Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosógép "szeradagoló" tisztítás... fórum

Mosógép "szeradagoló" tisztítás... (beszélgetős fórum)


2012. máj. 5. 19:16
Ismét köszönöm a válaszaitokat, nagyon hasznosak.
11. efike (válaszként erre: 1. - Ildikó24)
2012. máj. 2. 16:51
Nekem felültöltős mosógépem van, aminek le tudom emelni az adagoló részét. Mindig 20%-os ecettel tisztítom! Az adagolót az oldalára borítom a kád alján, belecsurgatom az ecetet úgy, hogy ne folyjon ki, majd néhány órát állni hagyom. Végül forró, nagy nyomású zuhanysugárral kimosom. Ez bevált már vagy 10 éve!
10. 6e647e0d82 (válaszként erre: 6. - Szila5)
2012. máj. 1. 08:23
ugyanígy csinálom, nekem is ez vált be a legjobban... tömény domestos, utána a zuhany csövével forró víz a járatokba...
9. timycat (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2012. máj. 1. 00:28
takarékosabb ha mielőtt forró folyóvíz alá tartod áztatod egy lavórban pár órát, valamelyest oldódik a lerakódás, én anno a felültöltős mosógépen kacskarigós adagolóját úgy tisztítottam, no és célszerű minél gyakrabban átmosni, nem megvárni míg totál bedugul... persze először én is megvártam
8. Bcicus (válaszként erre: 1. - Ildikó24)
2012. máj. 1. 00:23
Kiveszem és kimosom.
2012. ápr. 30. 13:45
Nagyon szépen köszönöm a gyors, és hasznos válaszokat!
2012. ápr. 30. 13:43

Az enyém levehető, de fogkefével sem férek hozzá minden járatához vagy részéhez. Nekem be is szokott penészedni az apró résekben, a mosópor beletömödik, és be is sárgul (port és gélt is használok). Pedig mindig nyitva hagyom, hogy szellőzön, és nem mosok őrült sokat kettőnkre (plusz néha a kutyacuccok), bár nem is keveset. :)

Na szóval, a lényeg: leveszem, erős és forró vízsugárral kicsapatom, amennyire lehet; öntök a járatokba sűrű domestost, higítás nélkül, forgatom, hogy mindenhova eljuthasson. Majd lavorba engedek forró vizet, bele domestos vagy flóraszept és beásztatom a kütyüt egy napra. Nem szokott 100%-os lenni csak kb. 95%, de párom szerint tökéletes; így beletörődtem. :)

5. trapiti (válaszként erre: 4. - Ujlany)
2012. ápr. 30. 13:38
Nekünk felültöltős van, az adagolót le lehet venni, sőt szét is lehet szedni, de még mindig egy zeg-zugos alakú nyithatatlan belső marad, egy csomó hozzáféhetetlen résszel... gőzölni még nem próbáltam, de jó lehet...
2012. ápr. 30. 13:36

Biztos, hogy nem lehet kihuzni? En az egyik mosogepemnel abban a hitben voltam, hogy nem lehet kihuzni, es mindenfele modszereket bevetettem, aztan rajottem, hogy kijon az, csak nem konnyen.


De a nem kihuzhatosat en ugy szoktam tisztitani, hogy felviszem a vizforralot a mosogephez, es addig ontom bele a forro vizet amig minden leolvad rola. Altalaban harom kanna (3 x 1,7 liter) eleg szokott lenni.

A masik ami jo megoldas, az a gozolos kacsa. Az is gyorsan fellazitja ami raszaradt.

2012. ápr. 30. 13:35

AZ előző mosógépemnél én is megküszködtem ezzel, ezért amikor másikat vettünk, egyik fő kritérium volt az egyszerű tisztíthatóság. Ezt egyszerűen kiemelem, kimosom, visszateszem, könnyen hozzáférhető.

Előzőnél én is a kefés megoldással próbálkoztam, és trisós áztatással próbáltam meg a letapadást eltávolítani -több-kevesebb sikerrel-.

2. trapiti (válaszként erre: 1. - Ildikó24)
2012. ápr. 30. 13:30

Amennyire lehet, szét kell szedni, de általában így is nehéz. Én fogkefével, üvegmosóval, és szórófejes tisztítószerrel szoktam. így is elég sokat kell forró folyó víz alatt tartani, mire minden kijön...


Ha valaki tud jobbat, engem is érdekel :)

2012. ápr. 30. 13:25
Sziasztok! Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogyan lehet mosogép adagolóját tisztítani? Anyukám mosóport használ és az öblítő részébe is átment, viszont nem tudjuk kiszedni onnan. Nálam pedig elkezdett sárgulni az adagoló néhány helyen (én mosógélt használok). Köszönöm szépen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook