Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bullmasztiffot szeretnék fórum

Bullmasztiffot szeretnék (beszélgetős fórum)


2014. márc. 8. 00:14

A Bullmsztiff emberekkel szemben nagyon barátságos. Kb a betörőt is megnyalja típus. Csakhogy senki nem mer bejönni tőle, mert félelmet keltő a megjelenése. (Itt megjegyzem, kivételek mindig vannak!! Én a nagy átlagról beszélek! ) A gyerekeket IMÁDJA, és amig pl egy labrador vagy Golden Retriver igen izgága, ezáltal fellökheti őket, a Bullmackó a végtelenségig türelmes fajta!! Esténként ráfekszem és 1 órát tvzek így vele :)))

Erős kéz kell viszont hozzá, mert nagyon MAKACS fajta! Ha egyszer elfogadott falkavezérnek, akkor onnantól kezdve különös kapcsolat lesz köztetek!!!


Ahogy az előttem szóló is mondta, kis korban meg kell tanulni, hogy nem ugrálunk fel, mert később igen nagy probléma ez!

1 éves koráig nagyon kell vogyázni, hogy hogyan tápláljuk, mert ha tömeget teszünk rá,akkor megsínyli az izülete! Szinte soványnak kell kinéznie!

Aztán is vigyázni kell, de leginkább arra, hogy evés után 2 órán keresztül ne mozogjon, ne hemperegjen, mert BÉLCSAVARODAST kaphat!! Rengetek Bullmasztiff hal meg ebben!!!!!!

A másik ellenség a meleg! Rövis az orra, így nehezebben kap levegőt. Igen érzékeny a hőgutára sajnos. :(

De akinek egyszer lesz egy ilyen kutyája...sosem fog akarni másik fajtát!!!!!!!!!!

2012. máj. 22. 10:11

Sziasztok!

Nekem az előző kutyám bullmasztiff volt. Jack volt a neve. Szegényke már meghalt öregségben. Vagyis az orvos elaltatta, mivel ennek a fajtának sajnos az a nagy próbjéméja, mikor nő pillanatok alatt rengeteg súly felvesz a teste, és öregségére nem tud lábra állni. Nem egy mozgékony fajta, igaz a miénk nem volt lakásban tartva. Nagyon imádja a gyerekeket. A pár éves kislányomat "őrként" vigyázta. Mi főztünk neki.+ tápot is kapott. Egy dolgot nagyon elszúrtunk a nevelésében. Azt, hogy engedtük kicsi korában ránk ugrani, na ez már nagykorábak kb, 45 kg nem volt valami kellemes. kicsit nyálazó fajta:( De tüneményes, a postással mindig úgy kiszúrt, szinte örömét lelte abban, ha leugraszthatja a biciklijéről. Semmi agresszívitás nem volt benne, igazi családi kutya, de mivel nagytesű azért óvatosan kell vele sétálni. Akkor erő van benne, de olyan jámbor azzal az ártatlan szemeivel.

17. Enéh1
2012. márc. 27. 22:58

sziasztok!


Szeretnék majd egy bullmasztiff kiskutyát venni a 30. szülinapomra (október)! az a kérdésem, hogy viselkedik lakásban? mozgással nem lenne baj, mert sportolok, de ha jól olvastam akkor szeret a gazdája közelében lenni és egyáltalán nem gond neki a lakás!

családcentrikus, nem támadó kutya, mármint szereti a gyerekeket....stb...minden érdekelne róluk!

meg még a neven is gondolkodnom kéne! :)


köszi a válaszokat!

szép estét!

16. zupper
2012. márc. 16. 20:11
írtam, de visszapattant az email :(
15. 7dc06596bc (válaszként erre: 10. - Zupper)
2012. febr. 24. 22:59

Szia!

Ha még mindig szeretnél egy Bullmasztiffossal levelezni, akkor írj az anonym30@freemail.hu-ra


nekem egy 3 és fél éves szuka Bullmám van.

Hobbinak indult, aztán az életem lett:))

Kiállításokra járunk, és bekerültünk a Bullmasztiffos életbe ezáltal:))


Üdv


Zita

14. zupper
2011. okt. 15. 20:30
és töri a magyart? :)
13. RLindi
2011. okt. 12. 08:46
Ja amúgy a mi kutyánk félig szerb félig magyar, az egyik legjobb magyar tenyésztő fedeztetett ott a kutyájával s ebből az alomból származik a miénk.
12. RLindi (válaszként erre: 5. - Chandy)
2011. okt. 12. 08:45

Ez nagy tévedés, nagyon jó tenyésztők vannak Szerbiában, sőt, bizonyos tekintetben és bizonyos fajtáknál jobbak.

Nekünk nápolyi masztifunk van, igaz csak "rokonok" a bullmasztiffal:)

11. zupper
2011. okt. 1. 17:30
Senki vagy esetleg van már ilyen téma csak nem találtam? :\
10. zupper
2011. szept. 17. 23:17

Sziasztok,


van közöttünk aktív fórumozó, akinek bullmasztiffja van? Szívesen társalognék ebben a témában.


Van egy 10hetes kis bullma a családunkban, sokszor makacskodik - de nagyon szépen és gyorsan fejlődik.


Ti mivel etetitek? Milyen speciális tanácsotok van esetleg a nevelésével kapcsolatban?

9. sas02 (válaszként erre: 8. - Szundi85)
2010. febr. 8. 01:05
Nekem most 1éves és 3 hónapos,eléggé hacias lett az utóbbi időben.Szerintem nem rossz házőrző.Van tekintélye.
2010. febr. 5. 08:00

Érdeklődöm a gazdiktól, hogy azon kívül hogy végtelen türelmes és gyermekszerető, jó házőrző e egyben...vagy az már a háttérbe szorul tunyasága miatt??

:))

7. yoya (válaszként erre: 1. - Chandy)
2008. jún. 19. 10:54

Jó választás!

Nekem is bullmasztiffom van, most 14 hónapos!

Az előző sajnos meghalt tavaly szeptemberben, 10 éves volt:-(


Sikerült kutyust találnod?

6. Lina.. (válaszként erre: 5. - Chandy)
2008. febr. 10. 08:43

Ezt az emeletes hülyeséget meg honnan vetted?


Szerb nyelvű hirdetőujságokban (Svaštara) és vajdasági honalpokon találsz Bullmasztiff tenyésztőket és eladó kiskutyákat!


[link]

5. Chandy (válaszként erre: 4. - D541350465)
2008. jan. 10. 22:26
Vajdasagban nincs semmi kutyatenyeszto es szerintem meg a bullmasztiff letezeserol sem tudnak semmit.
2008. jan. 10. 07:31
nah? találtál valamit?
2008. jan. 4. 17:27
vagy a neten, ott szerintem tuti találsz jó tenyésztőket...
2008. jan. 4. 16:27
Hirdetőújságban nincs?
2008. jan. 4. 16:24
Bullmasztiffot szeretnék, de nemtudom hol kaphatok kölyköt Vajdaságban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook