Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kikészülök a kialvatlanságtól! fórum

Kikészülök a kialvatlanságtól! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. ápr. 25. 07:34

Mondd neki az arcába,hogy nézzen rád: alig élsz,és ez a kialvatlanságtól van.Ijeszd meg kicsit,hogy ha így megy tovább,lehet,hogy ébren alszol el,mondjuk főzés közben magadra rántod a forrót,vagy levágod az ujjad szeletelés közben8ezek valós veszélyek..)

..balesetveszélyes a kialvatlanság.Ha ezt sem érti meg,akkor önző,és sggbe kell rúgni.

46. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 22:12

Szia!


Mindenképpen külön kell tőle vonulni aludni. De ha olyan erősen horkol, akkor még az sem garancia mondjuk. Legalábbis az én esetemben nem számít a 2 ajtó sem...


Mondjuk nekem nem a párom, mert jelenleg nincs olyan és itthon lakom, Apám horkol de kegyetlenül, olyan szinten, hogy kész idegroncs vagyok ha meghallom.

Nincs egymás mellett közvetlenül a két szoba de két ajtón át is hallom amikor húzza a lóbőrt! Minden este úgy fekszem le, hogy hangos tévén alszom el. Nem is tudom, hogy birok rajta elaludni, mert tényleg nagyon hangosan megy, de csak akkor nyomja el! Reggel meg zúg az egész fejem amikor felkelek és kialvatlan vagyok. A poén az egészbe, hogy ő bárhol képes elaludni. Haza jön és leül és már horkol fényes nappal mindegy hány óra van. Egyszer moziba mentünk régebben, erre nézem... már besüpped a székbe. Addig nem is lett volna probléma, de amikor elkezdett horkolni! Hát mondom ne csináld már moziba is horkolsz amikor itt vannak körülöttünk??? Egy filmet sem bír megnézni úgy hogy ne abba torkoljon! Én meg ordibálok neki, hogy hagyd már abba!!!

Szerinte csak azért hallom, mert hogy mivel nincsen munkám és sehova nem járok így nem fáradok úgy ki, ezért nem tudok aludni és őt hallgatom. Az igaz, hogy nem vagyok holt fáradt, de amikor meg meghallottam őt horkolni holt fáradtan, egy pillanat alatt kiverődtem, mérgemben a falat vertem már ököllel, aztán hajnali 3-4kor fogtam magam felkeltem felöltöztem és lementem a kazánházba aludni 2 széken. Az egyetlen hely ahol nem hallom, akkor is kb. csak a kazán miatt. Persze, nem tudtam aludni 10 percnél tovább, mert elzsibbadt mindenem a székeken.

Ő sem csinál ellene semmit, ráadásul hogy hízott, azóta horkol csak igazán (azaz most már folyamatosan, nincsen szünet). Azt mondja, ugyan már mit tudnak vele csinálni? Mert már elküldtem valami szanatóriumba is, ahol kivizsgálnák vagy nem tudom...


Ha ilyen párom lesz, én nem fogok egy szobában aludni az biztos, nem érdekel hogy ha megsértődik sem.


A fogcsikorgatás meg, na azt én is csináltam este amikor aludtam de én sosem tudtam róla, csak megszóltak néha, hogy ne csikorgasd. Mondom miért, csináltam? Az ellen nekem nem volt semmi, leszoktam róla nagy nehezen - igaz évekig csiszoltam a fogam még felhagytam ezzel a rossz szokással. Elől az összes fogamat tökéletesen simára csiszoltam, ...hát érzékenyek is.

Ha nem akar így járni, akkor csináljon ellene valamit.

45. 0662c09cef (válaszként erre: 42. - A14deb9047)
2012. ápr. 24. 21:34

Köszönöm ezeknek a 95 %-át én is tudtam. De nem az a megoldás, hogy szerezz egyet (harapásemelő) - és le vagy sz*rva én jól el csámcsogok, téged meg legfeljebb megszóllak, hogy mindig ingerült vagy....

Ezeket neki kéne megtenni. Hamarosan leülök beszélgetni vele, hátha hajlandó kompromisszumra, ha nem akkor nagyon valószinű ajtót mutatok neki. Nem ő az egyetlen pasi a városban, és én egyért/egy miatt sem fogok tönkremenni...

44. 0662c09cef (válaszként erre: 43. - Mosolyka1111)
2012. ápr. 24. 19:59
Az nem jó mert a gyerekek tuti nem tudnák mi a fene lett anyával.
43. mosolyka1111 (válaszként erre: 36. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 18:28
Szerintem játsszál rá a nyúzottságra, esetleg pityeregjél is, hogy ki vagy borulva. Hátha az hatni fog rá...
2012. ápr. 24. 18:20

Ez talán segít elindulni és megoldani...

A fogszorítás és csikorgatás hátterében többek között az alsó és felső fogak kiegyensúlyozatlan érintkezése állhat. Ilyenkor az állkapocsízület nem tudja elérni a nyugalmi záródási pontját. Akár egy nagyobb korona, egy magasabb tömés is okozhatja az ízület erőlködését.


A csikorgatók között vannak, akik előre-hátra csikorgatnak, mások oldalra teszik ezt, leginkább öntudatlanul, főleg alvás közben. Mindez azért történik éjszaka, mert az ízület ilyenkor normál esetben is reflexes, minimális mozgásokat végez. Éppen ezért, ha például oldalt normálisan nőtt a fogad, elöl viszont a frontfogak nem érnek össze, nem támaszkodnak, akkor addig próbálod szorítani, amíg az érintkezés létre nem jön - ami persze lehetetlen.

Bölcsességfogak a háttérben


Az előre-hátra csikorgatás sokszor fiatalkorban alakul ki, az ilyenkor növekvő bölcsességfogak gyakran észrevétlen akadályát képezik a jó harapásnak, rágómozgásnak. Különösen veszélyes lehet, ha a bölcsességfogak a csontban megbújva növekednek, nekifeszülve az utolsó rágófogaknak. Az eredmény ilyenkor a fogak elmozdulása, a rossz érintkezés vagy akár a csikorgatás.Ezen jelenség pontos okát csakis felkészült fogorvos állapíthatja meg, hiszen elképzelhető, hogy csupán a napi stresszre reagálsz így álmodban, vagy éppen egy gyerekkorból visszamaradt rossz szokás áll a háttérben.


A csikorgatás okozhat halántéktáji fájdalmat, tarkófeszülést, nyaki feszülést, sőt, hátfájást is. Az állkapocsízület és a fül belső szerkezetének összefüggése miatt kialakulhat füldugulás, fülpattogás vagy akár migrén is.


A fogak kopása


Mivel tízből két fogcsikorgató a nappali maximális szorítóerőt meghaladó erővel nyomja össze éjszaka a fogait, a következmények akár súlyosak is lehetnek. A frontfogak élei lekopnak, letöredeznek, az érintett fogakon nyaki kopások alakulnak ki, súlyosabb esetben a fogak rágófelszínén mindenütt komoly kopások jelennek meg.


A csikorgatás elsősorban a fogak leggyengébb pontjait, jellemzően a frontfogak éleit támadja meg, vagyis elnyüvi, letöri a fogak csücskét. Sokan azt hiszik, a rágás koptatja el a fogaikat, holott már az 1940-es években kimutatták, hogy egy-egy falat elrágásához nagyjából fél percre van szükség, mely idő alatt az őrlőfogak mindössze 0,2 másodpercig érintkeznek. Ez az idő viszont elenyészik egy éjszakai, akár 45 perces csikorgatáshoz képest.

Mi a teendő?


Mindenképpen keresd fel a fogorvosodat, ha arra gyanakszol, a probléma téged is érint. Nem érdemes sokáig halogatnod a kezelést, hiszen súlyos, előrehaladott esetekben az ízület maga is károsodik. A már röntgenfelvétellel is diagnosztizálható elváltozás igazolhatja a kóros mozgások tartós jelenlétét. Mivel az ízület önmagában nem tud regenerálódni, sokszor fogszabályzással vagy szigorú mérések alapján kidolgozott harapásemeléssel lehet javítani a helyzeten.

Bonyolult eljárás


Összetettebb esetekben lényeges a team-munka, melynek során több szakterület orvosai hangolják össze munkájukat. Előfordulhat ugyanis, hogy egy probléma megoldásához kell egy szájsebész, aki például kihúzza a ferdén növő bölcsességfogat, egy fogszabályozó orvos, aki beszabályozza a fogak irányát, helyzetét és méretét, végül pedig egy esztétikai fogorvos, aki helyrehozza, ami tönkrement, kialakítja a végső formát, színt és elhelyezkedést.

41. timycat (válaszként erre: 37. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 17:56
attól függ mióta húzódik nálatok ez a dolog, ha újkeletű akkor próbálnék hatni rá, hogy "hahó én is szeretnék aludni" ha viszont a fórumkiírást nálad a párod nem törődömsége miatti teljes elkeseredettség szülte, akkor igen, sajnos el kell ezen is gondolkodni, hogy meddig van értelme tűrni :S
40. e57e061615 (válaszként erre: 39. - Timycat)
2012. ápr. 24. 17:55
Szerintem ez simán válóok. Nem hagyni valakit aludni, mintha éheztetnénk.
39. timycat (válaszként erre: 32. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 17:53
szakítást én sem helyezném emiatt kilátásba ez biztos :S de rágnám a lelkét hogy ez mennyire kikészítő és biztos többet látna mosolyogni, jókedvűnek, kedves-aranyos-édesnek lenni ha végre ki tudnám magam pihenni
38. e57e061615 (válaszként erre: 37. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 17:52
Nincs.
2012. ápr. 24. 17:50
Tulajdonképpen eredetileg arra lettem volna kíváncsi, hogy szerintetek van-e értelme egy ilyen kapcsolatnak ahol az egyik fél ilyen érdektelenséggel van a másik alapvető igénye iránt.
36. 0662c09cef (válaszként erre: 34. - A14deb9047)
2012. ápr. 24. 17:46
De igen! Vagyis tulajdonképpen nem, de ezeken a dolgokon viszonylag egyszerűen lehet változtatni a baj az hogy nem is érdekli.
35. e57e061615 (válaszként erre: 34. - A14deb9047)
2012. ápr. 24. 17:43
Arról nagyon is tehet, hogy meg sem próbál tenni valamit ellene.
34. a14deb9047 (válaszként erre: 32. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 17:41
Nem tehet róla... :(
33. 474687f420 (válaszként erre: 29. - Timycat)
2012. ápr. 24. 17:40
Ezt én is kipróbálom!Bár ő azt mondja én meg eszek álmomban, vagyis csámcsogok.A baj az hogy ő ettől tud aludni, akkor hallja ha fenn van és nem erre kel fel!
2012. ápr. 24. 17:39
Igazából magamtól nem merek elé állni, hogy ha igazán fontos vagyok neked akkor változtatsz, vagy ha neked így jó nekem meg akkor külön jobb lesz.
31. 0662c09cef (válaszként erre: 29. - Timycat)
2012. ápr. 24. 17:37

Na ez jó ötlet!!! :)

Holnap a barátnőmtől el is kérem!

Kíváncsi vagyok hogy adja vissza a hangot. :)

30. 0662c09cef (válaszként erre: 27. - E57e061615)
2012. ápr. 24. 17:36
De nincs kanapé illetve ugyanabban a szobában van. Nincs nappali csak 1+2 fél szoba. A nagyban mi, az egyik kicsiban a 15 éves fiam (vagy aludjak vele egy ágyban?) hozzá még a földre sem igazán férnék el, a másik kicsiban a két kisebb. Oda sem fér be még egy ágy. Meg nem is akarom.
29. timycat (válaszként erre: 26. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 17:35
vedd fel diktafonra/telefonra hogy mennyire horkol, nyammog és játszd le neki, hogy szerinte ez így normális? És ő egy ilyen mellett tudna aludni?
28. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 17:32
Külön háló, esetleg kivizsgálás alváscentrumban.
27. e57e061615 (válaszként erre: 1. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 17:30
Én kivágnám a kanapéra, és akkor engedném vissza, ha megcsináltatta a harapásemelőt.
26. 0662c09cef (válaszként erre: 23. - 474687f420)
2012. ápr. 24. 17:28
Addig rendben van, hogy ha felébredek megbököm, de hát ugye itt a lényeg! MÁR FENT VAGYOK AZ ÉJSZAKA KÖZEPÉN!
2012. ápr. 24. 17:27
A vágyamhoz még, nem luxusautó, ékszerek vagy nyaralás csak aludni.
2012. ápr. 24. 17:25

Tudjátok nekem az a legnagyobb vágyam, hogy egy jót aludhassak, egész éjjel egyhuztomban, legalább 12 órát és úgy ébredjek, hogy de jót aludtam üde és friss vagyok

Nem úgy ébredni, hogy (nevessetek ki) a sírás környékez, hogy Úristen már regel van aludni akaaroook!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. ápr. 24. 17:25

Ez tényleg kínzás, én is ezt élem át, én a fenekemmel lököm meg, ha nem hat megrúgom, aztán meg fel van háborodva, hogy:"Mi van, mi van?":)))

Sőt ő sokszor direkt háton alszik el mert fáradt, pedig tudja, hogy úgy horkol a leghangosabban.Füldugó kizárva mert nem hallom a gyereket, ő meg az ilyenre süket :9.Mondtam már hogy aludjon a nappaliban, ha nagyon fáradt, nem akar, pedig olyankor elviselhetetlenül hangos, a gyerek nem kel fel rá, mellettünk lévő szobában alszik, nyitott ajtó, vékony falak, viszont már mondta, hogy ha fent van, hallja, és apa Pista bá a Verdákból :))

22. 0662c09cef (válaszként erre: 20. - Mosolyka1111)
2012. ápr. 24. 17:23
Telefonra fel lehet ébredni dugóval? A gyereknek ugye időre iskolába kell mennie. Mert ha rajtam múlna délig se kép se hang nem lenne az tuti.
21. 0662c09cef (válaszként erre: 18. - Mosolyka1111)
2012. ápr. 24. 17:22

Igen, de a korábbi hozzászólóknak is igaz volt, hogy ez tulajdonképpen neki sem jó, én is olvastam sokat, hogy a horkolás betegség amit kezelni kell és fogcsikorgatás is káros a fogainak.

Akkor miért én aludjak dugóval és ő nem tesz azért semmit hogy jobb legyen - nekem.

20. mosolyka1111 (válaszként erre: 8. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 17:21
Szerintem lenullázza a hangokat a füldugó. A tesóm pasija úgy horkolt, hogy felkopogtak az alattuk lakók partvissal, mert ők nem tudtak aludni (hugom a füldugóval simán.)
19. 051809cc90 (válaszként erre: 12. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 17:21
Na ezt nekem nem kell bemutatni....mint egy holdkóros....olyan vagyok.....nagyon rossz...és minden szervem húúúúúúúúúúúúz az ágy felé...nagyon rossz...még levegőt venni is nehéz sokszor..Nem horkolt ő mindig ennyire amugy.
18. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 17:19

Tesómnak volt ilyen horkolós élettársa. Ő füldugóval aludt 4 évig. Próbáld ki.

Valamit tenni kell amúgy tényleg, mert begolyózol a kialvatlanságtól:(

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook