Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiskorú külföldre utazásakor, mit tartalmazzon a másik szülő beleegyező nyilatkozata? fórum

Kiskorú külföldre utazásakor, mit tartalmazzon a másik szülő beleegyező nyilatkozata? (tudásbázis kérdés)


15. Manilu
2013. júl. 1. 19:24

Sziasztok!

Pénteken zakhyntosra utaznék kisfiammal. Van valakinek tapasztalata hogy kérik-e a nYilatkozatot,hogy apa beleegyezik?A volt férjem nem fellelhető... Így elég nehéz lesz!

14. Roza78 (válaszként erre: 13. - 6ee0ffb012)
2012. máj. 2. 15:06
Egy àllat a pàrod?
13. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 12. - Lilipeti)
2012. máj. 2. 14:44
Szó szerint ez volt a párommal is.Nélküle,illetve a beleegyező nyilatkozata nélkül a kölyke nem lépheti át a határt!
2012. máj. 2. 14:40

Egyik ismerősünk Romániába akart hazautazni a szüleihez. Ment a két gyerek, Anyukával egyedül, nem először. Egyszer majdnem visszafordították őket, mert a másik szülő nem adott írásban engedélyt, hogy kiviheti Anyuka az országból a gyerekeket.

Mi csak abba gondoltunk bele, hogy külföldön, Európában, hogyan tudja igazolni az egyik szülő, hogy a másik tudja, hogy hol van a gyereke!? Ha nem is a határon, hanem valahol egy közrendőr megállítja őket!

11. Roza78
2012. ápr. 26. 16:03
Európai országokban belépéskor nincs is semmilyen ellenőrzés, Amerikába biztos kell de ott még nem jártam.
2012. ápr. 26. 15:28
pedig kell- ha nem tudod igazolni hogy jogosan viszik be az adott országba a gyermeket (gyermek kereskedelem)
9. Roza78 (válaszként erre: 8. - Gavrilo1)
2012. ápr. 26. 15:17
En a repuloteren megkerdeztem egyszer a vamostol es azt mondta, hogy nem kell.
8. Gavrilo1 (válaszként erre: 7. - Roza78)
2012. ápr. 25. 20:03
De hivatalosan kell nyilatkozat ha a gyerek nem szülővel utazik, bármikor kérhetik a határon és annak hiányában megtadaghatják a belépést
7. Roza78 (válaszként erre: 6. - Lilipeti)
2012. ápr. 25. 15:55
Ha szulovel utazik akkor nem kell nyilatkozat. Amugy sem , de szulovel foleg nem.
6. lilipeti (válaszként erre: 5. - Gavrilo1)
2012. ápr. 25. 12:44
Köszi! És hogy fogalmazzátok meg a szülői nyilatkozatot?
2012. ápr. 25. 06:02

Ha a gyereknek van útleveleve vagy személyi akkor nem kell nyilatkozat, ha azokból világosan kiderül hogy az egyik szülővel van.

Nekem ha a gyerekek csoportosan utaznak akkor kell nyilatkozat a szülőktől hogy hova, kivel mely okból mennek (versenyre szoktak). Egyébként akkor is kell hivatalosan, ha rokonnal utazik- nyugodtan kérheti, de nem igazán szokták, sőt mostanában a környező országokba akkor se kérték, amikor versenyre mentek (bár volt náluk).

2012. ápr. 24. 22:10
En rendszeresen az unokaocsemmel utazom de meg soha nem kerdeztek meg , hogy az en gyerekem-e.
2012. ápr. 24. 13:32
Én voltam már külföldön a lányommal, de nem írtunk semmi papírt.. nagyszülőkkel is volt már, akkor sem..
2012. ápr. 24. 13:24

:))) Hamar nyomtam meg az entert, ezért nem írtam le végig a mondatot: Kiskorú külföldre utazása


Szóval az lenne a kérdésem, hogy volt-e már valakinél, hogy a kiskorú csak az egyik szülővel utazott külföldre, és hivatalos engedélyt írtak, amivel a szülő igazolta, hogy jogosan van nála a gyermek? Ha volt ilyen akkor segítsetek nekem abban, hogy mit írtatok le ebben az engedélyben. (Jaj, remélem érthető voltam. )

2012. ápr. 24. 13:21
Kiskorú külföldre utaz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook