Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A 6 hónapos korban beadott meningococcus vakcina ad még védettséget a 9 éves lányomnak? Láttam a Napló riportját és félek.... fórum

A 6 hónapos korban beadott meningococcus vakcina ad még védettséget a 9 éves lányomnak? Láttam a Napló riportját és félek.... (tudásbázis kérdés)


15. csabi4
2012. ápr. 29. 19:53

A gyermekek agyát megtámadják az oltóanyagok, azonban a szülőket arra ösztönzik, hogy hagyják figyelmen kívül a tüneteket, és “nyugtassák”meg a csecsemőket amikor sirnak

Szerző: Attila Cikk dátuma: április 23, 2012 | Hozzászólás : 0


Egy nemrég megjelent tanulmány a Pediatrics folyóiratban azt sugallja, hogy a szülők négyféle módon vigasztalhatják meg a kisbabákat. Ezek a módok a következők: bepólyázás, oldalra és hasra fektetés, hintáztatás és szoptatás. A gyermekkori védőoltások után ezek a kezelések segíthetnek enyhíteni a csecsemők fizikai és érzelmi stresszét, amit ez a rendkívül invazív orvosi hagyomány okoz.


A babák bepólyázása vagy meleg takaróba történő helyezése segíthet csökkenteni az oltás utáni szorongás szintjét, mondják a kutatók. A finom ringatás cumival a szájukban segíthet a csecsemőknek abban, hogy az oltási folyamatot sokkal simábban és fájdalommentesebben vészeljék át .


Bár ezek az intézkedések semmit sem foglalkoznak az oltások esetleges idegrendszert kárositó hatásával. Dr. John W. Harrington a kelet-virginiai Medical School és Gyermekkórház orvosa szerint, ezek a módszerek csak “figyelemelterelés” -ként szolgálnak.


Harrington és munkatársai 234 két-és négy hónapos csecsemőt négy vizsgálati csoportba osztottak, amelyből két csoport megkapta a négyféle lenyugtatási módot. Azt találták, hogy azok, akiket ilyen módon vigasztaltak, kevésbé mutattak fájdalmat, kevésbé grimaszoltak, és sirtak.


Jó, tehát mindez hatékonyan vigasztalja azt a gyermeket, akit nemrég bombáztak egy tucat oltóanyag injekcióval. Csakhogy nincs az a fizikai kényelmet szolgáló módszer amely gyógyitaná a csecsemők agyában okozott károkat. A kombinált diftéria, szamárköhögés és tetanusz, más néven DPT oltás például ismert, hogy súlyos és maradandó agykárosodást okozhat néhány gyerek agyában.


Minden vakcina potenciálisan maradandó idegrendszeri károsodást okozhat, különösen az agyban. Menjünk csak vissza 1855-re amikor Massachusetts-ben elfogadták az első oltásokról szóló törvényt iskolások számára. Ismert tény volt, hogy a vakcinák magukban hordozták az encephalitis, más néven az agyvelő gyulladás kockázatát.


Brachialis neuritisz, krónikus gyulladásos demyelinizáló polyneuropathia (CIDP), komplex regionális fájdalom szindróma (CRPS), Guillain-Barre szindróma (GBS), sclerosis multiplex, narkolepszia, Opsoclonus Myoclonus-szindróma (OMS), trigeminus neuralgia, gerincvelő-gyulladás csak egypár példa a sok neurológiai mellékhatás sorából. És ezen feltételek egyikét sem lehet persze enyhíteni cumival vagy takaróval.


Források:

[link]

14. csabi4
2012. ápr. 29. 19:53
13. csabi4
2012. ápr. 29. 19:52

Az oltás szükségességének alapelmélete végleg összeomlott!


Míg az orvosi, gyógyszerészeti, és a vakcina iparágak el vannak foglalva új vakcinák gyártásával, egy új tanulmány az Immunity folyóiratban teljesen dekonstruálja az eddigi oltási elméletet. Kiderül, hogy a szervezet természetes immunrendszerének, ami mind veleszületett és adaptív tényezőkből áll, nincs szüksége ellenanyag-termelő vakcinákra.

[/u]

Az elmélet a védőoltások mögött az, hogy fertőzést mimikálva ösztönzi a B-sejtek müködését. Ez egyike a fehérvérsejtek két fő tipusának amelyek ellenanyagokat termelnek az adaptív immunrendszer részeként. Sokan úgy gondolják, hogy ezek a vakcina által indukált antitestek, amelyek részei az adaptív immunrendszernek, megtanítják az immunrendszert arra, hogy hogyan reagáljon a közvetlen fertőzésre, mielőtt a test igazán megfertőződne.


De az új kutatás rávilágít arra a tényre, hogy a veleszületett immunitás fontos szerepet játszik a fertőzések elleni küzdelemben, és talán sokkal fontosabb mint az adaptív immunitás megelőzése a fertőzések elleni küzdelemben. A tesztekben az adaptív immunrendszer oltással szerzett antitestjei azt mutatták, hogy a mutattak a fertőzésekkel szemben saját maguk nem tudják felvenni a harcot, amely következtében lényegében értelmét veszti az az elméletet miszerint a vakcina által indukált antitestek szolgálnak jogos funkciót a megelőzésében vagy a fertőzéssel való küzdésben.


“Az eredmények ellentmondanak a jelenlegi nézetnek, miszerint az ellenanyag feltétlenül szükséges a virus legyőzéséhez, mint például a hólyagos szájgyulladás fertőzés legyőzéséhez ” – mondta Dr. H. von Andrian Uldrich a Harvard Medical School kutatója. ”Fontos lesz tovább boncolgatni az antitestek és az interferonok szerepét hasonló, az idegrendszert megtámadó vírusok, mint a veszettség, a West-Nile vírus, és agyvelőgyulladás elleni küzdelemben.


Amint azt Dr. Russell Blaylock egy interjúban Mike Adams-nek elmondta, a vakcinák nem csak nem működnek, ám valójában károsítják a szervezet veleszületett immunitását. Ahelyett, hogy megtanítaná a szervezetet arra, hogy hogyan reagáljanak a fertőzésekkel szemben, az oltóanyagok valóban gátolják az immunrendszer képességét arra, hogy TH2 típusú citokineket állitson elő és visszaszorítsa a celluláris immunitást, amely a test természetes védekező mechanizmusa halálos vírusok és baktériumok ellen.[/b]


Tehát ismét. A mítoszt miszerint a védőoltások valamiféle jogos orvosi célra szolgálnának már áttörte a tudomány.

12. polex (válaszként erre: 10. - 64f150aa42)
2012. ápr. 29. 08:21

Mi beadattuk egyébként tavaly, mert az orvos javasolta a babámnak. Hogy mennyire szükséges, nem tudom megítélni,senkit nem beszélnék le róla, sem rá, magam sem tudtam megítélni. Mivel javasolta az orvos, nem mertem volna nem beadatni.

Erre mondtam korábban, hogy a sok minden között elvész a lényeges. A mostani járvány pedig biztosan a vakcinaeladásért van, hiszen a híradó riportja úgy végződött, hogy csak az oltás a segítség.

A családban persze senki más nincs beoltva,csak a kisbaba, úgyhogy.....


Ha oltásra viszitek a gyerekeket, vagy magatokat az a LEGFONTOSABB hogy teljesen egészségesen menjetek! Az oltási szövődmények ellen a megfelelően erős immunrendszer a válasz, meg úgy olvastam néha a genetika befolyásolja.

Teliholdkor gyengébb az immunrendszer eleve mindenkinél.

11. 64f150aa42 (válaszként erre: 9. - Csabi4)
2012. ápr. 28. 08:28
Igen, a HPV is megy, sőt most "akciós" áron lehet/lehetett venni, sokan be is adatták, pedig anyagilag még így is igen megterhelő volt... Súlyos szövődményről szerencsére nem tudok...de mint írtam az egy ezrelék is száz százalék, ha a te gyerekedet érinti. Bizony, hatalmas üzlet ez a gyógyszergyáraknak, az esetleges kockázatokról meg nem érdekük beszélni :-(
2012. ápr. 28. 08:21
A jövő héten úgyis megyünk a dokihoz, más ügyben, majd rákérdezek. Persze, lehet, ő is csak a hivatalos álláspontot mondja, valós tájékoztatást nem ad (mi az esély a megbetegedésre, ehhez képest az oltás szövődményei?) Az biztos, hogy az ügy nagyrészt hisztéria, csak a munkahelyemen főleg nők dolgoznak és napok óta megy a téma. Sajnos sikerült bennem is elültetniük a félelmet...A nagy dilemma az, hogy az oltás okozta szövődmények is reális veszélyt jelentenek...mindegy, hogy ezer vagy tízezer gyerekből/vagy még kevesebb/ egyet érint, ha a te gyereked, az száz százalék:-( Az én generációm is felnőtt rota vírus,meningococcus vakcina és tsai. nélkül, mégis jól vagyunk. Sőt anyukánk magzatvédő vitamint se szedett... Szóval nagy dilemma, minden anya a legjobbat akarja a gyerekének csak néha nem tudni, mi a legjobb...
9. csabi4 (válaszként erre: 8. - Polex)
2012. ápr. 25. 18:29
csak azt nem reklámozzák hányan bénultak le vagy haltak bele a HPV oltásba
2012. ápr. 25. 09:37

Ja bocsánat, és a hpv ügy is most fut, meg a rota...

Szóval....... elegem van.

2012. ápr. 25. 09:36

A kullancshisztériát ami most párhuzamosan fut kifelejtettem. Azt sem tudom, hová kapjam a fejem.

Én egyikre sem mondom, hogy legyinteni kell, de elég gyanús ez a sok minden. Így a lényeg elvész,ami tényleg fontos majd nem fogunk tudni rá figyelni.

2012. ápr. 25. 09:36
Én inkább attól félnék, ha a gyermekemet ennyi sz.rral oltogatnák.
2012. ápr. 25. 09:33

Én szerintem is kérezd a gyermekorvost, de szerintem megint az oltásokat akarják eladni, azért a pánikkeltés. Persze én is félek.

Mi nem tudhatjuk az igazságot, de emlékezzetek a madárinfluenza, majd a h1n1 pánikra.Tavaly még nem volt kötelező a Prevenár oltás a babáknak, idén már kötelező.

és így tovább......

2012. ápr. 25. 09:28
2012. ápr. 25. 09:26
Mintha kellett volna ismétlő oltást is adni, de nem emlékszem és nincs itt a kislányom oltási könyve. Szerintem a gyermekorvosotok tudja a pontos választ.
2012. ápr. 25. 09:25

Én úgy tudom 10 évig véd...


[link]

2012. ápr. 25. 09:21
A 6 hónapos korban beadott meningococcus vakcina ad még védettséget a 9 éves lányomnak? Láttam a Napló riportját és félek....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook