Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A farfekvéses baba később áll fel esetleg később is indul el járni? fórum

A farfekvéses baba később áll fel esetleg később is indul el járni? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 22. 14:02
Az én kislányom is faros volt.Tavaly született,3710grammal és 59cm-vel hüvelyi úton.Most múlt 1éves,és már magabiztosan megy egyedül.Ugyanúgy fejlődött mint egy fejvégű baba.Azért mert faros volt terpeszpelenkát kellet használnunk 6hetes korától 3hónaposig.
2012. ápr. 28. 11:50

Nekem a lányom és a fiam is faros volt.

A lányom csipőficamos volt,használtunk neki 9 hónapig kengyelt,de 1 évesen szaladt,a fiamnak nem voltak csipő problémái,és 11 hónaposan ment.

Szerintem ez gyerek függő,és nem a születés mikéntje határozza meg elsősorban.

2012. ápr. 27. 16:42

A kisfiam farfekvéses baba volt és szépen, gyorsan fejlődött mozgásban.

6 és fél hónaposan már mászott, 7 hónaposan felállt, 10 hónapos múlt, mikor elkezdett totyogni. Azóta sem áll meg...

8. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - Ildio56)
2012. ápr. 27. 00:30

Hát az már rég rossz, ha már jár, és még nem tűnt fel senkinek, hogy csípőficamja van. Amúgy sztem nincs, és amikor a gyerekek járni tanulnak, általában szétfele rakják a lábukat.


Barátnőm lánya faros volt, a fiam nem. A kislány már 9 hónaposan futott, a fiam csak 14 hónaposan, olyan lusta volt.


Szóval a farfekvésnek semmi köze ahhoz, hogy ki mikor áll fel, és mikor jár.

2012. ápr. 26. 23:27

más a csipöfacam meg az x láb. az x láb a csontok másabb elhelyezkedése okozza.

Nagyon gyakori a csipö probléma a csecsemöknél. rengeteg babának kell a terpesz pelus, de szerencsére azzal teljesen helyre hozható pár hét alatt.

6. ildio56 (válaszként erre: 5. - Ágio8405)
2012. ápr. 26. 23:00
A doktor mondta,hogy hajlamosak a farfekvéses babák a csípőficamra.A kicsi úgy látom , hogy szét fele rakja a lábát.
2012. ápr. 26. 22:57
nem hiszem hogy ezen mulna-e az x láb. ez szertintem csak véletlen egybeesésé nálad. Nekem is enyhén x lábam van de nem voltam faros...Meg amugy sem tudom elképzelni hoyg ez hogyan befolyásolná a csontok alakját elhelyezkedését....
2012. ápr. 26. 22:54

nem, csak lehet a járásán látni,hogy faros volt

Enyhe x lába lehet, én is farfekvéses voltam és van egy kis x lábam, de nem kezdtem később járni.

2012. ápr. 26. 22:48
Dehogy!!! Az én kisfiam is farfekvéses volt, 8 hónaposan állt fel először. 1 évesen szépen ment!
2012. ápr. 26. 22:48
Na erre én is kíváncsi leszek, mit válaszolnak, mert szerintem nem befolyásolja ezeket.
2012. ápr. 26. 22:46
A farfekvéses baba később áll fel esetleg később is indul el járni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook