Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés feldolgozása fórum

Császármetszés feldolgozása (beszélgetős fórum)


1 2
48. SusanneF (válaszként erre: 1. - Yxcvbnm)
2012. máj. 1. 20:24

Kedves Anyuka!

Még minden nagyon friss...

El kell fogadnod,hogy ami megtörtént,azon nem tudunk változtatni!

DE SENKI nem jobb vagy rosszabb attól,mert így,vagy úgy hozta e világra gyermekét...!

NEM késő,hogy legközelebb SZÜLHESS,ehhez csak eltökéltnek kell lenni,meg kell kereseni időben a megfelelő orvost,szülésznőt-és intézményt...!!

Én bizony nem egy kismamát ismerek,aki 2 császár után SZÜLHETETT hüvelyi úton...

Reménykedj hát nyugodtan,bár nagyon meghatározó,hogy miért döntöttek a császár mellett??


Ha szeretnél"simán" szülni legközelebb,min. 2,5, de inkább 3 évet várj a következővel...

47. rekuczy (válaszként erre: 1. - Yxcvbnm)
2012. máj. 1. 12:12
En csak annyit mondok hogy orvendjel hogy van egyaltalan gyereked es nem szabad ilyen piti dolgokon sirankozni nekem csaszar utan 2 napal meghalt a kisfiam aztan volt egy veszitesem es most is azt mondjak az orvosok hogy ne tervezek elore majd az elet eldonti hogy a kislanyomot ki tudome hordan. Es muszaly tuleljem mert ez az elet. Szerintem ne toltsd az idodet potyara sirankozasal inkab ezt az idot szenteld a gyerekeidnek. Ja es ha kihordom most is csaszar lesz de en annak fogok orvendeni ha eletbe marad. szep anyasagot
46. 1e1856d100 (válaszként erre: 33. - Da33d8ee16)
2012. ápr. 26. 06:54
Teljes mértékben igazat adok neked! A végcél a legfontosabb. Nekem 13 éves az egyetlen gyermekem. Közel 35 éves voltam, amikor anyává válhattam végre. Hosszú lenne elmagyarázni miért, csak annyit teszek hozzá, nem rajtunk múlt a dolog. Van egy szívhibám, és az akkori kezelőorvosom megtiltotta, hogy szűljek! De aztán vége sikerült egy olyan orvost találnom, aki támogatott abban, hogy csak bátran, nem lesz ezzel semmi baj. És milyen igaza volt! Olyan fitt kismama voltam! Viszont a baba farfekvéses volt és a nőgyógyászom nem ígért kicsi babát. Maradt a császármetszés, mert a baba volt az első. Tervezett császár volt. Közel 10 évi várakozás után én már csak azzal foglalkoztam, hogy ő egészségesen szülessen meg. Így történ, hogy született egy 53 centis 3800 grammos gyönyörű, formás, egészséges kislányom. Biztosan nem tudtam volna spontán megszűlni ekkora babát. Ez így volt jól! Ha nem ilyen előrelátó az orvosom, akkor ki tudja, talán még nagy baj is történhetett volna. /elakad a szűlőcsatornában és egyébként a köldökzsinór is rátekeredett a nyakára kétszer/ Tehát nem érzem magamat kevesebbnek azáltal, hogy császárral hoztam a világra a gyermekemet, sőt büszkén viselem anyaságomat!
45. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Yxcvbnm)
2012. ápr. 26. 06:28

annak kéne örülni hogy megmentették az életüket, ha ugy szülöd meg és tényleg bele voltak gabalyodva, lehet hogy nem is élnének már, vagy oxigénhiányosak lettek volna.


tipikus hülye női gondolkodás, ha nincs gondod csinálsz magadnak, mi?:D

44. Orsi84
2012. ápr. 26. 02:37

Kislányomat túlhordtam 1 héttel, mikor is szülisindítás következett. Na innentől ami történt azt nem kívánom senkinek. Hétfői nap feküdtem be a kórházba, aznap már nem nagyon ettem, mondjuk nem is tudtam volna. Kedden hajnalban kezdődött a szülésindítás. Délután 4-ig folyt az infúzió, de semmi, fájásom ugyan volt egész nap, de nem haladtunk előre. Azt mondták valamennyire el kell induljon a dolog, addig nem műtenek, nagyon csalódott voltam, azt hittem már babázhatok. Visszakerültem a kórterembe egész éjjel sírtam, mindenem fájt, alig aludtam, majd szerda hajnalban kezdődött minden elölről. 11-ig semmi, csak fájások különböző erősségben. Aztán egyszer csak elfolyt a magzatvíz minden előzmény nélkül. Na utána felpörögtek kicsit az események, a magzatvíz meconiumos volt, még jó hogy én nem is láttam milyen. De továbbra sem történt semmi, a sokadik fájdalmas vizsgálat után még mindig nem tágultam 1 mm-t sem, így döntöttek a császár mellett. Altatásban műtőttek, mikor felébredtem olyan ürességet éreztem, amit a mai napig nem tudok megmagyarázni. Amit abban a 2-3 napban átéltem nem egy leányálom, de ha belegondolok lehet erőm sem lett volna már megszülni a babát, így nagyon hálás vagyok az orvosomnak.

Aztán mikor behozták a kislányom és megláttam sötét, hosszú haját, csodaszép pofiját annyira boldog voltam, hogy megérte ez a közel 2 napos kínszenves vajúdás.

Ma már 2 és fél éves az én kicsi lányom Orsika!:))

2012. ápr. 26. 00:27

Én férfi vagyok, de szívesen elbeszélgetnék veled arról, hogy TELJES ÉRTÉKŰ ANYA VAGY.

Tíz perc alatt elmondanám miért.

Itt azt üzenem, figyelj arra, aki a te gondjaidra lett bízva, és örvendj az anyaság pótolhatatlan érzésének, örömének.

Üdv: Keményszívű Machbet:)

2012. ápr. 26. 00:09
Én nem csinálok ebből problémát, úgy néz ki nekem is az lesz mert erősen rövidlátó vagyok és nem biztos hogy szülhetek így. Ezt tegnap a szülésfelkészítőn tudtam meg és nem tudtam hogy akkor most sírjak vagy nevessek, de szerintem a pozitív oldalát kell nézni ha már így alakult.(Nem éltél át hosszú órákon át tartó kínzó fájdalmat stb., lehet hogy valaki pont ebbe betegszik bele.)Én még így is félek egy kicsit nálam első szülés lesz. Érdekelnének az ezzel kapcsolatos tapasztalatok ha valaki megosztaná.
41. Bcicus
2012. ápr. 25. 21:45
Ha a gyerek miatt kellett volna nekem a császár az nem zavart volna, vagy ha legalább megvárhattam volna, hogy meg akarjon születni.
40. hnol86
2012. ápr. 25. 14:24
Sziasztok! Engem is császároztak. És nekem is van volt egy hülye érzésem nem tudom azt mondani hogy szültem, csak azt hogy megszületett!:) De nem bánom. Végig a terhességem alatt spontán szülésre készültem, de nem igy lett. AMikor mondták én megnyugodtam, tudtam mostmár biztos minden rendben lesz! Tavaly márciusban született a hercegnőm most megint kisbabát várunk. Remélem megint császároznak! Ha vki ezért megvett hát ez van, nem érdekel. Megmentették a kislányom és az én életemet is azzal a vágással, ezért mit érdekel hogy szenvedtem órákat vagy sem. Annyib biztos hogy az egészség a lényeg. Nekem a szomszédasszonyomnak hosszú volt a szülése a picurka agyvérzést kapott, ez elkerülhető lehetett volna egy császárral.Mára a kislány már egészséges boldog baba, de nem kívánom azt az érzést amikor elveszik töled és viszik az intenzívre. Erről ennyit.
39. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Yxcvbnm)
2012. ápr. 25. 13:48

Nem értem a problémád, én még örültem is, hogy megcsászároznak, mert csak így volt esélye, hogy egészségesek legyenek a gyerekeim.

Viszont:

Gyerekkoromban többször hallottam öregasszonyoktól, hogy azt beszélték: "még gyereket se tudott rendesen szülnyi, úgy köllött megcsászároznyi..." :D

Nem lehet, hogy valami régi beidegződés dolgozik benned?!

38. Fuvallat71 (válaszként erre: 11. - Yxcvbnm)
2012. ápr. 25. 10:59

Idáig olvastam csak a beszélgetést, és most gyorsan válaszolok is erre:


Az első kisfiam nekem is császárral született. Kb 2 évig nem tudtam feldolgozni. Aztán hét év múlva született a második. Amikor bementünk a kórházba, és kiderült, az első császáros volt (ja, nem volt fogadott orvosom:)), akkor azt mondták, hogy csak császár lehet a második is. A férjemmel határozottan kijelentettük, hogy szülni szeretnék, és csak a legindokoltabb esetben vigyenek műtőbe. Ezután jött egy UH vizsgálat, megnézték a régi heget, és végül megszületett a kisfiam.


Amit mondani akartam, hogy a természet csodákra képes, és bármilyen heget képes tökéletesen begyógyítani. A saját testedről és életedről pedig Te döntesz, és nyugodtan mondhatod majd a harmadik alkalommal, hogy szülni szeretnél. Ha nem áll majd fenn hasonló gond, mint az előző két babádnál, ha minden rendben lesz, és csak a hegek szakadásától félt majd az orvos, akkor szerintem megpróbálhatod, hogy a szülést választod. Ehhez persze kell egy jó orvos, egy áldott helyzet, sokminden, de ha nagyon szeretnéd és Isten is engedi, akkor még nincs minden veszve.


Megértelek, őszintén, én is nagyon sokat szenvedtem, amiért nem szülhettem.

37. 0a84e34983 (válaszként erre: 36. - Yxcvbnm)
2012. ápr. 25. 10:36
Így van!Fel a fejjel!Boldog babázást és jó egészséget nektek!!!:)
2012. ápr. 25. 10:29
Köszönöm a hozzászólásokat! Örülök, hogy egészségesek a gyermekeim, talán az a baj, hogy telhetetlen vagyok, bánom, hogy nem élhetem át a szülés csodáját. Igazatok van, nem szabadna ezen tépelődnöm, hiszen másoknak ennél jóval nehezebb dolgokon kell keresztül menniük.
35. kisj
2012. ápr. 25. 09:05

Inkább arra gondolj, hogy milyen bajtól szabadultatok meg.

Rácsavarodott köldökzsinórnál nagy az esélye egy súlyosan oxigénhiányos állapotnak.

Nem kell túlmisztifikálni a természetes szülést.

Örülj annak, hogy egészségesek vagytok.

2012. ápr. 25. 08:56
Többször olvastam már ilyet,hogy vki nem tudja magát túltenni a császáron,és nem értem ez miért akkora gond.Igaz én mind a kettő gyerkőcöt simán szültem,és örülök nagyon hogy így volt,de ha valami komplikáció miatt császár lett volna,nem hiszem hogy ügyet csináltam volna belőle.Az a lényeg.hogy egészségesek vagytok!Tedd magad gyorsan túl rajta,és babázz boldogan...
2012. ápr. 25. 08:03
Ez nagyon érdekes téma! Még nem éltem át ezt a csodát, hogy világra hozzam a gyermekemet, nyílván így hiteles sem vagyok, de nem a végcélért harcolunk minden alkalommal?! Jelen esetben végcél a minden körülmények között egészséges baba. Ebből nem csinálnék ügyet, hogy miként jön a világra.
32. adfa0d8bdb (válaszként erre: 1. - Yxcvbnm)
2012. ápr. 25. 07:49

Én ezen soha nem problémáztam.


Sőt, igazából nekem a 7 óra vajúdás után megváltás volt mikor megcsászároztak.


A gyerek érdekei a legfontosabbak, és ha a császár biztonságosabb, akkor mindegy milyen úton szülteik... lényeg hogy EGÉSZSÉGES legyen és ne történjen kompikáció!

31. Bcicus (válaszként erre: 30. - Mókinca)
2012. ápr. 25. 07:28
Nekem lelkileg lett volna fontos, hogy felkészüljek rá. Úgy mentem be reggel a kórházba hogy semmi bajom nem volt ( egy keményedésem nem volt soha a terhesség alatt), lefeküdtem felvágták és ott volt a fiam, persze boldog vagyok hogy ő van, de nekem kellett volna, hogy legalább vajúdhassak. És mindent egy idióta orvos miatt.
2012. ápr. 25. 07:06

Miért nem mindegy, hogy császárral vagy simán szültél-e???

Az a fontos, hogy EGÉSZSÉGES a gyermeked!

Ilyeneken gondolkozni?!

29. Bcicus
2012. ápr. 24. 22:01
Én fiam egy éves, én egy hülye orvos hibája miatt nem szülhettem, mert olyan gyógyszert adott amivel nem lehet, és kiderült tök feleslegesn. SZomorú vgayok, mert szerettem volna én a világra hozni.
28. Ircsi81 (válaszként erre: 1. - Yxcvbnm)
2012. ápr. 24. 21:47
Szia!Ne hibáztasd magad!!!!Nem szabad!!!Sajnos,nekem is császár lett,végig attól rettegtem,de az van bennem,amit az orvos mondott rögtön:Meg kell császározni,mert a baba nem érzi jól magát odabent!!Életmentő volt,mert szorosan a nyakán volt a k.zsinór!Az a lényeg,hogy jól van a baba,más nem számít!!!Minden jót!!
2012. ápr. 24. 21:45
nem mind1? Hüvelyi szüles nelkül tudsz elni, egeszseg nelkül nem..
26. Ági05
2012. ápr. 24. 21:43

Ez a kérdés számomra olyan,mint mikor azért bántják az anyukát,hogy nem tudott szoptatni.Újabban ez is divat,hogy egyesek csak a természetes szülést tartják igazinak.Ha bántott téged ezzel valaki,ne foglalkozz vele!Remélem,segítenek ezek a hozzászólások,én is leírom a történetem.Már akkor gond volt,mikor elkezdett szivárogni a magzatvíz,mégis csak 14 óra vajúdás után tolófájásokkal vittek császározni.A kisfiam májkapu-trombózist kapott,a kezelő orvosa megmondta,hogy nem lett volna szabad ennyit várni a műtéttel.1 hónapot töltöttünk bent,hála Istennek teljesen egészséges :)2 hét után egyik szoptatásnál elöntött a vér,mint kiderült,bennem hagytak placenta- és burokdarabokat.

Bennem csak az merült fel,hogy miért nem vittek időben a műtőbe?!

Most 3 hete pedig méhen kívülivel műtöttek.Jó,hogy időben kiderült.

Boldog vagyok,hogy van egy egészséges,szép kisfiam :)

Gratulálok a gyermekeidhez,s te is tudod,a legnagyobb érték az EGÉSZSÉG!

2012. ápr. 24. 21:33
Én kétszer szültem, egyszer hüvelyi úton, egyszer császárral. Mai fejjel a császárt választanám, nekem az volt jobb, utána is.
2012. ápr. 24. 21:22

Örülj annak, hogy egészséges gyerekeid születtek! A családban van egy fiú, aki ha császárral született volna egészséges lenne....

Engem is császároztak, pedig nagyon nem akartam, de most már nem érdekel.

2012. ápr. 24. 21:22

én is császárral szültem mindkét gyerekem, a kisfiam elakadt mert hatalmas, közel 5 kilós baba volt, a lányomat pedig 3 héttel előbb kivették mert vált szét a hegem. Én annak örülök h nem a középkorban élek, különben már meghaltam volna a fiammal együtt 2,5 éve... sosem gondoltam h kevesebb lennék mert nem "ott" csusszant ki a baba, amúgy én is császáros voltam, ettől nem vagyok senkinél se több se kevesebb, se másabb :)

Ne foglalkozz ezzel, nem az a lényeg h hogy született, hanem h ott van a kezedben, egészéges... az egyik ismerősöm babája oxigénhiányosan született, alig lát és csak fekszik 2 és fél évesen, ha őt is megcsászározták volna, talán...

2012. ápr. 24. 21:21

Szerintem túlgondolkozod a dolgot.

Hány olyan nő van, aki egy babát se tud kihordani, nemhogy megszülni.... Biztosan rossz lehet, hogy nem élhetted át a hagyományos szülés csodáját, de megélhetted azt, amit sokan nem tudnak: a fogantatástól a születésükig hordoztad, óvtad őket a pocidban!!! Ez hatalmas csoda!!! És tudod lehet, hogy míg azon agonizálsz, hogy jaj a hagyományos szülésből kimaradtál, lehet, hogy a gyerekeidet megfosztod Önmagadtól.... Szóval tessék az önsajnálatot félretenni és Velük törődni! És nagyon büszkének lenni Magadra azért, mert szíved alatt hordhattál két bébit is, akik egészségesek!

A világ egyik legszebb élményét megélted így is a terhességek által, most már próbálj tovább lépni azon, amiről viszont lemaradtál.... A múlton való siránkozás nem hoz helyre, nem pótol semmit, viszont lemaradsz a jelenről, ezt ne felejtsd el!

Fel a fejjel! Jó egészséget és boldogságot kívánok Nektek! :)

21. Titánia83 (válaszként erre: 17. - Klifta)
2012. ápr. 24. 21:20

Oké, de jelen esetben, ha ő kérte volna, és utána bűntudata van, akkor az megérthető lett volna, mert benne lett volna a pakliban, hogy meg tudja szülni. De nem az történt, komoly oka volt.


Én úgy tudtam, hogy nem lehet kérni. Komoly indoka kell legyen! Bocs, ha tévedek.

2012. ápr. 24. 21:18
Ez most komoly? Az élet megy tovább, nem vesztettél semmit.
19. Titánia83 (válaszként erre: 15. - Majmocska)
2012. ápr. 24. 21:17
Igen, olvastam. :) Én is voltam, igaz nem ebben a témában. De a magzati "koromban" voltak blokkok!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook