombiknál, csak aznap derült ki nekünk is, hogy ICSI lesz, amikor már megjött a sperma eredmény.

49. Remény35 (válaszként erre: 48. - 67c772efc3)
2012. máj. 4. 15:43
Ezt tók jó hír,mert nekünk is ezt pedzegette a doki,de az 5 perc akkor is rövid idő ahhoz,hogy tejes bizonyossággal kijelentse hogy ennyire rossz legyen a lelet.
48. 67c772efc3 (válaszként erre: 46. - B7a7c81ade)
2012. máj. 4. 15:03

Az én férjemnek is OAT szindrómája van/volt, így lett a lombik. Most meg?! 11 hetes kismama vagyok.... Vagy kósza katona, vagy helyreállt a rend, mert ugye nálunk ismeretlen eredetű volt az eltérés. És ugye OAT szindrómásoknál is van szép, egészséges katona.


Amúgy a spermavizsgálat valóban gyors, hiszen frissen kell nézni. Nem lehet napokat várni. Nálunk is ez volt, megvolt a minta, egy órával később a számok. Második körben, máshol csináltattuk, megvolt a minte, 1/2 óra múlva mehetett be a férjem eredményhirdetésre.

47. Remény35 (válaszként erre: 46. - B7a7c81ade)
2012. máj. 4. 12:56

Nektek mennyi ideig tartott a spermavizsgálat?

Nekem az a rémképzetem,hogy csak a pénzre ment a doki,mivel 5 perc alatt elment a vizsgálából megnézte a mintát és vissza is ért.És jött a rossz hir hogy nagyon nem jó.

Valahogy nem hiszek az eredményben.

46. b7a7c81ade (válaszként erre: 36. - Mucika7)
2012. máj. 4. 12:18
szia. Sajnälom nagyon, ami veletek törtent. Nekünk azt mondta az orvos, hogy genetikai vizsgälat nelkül bele se kezdjünk, mert ha rossz lenne az eredmeny, akkor nincs is ertelme. Szoval mi mindenkeppen megcsinältatjuk , es ez csak egy vervetel. Azt is mondta az orvos, ha valakinek nagyon rossz a spermakepe, azt okozhatja valamilyen genetikai betegseg. A ferjemnek OAT szindromäja van (keves, lassu, es rossz alakuak), bär mi tudjuk az okät (gyerekkori hereleszälläsi-zavar)...szep napot mindenkinek!!!
45. kiwi08 (válaszként erre: 44. - Mucika7)
2012. máj. 4. 12:07
Tökéletesen igazad van!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook