Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek a szűnni nem akaró hányingerrel várandósságom alatt? fórum

Mit tegyek a szűnni nem akaró hányingerrel várandósságom alatt? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 2. 15:12

Jah.. látom az édes nem igazán csúszik le neked..:/ ami még jó, de várandósság alatt mérlegelendő, az a Daedalon.. de az gyógyszer, és álmosít is, és csak szükség eseén ajánlott..

am hasonló cipőben járok.. bár nekem múlóban a hányinger.. és ha ettem pár falatot reggel+ ittam 1 kis tejet,akkor elmúlott.. :)

most inkább szédülök meg minden bajom van ebben a melegben...

2012. máj. 2. 15:07

Vicces,de az Apentáról jutott eszembe: igyál ilyenkor Pepsit!

Egyik ismerősnek azt tanácsolta a dokinéni,amikor a gyerkőcnek hányingere volt,meg hányt.. hogy bubisan, vagy anélkül hatásosabb e,azt nem tudom, de nekik bevált... :)

2012. máj. 2. 11:38
köszi szépen csajok!!! az utóbbi pár napban rájöttem, hogy édeset nem szabad ennem, max péksüteményben:-) abból is max briós, fonott kalács, stb...:-)
2012. máj. 1. 09:40

Szia! Nekem a citromos víz vált be, lehetőleg jó hidegen. Mondjuk én kívánom is a savanyút, így egy citrom leve 2-3 deci vízzel jól is esik, de szerintem tényleg hatásos.

Amikor nagyon rosszul voltam, de közben éreztem, hogy lassan éhen is halok, elszopogattam pár szem szőlőcukrot. Az is javított valamennyit, amíg eljutottam egy rendes evésig.

Ha vigasztal, én most vagyok a 12. héten, és nekem már sokkal jobb.Kitartást Neked, remélem hamar túljutsz a nehezén!

2012. máj. 1. 07:47

homeopátiás bogyókat szedtem, nagyon beváltak. nélkülük többször is hánytam. nem csak a hányingert csökkenti/ szünteti meg, hanem a fejfájást, esetleg szédülést.

[link]

20. mártus3 (válaszként erre: 4. - Macskanita)
2012. máj. 1. 06:53
Két terhességen vagyok túl és sajnos ,amíg meg nem mozdultak,addig végig hánytam és hánytam...Talán az kicsit segített,hogy reggel még mielőtt felkeltem,vagy egyáltalán megmozdultam volna az ágyban,elrágcsáltam pár házt.kekszet.Aztán nem ettem sok tejeset,mert az is hamar kijött..A végén már csak azt ettem,aminek "kifelé" sem volt rossz íze.Kicsit bizarr,tudom,de ha naponta többször hány az ember,kétszer érzi az ízeket!Ha még nem hánytál,sztem egyél többször keveset,és törekedj arra,hogy a gyomrodban kevés folyadék legyen a kajcsi mellett...Sztem zsíros,savas ételeket,italokat nem is tanácsos enni-inni,egyáltalán.Én nem fogytam,de nem is híztam 4hónapig!Kitartás,kitartás!!!
2012. ápr. 29. 21:58

Nekem az elsőnél is volt hányingerem, de nem volt vészes, összesen 3-4-szer hánytam.

Most a másodikkal a 16. hétig tartott és mindennap hánytam, volt, hogy többször is. 5 kg-t fogytam is az elején.

Akkor lettem jobban, ha azonnal levegőre tudtam kimenni vagy kihajolni az ablakon.

Segített pár korty kóla is és reggelente a kétszersült vagy a házt.keksz.

Olvastam vhol, hogy reggelente főleg, de egész nap inkább hideg italt fogyasszunk, ez a praktika is valamicskét segített.

2012. ápr. 29. 10:57
Ez sajnos velejárója.... Sokan épp ezért fogynak az elsö honapokban mert nem birnak enni egy falatot sem. Figyelj oda hogy nehogy kiszáradj. Sokan korházba is kerülnek a kiszáradás miatt az elsö hetekben . Szeritnem sok midnent nem tudsz tenni mint várni, remélhetöleg 3 honap után elmulik. Van akinek késöbb van akinek végig megmarad. Ja és örülj hogy nem hánysz legalább. 2 barátnöm is volt aki mindehol hányt. buszmegálloban, tescoban, éttermeben, bárhol egyik pillnatrol a másikra.
2012. ápr. 29. 10:17
lányok, kínomban ittam kb egy deci apenta limonádét, 3 napoja lett bontva,kisördög 4 és fél éves fiacskám a szénsavat már aznap kirázta belőle...de viszont, jobb egy fokkal a hányingerem.Igaz a savamat felhozta a torkomba, de inkább az, mint ez a ronda hányinger.Picit most egy fokkal jobb, bár enni még nem merek...
16. cimoka
2012. ápr. 29. 10:02
Nekem azt tanácsolta a nődokim, hogy hideg dolgokat egyek, igyak azok nyugtatják a garatot. Bevált :)
15. pritta (válaszként erre: 10. - Macskanita)
2012. ápr. 29. 09:46
én se ettem szinte semmit ilyenkor csak mandarint kilóra, fogytam is de nem gond. majd visszajöön
14. Kata 1977 (válaszként erre: 4. - Macskanita)
2012. ápr. 29. 09:45

Szia!


Sajnálom,ez nagyon rossz,átérzem.

Nekem az első 2 terhességnél még hányinger sem volt, a 3.nál a 9 hónapot végigszenvedtem a hányingerrel,mindent kipróbáltam de semmi nem segített, a 4.k babónál pedig nem csak hányinger volt, de végig hánytam is,több mint10 kilót fogytam a terhesség alatt.

Kitartás!!!!

2012. ápr. 29. 09:45

szia


igazi praktikát nem tudok mondani én se én a lányommal az első és az utolsó 3 hónapot végighánytam, semmi nem segített. De azt megfigyeltem, hogy vannak ételek amitől hánytam és volt amitől csak hányingerem volt. A mostani terheségemnél (9 hét) volt egy időszak mikor már attól hányingerem volt, hogy kajaszagot éreztem, vagy éhes voltam, de eddig még nem hánytam:)

2012. ápr. 29. 09:45
hátha sok a savad, próbáld ki a Rennie-t azt lehet enni terhesség alatt.....nekem borzasztó sok volt az első terhességnél is és most is.
11. DorkaMoncsi (válaszként erre: 10. - Macskanita)
2012. ápr. 29. 09:40

Készíts be magad mellé pl. háztartási kekszet, ropit, ilyesmit, és mielőtt kikelsz az ágyból, akkor rágcsálj belőle. Akkor talán nem olyan vészes.

Bár én ezt nem próbáltam, de nagyon sokaknál bevált.

2012. ápr. 29. 09:38
a legnagyobb gond, hogy nem megy le egy faLat étel sem a torkomon.eddig az elmúlt héten ha émelyegtem, akkor haraptam valami ételt, az csillapította, de most??? pffffff.
2012. ápr. 29. 09:37
Probalj meg valami ragcsalni valot, mogyoro, ropi, keksz. Mondjak meg a gyomberteat, hogy jo ra. En folyton savanykasabb gyumolcsoket ragcsaltam, nalam az valt be, 6-12hetig en is iszonyu rosszul voltam.
2012. ápr. 29. 09:36
B6 nem használt sajnos:-( picinként jobban leszek, elmegyek a Tescoban van gyógynövényszaküzlet,kipróbálom a gyömbéres dolgot.
7. pritta (válaszként erre: 4. - Macskanita)
2012. ápr. 29. 09:34

Én második gyerekemet várom és ismereős amit leírsz.


3 terhességet vittem végig a 12. hétig hányás nélkül szinte. nagyon rosszul voltam mindig és öklendeztem ezerrel, de hányni nem tudtam sajnos. az újledugás se segített.


segíteni sajnos így nem tudom csak h kitartás és elmúlik majd tudom mennyire szörnyű de vannak ilyen emberek aik nem "hányósak"

2012. ápr. 29. 09:33
Nekem anno a gyömbéres üditő segített jó hidegen elkortyolgattam jobba lett meg sokszor rágcsáltam kekszet.Azt mondják jó még a B6 vitamin is
5. DorkaMoncsi (válaszként erre: 4. - Macskanita)
2012. ápr. 29. 09:33

A terhességi hányingernél, ha hánysz, akkor nem könnyebbülsz meg, ugyanúgy hányingered lesz/marad. Szóval szerintem felesleges ledugni az ujjad.


Én 28 hetes vagyok. Nem hánytam az elején, de hányingerem az nagyon volt. A gyömbértea segített. DM-ben vettem filteres gyömbér-citrom ízesítésű teát, alig 2-3 filterrel ittam meg (persze nem egy nap alatt) és utána teljesen elmúlt.

Próbáld ki.

2012. ápr. 29. 09:31

sziasztok!

6-7 hetes terhes vagyok. Gondom az eszméletlen szűnni nem akaró hányinger.Semmi leírt praktika nem használ.Hányingerem van nagyon, de max az öklendezésig jutok.

Kaptam ilyen tanácsot, hogy "dugjam le az ujjam" hátha megkönnyebbülök:-(.Előző terhességemnél nem voltak ilyen jellegú problémáim, ezért tapasztalat híján ranácsokat szeretnék kérni. Köszönöm!

2012. ápr. 29. 09:29
Én a másodikat várom, 29 hetes vagyok. Talán tudok segíteni.
2012. ápr. 29. 09:29
mibaj?:O
2012. ápr. 29. 09:27
Várandósok segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook