Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tegyem intenzívebbé az öblítők illatát? fórum

Hogyan tegyem intenzívebbé az öblítők illatát? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. c6973617d3 (válaszként erre: 23. - 17edc27aec)
2012. ápr. 25. 08:09
Azért megy a tisza vizes fázis, mert elvileg fehéríteni akkor kellene, amikor már tiszták a ruhák, mi ezt kézzel (vagyis én) másképp csináljuk, először áztatok hypoba vagy flórába, aztán kimosom! De klassz ötletet adtál ezentúl én is a cl adagolóba rakok öblítőt! :)
31. 17edc27aec (válaszként erre: 30. - Rachel30)
2012. ápr. 24. 19:17

Nézd meg mikor mossa ki az öblítőt a rekeszből. Nyugodtan kihúzhatod a rekeszt működés közben is, nem lesz semmi baj vele. Ha kimosta és tele akarja engedni vízzel, állítsd meg a gépet amikor csak a dob dfeléig ér a víz. Így nem hígul fel annyira. Aztán áttekerni a centrifugára, hagy centrifugázzon.


Egyébként tényleg mosógép függő ez az öblítő dolog. Sok gép öblítés után, még 1x öblít, és így kimossa a ruhából a finom illatot.

2012. ápr. 24. 18:58
előltöltős mosógépem van és Whirlpool
29. 17edc27aec (válaszként erre: 27. - MelisUK)
2012. ápr. 24. 15:14
Nincs kispórolva egyik mosógép gyártó programjából az öblítő program, a baj az, hogy öblítés után nem centrifugázik a gép, hanem tiszta vizet enged magába, és kimossa a ruhákból az illatot:)
28. 17edc27aec (válaszként erre: 26. - Dina2)
2012. ápr. 24. 15:09
Az a baj sokszor, hogy az öblítő fázis után a gép leengedi az öblítő vizet, és utána megint tele engedi magát tiszta vízzel, és kimossa a ruhából az öblítő illatot. Akinek nincs lerakódás az adagolójába, hiába ecetezi. A felül töltős mosógépeknek általában 4 rekeszük van I-II mosóporos kamra és a virágmintás és a cl kamra. (Az utóbbi a 4.) Én megfigyeltem a mosógépet, minden víz engedése közben leállítottam a gépet, és megnéztem, mikor mossa ki az öblítőt a kamrából. Így derült ki, hogy öblítés után mikor leengedte a vizet, akkor még 1x tele engedi magát, de mivel a cl kamra üres, így nincs mit kimosni onnan. Szerintem gyári hiba, hogy felcserélték a jeleket rajta. Az elől töltős mosógép már nem öblíti ki a ruhából az öblítős vizet.
27. MelisUK (válaszként erre: 1. - Rachel30)
2012. ápr. 24. 14:58

1. Ne tömd teli a mosógépet, csak lazán pakolj bele.

2. Olyan mosógéped legyen, aminek nem spórolták le az öblítési programját. Ilyen pl az Indesit.

Nekem is mániám, hogy illatosak legyenek a ruhák az öblítőtől, az öblítő is számít, meg a mosógép. Sok mosógépet használtam már életemben, az Indesit vált be a tiszta és szuper illatos ruhákhoz. Meg a Lenornak a kék öblítője.

26. Dina2
2012. ápr. 24. 14:50

én is hasonló problémával voltam: adagoltam az öblítőt literszám, mégsem volt eredménye, sőt a 90 fokon mosott ruháknak kifejezetten dohos illatuk volt.

aztán kivettem a mosószer adagolót a helyéről és amikor belenéztem volt mit látni: ujjnyi lerakódott mosószer-öblítő-és még ki tudja miféle vegyszer állt a felső részén, és ez adta a dohos szagot. régi fogkefével lesúroltam, utána átfuttattam egy ecetes mosást és azóta olyan illatosak a ruhák, hogy az egész udvar tele van az illatokkal teregetéskor. javaslom, nézz bele a mosógépbe!

2012. ápr. 24. 14:48
Az emeleten már elöl töltős mosógépünk van, az már olyan gép, hogy az öblítő fázis után már nem engedi tele magát tiszta vízzel, így nem mossa ki a ruhából az öblítő illatot, hanem kicentrifugáz.
24. 17edc27aec (válaszként erre: 1. - Rachel30)
2012. ápr. 24. 14:45
Felül töltős a mosógéped vagy elől töltős? Milyen kamrák vannak benne?
23. 17edc27aec (válaszként erre: 10. - Martika1980)
2012. ápr. 24. 14:42
Így van, bizony mosógép függő. Kezdetben, amikor elkezdtem magamra mosni, én is azt vettem észre, hogy nincs illata a ruháimnak. Megfigyeltem a mosógép folyamatait, és azt tapasztaltam, hogy az öblítős fázis után, még egyszer tele engedi magát tiszta vízzel. Mintha az öblítőt is ki akarná mosni a ruhákból. A megoldás az volt, hogy a cl rubrikába öntöm az öblítőt, nem pedig a virág mintába. Egyébként fogalmam sincs miért van öblítés után még egy tiszta vizes fázis. De amióta a legutolsó rubrikába töltöm az öblítőt, azóta megmarad a ruhában az öblítő illat még napok után is.
2012. ápr. 24. 13:22

Esetleg megpróbálhatod illatosítani a szekrényt, amiben a ruhát tárolod.

Sokkal tartósabb hatást érhetsz el vele és csökkentett a vegyszerek számát is.

21. c6973617d3 (válaszként erre: 20. - C6973617d3)
2012. ápr. 24. 13:03
De hogy ez tényleg jobb-e az öblítőnél, na azt nem tudom, mivel még csak most szemezgetek vele :)
20. c6973617d3 (válaszként erre: 19. - Rachel30)
2012. ápr. 24. 13:02

A mosóparfümök az illóolajokhoz hasonlóan hosszan tartó, kellemes aromával ölelik körbe a ruhákat, ráadásul teljes mértékben természetesen. Nem tartalmaznak allergizáló, irritáló anyagokat, csupán biológiailag ellenőrzött, természetes emulgeálószert. Utóbbi feladata, hogy biztosítsa az olaj és a víz keveredését. Ennek köszönhetően a mosóparfümök illata mosás után is megmarad a ruhákon, anélkül, hogy olajfoltok keletkeznének az egyes ruhadarabokon - ahogy ez az illóolajok használatakor könnyen megeshet.


Az öblítőszerek természetes alternatívája erős koncentrátum, melyből csupán néhány cseppet kell a ruhákhoz adni a mosás előtt, így egy 100 ml-es flakon tartalma akár száz mosáshoz is elegendő.

2012. ápr. 24. 12:48
Mosó parfüm az mi,? Én is azon gondolkodom hgy lehet venni cocolino párnácskákat hátha jobb lenne a ruha illata! Az oviban van amikor megcsap az öblitő illata más gyereken :8 a sajátomat meg nem érzem :(((
2012. ápr. 24. 12:29
Az öblítő sajnos nagyon csúnyán le tud rakódni a mosógép alkatrészein.Nekem akkor van ilyen problémám, ha öblítőt váltok. Első 2 alkalommal még érzem a ruhán, később viszont nem, pedig bent szárítok. Valahogy " megszokja a gépem" :DD A mosóparfümön gondolkodom, hátha az illatosabb!
17. zazuka (válaszként erre: 14. - Rachel30)
2012. ápr. 24. 12:07

Hááát, ha én kint szárítom a ruhákat, öblíthetem akármivel, nem marad meg az illata. A külső levegő teljesen átszellőzteti a ruhát.

Persze, gyorsabban szárad a ruha és nem rondítja a lakás összképét a szárító, de előnye is van. Párásít, illatosít a lakásban és a ruhában is megmarad az illat.

16. zazuka (válaszként erre: 13. - F799cac10e)
2012. ápr. 24. 12:06

Jé, ilyet nem tapasztaltam.

Viszont hígítom az öblítőt, mert nem győzöm a gép tartályát sikálni a beleragadt nyálkás öblítőtől.

2012. ápr. 24. 11:48
Nem szoktam higitani én sem,és az utolsó öblítésnél öntöm bele én is az öblítőt.
2012. ápr. 24. 11:46

3 éves a gépem és nem eddig még nem csináltam :P

A napokban elő vettem egy asztal terítőt azt cocolino val mostam a narancs sárgával és még mindíg érzem az illatát. Igen tegnap vettem az öblítőt 3 adagot mostam és mindjárt nincs belőle . Vizesen még érzem az illatot az erkélyen száradnak.

13. f799cac10e (válaszként erre: 8. - F799cac10e)
2012. ápr. 24. 11:45
a coccolinot nem szeretem mert nekem ragadós marad tőle a ruha úgy érzem mintha nem lenne kimosva és ragad
2012. ápr. 24. 11:45
Igen az ecetes mosás tényleg jó...A VÍZKÖVET TELJESEN LESZEDI...ÉN ÚGY HALLOTTAM, HOGY 1-2 L 20% ECETET KELL BELEÖNTENI A MOSÓGÉPBE ÉS FŐZŐPROGRAMRA TENNI 90°-ON.. saját tapasztalatom nincs én vízlágyítót használok.... Öblítő: kedvencem a COCCOLINO SENSITIVE/FEHÉR/ én nem szoktam 4x-ére hígítani....hiába koncentrátum...
2012. ápr. 24. 11:45
Szia. Én az utolsó öblítésnél öntöm az öblítőt a mosógépbe. kb amikor 26 perc van hátra a mosásból figyelem. Ha lemaradok róla valamiért akkor megvárom, hogy lejárjon és csak az öblítőprogrammal indítom el újra. Próbáld ki a silán parfume essence Amethyst (lila). Nagyon lehet érezni a ruhákon, és nem csak akkor amikor kiveszed a mosógépből, hanem később is ha előveszed a szekrényből.
2012. ápr. 24. 11:43
Szerintem egyértelműen mosógép függő az illat sajnos. Két gépünk van. Ha az egyikben mosok jó illatú a ruha, ha a másikban akkor nem érezzük. PEdig egyformán teszek bele mindent. :((( Hogy segít e az ecetezés azt nem tudom, de lehet én is kipróbálom a rosszabb gépünkön.
9. zazuka (válaszként erre: 3. - Rachel30)
2012. ápr. 24. 11:41
Hány éves a géped? Szoktál rajta valamilyen tisztító mosást indítani?
2012. ápr. 24. 11:41

én áttértem a silánra mert a lenor már nem olyan jó, szerintem valamit kihagynak belőle és drágább is lett.

silan hawaii secrets a neve nagyon jó és párom is dicséri pedig ő észre sem szokta ezt venni. próbáld ki

2012. ápr. 24. 11:41

Én tudod mikor jártam így?

amikor sok ruhát tettem a gépbe

2012. ápr. 24. 11:40
Higítás nélkül szoktam beleönteni az adagolóba.
2012. ápr. 24. 11:40
Nekem is ez a problémám :( 4 mosásnál elfogy az öblítő mégsem érzem az illatát :(
2012. ápr. 24. 11:40

Én is imádom a kimosott ruhából áradó öblítő illatát, nekem is mániám.

Sok márkát és illatot kipróbáltam már, és a Coccolino Happy Yellow-jánál ragadtam le.

Fodrász vagyok, a törölközőket is ezzel öblítem és vendégeim gyakran felhördülnek, hogy milyen finom illatuk van, tehát egyértelműen tartja az illatát.

2012. ápr. 24. 11:40
Már probáltam...olvastam hogy a mosógépet kellene ki ecetelnem ....lehet az a baj :S:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook