Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Leszázalékolásban tud nekem valaki segíteni? fórum

Leszázalékolásban tud nekem valaki segíteni? (beszélgetős fórum)

2012. máj. 1. 12:51

Sziasztok!


Egy kis segítséget szeretnék kérni!

A leszázalékoláshoz szükséges a munkakönyv is, ha jól tudom. Sajnos nem találom sehol. Hogyan lehet róla másolatot beszerezni? A férjem 32 éve dolgozik ugyanannál az intézménynél. Lehet, hogy még nem adták oda neki?

21. Bugs02
2012. ápr. 27. 21:51

Én háromszor voltam NRSZH nál, így tudom, hogy mi van, nagyon kemények...persze jogosan!

mert sokan megélhetésre használta a leszázalékolást, a fél ország béna, nyomorék, ideje most már kivizsgálni ki egészséges és ki nem?

csak a gond az, hogy azzal toltak ki akik valóban betegek...

Születésem óta van gondom, most leszázalékoltak normálisan de csak 2 éver...úgyhogy arra fel írtam, hogy nem egyszerű a dolog. nem tudom a fórum indítónak milyen betegségei vannak, de számoljon vele, hogy lesznek gondjai, mert ma már nem adnak bárkinek százalékota 40 % meg semmire sem elegendő...de jó vola ha már ő is hozzászólna amiket mi ide írunk, nagyon csöndben van.

2012. ápr. 27. 21:27

[link]


Itt tudsz, vagy tud az illető érdeklődni .


Kívánom, hogy tisztességes eljárásban részesüljön a beteg!

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - 171925f409)
2012. ápr. 27. 21:20
Igen, ha olyan egészségkárosodást elér.
2012. ápr. 27. 21:19
a mostani 50 % felel meg a régi 67 vagy 64 %-nak, amivel rokkant nyugdíjat kaphatott valaki.
17. 171925f409 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 27. 21:18
Akkor mégis?:)
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - 171925f409)
2012. ápr. 27. 21:16
Igen, jól informáltak.
15. Bugs02 (válaszként erre: 14. - 171925f409)
2012. ápr. 27. 20:33
Mindenképpen körzetihez kell mennie az illetőnek, mert ő tudja, hogy milyen az egészségi állapota a fórum indítónak.
14. 171925f409 (válaszként erre: 8. - Bugs02)
2012. ápr. 27. 19:57
Akkor félre informáltam ma:(Nekem ezt mondták, hogy rendszeres szociális segélyhez(ahol nem küldenek ki dolgozni)40% nak meg kell lenni az egészség károsodásnak na mindegy nekem nem fontos:)
13. Bugs02 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 27. 18:43
Az illető százalékra kérdezett rá, én arra válaszoltam.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Bugs02)
2012. ápr. 27. 18:36

Aktív korúak ellátása - foglalkoztatást helyettesítő támogatás, semmi köze bármilyen %-ban

megállapított betegséghez.

Az ellátás típusa:Pénzbeli

Az ellátás jövedelmi helyzettől függő.

Az aktív korúak ellátása a hátrányos munkaerő-piaci helyzetű aktív korú személyek és családjuk részére nyújtott ellátás.

11. Bugs02 (válaszként erre: 8. - Bugs02)
2012. ápr. 27. 18:28
Mellékeltem, hogy min 50% max 67%
10. Bugs02
2012. ápr. 27. 18:25

Az igénylő adatlap ügyfélszolgálatnál történő benyújtása esetén az ügyintézés elősegítése érdekében a kérelmező személyi igazolványa, lakcímnyilvántartó-kártya és TAJ- kártya bemutatása szükséges!


a kérelem mellékleteként szereplő vagyonnyilatkozat,

a közös háztartásban élő gyermekek esetében, ha a tankötelezett korhatárt már betöltötték, a tanulói, hallgatói jogviszony fennállásáról szóló igazolás,

a tartósan beteg, illetve a testi, érzékszervi, értelmi, beszéd- vagy más fogyatékos állapotot igazoló irat,

egészségkárosodott személy esetében az Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal szakértői bizottságának a munkaképesség legalább 67%-os mértékű csökkenéséről,illetve a legalább 50%-os mértékű egészségkárosodás fennállásáról, illetve az egészségi állapot komplex minősítése alapján megállapított mértékéről készült szakvéleménye, vagy

a Magyar Államkincstár területileg illetékes szervének igazolása arról, hogy a kérelmező vakok személyi járadékában, illetve fogyatékossági támogatásban részesül,

a Munkaügyi Központ igazolása a munkanélküli járadék, illetve álláskeresési járadék, álláskeresési segély vállalkozói járadék folyósítása időtartamának lejártáról, valamint arról, hogy a kérelmező álláskeresését ösztönző juttatásban nem részesül vagy,

a Munkaügyi Központ igazolását arról, hogy az álláskeresési támogatásra való jogosultsága nem áll fenn, továbbá a munkaviszonyban töltött azon napjainak számáról, amelyeket az álláskeresési támogatás megállapításánál figyelembe kell venni,

a Munkaügyi Központ igazolása az együttműködési idő teljesítéséről (1 év az elmúlt 2 év során)

a fent említett ellátások megszüntetéséről szóló határozat,

az iskolai végzettséget, szakképzettséget igazoló irat másolata, az alapfokú vagy annál alacsonyabb iskolai végzettségről,

35.életévet betöltött személy esetében okirat hiányában nyilatkozat is elfogadható (csak 8 általános iskolai végzettség esetében).

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Bugs02)
2012. ápr. 27. 18:22
????
8. Bugs02 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 27. 18:14
Az aktív korúak segélyéhez min 67% kell!
7. Bugs02 (válaszként erre: 4. - 171925f409)
2012. ápr. 27. 18:14

Amiről te írz saz nyugdíj de az már nincsen!

a körzeti orvos indítja el a dolgokat, onnan indul minden...at NRSZH akkor dob vissza mindent ha úgy dönt, az illető személy nem beteg...mert egy apró betegség nekik semmi...engem 8szor műtöttek 3Xvoltam bizottságnál fél év alatt, pedig én születésem óta nem vagyok tökéletes..és mégis packáztak, hát aki csak úgy odamegy...elég esélytelen...de érdemes próbálkozni hátha sikerül.

6. Bugs02 (válaszként erre: 4. - 171925f409)
2012. ápr. 27. 18:10

Kedves topik indító!

A betegségedet írd le vagy úgy kb mesélf el, mert így nem igazán értem, hogy miről van szó.

ahhoz, hogy ma leszázalékoljanak valakit,ahhoz nem elég egy kis kitalált betegség, ezért érdemes a körzeti orvosoddal beszélni, mert ő tud segíteni, elindítani a folyamatot...

az sem mindegy, hogy a betegség mikortól keletkezett?

Meg orvosi papírokkal kell igazolni a betegségeidet, mielőtt bármit tennél menjél el szakorvoshoz, körzeti dokihoz.

nagyon hosszú folyamat ez akár pár hónap is lehet.

a 40 % százalék az nem tekinthető semminek, attól még te nem fogsz kapni semmit...legalább 67 % kéne ahhoz, hogy bármit kapjál.

5. Bugs02 (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2012. ápr. 27. 18:05

be kell adni a kérelmet NRSZH-hoz, és ők behívnak. Aztán kiderül, hogy mennyi a százalék igaz most változások történtek és szigorodtak a törvények. Ez nem úgy megy, hogy bemegyünk és ennyi.

Attól függ milyen betegségről van szó, de Házi orvos tud segíteni ebben, mert eleve ő már tudja, hogy a betegség maga mennyire súlyos?

Rokkant nyugdíj már nincs, max szociális segély...de sztem kérdezd meg, mert eleve nem gyerekkortól van a betegség, így a leszázalékolás nem biztos, hogy sikerül.

sok szerencsét!

2012. ápr. 27. 12:59
Közben én is megkérdeztem és azt mondták ha 25-29 év között van 6 év munka viszonyod akkor százalékolnak le ha nincs enyi éved vagy egyáltalán nincs akkor el utasítják a kérelmedet és ha megvan a 40 %-os egészség károsodásod akkor igényelhetsz a az önkormányzattól rendszer szociális segélyt ahol nem közvetítenek ki majd munkára és nem kell együtt működni sem a munka ügyi központal
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 27. 10:51

Ha nem százalékolnak le, és a munkacsökkenésed nem éri el a limitet, akkor kérhetsz aktívkorúak rendszeres szociális ellátását, 22.000- Ft kb.

ezt is csak akkor, ha az önkormányzat felkínál munkát és el is fogadod, évi három hónapot muszáj dolgoznod, ha táppénz is lesz az a három hónap.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2012. ápr. 27. 10:47

Szia!


Figyelembe veszik, amíg munkaviszonyod volt mennyit voltál táppénzen, kórházban.

A korodat is nézik, nem mindegy, hogy 19 évesen volt összesen 1 év munkaviszonyod, vagy 39 évesen.

El kell menned a háziorvosodhoz, ő kitölti Neked a nyomtatványt, hogy milyen alapbetegségeid vannak. Jó elmenned mondjuk a reumatológiára, ha sérv problémád van (példa csak), vagy azt a szakorvost felkeresni, ahol a betegséged kezelik, ezekkel a papírokkal keresd fel a háziorvosodat.

Ha leszázalékolnak mennyit kaphatsz? Függ a korodtól, a munkabéredtől és az elért %-os munkacsökkenésedtől.

Leszázalékoltatni nagyon nehéz magát valakinek, tehát készülj fel nem lesz egyszerű.

2012. ápr. 27. 09:27
Érdeklődnék ha csak 1 év munka viszony van de egészségügyi okból nem tud dolgozni az ember akkor leszázalékolják?Vagy mit kap?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook