Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csonttörés utáni meddig tart a gyógyulás? fórum

Csonttörés utáni meddig tart a gyógyulás? (tudásbázis kérdés)


11. youlcsi (válaszként erre: 10. - Rosszcsillag)
2012. aug. 22. 14:55
nekem 1 évbe telt, hogy már ne fájjon...
2012. aug. 22. 14:36
Sziasztok, július elején sikerült eltörni a csuklóm. Tegnap vették le a gipszet. Ennek nagyon örültem, de.... azóta dagad a kézfejem és csuklóm. A kórházban azt mondták minden oké, "gyógyultan" küldtek haza. Amúgy nem mondanám, hogy fáj, húzódik, feszül és dagadt :-( Ez normális ilyenkor, vagy menjek vissza? Valaki...?
2012. máj. 1. 08:56

Helló!

Nekem egy éven belül jött össze két lábközépcsont-törés - az egyik a jobb, a másik a bal lábamon, kb. azonos helyen. Az egyiket gipszelték Fehérváron, a másikat Szegeden nem. Nagy különbséget nem éreztem a kettő között. Kb. 6 hét volt amire rendesen összeforrt, és 8-10 hét kellett ahhoz, hogy ugrás közben is teljesen normálisan menjen minden.

A gipszmentes esetben valószínűleg többet használtam a lábam, mert a vádlim kevésbé esett össze. A csont gyógyulása közben a meleg vizet a lábam nem igazán díjazta, és kb. az első két hétben a mankózás közbeni rázkódás sem esett különösebben jól. De mind a két esetben tökéletesen rendbe jött a csont, és pár hónap alatt sikerült a vádlimat jó formába hozni.

8. youlcsi (válaszként erre: 6. - C648a60032)
2012. ápr. 30. 14:01

hónapokig ortézist használtam. igazából, ha nem volt a kezemen, nagyon fájt. de a mozgás miatt muszáj volt elhagyni.


tornára anno nem küldött a doki, mert amúgy rendesen mozgott, alig néhány fokban tért el a jó kezemtől... de ha szükséges, tuti gyógytornára küldenek.

2012. ápr. 29. 22:04

kulcscsonttörés után hosszú hetekig gyógytornára jártam heti 2-szer.


Neked nem ajánlottak gyógytornát?

6. c648a60032 (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2012. ápr. 29. 21:39
Köszi, eddig is sokat írtál nekem. Akkor nem sok jóra számítok, te fásliztad vagy stb?
5. youlcsi (válaszként erre: 1. - C648a60032)
2012. ápr. 29. 21:35
csuklóm törtem. gipszlevétel után kb 1 évvel jutottam el oda, hogy fájdalom nélkül és ugyanúgy tudtam használni, mint a másikat.
2012. ápr. 29. 21:28
Hát igazából nem,annyi,hogy zsibbadt és lassan gyógyult. Meg ugye rendszeresen kell majd edzeni vele,egyre többet.:)
3. c648a60032 (válaszként erre: 2. - Anita9.2)
2012. ápr. 29. 21:22
És neked volt valami utóhatás miután levették a gipszedet, remélem h nekem elvileg rendesen összefort
2012. ápr. 29. 21:19
Nekem volt eltörve lábam..Sípcsont..több helyen is..spirális törés volt. "Simán" puszta kézzel összeillesztették a csontot. Aztán a hazaszállítás alatt az út eléggé rázós volt és brutálisan fog hangzani,de a csontom szétesett.Persze ezt akkor nem tudtam..nagyon fájta be volt dagadva..Bevittek a kórházba és ott derült ki,hogy rosszul illesztették össze,majd össze kellett csavarozni és szépen meggyógyult :)
2012. ápr. 29. 21:10
Pénteken szerencsésen egy lábtörésem miatti gipszet levették és elvileg gyógyulttá nyilvánítottak. A kkor nagyon örültem, de mióta eltört nagyon fáj, ez természetes de még mindig tart..Másnak is volt még fájdalma és betagad? Nekem fáslit javasoltak, amit hazaérve fel is raktam, van valami más is amit tehetnék? Valaki használt ilyen tépőzáras rögzítőt vagy egyebet? Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook