Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Muffin és fehér csoki fórum

Muffin és fehér csoki (beszélgetős fórum)


6. kakukkfű (válaszként erre: 5. - Gabima)
2012. máj. 1. 12:14
Köszi, közben elkészítettem, de a tej 2/3 mennyiségét vettem csak, és a már kész gőzölgő krémbe kevertem az összetört csokit. Hamar el is olvadt. :) Muffin alapreceptem van, azt használom minden muffin sütéshez, mikor-mivel kiégészítve. Köszi a segítséget! :)
5. gabima (válaszként erre: 3. - Kakukkfű)
2012. ápr. 30. 16:14
Egy tasak vaníliás pudingot fél liter tejjel megfőzök, de csak fele mennyiségű cukrot teszek bele, mint amennyi kellene, mert a csokiban is van cukor. A forró pudingba beletördelek 10 dkg fehér csokit,kevergetem és az beleolvad. (van, hogy tortába is ilyen krémet teszek, mert nagyon finom). Kikeverem a muffin tésztáját, és a muffinsütőt úgy töltöm meg, hogy 1/3 rész tészta, 1/3 puding, 1/3 tészta, és megsütöm. Így a puding, mint egy töltelék, belesül a muffinba. Ha megsült, olvasztott fehércsokit kenek a tetejére, és apró színes cukorgyönggyel megszórom. Ha gondolod, a tészta receptjét is megírom.
2012. ápr. 30. 14:37
szia, én szoktam 3csokis muffint sütni(fehér, tej, ét) , de nagyon jó aszalt áfonyával is. Bár nem próbáltam de eperrel is finom lehet.
3. kakukkfű (válaszként erre: 2. - Gabima)
2012. ápr. 30. 11:34
Ez tényleg jól hangzik! :) Egy teljes tasaknyi pudingba kevered? Gondolom a csokit először gőz fölött fel kell olvasztani.....
2012. ápr. 30. 11:02
Én vaníliás pudingba belekeverek 1 tábla fehér csokit, és azzal töltöm meg a muffint. Ha kisült, a tetejére is teszek fehér csokit.
2012. ápr. 30. 10:29
Sziasztok! Muffint szeretnék sütni fehér csokival. Ötleteket várnék, hogy milyen más alapanyaggal párosítsam a fehér csokit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook