Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő-ismeretek fórum

Epekő-ismeretek (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 27. 21:21
sziasztok.Engem is műtöttek epekővel, és ami utána jött nem valami kellemes.mondta a dokim, hogy a diétát tartsam,ez meg is volt, de azóta állandó mosdóba rohangálós lettem, mert nagyon megy a hasam.De inkább a hasam menjen mint a sorozatos epegörcsök.....
2012. ápr. 27. 21:07
Ja és nem csak a követ veszik ki, hanem az egész epehólyagot. És azért kell 6 hétig diétázni, hogy legyen idő arra, hogy az epevezetékből kialakuljon egy kis "tömlő", ami átveszi az epehólyag epe tároló szerepét.
2012. ápr. 27. 21:05
Hát sajnos most változtatnod kell :( De úgy gondolom, hogy nagyon-nagyon ritkán, kis mennyiségben, ha nem okoz panaszt, ehetsz ilyeneket. Amúgy a székrekedést okozhatja a kő is. Nekem kb 5 év alatt alakult ki, észrevétlenül, mert karácsony előtt okozott először panaszt. Én is székrekedéssel küzdöttem nagyon sokáig. Viszont amióta kivették, szinte teljesen megszűnt ez a probléma :) meg pl a puffadás is, és egy csomó más, ami előtte volt. Szóval nekem megváltás volt szinte a műtét :) főleg, hogy az ERCP-től begyulladt a hasnyálmirigyem is és 6 napig nem ehettem és ihattam semmit :D és egyfolytában fájt annyira, hogy csak összegörnyedve tudtam menni. A műtét után nem volt semmi problémám. 4 heg van a hasamon (egy a köldököm mellett, egy a jobb bordaív alatt, egy oldalt, egy pedig az oldalsó és a köldök melletti között). A műtét után 6 hétig kell diétázni, de bevallom én csak kb 1,5 hétig tartottam be, mert semmi nem okozott (és azóta se) panaszt. Mondjuk nekem nem nagyon kellett változtatnom az étkezési szokásaimon, mert nem szeretem a zsírban tocsogó ételeket. De próbálj meg egészségesen étkezni a saját érdekedben :)
4. bertaerzs (válaszként erre: 3. - 64333b026e)
2012. ápr. 27. 20:29
Köszi a részletes választ,épp az ellenkezőjét csinálom! Szeretem a hagyományos ételeket, kevés főzeléket fogysztok, sőt erős székrekedéssel is küszködök. Igazad van, tényleg oda kell a leírtakra figyelnem, mert egy sor egyéb bajság is jöhet (koleszterin!). Milyen "élmény" volt a kőeltávolítás? Üdv: bertaerzs
2012. ápr. 27. 20:14

A nagyobb epekő kevésbé okoz panaszt, mint a kisebbek. Van, mikor évekig semmi panasz nincs, és nem is növekszik a kő. Figyelj a zsírbevitelre, többször egyél kisebb adagokat, ez serkenti az epehólyagot az összehúzódásra és rendszeresebb lesz az epe ürülése. Fogyassz sok zöldséget és gyümölcsöt, a rostok miatt, a székrekedés elkerülése miatt. Kerüld a puffasztó ételeket (szárazhüvelyesek, kukorica), mert az epekő is okozhat puffadást. A szénsavas üdítőket, ásványvizet is próbáld meg kerülni. Próbálgasd, hogy mi okoz panaszt és mi nem. De legfontosabb a zsírbevitelre való odafigyelés:) Valószínű, hogy előbb-utóbb ki kell majd venni, hogy semmiképp ne okozzon problémát. De pl mamámnak már 3-4 éve ugyanakkora. (Nekem nem rég vettem ki, 50db 1-2 mm-esek boldogtalan tulajdonosa voltam:D)

Remélem tudtam valamennyit segíteni :)

2. kisj
2012. ápr. 27. 20:13

meglepetés legfeljebb egy nem várt epegörcs lehet


nézz utána az epebeteg diétának

2012. ápr. 27. 19:57
Teljes véletlen derült ki, hogy van egy 15 mm-es epekövem, amit eddig még nem vettem észre. Szerintetek kell tartanom valamilyen meglepetéstől, mert az orvos szerint ha tünet-mentes, teendőm nincs?!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook