Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ápolatlan kolléganő fórum

Ápolatlan kolléganő (beszélgetős fórum)

1 2
39. c1e9612cd3 (válaszként erre: 35. - Syria)
2012. ápr. 30. 13:40

elkezdett tisztálkodni :) a szájszaga továbbra is förtelmes, de legalább a testszaga nem ütős már.... Persze 2 hétig pukkadozott, dehát.....

Aztán van egy másik kolleganő (csak másik részlegen van), akivel meg egy öltözőben se lehet megmaradni az annyira durva. Neki is szóvá tette a közvetlen főnöke. Az is elkezdett tisztálkodni, de egy idő után újra beletespedt a saját igénytelenségébe. Itt akkor már a lányok is fellázadtak az öltözőben, ő meghallotta, és elkezdett bőgni, meg a saját részlegén kérdezgetett másokat, h tényleg ennyire büdös? Mire a válasz, egyértelmű igen lett.... Most jobban figyel a testi dolgaira, de tökéletesnek még mindig nem mondanám a dolgot.... Azért multkor még majdnem rászóltam, h ne tárogassa a szárnyait, mert......

38. syria (válaszként erre: 36. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 28. 21:17
Akkor volt sok értelme beszélgetni. :D
37. 2a69f78972 (válaszként erre: 36. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 27. 19:13
:D:D:D:D:D
36. 91d4989ab9 (válaszként erre: 35. - Syria)
2012. ápr. 27. 18:54
most már a főnök is büdös:D
35. syria (válaszként erre: 33. - C1e9612cd3)
2012. ápr. 27. 18:22
És mi lett az eredmény?
34. 2a69f78972 (válaszként erre: 32. - 26a772f62b)
2012. ápr. 27. 12:00
A főnökötöknek - személytelenül - kellene kiadnia egy körlevelet, amit mindenkinek alá kellene írnia, amiben " Felhívja a figyelmet a fokozottabb testápolásra és munkahelyi megjelenésre"
33. c1e9612cd3 (válaszként erre: 30. - Syria)
2012. ápr. 27. 11:24
nem isten, csaka főnöke. És (nálunk legalábbis) a munkaszerződésben/ munkaköri leírásban is benne van, h hogyan kell megjelenni, és minden le van írva, ami az ápoltságra vonatkozik. Azzal a kolleganővel, akitől mi is rosszul voltunk, bizony a főnök beszélgetett el a testi higiéne szabályairól, és arról, h hogyan járjon dolgozni....
2012. ápr. 26. 20:24
A lány elég zárkózott, alig tudunk róla valamit. Azért is nagyon kellemetlen a dolog, mert nagyon sértődékeny is. Ez is nehezíti, hogy mit lépjünk.
2012. ápr. 26. 18:50

És valóban, nem csak betegség, hanem a rossz anyagú ruha is okoz kellemetlen testszagot, de azt nem hiszem, hogy megszokja, vagy igen? Én ki vagyok a sport utáni izzadság szagomtól is, ami nincs is mások szerint, pedig az más mint egy ideges izzadás.

Időnként nekem is sikerül bevásárolnom és a cetli ellenére köze sincs a pamuthoz.


És igen, nehogymár dezodort meg ilyeneket vegyetek neki...

30. syria (válaszként erre: 28. - C1e9612cd3)
2012. ápr. 26. 18:40

Nehogy már a főnök Istent játsszon!

Ahogy többen elmondták: ezer oka lehet a rossz, erős testszagnak.


Én is hülyeségnek tartom a piperecikkek ajándékozását.

Beszélgetés, kommunikáció. Mint oly sok esetben, ebben is az lehet a megoldás.

2012. ápr. 26. 12:58

Betegség is okozhat elviselhetetlen testszagot, amin az illatszerek még rontanak.

Lehet büdös a rosszul megválasztott illatszertől is a bőr.

Tudjátok, milyen körülmények között lakik?

Ezeket sem ártana tisztázni.

28. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - 26a772f62b)
2012. ápr. 26. 12:43
a főnökötök dolga ez ügyben szólni neki, és ő utasíthatja is a testi higiéne szabályainak maximális betartására, meg fel is szólíthatja, h egyébként megválik a munkájától, amennyiben nme képes betartani ezeket a szabályokat. Ne ti konfrontálódjatok, mert annak sok értelme nincs.
27. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - 26a772f62b)
2012. ápr. 26. 12:10

Az ilyesmit sehogy nem lehet megmondani valakinek anélkül, hogy meg ne bántsuk.


Felnőtt emberről van szó, nem egy gyerekről, akit elküldünk kezet mosni.


Mint már alább írtam, sok embernek van olyan betegsége, (pl. anyagcserezavar) amikor erősebb a testszaga, akármit csinál.


De ezeknek az embereknek is joguk van élni, dolgozni, létezni közösségben!...mondom ezt olyan emberként, akinek olyan éles a szimata mint egy kutyának és nem egyszer voltam szenvedő alanya mások kellemetlen szagának.


Én a járműveken megérzem egy nőről, ha menstruál, csupán a bőre illatáról, de SOHA nem vettem volna a jogot és a bátorságot, hogy valakit így megalázzak.


Tudom és megértem, hogy ez nagyon kellemetlen azoknak akiknek el kell szenvedniük, de próbálja mindenki bele képzelni magát a helyébe, amikor ilyesmi van vele közölve.

És neki másnap is be kell mennie oda dolgozni!

Ez iszonyú lehet neki!

2012. ápr. 26. 10:34
Aki nagyon izzadós, olyan büdöset izzadós típus, az fürödhet, ahogy akar, pláne nyáron. A dezodor csak elnyomja ideig-óráig a szagokat. Van olyan is, hogy hiába vált valaki naponta kétszer, vagy minden nap másik pólót, akkor is büdös lesz, ha nagyon meleg van. A szagok viselője meg szerintem sokszor nem is érzi már magán, vagy ha érzi, akkor megszokta, és úgy van vele, hogy szokja meg más is. Szóval ez a "vegyünk neki tusfürdőt" egy kicsit hülyeség, lehet, hogy fürdik szerencsétlen, de attól sem jobb, leizzad fél órára a fürdés után. Mondjuk, blúzt válthatna azért sűrűbben, azzal is segít a helyzetén. Mondjuk, én megsértődnék, ha valaki azt mondaná nekem, hogy büdös vagyok. Olyan valaki mondja neki meg, akivel a legjobb a viszonya, és próbálja meg humorosan, vagy tapintatosan felvezetni.
25. f7b0203e3a (válaszként erre: 1. - 26a772f62b)
2012. ápr. 26. 09:29

Tényleg kényes téma... Nem igen lehet úgy közölni vele, hogy meg ne sértődjön.. De láttam az előttem szólók adtak már jó tanácsokat.. A dezodor tényleg jó ötlet:) Esetleg egy közös bevásárlótúra is....

Emlékszem nálunk fősulin a koliban volt hasonló a helyzet...mi úgy oldottuk meg, hogy mindig hívtuk magunkkal zuhanyozni a csajt..és egy idő után természetes lett neki, hogy naponta 1x minimum zuhanyozni kell és ruhát váltani....

Az öcsém osztályában egy fiú volt ennyire igénytelen...Náluk hagyomány volt, hogy Télapóra kihúzták egymás nevét és meg kellett ajándékozni egymást.. Hát ez a kisfiú szappant és fogkefét+ fogkrémet kapott + egy cetlit, amire az volt ráírva, hogy "sok szeretettel a mindennapi használatra"

24. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - 26a772f62b)
2012. ápr. 26. 08:45
Rá kell uszítani egy Avon-tanácsadót.
2012. ápr. 26. 07:04
Mi anno öten elkaptuk az ilyet s már vittük is a zuhanyzóba. Bár az egy más világ volt.
22. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - 26a772f62b)
2012. ápr. 25. 21:44

Nekem volt egy barátnőm tizenéves koromban, aki mindig büdös volt.

Egyszer készültünk bulizni, kerek-perec megmondtam neki amikor jött, hogy fürödjön le nálam.

Elkészítettem a fürdővizét minden extrával, kimostam a bugyiját, melltartóját, bár nem láttam koszosnak, a radiátoron megszárítgattam, kapott minden finom kozmetikumot.

Elindultunk a buliba, fél óra múlva ugyanolyan büdös volt.

Vannak emberek, akiknek áthatóbb a testszaguk és nem is tehetnek róla.

Ráadásul, ha a szaga miatt egyre ellenszenvesebb valaki, annál büdösebbnek érezzük.

21. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2012. ápr. 25. 21:28

Ha a kapcsolat olyan, akkor simán elbírja az ilyen beszélgetést, sőt!


Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én pl. ha olyan van még meg is kérdezem. Pl. nyáron kánikula, azért csak leizzadunk egy párszor, ilyenkor nem csak én, hanem a kolléganőim is szokták mondani, hogy húúú, remélem nem vagyok túl büdi, mert most én úgy érzem, hogy igen.

Ti nem szoktatok a kollégákkal ilyenekről beszélgetni?

2012. ápr. 25. 21:23
Szia! Szerintem nem anyagiak miatt nem hasznal tisztasagi eszközöket, csak lehet ez neki igy normalis, vagy nem érzi... Egyszer nekem is volt egy hasonlo szituaciom: az osztalyban volt egy lany, ugyanezekkel a problemakkal... senki nem mert szolni neki... aztan egyszer leültem mellé, és "szépen" elmondtam neki.. hiszen ez az ö érdeke is..
2012. ápr. 25. 21:23

Én nem a többség nevében beszélnék, hanem finoman megemlíteném, hogy mostanában olyan izzadság szaga van és hozzátenném, hogy idegesebb e? van e valamilyen problémája? Tudok e segíteni?

Ha azt mondjuk az ilyennek, hogy a többség, akkor biztos megbántjuk. elsőre én mindenképp csak azt hangsúlyoznám, hogy én vettem észre és azért szólok én, mert én nem úgy mondom.

2012. ápr. 25. 21:16
Köszönöm szépen a sok hozzászólást. Egyre jobban azt gondolom, hogy az őszinteség lesz a megoldás. :(
17. syria (válaszként erre: 1. - 26a772f62b)
2012. ápr. 25. 20:42

Gondolom oka van (az emberiességen felül is), hogy nem akarjátok megbántani. Pl. a szaktudása, vagy valami egyéb pozitívum.

Biztos van valaki a kollégák közt, akivel jóban van. Küldjétek hozzá követnek, tolmácsolja a többség panaszát. Fel kellene hívni a figyelmét arra is, hogy ő maga mekkora veszélyben van a higiénia hiánya miatt.

Ki kellene deríteni, hogy mi az oka az ápolatlanságának. Lehet, hogy hajléktalan lett, vagy valami egyéb körülmény miatt nem futja a pénzéből, idejéből, energiájából, mit tudom én mijéből a rendes tisztálkodásra.

16. Kimora
2012. ápr. 25. 20:40

Szia


Nálunk is van ilyen nyugi....asszem 7 éve került hozzánk.

Én és a férfi kollegák vettünk neki tusfürdőt, dezodort. Hozzá kell tennem nem hatotta meg,mert alapon nem egy idegbeteg és sértődékeny. Mondtam neki legalább néha fésülködjön meg, mert a haja olyan hogy a nádiposzáta simán fészket rak rajta.

Szerinted érdekelte és érdekli azóta?

A szája is rettentmód büdös,dohányzik. Én ugye nem, erre alapból is nagyon hisztis vagyok.

A ruhájáról nem is beszélve.

Vagy közelebbi viszonyba kell kerülni vele és elmondani mi a bajotok, vagy a főnöknek és ő megteszi.

Én alapból képviselek egyfajta stílust, nem dumálok más háta mögött, vagy ha igen akkor a szemébe is azt mondom el ha találkozunk.

Vagyis tudják hogy engem vagy szeretni lehet vagy utálni, köztes nincs...de igazából nem is érdekelt hogy ő hogy reagálja le. A lényeg elmondtam neki, azóta is...immáron 7 éve :D Változás semmmmiiii :D De engem tart a legjobb barátnőjének...nahh fordítva nem igy van :D De ez sem érdekli :))))

Amugy tök aranyos, és kedves, de ez ugye másik kategória :)


Hajráááááááááááááááááááááááááááááááááá

15. kisj
2012. ápr. 25. 20:39

Nekem ilyen férfi kollégába volt. Többször is, többen is megmondtuk neki kerek-perec, hogy fürödjön meg és mosson.

Utána 2 hétig nyugtunk volt, majd kezdődött minden elölről.

2012. ápr. 25. 20:38
volt mar ilyen forum.egyszeruen szolj neki s gesz.nekem is volt mar ilyennel szerencsem
13. megi04
2012. ápr. 25. 20:37
Hát,valahogy mindig az őszinteség a legegyenesebb út... Ha pedig megsértődik,majd megbékül,de legalább talán megváltozik....
2012. ápr. 25. 20:35
Én már egyszer megtettem ezt. Félre hívtam,és szépen elmondtam neki mi az ami bánt minket.Szerencsénk volt,mert megértette és nem csinált jelenetet.Annyira nem haragudott érte,hogy a kezemben levő,kifejezetten az ö részére vásárolt golyós dezodort is örömmel el fogadta.Későbbiekben nem volt vele gond.
11. megi04
2012. ápr. 25. 20:34

Az a gond,hogy ilyen embereknek teljesen felesleges bármilyen testápoló,ugyanis ha akarná,akkor használná magától is.... Lehet,hogy ő már nem is érzi,ezért nem érdekli.

Szerintem egyszerűen le kell vele ülni,és megmondani,hogy:Nézd,nem szeretnélek megbántani,hiszen nagyon kedvelünk DE...

10. lhoney
2012. ápr. 25. 20:31
es dezodort is
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook