Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki most kezd el németül tanulni fórum

Aki most kezd el németül tanulni (beszélgetős fórum)

2014. aug. 1. 02:04
schlampe
2014. jún. 4. 13:15
Sziasztok! Én a gyerekekkel febr.-ban költöztünk ki.Semmit nem tudtam németűl, mostanra csak keveset sikerűlt megtanulnom.Kaptam egy programot az ismerősömtől most azzal pròbàlkozom.A férjem nem sokat segìt mert estig dolgozik.Nehezen megy ìgy egyedül. A gyerekeket a suliban tanìtjàk meg itthon is tanulnak.Jò lenne valakivel együtt tanulni, gyakorolni a megtanultakat.
2012. ápr. 30. 09:58
sziasztok kerestem rengeteg nlmet nyelvoktató dolgokat a neten pl.találtam egy nagyon jó oldalt az eduverzum.Regisztrálni kell és máris lehet feladatokat megoldani.Meg persze vagy egy olyan hogy okosíto.hu ezen az oldalon nagyon jó kis dolgok vannak nézzétek meg.arra gondoltam hogy először a szavakkal és kifejezésekkel kellene kezdeni aztán majd szabályok szerint rakosgatni őssze.azt mondják ha 1000 szót ismert akkor is megtudod magad értetni ha nem tudod a nyelvtant
11. 8f7df9c6fc (válaszként erre: 7. - Mézesmagzag)
2012. ápr. 30. 09:26

Igen, ha nyelveket akarunk tanulni mindig ismételni kell. Fõleg, ha nem használjuk. Nekem is meg van az alapfoku vizsgám, de teljesen elfelejtettem, mert nem használtam.

Az is sokat segit, ha az ember hangosan mondogatja a szavakat, de inkább kisebb mondatokat és elképzeli magában.

2012. ápr. 29. 21:01
Ajánlom mindenkinek, hogy nézzetek minél több német nyelvű adót, főleg ahol a hoch deutsch-ot beszélik, ezek a fő adók. Főleg, ha olyan film megy, amit láttatok magyarul, így szinte érteni fogjátok. Nagyon könnyen ragadnak meg a mondatszerkezetek, igeidők, stb. Jobb mint egy óra magolás, és még szórakoztat is.
9. mézesmagzag (válaszként erre: 8. - Mh07)
2012. ápr. 29. 19:24
Igen ezzel én is így vagyok.. már így is késő ha ma tudnék az is késő lenne de anyi időm sincs hogy szellentsek :)
8. mh07
2012. ápr. 29. 19:10

Sziasztok!


Én is szívesen csatlakozom. Tanultam már németet, de sajnos ezidáig nem használtam. Hamarosan pedig szükségem lesz rá:-)

7. mézesmagzag (válaszként erre: 4. - 8f7df9c6fc)
2012. ápr. 29. 19:01

Ne nevess ezt komolyan gondoltam ;-)

Nekem is kellene tanulni de nyelveket nagyon nehezen tanulok :/ Megtanulom a szavakat stb és egy hónap múlva nem emlékszem rá ha nem ismétlem át őket hetente legalább 2x :(

6. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 2. - 8f7df9c6fc)
2012. ápr. 29. 18:58
Én a helyetekben először a szavakat tanulnám meg helyesen kiejteni, leírni. Aztán a nyelvtani részét.
2012. ápr. 29. 18:57

Sziasztok!

Én benne vagyok. Bár valamikor elkezdtem tanulni, de abbahagytam, de ez még régen volt.

Nagyon kevés német tudásom van, miután német barátaink vannak, igaz már nagyon régóta. Annál is inkább jó lenne többet tudnom.

Tehát hajrá, tanuljunk együtt, de mi az elképzelés, hogyan gondoltad kedves fórumot indító?

4. 8f7df9c6fc (válaszként erre: 3. - Mézesmagzag)
2012. ápr. 29. 18:53
:):)
3. mézesmagzag (válaszként erre: 2. - 8f7df9c6fc)
2012. ápr. 29. 18:50
Német könyvel ovisok részére :)
2. 8f7df9c6fc (válaszként erre: 1. - M.prancli)
2012. ápr. 29. 18:45
Es hogyan kezdjük?:)
2012. ápr. 29. 18:30
Sziasztok aki most kezd el németül tanulni azok jöjjennek ide tanuljunk együtt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook