Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit kéne tennem? Te mit tennél a helyemben? fórum

Mit kéne tennem? Te mit tennél a helyemben? (beszélgetős fórum)

18. szila5
2012. ápr. 30. 23:05
Ja, 8 órásról beszélek. Tehát nekem jelen helyzetemben nem a pénz döntene, hanem ámblokk az egész. Lelkileg, majd eü-leg rá lehet ám menni a stresszes melóra, visszafordíthatatlanul. Kapar az ember, teljesít, bizonyít, de ha valami változik, szemrebbenés nélkül kidob a munkáltató. Csúnya dolgok vannak, és még mennyi minden más is. Nem könnyű sehol sem, még a jól kereső szakiknak is megvan a maga bajuk. Amúgy részmunkát is elvállalnék, csak egyelőre fizikai megerőltetőt nem szeretnék. Na, majd alakul ez valahogyan.
17. szila5 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2012. ápr. 30. 22:53

Ööö... ezt most nem értem. Miért nem mindegy, hogy a kövi munkahelyre otthonról vagy munkából megy az ember? Bárcsak másnap kezdhettem volna az új helyemen. De még csak máj. 2-án sem kezdhetek, sajnos. Persze, nálam most babaprojekt van, de pár hónap meló is nagy segítség lenne, meg nem tom, mikor esem teherbe, tehát még évek is lehetnek belőle. Gyed, tgyás miatt már nem aggódom. Ha olyan nagy gáz lenne, bevetjük vmelyik nagyit, én meg vissza melózni a kicsi egy vagy másfél éves korában.

Amit írtam, arra értettem, hogy per pillanat dolgoznék havi netto 70-80 ezerért, csak nyugisabb legyen, mint az előző volt több pénzért, folyamatos munkarend, se ünnep, se hétvége, foly. teljesítménymérés, full értékesítés, és azok a dolgok, amiket nem írok le. Nem rossz ez annak, aki állandóan versenylázban ég, és a munka-alvás-evés kielégíti. Előrébb lépés csak fura tulajdonságokkal, tettekkel.

16. Hot-rot (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2012. ápr. 30. 21:18
Egyetértek. Azért írtam, hogy egy munkahelyen sokkal több információhoz hozzá lehet jutni, ezáltal talán egy jobb munkalehetőséghez is.
15. trapiti (válaszként erre: 13. - Szila5)
2012. ápr. 30. 16:56
Ezt én is megértem, de szerintem nagyon nem mindegy, hogy valaki amelltt keres jobb munkát hogy dolgozik, még akkor is ha nem annyira szereti, vagy munkanélküliként csücsül otthon és várja a lehetőséget...
14. trapiti (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2012. ápr. 30. 16:54

Hát szerintem pedig a mai világban örülni kell, ha van munkalehetőség, ill. van lehetősége több pénzért többet dolgozni.


Valaki írta, hogy azóta nyugodt, amióta munkanélküli... hát én azt hiszem épp fordítva lennék... nem is értem, hogyan nyugatathat meg valakit ha nincs munkahelye.

13. szila5
2012. ápr. 30. 16:53
Nekem is hiányzik a régi állásom, de kizárólag a fizu miatt, minden más miatt nem. Ha adódna lehetőség még nem mennék vissza, pár év múlva lehet. Jelenleg munka nélkül vagyok, de várom az újabb lehetőséget, a változást. Pár éve a pénzre mentem, vágytam, ma már tudom, hogy a nyugalom, a jó szívvel végzett munka megfizethetetlen.
12. e676663877 (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2012. ápr. 30. 16:43
Igen szerintem is. A pénz az úr - mindenki tudja. De ha már van választási lehetőség akkor...
2012. ápr. 30. 16:38
Inkább 4 óra jó hangulatban, mint többért, de idegroncsként.
10. e676663877 (válaszként erre: 1. - Tristia)
2012. ápr. 30. 16:00

Írod, hogy ez is részmunkaidős. Mennyivel lenne Neked jobb? Ez 6 órás esetleg? És állandó vagy rövidtávú? Mérlegelni kell.

Az a helyzet, hogy annyira kicsi pénzeket adnak mindenütt, hogy olykor jobb a kevesebb, mint a több...

De egyébként Te tudod.

2012. ápr. 30. 15:51

Szia!

Én felálltam egyik kolléganőm miatt egy napon 14 órakor, és közöltem a főnökkel, ez volt az utolsó munkanapom, kolléganő 30 éve dolgozott ott, én 3 hónapja. Két hónap múlva, csörgött a telefon, hívtak vissza dolgozni, a gyomrom is összeszorult, de mondták, már nem azzal a kolléganővel kellene dolgozni.

Nekem jól sikerült a visszailleszkedés, aki miatt elmentem, még ő is megbarátkozott.

annyira egyéni a helyzet, hogy nem tudok tanácsot adni, leírtam az esetemet, hogy nekem jól sikerült, de lehetett volna rossz is, a szerencsén is múlik.

2012. ápr. 30. 14:48
Köszönöm a véleményeket :)
7. Hot-rot (válaszként erre: 1. - Tristia)
2012. ápr. 30. 14:48

Én megpróbálnám, mert

1. Változhattak a dolgok a régi helyen

2. Én nem tudnék megélni 4 órás munkából származó jövedelemből

3. Minél több emberrel találkozol nap, mint nap, annyi lehetőség egy jobb munkahelyre. Soha nem lehet tudni, hogy milyen információt kapsz ott.

6. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - Githaj)
2012. ápr. 30. 14:47
Dettó. A döntést neked kell meghozni. Nem vállalhatja fel senki helyetted.
2012. ápr. 30. 14:46

Én személy szerint dolgoztam már olyan helyen, ahol utáltam lenni, és megfizethetetlen a nyugalom amit azóta érzek amióta felmondtam, igaz munkanélküli vagyok, már lassan 8 hónapja,de megérte!!!

Egy próbát viszont megér,hogy ha a kettőt tudod együtt csinálni, remélhetőleg változott a helyzet azóta, no meg azt a pár órát ki lehet bírni. Szerintem próbáld meg, ha mégsem jó ott hagyod és kész :) Sok sikert!

2012. ápr. 30. 14:45
haa szereted a munkád akkor inkább húzd össze a szíjat... de ellenben ha nagyon meg vagy szorulva akkor le kell nyelni a békát és elfogadni a jobb lehetőséget anyagilag... nem tudom mennyire vagy megszorulva de ha nagyon akkor inkább a pénzest vállald be
2012. ápr. 30. 14:45
Ezt csak Te magad dontheted el!
2. spinneli (válaszként erre: 1. - Tristia)
2012. ápr. 30. 14:44
Én újra megpróbálnám a régi helyet, ha nem konkrétan a munkával volt gond, még az is lehet, hogy változtak a dolgok, és megszeretheted.
2012. ápr. 30. 14:42
Sajnos 4 órában dolgozom a munkahelyemen amit mellesleg nagyon szeretek. Most ajánlkozott egy lehetőség hogy részmunkaidőben dolgozzak máshol.Azonban ez a régi munkahelyem lenne amit nagyon megutáltam és mivel lejárt a szerződésem örömmel ott hagytam. Az a baj hogy nagyon nem szeretem azt a helyet viszont a pénz meg kellene mert így 4 órában egy hónapban semmire nem elég. A kérdésem az lenne hogy ti mit tennétek az én helyemben? Húzzam inkább össze a nadrágszíjat vagy viseljem el a másik munkát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook