Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TSMT tornára járó gyerekek szüleit keresem fórum

TSMT tornára járó gyerekek szüleit keresem (beszélgetős fórum)


14. bernadetti74 (válaszként erre: 13. - Christineee)
2013. okt. 30. 17:43
Szívesen!Ha van asztalos ismerősöd,ő is tud ilyet csinálni.:-)
13. Christineee (válaszként erre: 12. - Bernadetti74)
2013. okt. 29. 20:21
Köszi szépen azért utánanézek:-)
12. bernadetti74 (válaszként erre: 11. - Christineee)
2013. okt. 29. 19:30
Szia!Pl:Rosco sport bolt,Tactik sport stb...(Remélem ez nem minősül reklámnak)Ha igen,akkor bocsi.De nagyon drágák,ezért keresek én is használtat.:-)
2013. okt. 29. 16:06
Sziasztok! Mi most kezdtük a TSMT terápiát...tud valaki abban segíteni, hogy lehet-e valahol készen kapni hozzá hintapadot, billenőlapot?
2013. okt. 27. 19:12
Sziasztok!Keresnék 1-mes gimnasztikai labdát,és 60×40 cm-es billenő lapot.Nem baj ha használt,csak jó állapotban legyen.És nem baj,ha olcsó!Köszi,aki tudna segíteni.
9. wencus (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2012. ápr. 30. 01:30
Ja és a fiam 6 éves de akkor csak mint egy 3 éves.
8. wencus (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2012. ápr. 30. 01:29
Nekünk is van idegrendszeri gyengeség. Mi csoportban kezdtük, de csak a pénzt húzták le róluk 15- 16 gyerek volt 1 tornász nőre / és ennek fele tök problémás viselkedés zavaros gyerek/. Mi ekkor kerestünk mást, de ő nemtudta egyenlőre csoportba tenni. Nekünk 6 hónap pavlik kengyel volt, és utána nem kaptunk gyógytornát, és egy csomó dolog kimaradt neki/ nem forgott, nem emelte a fejét, nem mászott/ sulyos táplálék allergiánk, és felszívódási zavarunk volt ez volt a fő probléma azt észre sem vettük, hogy 3 évesen keveset beszél.
7. trapiti (válaszként erre: 6. - Wencus)
2012. ápr. 29. 21:57

Mi 2-3.5 éves kora között csináltuk, hiperaktivitás, koncentárciós problémák miatt.

Jó eredménye volt, 3.5 évesen azt mondták, hogy elértük a mit lehetett, csoprtos torna kellett volna, csoport viszont nem volt ahová beillett volna... Egy fél év szünet alatt azt vettem észre, hogy minden tünete visszatért, az elért eredmény átmeneti volt. Mint később kiderült volt-van egy csomó idegrendszeri éretlenségre utaló tünete, amin a TSMT nem igazsá segített.

4 éves korától alapozó terápiára járunk, sokkal jobb eredménye van.

2012. ápr. 29. 21:29
Mi két hónapja kezdtük most 6 éves a fiam, figyelem koncentrációs probléma, és diszlexia, diszgráfia gyanús. Otthoni tornát kaptunk: 1 hét heti 3 alk, második hét heti 4 alk, 3 hét heti 6 alk, 4 hét heti 3 alk. A mienk 16 feladatos, kb 30 perc/ alk. 1 hónap után leűlt magától rajzolni, embert / eddig fej láb embar volt/ most fej, szem, haj kéz, ujjak, fül. Ez 1 hónap altt, ja és színek. Nekünk jó de rendszeresen kell csinálni, és pontosan ütemre. Nagylabda, gördeszka, henger, billenő lap, kisseb labda ennyi az eszköz igény nekünk 12000 bűl kijött /labdáink voltak/.
5. trapiti (válaszként erre: 2. - Kismacska2)
2012. ápr. 28. 18:35

Szia!


Mi a BHRG-be jártunk anno 3-6 havonta kontrollra, ilyenkor kellett csak fizetni, egyébként itthon tornáztunk. (Ha csoportossal kezditek, arról nincs információm...) A feladatsorok nem bonyolultak, és a terapeutával végig is mentek rajta, mindegyiknél eémondja, hogyan kell csinálni, mire kell figyelni. Írásban is odaadják, milyen gyakorlat, hányszor, milyen sorrendben, milyen mondókára... nálunk volt, hogy elfelejtettem, melyik mondóka kell, vagy nem tudtam, akkor másik hasonlót kerestünk, nem volt gond.

Az eszközöket nektek kell beszerezni, a legtöbb nem bonyolult, nagy gimnasztikai labda, gördeszka, labda, babzsák, kugli, hintára nyújtó, kötél... ilyesmik. Az egyetlen speciálisabb a billenőlap volt, elméletileg vmi. henger és a rá helyezett deszka is jó, nekünk az apukám csinált egy normálisat, asztalos könnyen megcsinálja, kereskedelemben drága.


A beszédindításban nagyon jó, de csak ha tényleg csináljátok annyiszor amennyiszer elő van írva. Ez heti 3-5x 40-50 percet jelent...

4. kismacska2 (válaszként erre: 3. - Orsi1971)
2012. ápr. 28. 17:30
Szia. Tudnál segíteni a kérdéseimben?
2012. ápr. 28. 17:27
Szia! TSMT terapeuta vagyok.
2012. ápr. 28. 17:27
Érdekelne, hogy Budapesten mennyibe kerül a torna egy hónapra? Mennyiben segít a beszédfejlődésben? Mit kell megtanulnom szülőként? Az eszközöket nekem kell megvennem?
2012. ápr. 28. 17:25
TSMT tornára járó gyerekek szüleit keresem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook