Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskáknak milyen minőségi (!!!), nem száraz macskaeledelt tudnátok ajánlani? fórum

Macskáknak milyen minőségi (!!!), nem száraz macskaeledelt tudnátok ajánlani? (tudásbázis kérdés)


15. timycat (válaszként erre: 14. - Rosaly1188)
2012. ápr. 27. 09:48

A mieink degeneráltak :S nem eszik a nyers húst, pedig olcsóbb is lenne, de ezeknek az nem kell.


A sütőtök, konzerv kukorica nálunk is nagy sláger

2012. ápr. 27. 00:32

Sziasztok!

Mivel a konzervekben csak pár százalék a hústartalom mi teljesen átszoktunk arra, hogy hentestől veszünk neki szárnyas (pulyka, csirke) mellhús végdarabokat. 700 Ft/kg-ért adják és ha azt nézem, hogy a mindenféle konzervek adalékanyagokkal vannak tele... jobban örülök neki, hogy rászokott a cicus a friss husira. A kertben füvet kajál, ez gondolom ad neki némi vitamint :) és imádja a kukoricát meg a tököt (dilis macsek). Szóval, mi átszoktunk a nyers szárnyas húsra, mert így olcsóbb is és sokkal jobb neki (szerintem). A konzerv kaját mindig otthagyta, de ezt sosem. :)

13. timycat (válaszként erre: 4. - Anthico)
2012. ápr. 26. 23:13

Pedig elsősorban a száraztápot ajánlanak az állatorvosok is, és egyáltalán nem baj ha sokat isznak rá, sőt inkább az a kívánatos, mert így kisebb az esély a vesekőre. Én Royal Canin-párti vagyok, nem hittem a tápokban, de ez a márka tényleg, "szemmel láthatóan" jó.


A cica fogak egészségének megőrzésére kell a "rágás" ha csak nedves tápot adnál neki idővel tönkremennének a fogai.

Mi úgy etetjük a cicókat, hogy R. C. száraztáp mindig van előttük és napi 2-szer kapnak Gourmet Gold konzervet, abból is inkább a pástétomot, a darabosat általában otthagyják.

És mindennap kapnak vitaminpasztát, ez egyénre szabott, pl az ételallergiás macskának egy fajtát, az öregnek egy másik fajtát (állatorvostól vesszük, pontos márkát nem tudok mondani)

2012. ápr. 26. 20:12
főzzél nekik
11. Babus83 (válaszként erre: 10. - Anthico)
2012. ápr. 26. 18:02

Száraz táp:


Purina Cat Chow Adult 

BELTARTALMI ÖSSZETEVŐK:

nyersfehérje: 34%,

nyers olajok és zsírok: 12%,

nyershamu: 8,0%,

nyersrost: 3,0%,

kalcium: 1,2%,

foszfor: 1,2%,

réz (réz-szulfát): 18 mg/kg



Iams Cat Adult Hairball Control 

Beltartalom:


Fehérje 32,5 %

Olaj és zsír 21,5 %

Hamu 6,5 %

Rost 6 %

Nedvesség 8,0 %

Kálcium 1,15 %

Foszfor 0,9 %

10. Anthico (válaszként erre: 5. - Babus83)
2012. ápr. 26. 12:59
Purina-nak nagyon keresnék összetevőlistát, de sehol sem találok. :(
2012. ápr. 26. 12:58
A miénk nem is nagyon eszi meg mostanában a tasakos/konzerv kaját, a szárazat annál inkább, bár ő mindig is rengeteget ivott.
2012. ápr. 26. 12:50
Na szóval ivásra kényszeríti a cicót, mellette sokat pisil
7. Babus83 (válaszként erre: 4. - Anthico)
2012. ápr. 26. 12:50
Jó az Acana! De a fogaiknak is jót tenne a száraz eledel, mert ha mindig csak nedveset eszik tönkre mennek a fogai.Vannak tenyésztők akik a száraz eledelt mindig elöl hagyják a cicának és napi kétszer kap valami szárnyas, vagy marha húst.
6. virus2008 (válaszként erre: 4. - Anthico)
2012. ápr. 26. 12:49

Van olyan száraztáp ami szomjaztatj

a a cicát,

mellette sokat pisil(HD)

Az enyém azóta állandóan vedel a mosógatóba...

2012. ápr. 26. 12:47
Minden "minőségi" macska-eledelgyártónak van nagyon jó konzerv és alutasakos eledele. Ami még nem annyira drága az tényleg a Purina Félix konzervei és tasakosai.
4. Anthico (válaszként erre: 3. - Virus2008)
2012. ápr. 26. 12:47

Száraztápot nem szívesen adok neki. Ha jól tudom, akkor a macskák úgy "működnek", h az ételből nyerik a szükséges folyadékmennyiséget. Azaz amikor isznak, akkor az már tényleg szomjazás. Ezért is keresek neki nem száraz eledelt.

Mert abból az Acana-t találtam, ami eléggé ütősen jónak tűnik összetevők alapján.

3. virus2008 (válaszként erre: 1. - Anthico)
2012. ápr. 26. 12:42

Royal C ,Eukanuba...stb


Én plusz javasolnám,hogy vegyél olyat ami megelőzi a húgyuti szindrómát.


De én pl az utóbbi időben nem is adok neki nedves kaját, csak száraztápot ami mindkét húgykőre ellen jó,mivel csórikám beteg lett.

2012. ápr. 26. 12:37
Purina.
2012. ápr. 26. 12:35
Macskáknak milyen minőségi (!!!), nem száraz macskaeledelt tudnátok ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook