Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt valaki, aki TÉNYLEG ért GYED-del kapcsolatos kérdésekhez? Tudna segíteni? fórum

Van itt valaki, aki TÉNYLEG ért GYED-del kapcsolatos kérdésekhez? Tudna segíteni? (tudásbázis kérdés)


10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - Vvicus)
2012. máj. 3. 14:38
Nagyon megéri az a pénz, ha tényleg évekig van utána ellátásod...
2012. máj. 3. 13:39
Nagyon szépen köszönöm a tippeket! Közben a Védőnőnk is adott egy elérhetőséget, ahol tudnak segíteni, persze pénzért... Hát ez van, a lényeg, hogy jól járjunk...
8. e676663877 (válaszként erre: 7. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 2. 18:51
Hogyne lenne az. A kismamáknak nagyon észnél kell lenni, mert szeretik nem kifizetni azt, ami jár nekik. Bezzeg, ha nem fizetnénk rendesen TB-t vagy a vállalkozó nem fizetni havi 30ezer egészségügyi hozzájárulást azért egyből karattyolnak. De a GYEDet húzzák, mint a rétestésztát... Szemét dolog ez. :(
2012. ápr. 30. 17:20

www.kismamatb.hu


Itt tényleg értenek hozzá, és felelősséget is vállalnak a válaszaikért.

Egyszerűbb, általános kérdéseket lehet neten át, ingyen is feltenni...


Én megpróbálnám, nekem adószakértő anyám se tudott igazán segíteni, (megjegyezem ezek után nem hiszek senkinek, mert anyámat még soha nem láttam szakmai dologban tévedni, csak a gyedemnél egyszer majdnem, de szerencsére időben észbekaptunk, és elmentünk spec. szakemberhez) csak azok, akik kifejezetten reggeltől estig a GYEDDEL foglalkoznak, annyira speciális ez a todomány...

6. e676663877 (válaszként erre: 4. - Vvicus)
2012. ápr. 30. 16:44
GYEDből nem lehet GYEdet számolni. Ez biztos.
5. e676663877 (válaszként erre: 2. - Vvicus)
2012. ápr. 30. 16:41

A 180 napos fizetési időszakod akkor sem lesz meg, ha elmész a fiaddal GYEdre, és akkor ebben az esetben a minimál bér lesz a gyed alapja - ami meg biztos kevesebb, mint aminek lennie kéne.

Küldtem egy linket privátba. Nincs lehetőséged táppénzre elmenni a kislányoddal lejáró gyed után?

4. vvicus (válaszként erre: 3. - E676663877)
2012. ápr. 30. 16:38
Munkáltató nem tud segíteni. OEP-et meg képtelen vagyok felhívni, mindig addig csöng, amíg a végén szétkapcsol... :-S Persze próbálkozom majd újra, hamarosan megvannak a Fiam iratai, intézkedni kéne. Állítólag mindkét út járható, de tényleg mindenki mást és mást mond.
3. e676663877 (válaszként erre: 2. - Vvicus)
2012. ápr. 30. 16:33

A jogosultsági feltételek fennállása esetén sem jár a szülőnek a gyermekgondozási díj,

ha egyéb rendszeres pénzellátásban részesül (rendszeres pénzellátás: táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, nyugdíjszerű ellátás, baleseti táppénz, hadi-és nemzeti gondozottak pénzellátása, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, időskorúak járadéka, álláskeresési támogatás, rendszeres szociális segély, ápolási díj, stb.).


GYEdből nem lehet GYEdet számolni. A munkáltatóddal konzultáj esetleg ebben az ügyben.

Vagy beszélj az OEPpel telefonon.

2012. ápr. 30. 16:17

Az volna a kérdésem, hogy milyen lehetőségeim vannak és hogyan járnék a legjobban.


1.5 éves a Lányom és 12 napja született meg a Kisfiam. Nem tudom, hogy mivel járnék jobban, ha a maradék kb. fél évet még a Lányom után járó gyed-en tölteném, egyáltalán ez lehetséges mód-e. Vagy ha lemondanék a Lányom után járó gyed-ről és megigényelném a Fiam után. Eleve mindenkitől mást hallok, van, aki szerint a Fiam után is az lesz a gyed számításának béralapja, ami a Lányommal volt, amikor eljöttem, mert határozatlan idejű szerződésem van. Viszont mondtak már olyat is, hogy az előző év átlag keresetének 70%-a képezi az új gyed alapszámítását.


Egyszóval fogalmam nincsen, mitévő legyek. Megköszönném, ha valaki olyan tudna segíteni, aki ilyennel foglalkozik, nem csak "azt hallotta", "úgy tudja" a dolgokat, hogy.

2012. ápr. 30. 16:14
Van itt valaki, aki TÉNYLEG ért GYED-del kapcsolatos kérdésekhez? Tudna segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook