Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A lányom 1 éves születésnapjára 13 fő vendég jön. Mit főzzek? fórum

A lányom 1 éves születésnapjára 13 fő vendég jön. Mit főzzek? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Anika70 (válaszként erre: 31. - Polex)
2012. ápr. 30. 20:06
Ez igazán nagyon ötletes:-)
31. polex
2012. ápr. 30. 13:54

Nálunk szendvicsek voltak és palacsinta (anyukám csinálta), svédasztalként, és kiraktunk üdítőket. A torta saját készítésű gríztorta volt vaniliapudinggal leöntve, akkor még nem evett tojást és csak 1 foga volt. utólag bántam, hogy nem aznap adtam neki egy rendes piskótatortát bevezetésnek. Mondjuk babapiskótából....

Az egész készülődés maximum 2 órát vett igénybe terítéssel együtt.

30. youlcsi (válaszként erre: 29. - Falcsy)
2012. ápr. 27. 14:54
én csináltam a fiamnak tortát. az volt a gyertyás, amit túrhatott kézzel... szegény annyira nem értette, miért lehet ebbe belenyúlni, ha eddig a kajába nem szabadott, hogy majdnem sírva fakadt... na de azért a vendégeknek is kellett valami édesség.
29. falcsy
2012. ápr. 27. 14:49

A tortáját szerintem magad készítsd el, mert annál csodálatosabb érzés nincs is. Nem a kinézete számít, hanem az, hogy a Te kezed munkáját dicséri. Én is két kicsivel vagyok itthon, de amíg alszanak abban a pár lopott órában szoktam elkészíteni.

A főzéssel én nem szoktam sokat vesződni. Egy bográcsos vagy egy kis szendvics. A lényeg, hogy együtt vagytok és Őt ünneplitek!

:)

2012. ápr. 27. 14:40

egyébként nálunk 15en voltak... anyumék hoztak 2 tálca szendvicset, rendeltünk egy kapszli oroszkrémtortát, a vicskoknak volt rágcsa (süni pufi)...

a szendvicsek felét tesómék vitték el, a maradékot megvacsoráztuk/reggeliztük, a torta nagyját elfogyasztottuk, elosztogattuk, a pufi le sem került a polcról... mindenki a gyerekkel volt elfoglalva, hisz ő volt a fontos!

27. youlcsi (válaszként erre: 2. - Yda)
2012. ápr. 27. 14:38
pörkölt tésztával, krumplival. azt még az 1éves is könnyedén megeszi :)
26. bnedora (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2012. ápr. 26. 22:55
Valamit nem felejtettél még ki a felsorolásból:-D
2012. ápr. 26. 22:48
babgulyást hisz torta úgy is lesz második ételnek.
24. yda
2012. ápr. 26. 21:31
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat és ötleteket.
2012. ápr. 26. 20:08
Mondjuk nálunk sem fér el mindenki egy asztalnál turnusok vannak, először a gyerekek aztán a felnőttek. Ha mindenki megvan jöhet a torta. Azért amig a gyerekek megeszik annyi idő alatt nem hül ki a meleg étel sem. Ez a menü amit írtam elég sprórolós, és kiadós.
22. Alexx
2012. ápr. 26. 19:40

Először el kell dönteni, hogy mennyi pénzed van rá. Írtak itt a lányok ötleteket sok ezer forintig....

Aztán jön a kérdés, hogy le tudsz-e ültetni ennyi embert egyszerre. Ha igen, lehet meleg kaja, ha nem, akkor csak a hidegtálas, állófogadás szerűség jöhet szóba, ahogy itt ezt többen írták. Előnye/hátránya mind a kettőnek van.

Ha ezekre tudod a választ, akkor lehet kitalálni a menűsort.

Szerintem. A többi szervezés kérdése.

2012. ápr. 26. 19:33
Gondolom, olyat kell főzni, amit mindenki szeret:-D
2012. ápr. 26. 19:21
A tortát akkor csinálom amikor már alszanak a gyerekek. A húst előkészítem félkészre amíg sül a tortához a piskóta. Másnap kb. hét körül kezdek neki és dél-egy óra körül már az asztalnál ülünk.
2012. ápr. 26. 19:19
Én jobban szeretem a saját ízlésünk szerinti ételeket, ezért főzök. Ráadásul nálunk vannak spec igények: vegák, diétázók ilyesmi
2012. ápr. 26. 19:18
Nos én három gyerek mellett meg szoktam tudni oldani, szervezés kérdése és időbeosztásé.
17. Anika70 (válaszként erre: 9. - Homern)
2012. ápr. 26. 19:16
Ilyen alkalmakra én is hidegtálat rendelek és valóban olcsóbb, mint ha otthon 2 napig főzök egy kisbaba mellett.
2012. ápr. 26. 19:16
Ja igen a miből mennyit: két kiló pulyka vagy csirkemellfilé a töltött és rántott húshoz. Egy kiló karaj az óvárihoz. Kb. két kiló krumpli a krumplipüré körethez. A húslevest a nagyon nagy tizenvalahány literes fazékkal szoktam főzni, mindig elfogy.
2012. ápr. 26. 19:12
Én ilyenkor sajttal-sonkával töltött csirke-vagy pulykamellet szoktam csinálni, panírozva. Előző nap meg lehet csinálni félkészre és másnap csak sütni kell. Nálunk a húsleves a nyerő még csigatésztával mert minden gyerek szereti. Valamint még sima rántott hús annak aki nem szereti a töltöttet ezt is elő lehet készíteni. Felnőttek kedvéért valamilyen sali: görög vagy tésztasaláta ezeket is jó előző nap megcsinálni. Valamint hogy egy kis extra legyen a felnőtteknek, amit nem sok macera megcsinálni az az óvári szelet nálunk osztatlan sikere volt és a nagyja munkát a sütő végzi. Nálunk több mint tizenöt fő szokott lenni.
2012. ápr. 26. 19:06

egybensült fasírt, akár az egyik kolbásszal , a másik főtt tojással töltve,

franciasaláta,

svédgomba,

joghurtos padlizsánsaláta

2012. ápr. 26. 19:03

édesburgonya-krémlevest krutonnal


májas-gombás keverékkel töltött csirkecombokat (előzőleg bepácolva)


sonkával-spárgával göngyölt , bacon-be tekert csirkemellet


tört krumplit

rizibizit


marhapörköltöt mustárosan-tejfölösen, tésztával vagy nokedlival

2012. ápr. 26. 18:55
Én csinálnék egy adag (marha)pörköltet, valami töltött csirkét, köretnek kenyér, főtt krumpli, ezekeet előzőnap is megcsinálhatod, laktató és nem kell vele bibelődni. Hidegtálákkal vigyázni kell, meg eleve a majonézes dolgokkal, mert azért elég meleg van már, könnyen romlik.
11. cicaanya (válaszként erre: 1. - Yda)
2012. ápr. 26. 18:55

HÁT! Isten éltesse a kislányodat :)

Ötlet mikor este lerakod akkor főz meg előre,másnap csak melegíteni kelljen ;) ha nem lesz segítséged!

Leves,sült husi elöttevaló nap bepácolod este és másnap reggel be a sütőbe ;)(HUSIT oldalast,vagy csirkét egybe megsütni vagy combikat ) hozzá köret rísz,vagy krumpli! ubi ..... akkor pl:süteménynek meg vagy csinálsz vagy veszel... ;)

ha csinálsz 2nappal előtte meglehet sütni piskótát ,és előtte való nap össze kockázod,és kókusz kocát csinálsz ;)vagy amit te is tudsz és hipp hopp meg van!

2012. ápr. 26. 18:54
Szezámmagos csirkemell csíkok,sült csirke comb,francia,krumpli saláta,fasírt.
2012. ápr. 26. 18:47
hidegtálat rendeltünk.sokféle étel volt rajta,mindenféle saláták,húsok stb,mindenki talált olyat amit szeret.kevesebből kijött mintha mi vettük volna meg a hozzávalókat és készítettük volna el.
2012. ápr. 26. 18:44

Én elöző nap összedobtam 2 fajta majonézes salit (alma-kukorica és francia sali), aznap reggel még egy görög salit.

Beraktam egy halom csirke alsócombot egy XXL-es sütőzacsiba, fűszereztem és bedobtam a sütőbe, ugyanez szeletelt tarjával, amellé még dobáltam paprikát, hagymát, paradicsomot, hogy jó szaftos legyen.

Mindent kiraktam az asztalra, papírtányér, műanyag evőeszköz és papír pohár volt és kiraktam egy nagy szemetes zacsit.

Mindenki szedett magának, ha megette dobta a szemetesbe, így mosogatnom sem kellett.

:)

7. syria (válaszként erre: 2. - Yda)
2012. ápr. 26. 18:44
Semmit. Gusztusos kis színes szendvicsek, hidegtál, állófogadásszerűen. Itt úgysem a kaja a lényeg, hanem a gyerek.
2012. ápr. 26. 18:43
Szerintem olyasmi kellene,amit már előző nap is elkészíthetsz,hogy a babád mellett legyen mindenre idő.Gondolok én pl hidegtál félére.Erre sok mindent pakolhatsz.Hozzá készítessz francia vagy krumplisalátát.Ezeket általában mindenki szereti.És előző nap is elkezdhetel sok mindent belőle.Max aznap frissen süthetsz mellé rántott húst.
2012. ápr. 26. 18:42

Anyu ilyenkor mindig sult meg toltott husit csinal, majonezes krumpli, rizs meg soksok sali. A sultek es a salik jo hidegen is vagy melegitve igy meg tudod elore csinalni.

Gyumi leves.

2012. ápr. 26. 18:41
Menjetek a mekibe :)
3. yda
2012. ápr. 26. 18:41

Ja!

Természetesen olyan ötleteket várok, ami a babám mellett is gyorsan, viszonylag könnyen elkészíthető.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook