Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Más is járt már úgy, hogy a "bajszánál" jobban lebarnult? Mit lehet tenni9 ellene? fórum

Segítség! Más is járt már úgy, hogy a "bajszánál" jobban lebarnult? Mit lehet tenni9 ellene? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 2. 23:02

Az a baj sajnos hogy az ilyen hormonalis eredetu barnulasokra a bor visszaemlekszik es ha egyszer kijott akkor most mar mindig ki fog jonni:(


De gyorssegely a szokitokrem, es ha idoben elkezdi az ember napvedozni azt a teruletet akkor meg is elozheto. Pl nekem a homlokom szokott igy befoltosodni es nekem is a tablettaszedes hozta ki, kesobb a szules utan de amugy a bornek van egy memoriaja ugyhogy mar tok mindegy. En telen is teszek naptejet es nyaron egy kicsit tobbet a homlokra, eddig bejott.


Es csajok, van akit egyaltalan nem izgat, tele van foltokkal es megis szolizik, napozik stb. szoval sztem azert nem annyira nagy gaz (csak nekunk precizkeknek:DDD)

2012. máj. 2. 22:06

Ugyan így jártam. 26 éves vagyok és eddig soha nem volt ilyen problémám. Most kb fél éve vettem észre szoli után, és most napozás után is.

NEm szedek fogamzásgátlót, de egy éve szültem, lehet, hogy még a hormonok nem álltak vissza, lehet, hogy mostantól ez lesz velem. Fogalmam sincs, de legközelebb magas faktorú naptejet fogok odatenni, hátha nem lesz olyan.

11. Noorah
2012. máj. 2. 08:19

Huh, micsoda válaszok...


Nincs igazi bajszom, azt a pár pihét pedig nagyon ritkán szedem le és elég régen volt már.

Nem szoliztatom agyon mgama, ilyenkor szoktam pár alkalommal elmenni, hogy egy alapszínt kapjak. Máskor többször is voltam, mégsem történt ilyen...


Az utolsó válasz a leghasznosabb, köszönöm! Szedek fogamzásgátlót, de szerintem pont az volt baj, hogy menstruáltam (szóval épp nem szedtem) mikor megtörtént. Hát tanultam belőle, hogy ilyenkor nem szabad. :)

10. f758a7200f (válaszként erre: 5. - Noorah)
2012. ápr. 30. 19:25

Fogamzásgátlót szedsz? Akkor a leggyakoribb, de egyébként is, ha amúgy nincs is bajuszod, ott több a pigment, jobban kijöhet a barnulás. Egyik módszer, hogy azonnal eltüntesd, ha szőkítőkrémet teszel a területre, mert akár van bajusz, akár nincs, a bőrt is fehéríti kicsit. Másik, hogy ezek után tegyél mindig fényvédőkrémet a szád fölé, ha máshol is kijön az arcodon (fogamzásgátló miatt lehet még homlokon és orcán is), akkor az egészre, és kikapcsolnám szolizás közben az arclámpát, így oda kevesebb fény jut.


Ja, a szőkítős manővernél vigyázz a kontúrokra, szóval ahova teszed a krémet, ott világosabb lesz (de mondjuk ez lemegy hamar, sztem másnap már nem látszik a különbség)

2012. ápr. 30. 17:15

Akkor fordul ilyen elő,hogy ha a bajusz szőrtelenítés,és a szoli/napozás között nem telik el 24 óra...


Így jártál???

2012. ápr. 30. 13:20
levágnám a bajszom :o)
2012. ápr. 30. 13:11
lehet, hogy gyantáztattad előtte és azért lett ott sötétebb
6. 17edc27aec (válaszként erre: 2. - Noorah)
2012. ápr. 30. 10:51

Így jártál:D

Minek kell agyon szoliztatni magad :P

2012. ápr. 30. 10:49
Ez nem májfolt, csak ott jobban bebarnult a bőr. A vékonyabb részeken máskor is sötétebb kicsit, pl bikini vonalnál, de itt még soha nem volt sötét. :(
2012. ápr. 30. 10:42
Valószínűleg a szolitól májfolt lett a szád felett, ugyanígy lesz, ha napozol. Antibiotikum vagy akár fogamzásgátló szedése után reagálhat így a bőröd az erős fényre.
2012. ápr. 30. 10:41
Nekem az arcomon jelentek meg barna foltok anno. Akkor én citrommal kentem be, kicsit rajta hagytam, majd ezt ismételgettem egészen addig, amíg el nem múlt.
2012. ápr. 30. 10:34

Azt hittem megőrülök, mikor megláttam szoli után az arcomat. Már 4 alkalommal voltam, meg régen is jártam, de soha nem jártam még így. A szám fölötti rész pont bajusz formában lett nagyon sötét. :S


El lehet valahogy tüntetni, vagy ki kell várni, míg lekopik???

2012. ápr. 30. 10:32
Segítség! Más is járt már úgy, hogy a "bajszánál" jobban lebarnult? Mit lehet tenni9 ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook